|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci!
5.7.2010 22:08:50   
kaktuscic
Haman smo i mi prohodaliuser posted image Jucer je napravio svoja 3 prva samostalna koraka i sjeo na guzu pa se smijao a i mi s njim, danas vec ima po 4 koracica, i samo gleda za sto ce se pridrzati da odmori pa da nastavi. Eto svoje prve korake je napravio 2 dana poslije rodjendana. Tako sam sretna!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Prvi koraci!
5.7.2010 22:19:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zinanina

Moja curica ima 14 mjeseci i 1 dan i još ne hoda (evo Hanady, mi te pobijamo)
ali od prošle sedmice se intenzivno trudi, napravi i po 5 karaka ali nesigurno.


moja ima 15 mjeseci i ne hoda,sekirala sam se al sad me briga zdrava je prohodati ce aBduser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Prvi koraci!
22.7.2010 23:56:33   
Anoniman
Eto, ja mogu ozvaničiti da je moja lopuža prohodalauser posted image .
Ima 14 mjeseci i 18 dana.

< Poruku je uredio zinanina -- 22.7.2010 23:57:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Prvi koraci!
23.7.2010 0:02:48   
Hanady RR
Molim vas da temi  Čestitamo na...
ostavljamo čestitke za prve korake naših beba.

Razlog za isto je jer u slučajevima nedoumica mama dali je ok da je beba prohodala sa 8 mjeseci ili sa 15 mogu vidjeti lakše da je svaka beba svoja briga i da su iskustva različita.

U nadi da ste me razumjele obavještavam vas da će u skorije vrijeme doći do brisanja svih postova čestitanja (OT) samo dok ih iščitaju oni kojima su namjenjeni.

LPuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Prvi koraci!
24.7.2010 10:01:52   
tekja
...moje pile je jutros napravilo svoje prve samostalne korake i bacilo mi se u zagrljajuser posted image user posted image user posted image  evo ga sada ne prestaje da iskusava svoju novu vjestinu...imamo godinu i cetiri danauser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Prvi koraci!
24.7.2010 19:09:41   
reallove
mi smo sa 11 mjeseci napravili prve korakeuser posted image sada hoda pomalo,jos uvijek se malo boji ali uvjezbat cemo mi touser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Prvi koraci!
8.9.2010 23:45:03   
Apotekarka
Jupi...prohodali i mi sa 14 mj i 3 dana a veceras smo pravili prohodnicu...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Prvi koraci!
9.9.2010 7:21:10   
mala86
apotekarko cestitam za male koracice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Prvi koraci!
9.9.2010 7:29:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mala86

apotekarko cestitam za male koracice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i od nas bravoooooooooooo

(odgovor članu mala86)
  Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Prvi koraci!
12.9.2010 17:39:09   
niki83
ja sve nekako zaboravim i ovdje objaviti da je i moja Naima prohodala, 31.08. je sama napravila 5-6 koracica, a onda je 05.09. dosla za mamom u kuhinju sama...bila je preslatka, govorila je MAMAMA i polahko dosla iz dnevne u kuhinju do mene..user posted image user posted image user posted image bili smo naravno presretni, ali i iznenadjeni, jer sam ja govorila da sigurno nece prohodati do rodjendana, medjutim eto ona je odlucila da to ipak moze i ranije user posted image sad je svakim danom sve bolja i spretnija user posted image hvala Bogu dozivjeli smo i to...user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Prvi koraci!
12.9.2010 20:22:20   
mala86
IZVORNA PORUKA: niki83

ja sve nekako zaboravim i ovdje objaviti da je i moja Naima prohodala, 31.08. je sama napravila 5-6 koracica, a onda je 05.09. dosla za mamom u kuhinju sama...bila je preslatka, govorila je MAMAMA i polahko dosla iz dnevne u kuhinju do mene..user posted image user posted image user posted image bili smo naravno presretni, ali i iznenadjeni, jer sam ja govorila da sigurno nece prohodati do rodjendana, medjutim eto ona je odlucila da to ipak moze i ranije user posted image sad je svakim danom sve bolja i spretnija user posted image hvala Bogu dozivjeli smo i to...user posted image


cestitam od srca na malim koracicima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jedva cekam da je vidim mogu mislit kako je slatka,ljubi je puno

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Prvi koraci!
13.9.2010 0:12:14   
myb@by

IZVORNA PORUKA: niki83

ja sve nekako zaboravim i ovdje objaviti da je i moja Naima prohodala, 31.08. je sama napravila 5-6 koracica, a onda je 05.09. dosla za mamom u kuhinju sama...bila je preslatka, govorila je MAMAMA i polahko dosla iz dnevne u kuhinju do mene..user posted image user posted image user posted image bili smo naravno presretni, ali i iznenadjeni, jer sam ja govorila da sigurno nece prohodati do rodjendana, medjutim eto ona je odlucila da to ipak moze i ranije user posted image sad je svakim danom sve bolja i spretnija user posted image hvala Bogu dozivjeli smo i to...user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , cestitamo vam od srca. Sad ce nam jos malo i rođendan aBd. Mi jos nismo prohodali. Pravi samostalne korake ali je jako brzopleta, tako da mislim da ni do 15. mjeseca nece prohodati. Do tada ima da hodam iskrivljenih leđa user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Prvi koraci!
14.9.2010 19:58:32   
niki83
ma nista zato, ja mislim da mi pogresno procjenjujemo te stvari, jer bebe odjednom osjete da nesto mogu uraditi i naprave to..prohodat cete i vi ubrzo aBd user posted image mada bas nedavno sam cula da je bitno da beba propuza, a za hodanje kad god, jer bebe koje ne nauce puzati cijeli zivot imaju problema sa motorickim  razvojem.. sretno generaciji user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Prvi koraci!
14.9.2010 20:05:35   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: niki83

ma nista zato, ja mislim da mi pogresno procjenjujemo te stvari, jer bebe odjednom osjete da nesto mogu uraditi i naprave to..prohodat cete i vi ubrzo aBd user posted image mada bas nedavno sam cula da je bitno da beba propuza, a za hodanje kad god, jer bebe koje ne nauce puzati cijeli zivot imaju problema sa motorickim  razvojem.. sretno generaciji user posted image


Cestitam tvojoj maloj hodalici user posted image

A za ovo boldirano moram reci da apsolutno nije tacno, gdje si to cula?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Prvi koraci!
14.9.2010 21:23:07   
Anoniman
I ja bih da se nadovežen na post od niki- nije to nikakvo mjerilo, postoje bebe jednostavno preskoče fazu puzanja ali su motorički itekako sposobne...A i svaka faza je različita od djeteta do djeteta, postoji predpostavljena gornja granica ali iskustva govore da neka djeca preskoče i tu gornju granicu i opet hodaju i motorički su sposobni...
Već sam govorila da je moj mali prvo propuzao i to sa 5 mj. a prosjedio tek u 8mj. hB nema nikakvih problema...Ono što bi ja navela je to da pratite svoje dijete i svoj instikt, ne slušajte druge.

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Prvi koraci!
14.9.2010 21:29:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: niki83

ma nista zato, ja mislim da mi pogresno procjenjujemo te stvari, jer bebe odjednom osjete da nesto mogu uraditi i naprave to..prohodat cete i vi ubrzo aBd user posted image mada bas nedavno sam cula da je bitno da beba propuza, a za hodanje kad god, jer bebe koje ne nauce puzati cijeli zivot imaju problema sa motorickim  razvojem.. sretno generaciji user posted image


jasno mi je da si napisla da si čula negdje...ali kada nešto napišeš ipak trebamo voditi računa dali to ima uporište
neke mame se jako mogu zabrinuti nakon ove rečenice...a za tim zaista nema potrebe jer nije ni bliska istini....

Moja starij djevojčica nikada nije puzala...nikada...aprohodla je sa 13 mjeseci nema nikavih problema sa motoričkim razvojem niti ih je kada imala...
svaki pregled kod doktora prošle smo u redu...valjda bi me pedijatrica na ovaj problem upotozorila i uputila dalje...

moja mlađa kćerkica propuzala je sa 5 mjecesi...sama se upravila da stoji sa 8...a prvi korka napravila  sa 13...od 8 do 13 mjeseca djete mirno stajalo kraj ugla nije htjela mrdnut...user posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Prvi koraci!
14.9.2010 23:42:43   
myb@by
Ja nikada nisam propuzala. Prohodala sam sa 9 mjeseci i nikada nisam imala problema sa motorickim razvojem. Moja bebara puze uveliko, ali samo unazad. Nema sanse da ide naprijed.user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 0:15:25   
niki83
Ispricavam se ako sam nekoga uvrijedila ili pak zabrinula svojim postom...nije mi bila namjerauser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 0:20:51   
myb@by
Ja se iskreno nisam našla uvrijeđenom. Smatram da tvoj post nije uvrijedljive ili provokativne prirode.user posted image .
Kako bebaca sada hoda?user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 7:18:46   
mala86
i ja sam cula za puzanje da je vazno a evo i clanka sa neta...

Puzanje
Prva značajnija aktivnost male bebe je puzanje. Ukoliko dijete preskoči fazu puzanja i krene odmah hodati, postoje mnoge opasnosti za neadekvatan razvoj centralnog živčanog sustava i kralježnice. Kralježnici pogotovo moramo dati vremena da "sazrije", jer u kasnijim godinama života najviše problema imamo upravo s tim dijelom našeg tijela. U čemu je tajna?
Kod puzanja radi cijelo tijelo sinergijski. Usklađeni pokreti ruku i nogu rade zajedno kako bi premještali tijelo od točke "A" do točke "B". Kada su ti pokreti skladni, efekt je vrlo spretno kretanje. Primjer u prirodi su vrlo brzi gmazovi - krokodili i gušteri koji cijelo vrijeme pužu.
Potičite svoje dijete da puže po neravnoj podlozi od najranijih dana, npr. "brdima" od jastuka i pokrivača na maminom i tatinom krevetu. Neka zaobilazi prepreke, npr. stolice ili neka se provlači. Primjerice, jedan roditelj može kleknuti "četveronoške", a drugi bodriti bebu da se provlači. Djeca nemaju straha pred svojim roditeljima, ali ponekad imaju strah prema predmetima. Zato koristite što više vlastito tijelo u ovakvim igrama.
Ukoliko iskoristite razdoblje puzanja za ovakve mini zadatke, osigurali ste usklađenost ruku i nogu djeteta što će mu biti korisno ukoliko će se baviti bilo kakvim sportom ili umjetničkom vještinom.




_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 14:40:28   
Honey3
da se i mi pohvalimo i Esmica je prohodalauser posted image user posted image evo vec nekoliko dana hoda mashallahuser posted image user posted image a sto se puzanja tice puze odavno a jos uvijek voli puzatiuser posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 17:11:42   
mala86
cestitke generaciji na prvim koracima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 20:59:51   
Atarka
I moj sincic je prohodao, hvala Bogu. Prve korake je napravio sredinom avgusta, a sad vec ide iz sobe u sobu sam user posted image .

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 22:59:16   
niki83
drago nam je da generacija lijepo napreduje..user posted image
mi smo pravo vjeste i aktivne, stalno u pokretu, po kuci je vec sve prevazisla, sad uziva kad izadje vani da hoda sama, uopce ne da da je pridrzavamo ili cuvamo za rukicu, otima se.. i eto dozivjeli smo da vise ne mozemo mirno popiti ni kaficu vani..stalno trcimo za njom..user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Prvi koraci!
17.9.2010 23:13:24   
myb@by
Ja ne znam da li mogu reci da smo prohodali ili nismo. Moja Ajsa kada je ja postavim na noge ode, pređe sam preko baste i preko sobe, bude bas stabilna na nogama, ali nas problem je sto smo malo puniji pa nam guza neda da se dizemo sami na nogeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *