|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 11:24:36   
ledy blue
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

i ja sam joj to isto u pp-u napisala,po meni je bolji siporex

slazem se...kod rigibsa se znaju stvoriti pukotine na spojevima..i vjerujte da majstor nije kriv za to...vec cista fizika..a ako se ipak odluce za rigips..onda mislim da je dobro da stave i one dekorativne lajsne na spoju zida i plafona..mislim da je to u tom slucaju najbolje rijesenje.


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 11:28:34   
Anoniman
u pravu si,svašta se može izvesti samo treba malo obići stovarišta i čuti mišljenje majstora,meni se inače rigips nikako ne sviđa,ni najmanjeg komadića nema u mojoj kući niti će kad biti

(odgovor članu ledy blue)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 13:16:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

mile moje evo i mene zanima me Hanady gdje radiš pa se toliko razumiješ u materijal recimo rijetko ko zna za pijesak dunavac ?

javim se kasnije da malo iščitam user posted image


nemam veze sa građevinarstvom user posted image user posted image user posted image niti tome slične...državna služba, kanelariski posao...al život i gradnja svoga doma...e toga imam u domaćem radnom stažu koliko i u kancelariji.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 13:25:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: balooon

e sad neznam tacno sta je kulir ako imate primjer neke zgrade u sa lakse bi mi bilo ja sam npr mislila na onaj kamen na grckoj ambasadi kod skenderije taj mi se svidja e sad jel to kulir ili...


kulir ti je skoro na svim zgradam gradjenim prije 30 g. pa  do danas...to ti je ono sto izgleda kao pijesak...ili smirgl papiruser posted image

(odgovor članu balooon)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 13:31:42   
balooon
kako se parketi kredu po kvadratu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 13:40:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

mile moje evo i mene zanima me Hanady gdje radiš pa se toliko razumiješ u materijal recimo rijetko ko zna za pijesak dunavac ?

javim se kasnije da malo iščitam user posted image


nemam veze sa građevinarstvom user posted image user posted image user posted image niti tome slične...državna služba, kanelariski posao...al život i gradnja svoga doma...e toga imam u domaćem radnom stažu koliko i u kancelariji.




joj mila dobra si,ja kad sam počela u stovarištu nisam znala bleknuti ja mislila kreč koji je u vrećama za maltu je potreban za krečenje u kući,pa hebiga kreč kreč user posted image
sve sam ovdje naučila i to mi super pomoglo oko kuće inače ni na šta ne bi ličila user posted image
super se mila snalaziš sa materijalom i hvala ti na utjehi za sveki

baloon sve zavisi koji parket od 15KM pa ima ga i po 70KM

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 14:47:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: balooon

kako se parketi kredu po kvadratu


zavisi koji...imas od 30- 190 KM po m2...tarket je recimo 190 KM

(odgovor članu balooon)
  Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 15:09:32   
Anoniman
E, sta sam jos htjela reci...mi smo kulir stavili na zid koji je uvijek pucao, zid je dimnjak (u stanu), nema sta nismo probali...tapete... cesto krecenje...elem vazda bi popucao. Na kraju smo navukli plasticni kulir i fakat se pokazao super

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 19:22:32   
ena23
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

i ja sam joj to isto u pp-u napisala,po meni je bolji siporex


ni habera od tvog PP-a user posted image nesto ne stima vjerovatno sa stranicom pa nije proso. Ali o tom po tom, cujemo se mi naljeto detaljnije, aBd. O ovome sanjarim odkad i eto aBd imat cu i ja svoja cetri zida uskoro. samo moji user posted image (i muzevi, al njega ne brojim)


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 19:35:53   
balooon
ma da to me je i interesovalo taj raspon od kolko do kolko se krecu aaa cuj 190 zar ima to kakav li je da mi ga je vidjeti pa jeli razlika samo u izgledu ili i kvaliteti ili pola pola mislim izmadju nekog od 100 i tog od 190 km

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 19:37:30   
balooon
evo receno mi je danas papiri ce mi biti gotovi do zime svi.. znaci 2011 krece gradnja...

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 19:39:39   
balooon
vidjela sam danas i na zgradi eu kod skendeije fasadu(kamen) taj mi se svidja za donji dio kuce ali cu morati da se raspitam je li mi ta sala preskupa 150 hilj imama na raspoaganju pa se moram uklapati

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 19:50:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: balooon

ma da to me je i interesovalo taj raspon od kolko do kolko se krecu aaa cuj 190 zar ima to kakav li je da mi ga je vidjeti pa jeli razlika samo u izgledu ili i kvaliteti ili pola pola mislim izmadju nekog od 100 i tog od 190 km


zavisi naravno koje je drvo u pitanju...ovaj tarket (tarkett) od 190 ne znam ni ja koje je drvo ali kada sam cula cijenu blago mi se zamantalouser posted image ...to je valjda sada hit...cini mi se da rece da je 6 puta lakiran...ma idi vidi...na otoci gdje je sada konzum (nekada bio dallas..ima doduse i sada ali je znatno manji) pa tu imas prodavnicu tepiha, itisona i tarketa laminata i parketa

a solidnog parketa imas na cvili, dugacka zgrada uz cestu, preko puta ssh...routea...mala je radnja, mislim da je to krivaja zavidovici a i cijene su ok

(odgovor članu balooon)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
28.2.2010 13:48:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mi se konačno spremamo za renoviranje stana.
Renoviramo gotovo sve, nešto zato što je vrijeme za promjenu ( stolarija unutrašnja i vanjska, kupatilo ) a nešto zbog prirode radova koje ćemo obavljati ( parket, radili smo ga prilikom kupovine, prije 7 godina, ali zbog rušenja zidova moramo ponovo taj dio raditi ).

Zanima me da li znate ili ste čuli za firmu koju bi preporučili a koja radi sve poslove renoviranja ( stolarija, parket, el. instalacije, gletovanje zidova, rušenje zidova, preziđivanje, sanitarije ) jer bih htjela izbjeći da mi dolaze jedan po jedan majstor - htjela bih izbjeći renoviranje od dva mjeseca. ( to niti mogu niti hoću )

Nije mi problem iseliti na 3 sedmice, ali sve preko toga je previše.



IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nije valjda da niko ne zna.user posted image

Trebam mijenjati unutrašnju i vanjsku stolariju. Dvoumimo se između pvc i drveta. Ako bi isli na pvc vanjski dio mora biti smedje boje da ne bi kvarili vanjski izgled zgrade.

Trebamo rušiti neke zidove, onda poslije raditi i parket ponovo.

Zatim kupatilo....uglavnom ne  znam šta ne trebamo.
Ne trebamo kuhinju, renovirali je prije dvije godine.


< Poruku je uredio acudesa RR -- 28.2.2010 13:49:01 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
28.2.2010 14:34:35   
hanabanana
Acudesa ovu sam temu pregledala uz duž i poprijeko, i nisam našla ništa korisno za sebe, uglavnom se sve odnosi na kuću.  Zato i jesam otvorila posebno temu.
Ne pravim kuću, znam kakvu ću ploćice kupiti i koji parket, ali mi treba da li neko zna za firmu koja se bavi renoviranje.
Zato sam i stavila posebno temu, jer mi trebaju iskustva drugih sa firmama, zatim sa onim koji uredjuju interijere, arhitektima i slično. 

Ako ovdje počnemo pisati o firmama s kojima je neko radio, ili je čuo da su dobre, onda se više niko neće moći snaći. Ali ako ti misliš da su te dvije teme iste, onda ok.

< Poruku je uredio hanabanana -- 28.2.2010 14:38:41 >

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
1.3.2010 21:42:13   
balooon
ma ja sam cula da je ova firma h.m.i fantasticna ali volila bi da mi to jos neko potvrdi najverovatnije cu dati da mi oni prave kucu ali volila bi da mi neko ako ista zna o njima kaze prvenstveno o cijenam  a i sve istzalo mozda i renoviraju cini mi se da su ovom mom prijatelju bas rebnnovirali stan prije 8 godina pa eto potrazite ih ja mislim da imaju sjedister preko puta turke ambasade pa prenesite iutiske a ja cu svakako krajem godine do njih..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
1.3.2010 21:45:02   
balooon
i nebi lose bilo da mi neko s iskustvom kaze (posto planiram praviti kucu u manje vise mahali) kako ide skomsiluk imam li npr pravo otvarati prozore gdje hocu kako ide stim kakava su pravila ili trebam li ih pitati za dozvolu ako zeli podici kucu u odnosu nqa prije itd sve inf su dobro dosle o mojim pravim i pravima komsija pri gradnji

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
1.3.2010 22:30:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: balooon

i nebi lose bilo da mi neko s iskustvom kaze (posto planiram praviti kucu u manje vise mahali) kako ide skomsiluk imam li npr pravo otvarati prozore gdje hocu kako ide stim kakava su pravila ili trebam li ih pitati za dozvolu ako zeli podici kucu u odnosu nqa prije itd sve inf su dobro dosle o mojim pravim i pravima komsija pri gradnji
za svaku pohvalu sto razmisljas o ovakvim stvarimauser posted image ...prije 300 god. se i te kako na takve stvari pazilo a danas vlada haos...drago mi je da ipak ima ljudi koji razmisljaju i o drugima

(odgovor članu balooon)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.3.2010 19:25:54   
balooon
ma da ma razmisljam i o drugima i o sebi nastane li problem staju radovi na kuci peglanje maltrtiranje svadjanje treba zaobici to ako se moze ali eto neznam kako ide stim nemam nikakvih informacija znam samo da su uvijek problemi u mahalama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
2.3.2010 19:43:05   
tajcika
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: balooon

i nebi lose bilo da mi neko s iskustvom kaze (posto planiram praviti kucu u manje vise mahali) kako ide skomsiluk imam li npr pravo otvarati prozore gdje hocu kako ide stim kakava su pravila ili trebam li ih pitati za dozvolu ako zeli podici kucu u odnosu nqa prije itd sve inf su dobro dosle o mojim pravim i pravima komsija pri gradnji
za svaku pohvalu sto razmisljas o ovakvim stvarimauser posted image ...prije 300 god. se i te kako na takve stvari pazilo a danas vlada haos...drago mi je da ipak ima ljudi koji razmisljaju i o drugima




mislim da ti sve zavisi kakve su komsije,mi kad smo sve dogovorili i napravili evo poslije godinu dana dobili od opcine da moramo srusiti ogradu jer komsiji ne odgovara tj, ne uklapa se u izgled njegove kuce,a da ne pricam da je jos napisano da prozori koji gledaju na ulicu i koje smo promijenili napisao je da su bili drveni a sad su plasticni i da nemoze tako user posted image i user posted image u isto vrijeme
najbolje je fino popricaj sa njima i dogovori se,puno zavisi ko su ti komsije (nazalost mi smo saznali prekasno da niko aposolutno niko od ostalih komsija s njima ne razgovara i da su svima pravili i prave probleme)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.3.2010 14:49:47   
balooon
a kako ograda vasa se nije uklopila u izgled njegoce kuce mozes li mo malo pojasniti tu situaciju i kako se sve zavrsi..a pretpostavljam da je to za prozore odbijeno u opstini da nije trebalo vracati drvene....

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.3.2010 15:02:29   
acudesa
E, svašta u Božijoj bašti??? Ne uklapa se ogradauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svašta ćeš čuti, mislim da je samo ljubomora u pitanju i mogu misliti o kako lijepoj ogradi se radi...nek komšijauser posted image
Žene moje znate šta sam ja zaključila, sve znam kako bih i šta bih, imam ideju, imam prostor ....samo mi fali, nešto sasvim sporedno-novacuser posted image user posted image
Da mi je dovoljno-kako bi to lijepo izgledalo, ali za sve gradnje ti baš treba puno para..neka radovi sačekaju, ko ga šišauser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.3.2010 15:11:19   
tajcika
ama zavrsilo se tako da ogradu moramo srusiti po rjesenju,al necemo jer on je srusio svoj dio ograde prema ulici i tako kada bi mi srusili ogradu koja je izmedu nasih kuca,kuca bi mi bila na izvolite svakom ko prode ulicom, nego cu fino podnijeti zahtjev pa cu izidati zid da ga sto manje vidim, a za prozore naravno da je odbijeno bez osnove....jednostavno to ti je tako neki ljudi se "hrane" tim da drugom cine stetu

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.3.2010 22:01:14   
ledy blue
Ja mislim da svaka gradnja ograde izmedju komsija mora biti u dogovoru jer  automatski ogradjuje i dio njegovog imanja..al mi smo i to rijesili user posted image povukli smo malo ogradu u nas posjed..a ako se njemu ne svidja nasa ograda nek sebi odmah uz nju pravi druguuser posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
3.3.2010 22:14:47   
tajcika
pa i bilo je dogovoreno i mi smo se povukli vise nego sto treba jer mu je trebalo da ne reze kamen za stepenice nego je htio da ima cijele ploce,al je problem sto mu sada to smeta,a posto je on svoju ogradu skroz srusio i nema namjeru da pravi svoju onda ni meni nepada napamet da rusimo ovo sto smo napravili,jer moja kuca nije svratiste pa da je otvorena na izvolite

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *