|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:01:43   
bucka73
Divno, zelim vam puno srece i da sve prodje kako treba

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:02:26   
veeseelaa
danas mi je bila jedna drugarica na kafi, ona je prije 1,5 godinu usvojila bebicu, bebica je tada imala 1 mjesec user posted image user posted image user posted image  koristila je regularno porodiljsko 12 mjeseci
bebica je  već imala ime al su ga oni promijenili, naravno već godinu dana nosi njihovo prezime
Oni su sretni
Inače sve su probali kako bi ostala user posted image  i nikada im nije ustanovljen razlog nemogućnosti imanja vlastitog djeteta, i ona i njen suprug su u potpusnosti zdravi
Kaže da sam znala da je ovako lijepo davno bi usvojila bebicu ne bi išla svugdje u nadi da će mi pomoći, inače bila je i u klinici u Londonu i kaže da je na višegodišnje liječenje potrošlila blizu 100 000,00 KM

I da rekla mi je da je dugo živjela u patnji, svaki dan od jutra do noći joj se svodio na inekcije, praćenje ovulacije, piškanja po trakicama, kaže bila sam modra od inekcija sva....... stalno sam bila na bolovanju......
Obišla je sve doktora, muka joj je od soka od cvekle, mrke, macine trave i raznih čajeva .....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:05:25   
ziki
Divna vijest, nadam se da ćeš uskoro uspjeti u ovom divnom poduhvatu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:10:06   
nadam se73
i mi smo mislili da usvojimo manje djete ali trenutno nemaju a ja sam sretna i na ovome sto mi je dragi bog pruzio i ovu sansu da postanem jedna od sretnih zena i da i mene neko zove mama

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:14:44   
samedi
Divna vijest!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Svaka cast,zelim ti da sto prije docekas i zagrlis svoje cedo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:38:26   
vjestica
nadam se sretno i želim ti da što prije zagrliš svoje dijete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 15:43:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: nadam se73

i mi smo mislili da usvojimo manje djete ali trenutno nemaju a ja sam sretna i na ovome sto mi je dragi bog pruzio i ovu sansu da postanem jedna od sretnih zena i da i mene neko zove mama


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 16:50:13   
taurus
nadam se 73 user posted image user posted image user posted image user posted image
ovo su divne vijesti
i da vam novi član porodice donese sreću i radostuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 17:53:43   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image   Sretnoooo!!!


(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 18:04:58   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: nadam se73

i mi smo mislili da usvojimo manje djete ali trenutno nemaju a ja sam sretna i na ovome sto mi je dragi bog pruzio i ovu sansu da postanem jedna od sretnih zena i da i mene neko zove mama


Sretno Vam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:08:33   
nadam se73
zelim svim zenicama zahvalit na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image danas sam ih zvala i zakazala za ponedeljak,znaci u ponedeljak pravac kladusa pa cemo da vidimo sta ima a sta nema HVALA vam jos jednomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu bucka73)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:20:29   
jaca76
Može li mi neko odgovoriti dali žena koja nije u braku može usvoiti djete?

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:22:14   
sheri
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sretno!!!!!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:22:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jaca76

Može li mi neko odgovoriti dali žena koja nije u braku može usvoiti djete?
ja mislim da ne

(odgovor članu jaca76)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:40:05   
muaaa
Moze moja prijateljica nije u braku a usvojila je djete.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:48:53   
Anoniman
iz porodicnog zakona federacije




B. U S V O J E NJ E

1. Pojam usvojenja

Član 91.

(1) Usvojenje je poseban oblik porodično-pravne zaštite djece bez roditelja ili bez odgovarajućeg
roditeljskog staranja, kojim se zasniva roditeljski, odnosno srodnički odnos.
(2) Usvojenje se može zasnovati kao nepotpuno i potpuno.

Član 92.

(1) Dijete ima pravo znati da je usvojeno.
(2) Usvojioci su dužni upoznati dijete da je usvojeno najkasnije do njegove sedme godine života,
odnosno odmah nakon zasnivanja usvojenja ako je usvojeno starije dijete.

2. Uvjeti za zasnivanje usvojenja

a) Zajedničke odredbe

Član 93.
(1) Usvojenje se može zasnovati samo ako je u interesu usvojenika.
(2) Ne može se usvojiti srodnik po krvi u pravoj liniji, ni brat, ni sestra.
(3) Staratelj ne može usvojiti svog štićenika dok ga organ starateljstva ne razriješi dužnosti
staratelja.

Član 94.

(1) Ne može se usvojiti dijete prije isteka tri mjeseca od njegovog rođenja.
(2) Ne može se usvojiti dijete maloljetnih roditelja. Izuzetno, ovo se dijete može usvojiti po
isteku jedne godine od njegovog rođenja ako nema izgleda da će se ono podizati u porodici roditelja,
odnosno drugih bližih srodnika.
(3) Dijete čiji su roditelji nepoznati može se usvojiti tek po isteku tri mjeseca od njegovog
napuštanja.

Član 95.

(1) Usvojilac može biti državljanin Bosne i Hercegovine.
(2) Usvojilac može biti i strani državljanin, ako je usvojenje u najboljem interesu djeteta i ako
dijete ne može biti usvojeno u Bosni i Hercegovini.
(3) Usvojenje iz stava 2. ovog člana ne može se zasnovati bez prethodnog odobrenja federalnog
organa nadležnog za poslove socijalne zaštite.

Član 96.

(1) Usvojilac može biti samo osoba koja je u životnoj dobi od 25 do 45 godina i koja je starija od
usvojenika najmanje 18 godina.
(2) Usvojioci koji zajednički usvajaju isto dijete mogu ga usvojiti i ako samo jedan od njih
ispunjava uvjete iz stava 1. ovog člana.
(3) Ako postoje osobno opravdani razlozi, usvojilac može biti i osoba starija od 45 godina, ali
dobna razlika između usvojioca i usvojenika ne smije biti veća od 45 godina.
(4) Ako usvojioci usvajaju sestre i braću ili sestre i braću po majci ili ocu, usvojiti mogu i ako
jedan od njih ispunjava uvjete iz stava 1. ovog člana samo u odnosu na jedno dijete.

Član 97.

(1) Usvojiti ne može osoba:
a) kojoj je dok traje nesposobnost oduzeto roditeljsko staranje,
b) kojoj je ograničena ili oduzeta poslovna sposobnost,
c) koja ne pruža dovoljno jamstva da će pravilno ostvarivati roditeljsko staranje.
(2) Usvojiti ne može ni osoba kod čijeg bračnog partnera postoji jedna od okolnosti iz stava 1.
ovog člana.

Član 98.

(1) Za usvojenje je potreban pristanak oba roditelja ili jedinog roditelja djeteta, ako ovim
Zakonom nije drukčije određeno.
(2) Pristanak roditelja mora biti izričit u odnosu na vrstu usvojenja.

Član 99.

Za usvojenje nije potreban pristanak roditelja usvojenika:
a) kome je oduzeto roditeljsko staranje;
b) koji ne živi sa djetetom, a tri mjeseca je u većoj mjeri zapustio staranje o djetetu;
c) koji je maloljetan, a nije sposoban shvatiti značenje usvojenja;
d) kome je ograničena ili oduzeta poslovna sposobnost;
e) kome je boravište nepoznato najmanje šest mjeseci, a u tom periodu se ne brine za dijete.

Član 100.

(1) Za usvojenje djeteta pod starateljstvom potreban je pristanak staratelja, osim ako pristanak
daje maloljetni roditelj.
(2) Ako je staratelj osoba zaposlena u organu starateljstva, pristanak za usvojenje daje staratelj
za poseban slučaj.
b) Posebni uvjeti za potpuno usvojenje
Član 101.
Potpuno se može usvojiti dijete do 10. godine života.

Član 102.

(1) Potpuno usvojiti dijete mogu bračni partneri zajednički, te maćeha ili očuh djeteta koje se
usvaja.
(2) Vanbračni partneri koji žive najmanje pet godina u vanbračnoj zajednici mogu potpuno
usvojiti dijete.
c) Posebni uvjeti za nepotpuno usvojenje

Član 103.

(1) Nepotpuno se može usvojiti dijete do navršene 18. godine života.
(2) Za usvojenje djeteta starijeg od 10 godina i sposobnog da shvati značenje usvojenja potreban
je njegov pristanak.

Član 104.

(1) Nepotpuno mogu usvojiti dijete bračni partneri zajednički, jedan bračni partner uz pristanak
drugog i maćeha ili očuh djeteta koje se usvaja.
(2) Osoba koja nije u braku i vanbračni partneri koji žive u vanbračnoj zajednici koja traje
najmanje pet godina, mogu nepotpuno usvojiti dijete ako za to postoje naročito opravdani razlozi.

3. Postupak zasnivanja usvojenja

Član 105.

(1) Za vođenje postupka zasnivanja usvojenja nadležan je organ starateljstva mjesta prebivališta,
odnosno boravišta djeteta, ako se njegovo prebivalište ne može utvrditi.
(2) Osoba koja želi usvojiti dijete podnosi zahtjev organu starateljstva.
(3) U postupku zasnivanja usvojenja djeteta isključena je javnost.

Član 106.

(1) Organ starateljstva na osnovu priloženih, odnosno po službenoj dužnosti pribavljenih dokaza
utvrđuje da li su ispunjeni uvjeti za zasnivanje usvojenja djeteta propisani ovim Zakonom.
(2) Organ starateljstva po službenoj dužnosti pribavlja mišljenje o podobnosti osobe koja želi
usvojiti dijete od organa starateljstva njenog prebivališta, kao i od porodičnog savjetovališta i drugih
odgovarajućih organizacija i stručnjaka (socijalni radnik, psiholog, ljekar, pedagog i dr.).
(3) Federalni ministar rada i socijalne politike u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovog
Zakona propisat će metode utvrđivanja podobnosti za usvojenje i način izrade mišljenja o podobnosti.

Član 107.

(1) U postupku zasnivanja usvojenja roditelj djeteta, bračni partner osobe koja namjerava
usvojiti dijete i dijete daju svoj pristanak za usvojenje pred organom starateljstva koji vodi postupak ili
organom starateljstva svog prebivališta, odnosno boravišta, ako se prebivalište ne može utvrditi.
(2) Ako je pristanak dat pred organom koji ne vodi postupak zasnivanja usvojenja, ovaj organ
ovjereni zapisnik odmah će dostaviti organu koji vodi postupak.
(3) Dijete svoj pristanak na usvojenje daje bez prisustva roditelja i osoba koje ga žele usvojiti.

Član 108.

(1) Roditelj svoj pristanak na usvojenje može dati i prije pokretanja postupka zasnivanja
usvojenja, ali tek kad dijete navrši tri mjeseca života.
(2) Organ starateljstva upoznat će roditelja sa pravnim posljedicama njegovog pristanka i
usvojenja prije nego on da pristanak na usvojenje.
(3) Pristanak se daje na zapisnik, a ovjereni prijepis zapisnika uručuje se roditelju.
(4) Roditelj može odustati od pristanka na usvojenje u roku od 30 dana od potpisivanja zapisnika
iz stava 3. ovog člana.
17
(5) Roditelj čiji pristanak na usvojenje djeteta nije potreban, kao i roditelj koji je pristao da dijete
usvoje njemu nepoznati usvojioci, nije stranka u postupku.

Član 109.

(1) U postupku zasnivanja usvojenja organ starateljstva upozorit će usvojioce na obavezu iz
stava 2. član 92. ovog Zakona.
(2) U postupku zasnivanja usvojenja organ starateljstva upoznat će roditelje djeteta, usvojioce i
dijete starije od 10 godina sa pravnim posljedicama usvojenja.
Član 110.
(1) Prije donošenja rješenja o zasnivanju usvojenja organ starateljstva će bez naknade smjestit
dijete u porodicu budućih usvojilaca na period od šest mjeseci.
(2) Za vrijeme trajanja smještaja iz stava 1. ovog člana dijete će biti pod osobnim nadzorom
organa starateljstva kako bi se utvrdilo da li je usvojenje u njegovom najboljem interesu.

Član 111.

(1) U izreci rješenja o zasnivanju usvojenja organ starateljstva navodi: ime i prezime, datum i
mjesto rođenja i državljanstvo usvojenika, ime i prezime jednog roditelja, matični broj i državljanstvo
usvojioca, vrstu usvojenja i novo ime i prezime usvojenika.
(2) Protiv rješenja o zasnivanju usvojenja stranka može podnijeti žalbu u roku od osam dana od
dana prijema rješenja.
(3) Usvojenje je zasnovano kad rješenje o zasnivanju usvojenja postane pravomoćno.
(4) Organ starateljstva dužan je pravomoćno rješenje o zasnivanju usvojenja odmah dostaviti
nadležnom matičaru radi upisa u matičnu knjigu rođenih.
(5) Matičar će upisati u matičnu knjigu rođenih podatke iz stava 1. ovog člana.
(6) Federalni ministar pravde u roku od tri mjeseca od dana stupanja na snagu ovog Zakona
propisat će način upisa u matičnu knjigu rođenih.

Član 112.

(1) Organ starateljstva vodi spise predmeta i zapisnik o usvojenju, te evidenciju i dokumentaciju
o usvojenoj djeci.
(2) Podaci o usvojenju službena su tajna.
(3) Uvid u spise predmeta o usvojenju dopustit će se punoljetnom usvojeniku, usvojiocu i
roditelju djeteta koji je dao pristanak za usvojenje u skladu sa članom 98. ovog Zakona.
(4) Organ starateljstva dopustit će uvid u spise predmeta maloljetnom usvojeniku ukoliko utvrdi
da je to u njegovom interesu.
(5) Federalni ministar rada i socijalne politike u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovog
Zakona propisati će način vođenja zapisnika i spisa predmeta o usvojenju, te način vođenja evidencije i
dokumentacije o usvojenoj djeci.

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 166
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 19:51:49   
manuela RR
nadam se 73 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nek ti je sa srećom ...user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 1.12.2010 19:52:44 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: O posvajanju djece
1.12.2010 21:15:04   
klemzi
IZVORNA PORUKA: nadam se73

zelim svim zenicama zahvalit na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image danas sam ih zvala i zakazala za ponedeljak,znaci u ponedeljak pravac kladusa pa cemo da vidimo sta ima a sta nema HVALA vam jos jednomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Predivno!!!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: O posvajanju djece
3.12.2010 10:01:44   
hatepsut
procitala sam sve postove na ovu temu,s obzirom da sam nova ovdje :) a ova tema me inace uvijek nekako dirne.
nadam se 73 zelim Vam svu srecu ovoga svijeta ! znam dosta bracnih parova koji su usvojili dijete,i znam da su bez krajno sretni ! jedan od tih parova je koji je nakon godina borbe za potomstvom odustao i usvojili su bebu,da bi nakon nekoliko godina dobili vlastito dijete,vjerujte da ni malo nema razlike medju djecom.
jaca76 i ja poznajem djevojku koja je usvojila djecaka,a nije bila udana !

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: O posvajanju djece
7.12.2010 23:22:18   
myMum
Eto meni baš posljednjih nekoliko mjeseci često padne na um ova tema. Ja bih silno željela usvojiti dijete, prije svega što je to humano djelo, a i neka djece, oni su nešto najljepše na svijetu, na kraju krajeva, to želi i moj sinčić. Samo, izgleda da je procedura za usvajanje djeteta veoma komplikovana... na tome se, uglavnom i završava moje razmišljanje o usvajanju... A silno bih željela usvojiti jedno malo, slatko stvorenje, pružiti mu jednako onoliko ljubavi i pažnje kao i svom rođenom.

_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: O posvajanju djece
7.12.2010 23:25:08   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: nadam se73

zelim svim zenicama zahvalit na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image danas sam ih zvala i zakazala za ponedeljak,znaci u ponedeljak pravac kladusa pa cemo da vidimo sta ima a sta nema HVALA vam jos jednomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zeno draga cesto sam pitala za tebe nadam se da ce uskoro uspjeti sve i da ces drzati svoju bebicu u rukama JER MAJKA NIJE SAMO STO RODI NEGO I STO ODGOJI ljubim te duso user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: O posvajanju djece
7.12.2010 23:35:11   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: myMum

Eto meni baš posljednjih nekoliko mjeseci često padne na um ova tema. Ja bih silno željela usvojiti dijete, prije svega što je to humano djelo, a i neka djece, oni su nešto najljepše na svijetu, na kraju krajeva, to želi i moj sinčić. Samo, izgleda da je procedura za usvajanje djeteta veoma komplikovana... na tome se, uglavnom i završava moje razmišljanje o usvajanju... A silno bih željela usvojiti jedno malo, slatko stvorenje, pružiti mu jednako onoliko ljubavi i pažnje kao i svom rođenom.


nije to tolika procedura ako se dovoljno zeli, i to je minimum ulaganja sebe spram onoga sto i inace dijete treba od nas u zivotu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: O posvajanju djece
8.12.2010 10:48:21   
vjestica
jeste , procedura usvajanja je jako dugotrajna i komplikovana
i procesi potpomognute oplodnje su jako bolni, dugotrajni i komplikovani
ali kad jako želiš dijete, ništa te neće spriječiti u tvojoj borbi
ja sam hB dočekala svoje dijete (ne usvajanjem, nego MPO), i sad se ta borba čini beznačajna i kratka
vrijedi svakog truda, bola, suze, svega što je uloženo user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: O posvajanju djece
9.12.2010 18:08:48   
nadam se73
cao drage moje.evo tek sad nadoh vremena da vam se javim.ipak je ovobio informativni razgovor sa svi parovima koji su podnjeli zahtjeve.inace imaju troje djece koji su spremni za usvajanje brat i sestra 5 i 6 god i 1 djecak od 7 godina. mi smo ipak izrazili zelju da zelimo djete od godine pa do tri godine,a oni trenutno nemaju djece tog uzrasta kod kojih su papiri uredni znaci koji su spremni za usvajanje.tako da sam opet na cekanju.ali ja se ne predajemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image u borbi za svoju srecicu ljubim vas sve

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: O posvajanju djece
9.12.2010 23:50:13   
myMum
samo, zaboravih napisati, stvar je u tome što bih ja rado usvojila neko dijete, mada sam ipak sposobna roditi vlastito, tj. nema nikakvih prepreka za trudnocu, meni je tek 26 god, ali mislim da bi se malo ko odlučio na posvajanje ako ima mogucnost roditi vlastito dijete. Meni su sva djeca draga, nije bitno što ga nisi ti rodio, bitno je da je to dijete, a uz ovakve procedure, lakše bi mi bilo roditi vlastito, da neko ne protumači drugacije.

_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *