|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
17.6.2010 16:01:06   
hanabanana
Samo jedna sugestija: bambus je premekan. Dok uneseš namještaj oštetit će ti ga. Nije jednostavno za naše podnevlje.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
17.6.2010 16:05:12   
Visnja RR
a zasto na svim sajtovima pise sljedece:

Bambus je po pripadajućoj porodici trava i tako je i jedan od najbrže rastućih vrsta bilja.
Upotreba bambusa za podne obloge odnosno parkete je ekološki prihavtljiva jer bambus dosegne maksimalne visinu za otprilike pet godina dok drvetu treba 20 godina. Kada govorimo općenito o bambusu moramo napomenuti da postoji više o tisuću vrsta bambusa kao trave.

Od svih vrsta parketa bambusov parket spada u kategoriju najizdržljivijih te je ujedno i antialergijski proizvod. Bambusov parket je 30 puta tvrđi od primjerice hrastovog parketa. user posted image


< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.6.2010 16:09:28 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.6.2010 13:33:17   
Anoniman
kad bih mogla birati pukla bi po citavom stanu/kuci brodski pod (i to tamni)...ukljucujuci  kuhinju...o kupatilu bih jos razmislilauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.7.2010 23:17:26   
Esmica
Eh zene moje,vidim mnogo se razumijete oko ovih muskih user posted image poslova,pa da vas pitam oko mojih nedoumica.

Dakle mi smo stalno u pokretu,mjenjamo stan za stanom,nemamo neki stalni stan,a bice i to ako Bog da.
Prije par dana nam se ukazala lijepa prilika za stanovanje.
Preko neke rodbine smo dobili veoma povoljno da stanujemo u jednoj vikendici ovdje.
Vikendica je mnogo lijepa,ima finu bastu,okolo uz ogradu borovina,ma bas je prelijepa.
Vec zamisljam kako se djeca unutra igraju s obzirom da dosad nismo imali nimalo avlijice,tako da su rijetko izlazili vani,osim u set_nju,ili ponekad u park podalje.

Problem zbog kojeg vam pisem ovo jeste da vikendica nije zavrsena.
Naime,kupatilo nije uradjeno,i potkrovlje.
Ima dnevni boravak i kuhinju i terasu i predvidjeno mjesto za kupatilo.
A na spratu ima ta velika soba i balkoncic.

Mi bismo da to uradimo nekako da lijepo izgleda,da nam koristi,a s obzirom da nije nase i da to vlasnici ionako namjeravaju renovirati i prosirivati poslije,ne bismo da ulazemo nesto vele u sve to.
Pa ako mozete da mi napiset_e sta bi bilo najbolje gore za to potkrovlje da se uradi.
Gore nema pod nikakav,vec samo ploca,i vide se grede.Zid nije omaltan.
Ne razumijem se puno,a svaki savjet mi je dobrodosao.

Jako zelim da odemo u tu kucicu,a s druge strane ne bismo da potrosimo puno,jer nije nase....

Izvinite na duzem postu.user posted image

< Poruku je uredio Esmica -- 2.7.2010 23:18:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.7.2010 23:29:48   
taurus
ma kako god okrneš treba ti finih para. Nisi navela kolika je kvadratura jer ti to utiče na cijenu.
Ako zidovi nisu omaltani, moraš nabaciti maltu pa tek onda okrečiti ili da zidove zatvoriš rigips pločama pa se cigla neće vidjeti. Grede od krova moraš zatvoriti daskom (zakovati) pa onda obično na to ide stiropol pa malta i farba. Jeftinije je na dasku opet rigips ploče, samo da pokriješ.
A pod- opet ima više varijanti. Zavisi ako ćeš boraviti preko zime na tu ploču ide stiropol sa štaflom, pa onda na to stavljaš ili laminat ili brodski pod. Mislim da ti je laminat jeftiniji.
Imaš i varijantu tzv. dekorativne malte (ederpuc) koja se nabacuje direkt na ciglu u dva sloja i odmah ti je bijelo kao okrečeno ali to je malo skuplje.
Ako imaš u potkrovlju dvije sobe a ti uradi samo jednu i nju koristi ako ti je dovoljno a to ostalo i ne diraj.
ne znam šta bih ti još savjetovala ali eto nadam se da sam ti bar malo pomoglauser posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.7.2010 23:48:40   
Esmica
taurus,puno ti hvala.
Opet da napomenem,mi bismo i jare i pare kad bi kako moglo.Odnosno mi bismo da uradimo da na nesto lici,da nije hladno,a da ne ulozimo mnogo,s obzirom da jel nije nase,i da ne znamo kad cemo izaci.

Sta mislis da li bi moglo sve da se uradi sa stiropolom,i pod i zidovi,na sta bi to licilo?

Meni nije ta soba toliko bitna,jer preko dana boravimo u donjem dijelu gdje je sve,osim kupatila super uradjeno.Gore mislimo spavati,i stvari drzati.

Ne znam tacno kolika je kvadratura,bude gore jedna veca soba,i balkoncic.

Znas li mi napisati koliko otprilike sta kosta?

Jos jednom hvala..

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.7.2010 23:51:04   
Dida79
Mozes zidove obloziti stiropolom pa preko navuci jedan sloj ljepila sa mrezicom i onda mozes kreciti...a za podove ti je najbolje uzeti neki jeftiniji laminat

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.7.2010 23:54:29   
taurus
zidove možeš sa stiropolom ali opet preko striropola moraš navući onu tanku mrežicu i maltu da bi ga držalo. Možda da vidiš sa majstorom da ti samo zalijepi stiropol po zidovima i da tako ostane samo a ti ga djeca ne oštet jer će se onda stalno otkidati komadići.
po podu možeš stiropol ali moraš nešto preko jer će ti se od težine i hodanja stiropol udubiti i propasti.
Mislim da je stiropol debljine 3 cm po kvadratu 2,5 KM i to ti je za zidove a pod treba malo deblji stiropol i on je nešto skuplji. A laminat ti ide od 6-7 KM po kvadratu pa više.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.7.2010 0:11:02   
Esmica
Aha.
Hvala vam objema.
Pa i mislila sam dal se stiropol udubi zbog hodanja po njemu.
Ako vas zanima javit cu vam sta smo odlucili i kako.Sutra idemo pogledati kucu (ja znam kako sve izgleda,a muz zna samo onako s vana),pa da definitivno odlucimo sta da radimo i kako.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.7.2010 0:16:32   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image  javi šta si odlučila

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.7.2010 16:31:15   
scarlett
Zna li neko iz iskustva koji su lakovi dobri za lakiranje parketa i uz to naravno vrijedni svoje cijene?

Hajmo ženice, uzdam se u vas user posted image



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.7.2010 18:07:29   
Blue rose RR
Najbolji ti je uljani lak "Cromodem", jeste malo poskup, ali svaku paru vrijedi :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
20.7.2010 15:49:25   
amela.ko
Pozdrav ženice, imam pitanjce.... Ja i mm upuštamo se u avanturu zvanu gradnja kuće, pa me sad interesuje ( imamo oko 20.000 ušteđevine, zemlju, sve priključke) koliko mogu uraditi na prizemnoj kući od 70 m2. Posebno me interesuje mišljenje anonimne i neki savjet od nje???? Uzput u kojem stovarištu radiš da navratimo da vidimo cijene.... i br. tih tvojih radnika koji su tebi radili na kući????
Unaprijed se zahvaljujem na svakom savjetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 12:47:27   
Visnja RR
trebam savjet!
u novom stanu moram promjeniti drvenu ogradu na stepenicama koje vode na drugu etazu stana... trenutna ogradica  mi se ne svidja jer je nesto izrezbarena a ja ne volim te narodne motive zelim jednostavan dizajn ogradice...gdje se to moze pogledati i ko to radi?
hvala1

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu amela.ko)
Neposredna veza do poruke: 264
   [Obrisana poruka]
26.7.2010 12:49:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:07:08   
Visnja RR
obzirom da ce mi parket biti od bambusa (onaj tamniji) mislila sam da u tom folu bude i ogradica ...ali bez nekih rezbarija ... neke jednostavne linije... i namjestaj mi je u istoj boji kao parket ... pa zelim da mi sva drvenarija bude iste boje... i da je mat ...bez sjaja...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:19:17   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

trebam savjet!
u novom stanu moram promjeniti drvenu ogradu na stepenicama koje vode na drugu etazu stana... trenutna ogradica  mi se ne svidja jer je nesto izrezbarena a ja ne volim te narodne motive zelim jednostavan dizajn ogradice...gdje se to moze pogledati i ko to radi?
hvala1


www.nova-ambienta.ba

Znam da oni rade sav namjestaj, idu na taj moderni fazon, vjerovatno rade i ogradice. Meni su radili kuhinju, i obloge za radijatore.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:22:16   
Skvo RR

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image  


Eto..kopirala sam sa druge teme....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:22:30   
Visnja RR
uh hvala...treba mi i kuhinja nova...ova mi se iako je nova (ja je projektovala :D ) ne uklapa po dimenzijama

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:28:17   
Visnja RR
e sad pitanje br 2 user posted image
svi ovi razni saloni koji su bas bas specijalizovani za uredjenje cesto jako skupi... moja prijateljica inace ima svoj jedan takav salon ali  na kraju balade bi me najjednostavnija kuhinja dosla oko 15.000 km sto mi ne pada na pamet....
zanima me ko to radi dobro  jeftino user posted image
cula sam da je neki Begex jako kvalitetan i jeftin ...da li je to moguce? mislim kvalitet i niska cjena user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:31:25   
Skvo RR
Ovi su veoma kvalitetniuser posted image , ali i malo skupi...user posted image
U biti cijenu ti formiras, jer ako hoces npr...specijalne vodilice za ladice, to skuplje placas, ili fazonirano staklo, isto skuplje placas...Dakle sve je navedeno po stavkama i generalno ti na kraju formiras cijenu...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:36:34   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a zasto na svim sajtovima pise sljedece:

Bambus je po pripadajućoj porodici trava i tako je i jedan od najbrže rastućih vrsta bilja.
Upotreba bambusa za podne obloge odnosno parkete je ekološki prihavtljiva jer bambus dosegne maksimalne visinu za otprilike pet godina dok drvetu treba 20 godina. Kada govorimo općenito o bambusu moramo napomenuti da postoji više o tisuću vrsta bambusa kao trave.

Od svih vrsta parketa bambusov parket spada u kategoriju najizdržljivijih te je ujedno i antialergijski proizvod. Bambusov parket je 30 puta tvrđi od primjerice hrastovog parketa. user posted image



Ne znam ja šta piše...ja ti iz iskustva govorim. user posted image
Možda jeste tvrđi od hrasta, ali pitanje je da li je i izdržljiviji, naročito ovaj što se kod nas nabavlja.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:40:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanima me ko to radi dobro  jeftino user posted image


Hajd kad nadješ, javi gdje su. user posted image
Meni su izgleda radili kuhinju ovi koji su radili kod Skvo.
Koliko para - toliko muzike.
Meni se svidja što su neke moje ideje ( naprđivanje čisto, a skuplje bi me došli ) argumentovano zaobišli i hvala im. Uštedili mi i pare i trud teti čistilici.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:53:06   
Visnja RR
e hvala na savjetima zene...
ma moja drugarica radila u tom Begex-u nesto skroz jeftina kuhinja ispala...mada nije po mom ukusu...
Kuhinju koju sad imam sam ja radila u Porta Urbisu...ali on sad ne postoji user posted image
i preko nekih veza smo dobili popust pa nas je kompletna kuhinja dosla povoljno ...al to je bilo prije 8 g...
ma voljela bih i ja kuhinju koja sama kuha user posted image  po izgledu ali sad bas ne mogu da luksuziram jer imam hiljadu stvari za uraditi pored kuhinje... a opet hocu da zadovolji i neke moje prohtjeve... bingo bi mi rjesio problem user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
26.7.2010 13:55:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanima me ko to radi dobro  jeftino user posted image


Hajd kad nadješ, javi gdje su. user posted image
Meni su izgleda radili kuhinju ovi koji su radili kod Skvo.
Koliko para - toliko muzike.
Meni se svidja što su neke moje ideje ( naprđivanje čisto, a skuplje bi me došli ) argumentovano zaobišli i hvala im. Uštedili mi i pare i trud teti čistilici.


Ovo ne bih komentarisala....user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *