|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
30.7.2008 23:01:50   
kana
Trazila sam ovu temu ali nisam nasla nista konkretno...
Zanima me kada bebe pocinju sjediti i kada ih stavljati u hodaljku i hranilicu.
Ne znam sto ovo napisah kada ima isto pitanje u naslovuuser posted image ,ali nema veze
Hvala unaprijed

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
30.7.2008 23:07:23   
nesanica
ja sam evo svog user posted image pocela sa punih 6mjeseci stavljati da pomalo sjedi. sad ce mu evo 7. mjeses ali sam jos nije naucio. hodalicu nikada nisam kupila niti mislim, jer su one nepreporucljive pogotovo za djecake. i dohranu sam mu pocela sa navrsenih 6 mjeseci i stavljam ga sad u hranilicu ali naravno ogradjen sa jastucima.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 13:48:24   
mamin sin
Samo ce ti dijete pokazati kada je spremno sjediti. Meni je dr. kad smo isli snimati kukove rekao sa punih 6 mj. da ga stavljam sjediti, ali moj je bebac se sam poceo dizati oko 5 i po mj. ali nakratko. Pa necu ga ja onda nazor stavljati da lezi user posted image  Zeli i on drugaciju perspektivu svijeta oko sebe. Ali skroz samostalno (mislim cvrsto, dugo) je sjedio sa nekih 7 mj. U hranilicu sam ga stavljala sa 6 mj. jer se naslon moze podesiti da bude nesto kao polulezeci a ne cisto sjedeci polozaj...Individualnoj e to..

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 14:21:20   
mamina cura
Samo da dodam na sve vec napisano da niti jedan doktor ne preporucuje hodalicu pa ako je ikako mozes izbjeci bilo bi bolje za bebu. Ja sam sa starijem koristila jer je bio nesnosan i morala sam ga ubacivati da malo ja odahnem i da sta uradim. A curica je druga prica - nju sam navikla na pod  tako da nemam nikakvih problema. Cak je stavljam na pod i kad smo u gostima. Samo ne znam sta cu kad odemo na moreuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 14:25:08   
M kao Mama
beba sama počne sama da se "stavlja" u sjedeči položaj, kada ona to osjeti, Lajlu sam stavljala u hodalicu sa pet i po mjeseci i bila je spas, nema nikakvih posljedica, iako je moj brad držao predavanje da je ne trabam stavljati u hodalicu, na kraju svako ima svoje mišljenje i nema tog dr. koji će vam kazati da stavljate bebu da sjedi sa toliko i toliko mjeseci jer ni jedna beba nije ista, postoje one hiperaktivne i one koje su manje aktivne

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 14:38:13   
mamina cura
Mislim da je 5,5 mj za hodalicu stvarno rano. Ortopedi preporucuju stavljanje bebe u polusjececi polozaj sa jastucima sa 5,5mj. Ja svojoj nisam dala da sjedi iako se ustajala a sada sama nesto kao puze i sama sa poda se sjedne i onda opet puze.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 14:38:42   
Negra07
slazem se i ja sam svoju Negru stavila sa 5mjeseci i takodje nema posljedica sada hoda. Apocela je sama da sjedi u 4 mjesecu. Jedino sto je propuzala tek kad je prohodalauser posted image . Bas me zanima ima li josko takvo iskustvo?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 15:24:26   
ElmaB
Moja Tea je pocela sjediti sa nepunih sest mjeseci, a hodalicu nisam koristila, niti cu, jer je zaista ne preporucju. Mada, i ja sam bila u hodalici, pa mi nista ne fali. Ali, sada kazu da ne valja. Pa nisam ni prvo, a necu ni ovo dvoje!

Pozdrav!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 17:05:29   
bebacha
ajla je danas pocela bas samostalno sjedit,vec par dana je to bilo pomalo ali danas pravo.znaci 5 mjseci i 7 dana.hodalicu necemo kupovati a veceras idemo kupiti stolicu za hranjenje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 19:20:34   
akica b
Mi smo sve prije vremena..,Sjedimo od nepunih 5 mj,u hodalici malo jos ranije...s tim da nije pravio korake nego samo skakutaouser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 20:09:49   
Aminad
Burhan se sam počeo prevrtati kad je osjeti da može isto tako i puzati a sad sa 8 mjeseci prvi put sjeda i to sam dok puže polahko se namjesti tako da je sve sam radio kad je htio i mogao,
sad se već podiže polahko uz namještaj a stavljam ga i u hodalicu kad sam u nekoj frci mada i nema zbog prostora nekog "manevra"pa ni njemu ne odgovara

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 22:43:59   
hanabanana
HOdalicu zaobidji, a u hranilicu onda kada dijete može da prihvati nadohranu.

U nekim državama su hodalice zakonom zabranjene. Današnji ortopedi u BiH će ti isto reći. Posljedice se ne vide odmah, nego obično kasnije. Jedan kuk razvijeniji, istrošeniji, pogrešno gaženje stopala etc etc. To je sve logično, ako posmatraš dijete u dubku ili hodalici vidjet ćeš da se jednom nogom uvijek više oslanja.

S dijetetom je najbolje na pod i ono će samo da odredi kada je spremno za sjedenje, puzanje, stajanje. Nema potrebe da mu to namečes.

http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=13367

Na gore navedenom linku imaš više informacija o hodalicama. U Kanadi je recimo zabranjeno i reklamiranje istih.


< Poruku je uredio hanabanana -- 31.7.2008 22:48:07 >

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
31.7.2008 23:48:49   
kana
hvala na svjetimauser posted image
ipak ostajemo na ovoj babysitter sto smo dobili od tetke iz Svedske.
Nesto slicno ovome(samo lijepse i od fleksibilnijeg je materijala pa se modelira po bebinom tijelu):

http://www.liapela.com/images/babysitter.jpg

u tome ga i hranim.
Pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
1.8.2008 9:01:12   
ebru
Kad smo bili u Bosni mm je kupio hodalicu na nagovor njegove rodbineuser posted image ,i stavljala sam Monu s vremena na vrijeme u nju,ali kad ovako procitam savjete iskusnijih evo par dana je opet ne stavljam...jer bolje mi je na podu s njom se igratuser posted image ,ne radim,imam vremena...

A stolicu za hranjenje smo kupili prije nekih 15 dana(drvenu),i super je!
Dotad sam je hranila na krevetu!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
1.8.2008 10:23:58   
Kesten
U potpunosti se slažem sa gore navedenim-hodalica ni pod razno!
u Sarajevu na fizijatriji doktorica nam je striktno naglasila neželjne učinke hodalice,,,ali Ivana sam stavljala u hodalicu i prošlo je bez problema,tako da je to sve od pojedinca do pojedinca,neko če reči i naše su bake,nane,mečale u stalak,dubak ili kako god pa vidi nas,,sve to ima svoje,,ali bolje spriječiti nego liječiti
 
,,ebru imaš kao sto kažeš dovoljno vremena i možeš da ga provodiš sa svojoj monom i ne treba joj hodalica ali stolica za hranjenje je nesto predivno,,ne dam je nikome,,user posted image ,,niti rasipa hranu,,ne pazim da li če da padne,,ma super,ko god može da si priušti ,neče se pokajati,,user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
1.8.2008 14:22:40   
Amrino
Zeljela bih samo jos da dodam da se "posljedice" hodaljke i sl. ne primjete odmah...nego u kasnijem razdoblju zivota. Kada vas npr. u dvadesetim ili tridesetim godinama bole ledja zbog sjedenja za racunarom ili sl. mozda je upravo to posljedica hodalice ili dubka u koju su vas stavljali kao bebe.
Bolje sprijeciti nego lijeciti.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kada sjediti i kada u hodaljku i hranilicu??
1.8.2008 14:25:47   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: amrino

Zeljela bih samo jos da dodam da se "posljedice" hodaljke i sl. ne primjete odmah...nego u kasnijem razdoblju zivota. Kada vas npr. u dvadesetim ili tridesetim godinama bole ledja zbog sjedenja za racunarom ili sl. mozda je upravo to posljedica hodalice ili dubka u koju su vas stavljali kao bebe.


Ja zaista vjerujem da tu ima istine. Ja imam velikih problema sa ledjima, ali uvijek to povezujem sa losim drzanjem, sjedenjem za racunarom, dvije trudnoce itd. Vrlo je moguce da je to zaista posljedica toga i nemam namjeru stavljati blizance u hodalicu, isto kao sto nisam ni Teu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *