|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kihanje
7.7.2008 16:21:04   
Nemirna
Koliko vaše bebe kišu? Moja mrvica često kihne, nekad i dva puta za redom. Mene sve strah da se nije prehladila, mada jako pazim na to...

Često kad bljucne izbaci malo i na nosić pa vjerovatno kiše i da izbaci ako je šta ostalo od toga... user posted image

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kihanje
7.7.2008 16:28:44   
meli
mom decku je 4 i po mjeseca i od dana kada se rodio kise.kad su mi ga donijeli poslije poroda(rodila sam na carski rez), prvo sto je uradio bilo je kihanje.nekada kihne jednom dnevno....nekada pravo cesto.To nije nista strasno.Dr. mi je rekla da je to sasvim normalno...kao djeca na taj nacin izbace ono sto im smeta iz nosica.e sad jel tako ili ne...vjeruj ne znam ni ja....eman jos nikada nije bio bolestan iako svaki dan kise....cak ponekad i kaslje......malo hropti ali je zdrav.....zato nemoj se brinuti.....nista strasno.....

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kihanje
7.7.2008 16:30:30   
Emina*
Nemirna, ne brini se nista, to je sasvim normalno..
Posto beba ne moze da ispuhne svoj nosic, uvijek se nakupi svega u disnim putevima i dolazi do kihanja ili kasljucanja...
Tako bebe (pored naseg ciscenja nosica) izbacuju prljavstinu napolje iz nosa....
I moj maleni cesto kihne, nekad i 3 puta zaredom...
I ja sam na pocetku bila zabriuta, sta li je ovo,
ali eto ne brini ni ti sada user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kihanje
7.7.2008 16:31:22   
makana
pozdrav
i moja malena je prvih mjeseci često kihala, i isto tako sam odmah pomišljala da nije bolesna, međutim, ništa se nije dešavalo dalje osim tog kihanja, pa su mi druge mame rekle da je to sasvim normalno
zato, ne sekiraj user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kihanje
7.7.2008 16:46:17   
M kao Mama
i dan danas prepričavamo događaj kada je lajla izašla iz porodilišta, vjeruj temi nismo zakoračili ni sa stepenika ona je počela kihati, to je valjda reakcija na zrak, ikihala je zaduko, još nekoliko mjeseci, ali to je normalno, ako vidiš da joj curi nosić ili ne daj bože kašlje, to je alarm za doktora, ovo kihanje bez propratnih detalja je normalno za bebače male

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kihanje
7.7.2008 17:20:15   
nikka
Da kihanje je sasvim normalno kod malih beba,i ja sam bila jedna od plašljivih mama i odmah pitala zašto kiše,objasnili su mi slično da beba tako izbacuje nečistoću a nagon dobije i ako promijeni postoriju koja je par stupnjeva toplija ili hladnija tako da nije ništa za uzbunu.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kihanje
12.7.2008 20:07:51   
suncan_dan
Moja isto cesto kise, al samo zbog toga jer se cisti.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kihanje
13.7.2008 23:03:40   
mama M
I moja B cesto kise 4-5xdnevno.Od rodjenja sam joj kapala u nosic fiziolosku otopinu(tako su mi rekli u rod)da se omeksa nakupljeni sekret u disnim putovima

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kihanje
9.8.2009 19:53:19   
Visnja RR
Asja danas  puno kise... i nosic malkice curka... nema temperaturu i zivahna je kao i obicno... da pustim da to samo prodje ili???

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama M)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kihanje
9.8.2009 19:56:31   
Anushka
ovaj moj i sada ponekad kihne, i nekad se nesto nakupi u nosicu ali nema nikakvih drugih promjena, ne curi i sl. Al se zato uvali od smjeha kad kihne, valjda ga strese, malo se najezi sta li i uvali se od smjeha,a isto i kad cuje mene da kihnem user posted image user posted image user posted image
PS visnja, strpi se koji dan, ako ne bude temp ljekari obicno propisu higijenu nosa i jacanje imuniteta vitaminima.

< Poruku je uredio Anushka -- 9.8.2009 19:59:26 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kihanje
9.8.2009 20:02:58   
remzy
ja napisa poruku i ona neprodeuser posted image user posted image user posted image user posted image
sad moram ponovo
dobro je ako nema temperaturu,jer one su meni grozne
a sto se tice kihanja i curenja nosica ,ja bi sacekala do sutra ,pa je odvela dr ,jer mozda je alergija ili nedaj Boze ako ima vise slajma da joj ne side u grlo i da dobije upalu grla!!!
neznam ,ja npr. kod svoje djece sacekam dan-dva i ako se virus ne povuce ja idem dr ,pa eto ti kako hoces

nadam se da nije nista strasno!!!!

< Poruku je uredio remzy -- 9.8.2009 20:04:55 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kihanje
9.8.2009 20:16:28   
Visnja RR
hvala remzy... vidjecemo sta ce biti sutra...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kihanje
9.8.2009 20:45:12   
Ilhana RR
moja Lamija slabo kise al kad kise vecinom je radi prasine ili mirisa kao i ja sto imam obicaj. Kihanje nije opasno, bar tako kazu ovde...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kihanje
9.8.2009 20:58:59   
mnn
Aleksandar često kiše i tada izbaci iz nosa što mu smeta.kažu da djeca koja često kišu sklona su alergijama...to je kod mene slučaj jer sam ja alergičar...inače ne mora biti tako mi je pedijatrica rekla. on ima dobar imunitet hvala bogu.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kihanje
11.8.2009 17:03:14   
remzy
Visnja RR ,kako nam je Asja ????
da li jos uvijek kise i jeste isle dr????


pusa tebi i maloj smizli!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kihanje
11.8.2009 20:10:12   
Visnja RR
hvala draga remzy...prestalo kihanje i smrcanje ...nema ni turice ...al iskasljava slajm ....al ga ne zna izbaciti nego progutauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kihanje
11.8.2009 20:14:44   
Hanady RR
Višnja aj bih ipak nju odvela doktoru..ako ima šlajma i ako se sekret nakuplja u plućima može lako doći do bronhitisa...znam iz iskustva, bolje uzeti antibiotik koji će razrijediti šlajm da ga ona izbaci na stolicu nego da se bronhije upale pa da dođe do spazma.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kihanje
11.8.2009 20:15:54   
Visnja RR
hvala ...vidjecu jos sutra ..ja joj dajem caj od korijena bjelog sljeza da se to razrijedi..al eto vidjecu jos sutra...
hvala jos jednom na savjetu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kihanje
11.8.2009 20:16:14   
remzy
e bas mi je drago sto si se javila i dobro je sto nije nista strasno!!!
znaci ipak je u pitanju slajm ,ma nema veze ,kako ga izbaciva ,pljuvanjem ili gutanjem,bitno je da nema ture,kihanja ,a slajm ce otici,aBd!!!
nadam se da nemas problema navece dok spava...
ali u svakom slucaju ja bih otisla dr i nadam se da ce to ubrzo bit dobro!!!
pusa tebi i maloj smizli!!!

< Poruku je uredio remzy -- 11.8.2009 20:17:53 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kihanje
19.8.2009 21:30:03   
Apotekarka
Moj maleni kihne 4-5 put na dan to traje kako se rodio ali pedijatar kaze to je ok kao nagutao se dosta plodne vode pa treba vremena da se to isčisti mada sam se ja bila zabrinula...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kihanje
20.8.2009 22:19:32   
Sonja
i moje pile kise od prvog dana..sad je malo prehladjen pa vise kise
a primjetila sam da kihne svaki put kad ga naglo izvedem na sunceuser posted image to mi je bas simpaticno


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kihanje
30.11.2010 20:16:12   
rose
i moja curica kise od prvog dana...vec sam se bila malo zabrinula al evo vidim ovdje da je normalno,...isto sam primjetila kada pije iz flasice (dojim i dohranjujem) da pomalo hropti...kao i kad je podignem da podrigne...jel se to nekom desavalo...inace ima 17 dana, nosic ne curi i sve je ostalo ok...cak sam pomisljala i da je ne kupam veceras radi kihanja al eto...mislim da je kihala zato sto mi nije ista temperatura u sobama a iznosila sam je iz spavace

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kihanje
30.11.2010 20:19:41   
Anoniman
Andrej je isto kihao non stop kada se rodio...s vremenom to prodje

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *