|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 23:33:18   
N_N
Hm....
Prvi posao koji sam obavljala u početku je bio odličan sve dok se meni nisu počele gomilati sve veče i veče obaveze. Od referenta u računovodstvu, vrlo brzo sam, pored računovodstva, upala u krug tendera, sajmova, poslovnih putovanja, sastanaka i svih mogućih poslovnih cirkusa. Izašla bih s posla u 16h, preuzela kćerku iz vrtića, dovezla je kući i ne ulazeći u kuću znala sam se vratiti na posao te do kasnih sati pripremati tendere i završavati nedovršeni posao. Iako je u kompaniji bilo dovoljno kadra na egoističan način me se zatrpavalo (ali kriva sam ja, nisam znala reči stop!). Jedno jutro sam nakon brifinga sjela ispred računara, otkucala ostavku, tašnu preko ramena i konačno skinula omču s vrata! To što sam radila pripisat ću svojim godinama, nezrelošću, jer sam na taj način pokušavala da se odužim za pruženu priliku da naučim posao. Agonija je konačno stala nakon 4 godine!
Drugo zaposlenje..... eh tu sam u startu izdefinisala kako, šta, dokle isl. Sve je bilo relativno ok dok recesija nije odradila svoje. Konstantna kašnjenja s platom mjesecima user posted image  Tu sam radila 3 godine. Dosta, ne može to tako, idem kući, odmoriti od svega, biti sa svojom djecom i nećem da radim do proljeća  

Ali..... ahaaaaaaa
Jako brzo, ne nakon 15-tak dana dobijem, sasvim slučajno ponudu koju stvarno nisam mogla odbiti user posted image  I tako ja počnem. Radim od 8-16h zvanično, nemam nikoga da mi "puše za vratom", nadređeni je jako fleksibilna osoba i kad završim svoj posao, što se njega tiče mogu i nakon 2h provedenog na poslu ići kući user posted image  Molim Boga da bude posla i da ovo potraje  jer konačno ne doživljavam mobing, porodica mi ne trpi, i ja sam neopisivo sretna. Čini mi se da sada radim duplim kapacitetom jer nemam pritisak, jer ne nosim posao kući. mm također ima super posao, radno vrijeme od 8:30 - 16:30. I kod njega su svi fleksibilni, tako da je i on zadovoljan svojim poslom. S obzirom da smo trenutno u najvećoj životnoj frci (2 djece, škola, produženi, vrtić....) makar nam posao, trenutno, ne remeti životnu kolotečinu.


< Poruku je uredio N_N -- 9.2.2011 23:34:01 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 10:19:37   
Nedi
Radno vrijeme (od 8-16, vikend slobodan) i blizina posla mojoj kući (tj. mom dječaku, uvijek se mogu stvoriti za 3 minute) je jedino što me zadržava na ovom poslu. Ostalo je uglavnom 

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 10:30:12   
teacher75
mm radio jucer od 8 ujutro do jutros u 5 zavrsio!!! sa pauzom u 1 za rucakuser posted image user posted image i opet mora sada u 11 na posaouser posted image user posted image user posted image jadan on!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 11:03:41   
veeseelaa
majke ti kakva mu je plata???
pa čovjek se ubi od poslauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 11:04:09   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

majke ti kakva mu je plata???
pa čovjek se ubi od poslauser posted image

malo veca od mojeuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 11:16:24   
N_N
IZVORNA PORUKA: teacher75

mm radio jucer od 8 ujutro do jutros u 5 zavrsio!!! sa pauzom u 1 za rucakuser posted image user posted image i opet mora sada u 11 na posaouser posted image user posted image user posted image jadan on!



Bože sačuvaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja vam se divim.......

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 11:44:24   
Galicia
Ja sam super zadovoljna sa svojim radnim vremenom. Radim 3 dana po 12 sati smjenu, od 7 - 1930. 4 dana sam slobodna sedmicno. Problem jedini je sto imam novu seficu pa mi je napravila smjene da nikad nemam pojma kad imam slobodno kad ne. Oko toga se s njom svadjam evo vec mjesec dana. Ali sretna sam sto volim svoj posao medicinara i sto uopste imam posao u ovo ludo vrijeme.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 14:55:48   
salmy
MOLITVA ZA FRUSTRIRANE NA POSLU

  Daj mi smirenosti da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti,
      Hrabrosti da promijenim stvari koje ne mogu prihvatiti
         I mudrosti da sakrijem tijela onih koje sam danas
                 Morao ubiti jer su me raspizdili.

     Također, mi pomozi da pazim na čije ću prste danas gaziti
        Jer oni mogu biti povezani s guzicama koje ću sutra
                       Možda morati ljubiti.

             Pomozi mi da uvijek dajem 100% na poslu:

                            12% ponedjeljkom
                            23% utorkom
                           40% srijedom
                            20% četvrtkom
                             5% petkom

                     Kad imam stvarno loš dan
         I kada mi se čini da me svi samo žele raspizditi,
                  Pomozi mi da ne zaboravim da su
              Potrebna čak 42 mišića da se namrštim,
                A samo 4 da im pokažem srednji prst

                             Amen!!!!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:01:46   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Nedi

Radno vrijeme (od 8-16, vikend slobodan) i blizina posla mojoj kući (tj. mom dječaku, uvijek se mogu stvoriti za 3 minute) je jedino što me zadržava na ovom poslu. Ostalo je uglavnom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nedostaje dio teksta...smajlići se izgubili u copy-paste-uuser posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:07:11   
emma.L
Radim od 8:30 do 17:00 sa satom pauze. Ako treba prekovremeno, ostajem, pišem sate i kad se nakupi uzimam slobodno. Odmora kao u priči, pravo na bolovanje, dobru plaću, sve moguće doprinose. Super je!
Ali mene nervira moj šef koji ponekad odluči da se moramo družiti mimo radnoga vremena. Nešto slično se bliži i ne znam da li u miru otići i žrtvovati tu subotu ili smisliti nešto privatno. S tim da mora biti dobar razlog. On će uredno reći da pišemo prekovremene, ali mrzim prelijevanje iz šupljeg u prazno zaista. Daj da radim na nečem u uredu, da poslije vidim te silne stranice rada, neću riječ reći. Ali zaista mislim da nitko nikad ništa konstruktivno nije uradio na planini, u prirodi, na plaži, hebemusve. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:09:22   
Nedi
emma nije valjda da bojkotuješ team buildinguser posted image user posted image user posted image user posted image

I mi to imamo, ranije smo imali po nekoliko dana a sad kako je recesija sve je na dnevnoj bazi hB

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:27:25   
emma.L
Ne, ako je u radnom vremenu user posted image  kako je propisano. Ali imam ja puno bližih i dražih da provedem subotu s njima. Ovo je, čini mi se, samo zabavljanje šefa pod krinkom brainstorminga o mogućim projektima user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:29:37   
Majčica
IZVORNA PORUKA: emma.L


Ali mene nervira moj šef koji ponekad odluči da se moramo družiti mimo radnoga vremena. Nešto slično se bliži i ne znam da li u miru otići i žrtvovati tu subotu ili smisliti nešto privatno.


Ni ja ovo nikad nisam voljela. Evo kad se mora raditi pa hajde, ali druzenje s rajom s posla mi je uvijek bilo nekako suvisno, otkako imam dijete pogotovo. Ja sam uvijek iskrena u tome bila i par puta sam im rekla, kad bi organizovali neki izlet ili sl da ih nisam "zeljna".


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:29:37   
Skvo RR
I mi imamo TB...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ranije su mi bili okej..ali kako kako sam rodila...osjecam ovo isto kao i emma...gubljenje vremena.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:32:50   
Apotekarka
pRVA OD 8-15H
dRUGA 12-18H
jedna subota radna,jedna neradna -08-14 h
m super radno vrijeme za pozeliti

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Radno vrijeme
10.2.2011 15:35:55   
M kao Mama
greka

< Poruku je uredio mama alma RR -- 10.2.2011 15:36:48 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 216
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

hemoterapija


da li znate ( mozda) iz iskustva ili neko profesionalno misljenje da li se potpuno osoba izleci nakon ove terapije ili pa ne

da , potpuno (71%)

ne , ne moze se potpuno izleciti (29%)


Broj svih glasova: 91

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *