|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   okcipitocela
12.10.2010 19:49:44   
aicha
Drage forumasice i mame

Imam jedno pitanje za vas. Naime, moja bliska drugarica koja trenutno nema konekcije me zamolila da nesto nadjem na temu iz naslova. Naime, rodila je preslatkog djecacica prije nepunih mjesec dana i primjetili su mu "oteklinu" na potiljku. Odveli su ga pedijatru i neurohirurg tvrdi da je moguce da je dio mozga "vani" ali da se to moze operativnim putem vratiti ali prije toga ce se uraditi ultrazvuk i slicno.

Ona se jako brineuser posted image i voljela bi da zna da li je neko imao slicno iskustvo i kako se rijesilo?

hvala vam puno

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: okcipitocela
12.10.2010 19:58:04   
Hanady RR
ono što ja nalazim je ovdje na forumu pod dugim nazivima i dijagnozama.
samo imama pitanje draga jeli taj pedijatar vidio tu oteklinu ili je putem telefona na opis konstatirao da je izbočina razlog oteklina mozgauser posted image
Mislim vidio je i na osnovu čega pretpodstavlja da je nešto moguće...pa ih tako isprepada prije UZ i sl.
jeli beba zadražan u bolnici.user posted image

česte pojave su hematomi na glavi bebe
evo link sa foruma pa pogledaj možda nađete sličnosti u opisima
http://www.ringeraja.ba/forum/m_299150/mpage_1/key_/tm.htm#299150





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: okcipitocela
12.10.2010 20:13:37   
aicha
hvala hanady, pregledala sam odgovore

ali to nije plavo, samo je nateknuto i to na zadnjem dijelu glavice, potiljku

nisu radili ultrazvuk, doktor neurohirurg je pipao, gledao i rekao da je 80% siguran da je mozak a 10% da je hematom a 10% nesto trece

evo dok sam postavljala temu slala mi je drugarica sms da li sam ista pogledala na netu, bas se brinuuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: okcipitocela
12.10.2010 20:20:13   
Hanady RR
ma pazi nešto...
nemoj da se brinu...
da je doktor koji je gledao smatrao da je to opasno po život male bebe ostavili bi je u bolnici...ja koliko konatm kući suuser posted image
jesu zakazali UZ i nalaze i sve šro treba.
neka rješavaju na vrijeme la ja mislim da to neće biti opasno toliko.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: okcipitocela
12.10.2010 20:27:38   
aicha
jesu,kuci su

bebica je dobro Elhamdulillah. Napreduje i nema nikakvih poremecaja hvala Bogu.

u cetvrtak su zakazali kod doktora ultrazvuk

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: okcipitocela
12.10.2010 20:31:22   
Hanady RR
ja sad tražih na interentu...
ima nešto malo na engleskom al piše se occ..pa dalje natsavak isti...
elme
to je kao ''jaje'' ispod kože...izeđu mozga tog IV režnja i kože glave...nije vezano ni za mozak ni za košu i rješva se hiruškim putem jednostavno.
čak sam sada i vdijela sliku operacije eto pokušaj na google ne izgleda stražno...a navode da je jednostavno i brzo za operirat.
znam svaka operacija je ''strašna'' ali opet utješno jeda to jaje nije vezano ni za jedan drugi dio pa nema bojazni od oštećenja nedo Bog.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *