|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 0:26:03   
Hanady RR
da da drga moja postoje razlike i to strašne u cjenama....

Mi smo renovairali kuću...al ima još posla...stolariju PVC smo mogli uzeti jeftinije recimo u Domaviji i to al mi smo odlučili salamander duplo skuplji ali tu je već pitanje kvalitete presudilo. Zamisli na jednom mjestu prozor 150 Km a na drugom 400 KM, razlika zar ne?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 12:11:25   
ledy blue
IZVORNA PORUKA: balooon

pa zar je tolika razlika iu cijenama i luksuzu zar toliko razliciti materijali postoje da cijena keramike cini mi se koju ste naveli ide od 8 do 188 jeli tako i sa crijepom prozorima itd

ma jeste..evo na primjer za crijep..cijena crijepa ''bibera'' je oko 0,80km..a onaj klasicni je u rasponu od 1 do 1.80 km zavisno od kvaliteta..al u jedan kvadrat krova ide 42 komada bibera a klasicnog mislim oko 15..pa ti racunaj..
evo za prozore ti je vec ogovorila..a znam da ima sobnih vrata vec od 150 km pa  do nekih mozda i  1000 km ako je u pitanju puno drvo ..
a isto ko treba da stavvlja fasade..postoje gotove fasade u kantama..sa bojom koju odabereta..a jeftinija varijanta je fasada u vrecama koju sami na jednostavan nacin pripremite..dodate toner u boji koju zelite...a  nije razlika u izgledu..cak vecina ''laika'' i ne primjeti neku razliku..al je zato velika razlika u cijeni...

Aman ..sto vas gusim user posted image   necu vise....al eto mozda nekome i pomogne

< Poruku je uredio ledy blue -- 21.2.2010 12:12:26 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 13:39:07   
balooon
kako ide sfasadom od kamena onaj donji dio znate sto se obicno stavlja jel puno skuplje od obicen

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 13:58:13   
ledy blue
ma i tu ti zavisi sta ste planirali stavljati...ako ce te onaj kao vjestacki kamen on je jeftiniji od pravog kamena...a mislim da je onaj pravi kamen koji se obicno stavlja skuplji od klasicne fasade..al obicno se po dnu stavlja  taj kamen ili tzv kulirplast ono vidjala si poput fasade samo djeluje kao sitno samljiveni kamen...mislim da je od ovih opcija najskuplji pravi kamen..al za cijene stvarno ne znam

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 14:06:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: balooon

kako ide sfasadom od kamena onaj donji dio znate sto se obicno stavlja jel puno skuplje od obicen


najbolje je uzeti kulir i pjesk dunavac pa fino da neko uradi...najeftinija opcija i najkvalitetnija jer taj kulir se tu stavlja radi vlage...e sad ima i neki novi plastični kulir on je skuplji brže se nanosi al nije kvalitetan kao ovaj pravi kulir. tačne cijene ne znam ali nije to tako skupa opcija koliko je neminovna na kući...moj tata je prije 30 godina uradio pravi kulir i nikada se nije ni orunio niti smo imali vlage na zidovima...komšija uradio pretprošle godine ovaj plastični nekako sve koamdići se pootkidali nije mi jasno što kad je skuplja verzija...haman  neki dunđer mu radio.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 16:12:47   
ivana st
Razlike u cjenama zaista znaju biti velike, ali zna se i zašto su razlike.Pametnije je uvijek kupit nešto malo skuplje nego najjeftinije pa za par godina opet ići u radove i kopanja zbog nekvalitetnih materijala. I ništa ne kupovat bez muškog savjeta. Kad sam išla kupovat pločice za kupaonicu vidjela neke bež pločice,izgledale su mi naoko iste kao i one što su bile po kvadratu skuplje 50 kn od njih i dobro da sam nazvala mm prije kupnje. Kad mi je rekao da usporedim debljinu pločica, zaista ove jeftinije su bile dosta tanje i naravni nisam ih uzela.Dakle, nije potrebno ni ono najskuplje ali ni najjeftinije.Rađe raditi jedno po jedno, ali kvalitetno.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 16:57:37   
balooon
e sad neznam tacno sta je kulir ako imate primjer neke zgrade u sa lakse bi mi bilo ja sam npr mislila na onaj kamen na grckoj ambasadi kod skenderije taj mi se svidja e sad jel to kulir ili...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 17:04:20   
balooon
a i za prozore mi bas nije najjasnije vidim sve nove kuce pvc prozore ugradjuju i to kuce na kojima nije stedjeno da ne kazem vile a vrlo cesto cujem drvo je bolje pa sam malo i tu zbunjena

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 17:53:09   
acudesa
Drage moje, vidim da raspolažete sa mnogo informacija, pa sam odlučila da se sa vama posavjetujem...naime, mi trebamo na proljeće uređivati dvorište...???? to je sve što za sada znam zasigurno...znači: trebali bi staviti staze (sad kakve staze, pitam se)...zasaditit cvijeće, ali baš ne znam, upće, kako bi to odradili...razmišljam dugo o tome. Sviđaju mi se one kao kamene ploče, nepravilnog oblika što se samo stave na travu, ,usade???
Znate li gdje ima lijepih i povoljnih onih ploča (u raznim oblicima) za staze?...koji "okvir" ili kako se već zove, staviti oko njih....šta treba ispod (pijesak???)..imate li ideja,da mi se stvori slika toga, jer još uvijek namam pojma kako bi to trebalo izgledati...radi se oko 25 m2 (valjda) trave, šta bih preko: sve pločice, kombinacija ili ???...svaka ideja
hvala za svaku idejuuser posted image  baš lelujam što se tiče ovoga

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 19:34:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: balooon

e sad neznam tacno sta je kulir ako imate primjer neke zgrade u sa lakse bi mi bilo ja sam npr mislila na onaj kamen na grckoj ambasadi kod skenderije taj mi se svidja e sad jel to kulir ili...


http://sjajfasada.co.rs/fasade-od-vestackog-kamena.html

ja zaista pregledah slike i ne nađoh neku koja bi omogućila da ti pokažem na maminoj kući kako to izgleda al evo ovaj link imaš 4 vrste tih završnih djelova fasada koje vidjet ćeš šta je prani kulir to je ono što ja predlažem i cjenom i kvalitetom dok ovaj pikovani kamen mislim da je to o čemu ti govoriš...on je po mom mišljenju najbolje uklapa kao kompletna fasada na većim zgradama.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 19:39:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Drage moje, vidim da raspolažete sa mnogo informacija, pa sam odlučila da se sa vama posavjetujem...naime, mi trebamo na proljeće uređivati dvorište...???? to je sve što za sada znam zasigurno...znači: trebali bi staviti staze (sad kakve staze, pitam se)...zasaditit cvijeće, ali baš ne znam, upće, kako bi to odradili...razmišljam dugo o tome. Sviđaju mi se one kao kamene ploče, nepravilnog oblika što se samo stave na travu, ,usade???
Znate li gdje ima lijepih i povoljnih onih ploča (u raznim oblicima) za staze?...koji "okvir" ili kako se već zove, staviti oko njih....šta treba ispod (pijesak???)..imate li ideja,da mi se stvori slika toga, jer još uvijek namam pojma kako bi to trebalo izgledati...radi se oko 25 m2 (valjda) trave, šta bih preko: sve pločice, kombinacija ili ???...svaka ideja
hvala za svaku idejuuser posted image  baš lelujam što se tiče ovoga


ako želiš zaista lijep vrt ja bih angažirala nekoga za to...naime često puta se nama nešto svidi kako kamen ili ploče za stazu tako i biljke koje ne odgovaraju našem tlu ili podnevlju na kome vrt radimo. E sad ako ti je sve trava ja nebih puno betonirala naravno ali bih svakako napravila stazu i to bih radila od kamena u nejednakim veličinam tzv.pljosnati kamen kao ploče što je samo za to trebaš imati dobrog majstora koji će to fino nivelisat i obavezno zalit između fuga mliječnim malterom da nebi dolazilo do stalnog prodiranja trave i korjenja što em je prljavo em zna podići urađenu površinu.

ako želiš privatno da ti neko uradi dobar prijedlog a isto tako i izvrši nabavku svega za taj vrt javi se imam dobrog tipa koji se bavi holtikulturom već dugo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 19:51:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: balooon

a i za prozore mi bas nije najjasnije vidim sve nove kuce pvc prozore ugradjuju i to kuce na kojima nije stedjeno da ne kazem vile a vrlo cesto cujem drvo je bolje pa sam malo i tu zbunjena


a ovaj dio koji se odnosi na to da je drvo bolje za stolariju nije istina...naime drvo je mnogo poroznije i dopušta utjecaj vanjskih utjecaja tipa zima, vrućina itd na okvire koji u dogledno vrijeme postaju vrlo vrlo slabi i bez dihtunga te to više nije dobra ni izolacija za vaš doma akamoli ljepota pri čemu svakih 5-6 godina trebate šmirglati i farbati te iste prozore. PVC stolariju treba uzimati kvalitetniju gdje je okvir 3D debljina porfila treba biti puna a ne prazan prostor i na sve to voditi brigu o staklima kod nas su stakla koja ne rose i jako su dobra termoizlozacija a posebna je priča kako je ljepota vidjet tu bjelinu na kući...ja kad sad svoje prozore perem sve pjevam...kako krpom mahneš ono sve listo...i još nisma čula niti jednu jedniu petardu za novu godinu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 20:13:58   
Hanady RR
acudesa evo dobar link pa pogledaj što bi ti voljela OPLOČNICI   user posted image

ili ploče


< Poruku je uredio Hanady -- 21.2.2010 20:15:25 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 22:18:05   
acudesa
Hanady, hvala ti puno, a i mislili smo jednu rođaku zamoliti, da nam, nako gratis to malo pomogne, cura je završila arhitekturu i stvarno ima smisla, haos...stan joj je umjetnost u svakom pogledu (nešto mi priča o pretapanju boja po sobama????, a ja veze namamuser posted image user posted image user posted image user posted image )...
Ali ipak-mora to biti nešto što se nama sviđa, a ja ću se sa vama prvo izdogovaratiuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
21.2.2010 22:21:28   
acudesa
A, ja bih nešto ko ova sa bazenom...ahauser posted image user posted image user posted image user posted image
hvala, ma opločnike bihuser posted image user posted image user posted image (nauči i ja neštouser posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2010 11:38:01   
ivana st
Hanady slažem se sa ovim što si napisala, i mi smo prillikom renoviranja stana stavili pvc prozore i to najskuplju varijantu, ali ne žalimo ni trenutka.Kad se zatvore prozori ne čujemo ništa, a obzirom da je stan u srcu grada tu divotu nitko ne može platit, zapravo zato smo i kupili upravo te prozoore.Ali iskreno meni je ljepše vidjet drvene prozore na kući, nekako mi izgleda ljepšše i toplije nego pvc.a svi oni koji žive uz cestu, buku itd. svakako preopručujem pvc prozore prvenstveno zbog zvučne izolacije.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2010 17:18:21   
balooon
znaci zakljucak je ipak da je pvc bolji i za vrata i za prozore pretpostavljam onda i da je skuplji zna li neko cijene prozora inace recimo najskuplje drvene i pvc koji su omjeri

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2010 18:26:37   
tajcika
ja sam isto za PVC stolariju i sto se tice ciscenja i izolacije, jos nisam kupila neku skupu nego one prozore i vrata u domaviji hvala Bogu zadovoljna sam

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 9:19:18   
Anoniman
mile moje evo i mene zanima me Hanady gdje radiš pa se toliko razumiješ u materijal recimo rijetko ko zna za pijesak dunavac ?

javim se kasnije da malo iščitam user posted image

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 9:29:47   
ena23
Ti zeno nemoj da bi mi kuda begala do ljeta! user posted image MM i ja uzimamo rau-bau stan i naljeto cemi trebati aBd od cigle za pregrade preko maltera, plocica, kuhinje, kupatila, do tepiha i vaze .... a taman sam s epohvalila d apoznajem zenu koja radi u skladistu gradjevinskog materijala user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 9:32:19   
Anoniman
user posted image user posted image   ma neću mila bujrum šta god ti treba samo se javi,biće i popusta user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 9:33:37   
ena23
p.s. sta preporucujes za pregrade u stanu (zidove) posto cemo mi dobiti samo one zidove gdje su mokri cvorovi... a cula sam da ima nesto tanko sto se cak moze na parket "ozidati", nesto kao ploce, pa me interesuje posto je to po m2 i da li vi to nudite u tovm skladistu?  i ako moze na pp o kojem se tacno skladistu radi? joj puna sam pitanja a na ljeto ce ih biti jos punoooo 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 9:44:23   
Anoniman
imaš pp

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 11:04:15   
ledy blue
IZVORNA PORUKA: ena23

p.s. sta preporucujes za pregrade u stanu (zidove) posto cemo mi dobiti samo one zidove gdje su mokri cvorovi... a cula sam da ima nesto tanko sto se cak moze na parket "ozidati", nesto kao ploce, pa me interesuje posto je to po m2 i da li vi to nudite u tovm skladistu?  i ako moze na pp o kojem se tacno skladistu radi? joj puna sam pitanja a na ljeto ce ih biti jos punoooo 

Za pregradne zidove ti je najbolje rigips ploce ili eventualno siporex ..onaj tanki..a eto za cijene ima kompetentnijih user posted image


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.2.2010 11:11:02   
Anoniman
i ja sam joj to isto u pp-u napisala,po meni je bolji siporex

(odgovor članu ledy blue)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *