|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.1.2011 12:02:37   
Hannica
Nem na cemu,ako je juce probusila nema sanse da ostane rupica,to ce zarast za 10 dana.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.1.2011 12:07:51   
Adana
Zao mi je sto te nasekirala rupica. user posted image
Cini mi se da ni kod moje djevojcice jedna rupica nije bas centrirana, ali teta je ensto mjerila i oznacavala... vjerovatno sve nije simetricno pa mi izgleda kao da nije tamo gdje bih ja zeljela, i da, ja sam jedina koja je to primjetila. user posted image
Nisam vadila nausnicu...

Ali ja sma jednom probusila drugu rupicu, i nije mi se svidjalo gdje je, izvadila nausnicu i pustila da zaraste, pa opet busila rupicu. Koliko vidim ne vidi se stara rupica, mada nosim naocale pa mi niej vjerovati. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.1.2011 12:12:54   
Adana
Evo sada sam opet gledala :) i iznad ove rupice se vidi maleni, jedva vidljivi bijeli oziljak od prethodne rupice. Ali nista sto se vidi dok se bas ne zagledas, i vjerovatno dok ne znas da je tu bila rupica. :)
Mada kao sto ti je receno, ako je mjesto gdje bi ti zeljela da bude rupica blizu onog gdje je sada, mozda je bolje da je ne "peglas" busenjem opet...

I od svih rupica u usima koje ima, zarasla mi je samo ova o kojoj sam pricala... user posted image  Doduse dugo nisma nosila nausnice, ali sve ostale rupe su "prohodne". user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 17.1.2011 12:14:11 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Kada curici probušiti uši?
21.1.2011 10:53:48   
Kivac
Ja nemam probusene i nisam nikad nosila nausnice jer nisam taj tip (volim ogrlice i narukvice). Ali ne znam da li ce moja kcerka htjeti. U svakom slucaju, ostavicu njoj da odluci pa ako i kad bude htjela odvescu je u zlatarsku ulicu.

_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Kada curici probušiti uši?
16.3.2011 22:32:02   
myb@by
Ja planiram svojoj djevojčici ovih dana probušiti uši, ali pošto je ona jako nestašna ne znam kako to da izvedemo. Može li mi neko preporučiti zlatara koji zna sa djecom. Iamte li ikakav savjet kako da je pripremim na ovo sve user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Kada curici probušiti uši?
16.3.2011 22:33:33   
Amani12
Nemam ti nikakav dobar savjet,samo zelim da vam pozelim srecu i drzimo fige user posted image
Ljubi nam ljepoticu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Kada curici probušiti uši?
16.3.2011 23:01:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: myb@by

Ja planiram svojoj djevojčici ovih dana probušiti uši, ali pošto je ona jako nestašna ne znam kako to da izvedemo. Može li mi neko preporučiti zlatara koji zna sa djecom. Iamte li ikakav savjet kako da je pripremim na ovo sve user posted image


ja sam imala tu sreću da je suprugov amidža zlatar i dolazio nam je kući i sve obavio po propisu...
One su bile male ...a on brz i vješt....

U čaršiji pojma nemam kod koga da ti kažem, a naš amidža je sad kdo sina u americi...

Nema tu neke pripreme...
ja svojima nisma ništa govoirla...al sve smo prije godine obavile, tako da zaista ne znam...

Ono što ti svajetujem...
da obavezno tražiš da zlatar najprije flomasterom namjenjenim za to označi rupice...da budu iste...
drugo da radi sa pozlatom...nemoj uzeti od fol bijelog zlata jer to je alergeno najčešće...idi na varijantu žute pozlate...
treće...da zlatar koristi sprej za bol...ima sprej pa naprska i ''zaledi'' malo uho
četvro...d azlatar bude neki kome ne drhte ruke da bi bio brz...
peto...
neka je neko drži za ruke oko struka....
a jedno neka drži glavisu dok on to obavlja, jer kad porbuši da nebi se trznula i pokvarila šaraf naušnice koja je izletila iz pištolja...

ne boli kada tako rade, ali djeca reaguju na zvuk pištolja, čuje se a blizu je mjesta gdje djeca čuju logično...

pa eto...
Sretnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Kada curici probušiti uši?
16.3.2011 23:06:29   
myb@by
Amani i hanady hvala vamuser posted image , jedva cekam da vidim naušnice na lijepoj glavici user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Kada curici probušiti uši?
1.4.2011 12:08:08   
/MMK/
Interesuje me da li je iko išao u neki pirsing studio bušiti uši sebi ili bebi.
Ja razmišljam gdje da to učinimo ( za 4-5mj.), beba sada ima 6,5mj.
U zlatari je jednostavnije, ali tamo je sav materijal samo dezinfikovan, tako da teorijski, a nedaj Bože postoji mogućnost prenosa hepatitisa b i koječega, a u pirsing studiju bi sve trebalo biti sterilno.
Kakvo je vaše mišljenje, savjeti i iskustva ???

U obzir dolaze Zenica i Sarajevo.
Jel iko probušio uši bebi kod Cobera?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 0:33:14   
tweety
Moja sveki to uradila umjesto mene jer sam se ja dugoooooooooooooo mislila i nikako da je odvedem.Sve mi je nešto žao user posted image Kaže sveki da nije suze pustila.Eno je sad spava i to na strani.Sad me zanima koliko dugo treba nositi ove "medicinke" i kako se njeguju uši??Kakvi su naši običaji nakon bušenja ušiju curicama?Unaprijed zahvaljujem! user posted image

< Poruku je uredio tweety -- 12.4.2011 0:34:09 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 0:41:06   
many
ja sma svojoj djevojcici probusila usi sa 6m i nije ni suzu pustila!medicinke je nosila mijesec dana,nicim joj nism ni mazali ni cistili,niti je bilo potrbe,samo smo onako kada nam god naumpane okretali u krug mendjusice,i nijebilo nikakvih problema,osim sto je taj prvi dan uhe bile malo crvene,ali sutra dan je izgledalo kao da ih nosi vec dugo,niti kasnije nije bilo nikakvih promjena...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:31:33   
Lulu_08
Probušili uši sa 6 mjeseci, medicinske nosila oko mjesec - mjesec i pol dana onda ih zamjenili sa zlatnim. Nikada nije imala infekcije ili šta slično. Sa godinu dana ih je počela vaditi iz ušiju i tada sam joj izvadila minđušice. Par mjeseci kasnije smo ih opet stavili, nisu bile zarasle rupice, i nastavili bez problema.

user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:42:00   
veeseelaa
ja svojoj kcerkici još nisam probušila uši user posted image
ona sve živo čupa, trakice ne trpi a kad na uhe stavim samolepljive naušnice odmah ih skine

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.4.2011 8:43:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:44:43   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja svojoj kcerkici još nisam probušila uši user posted image
ona sve živo čupa, trakice ne trpi a kad na uhe stavim samolepljive naušnice odmah ih skine


Ne bih ni ja da čupa stavljala, a kada ih je čupala odmah sam joj izvadila, ali sada je u "fazonu" haha. Da vidiš dok su ospice bile pa joj izvadila jer je imala 2 iza uha, to je bila frka čim su počele prolaziti ospice DAJ MAMA VIŠE stavi mi minuđušice (mijušice..hahaha...)..hihi

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:48:57   
chuci
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja svojoj kcerkici još nisam probušila uši user posted image
ona sve živo čupa, trakice ne trpi a kad na uhe stavim samolepljive naušnice odmah ih skine


oj vidiš dobro si me napomenula. ja sam svojoj nekad sada kontala probušiti uši, a nisam se sjetila da bi mogla čupati jer inače ne da ni šnalu, ni traku, ništa na glavu osim kape.
a meni je mm rekao da je ja odvedem sama jer će ona plakati pa će njemu biti žao. a ja kontala kad ne da šnalice i ostale kerefeke barem naušnice da ima. sad ne znam i men šuhva. zamisli da to počne ćopati user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:50:32   
Lulu_08
Ma naravno da ima vremena, ja sam sa 5 god.probušila, jeste da sam imala infekcije ali to je do preosjetljivosti kože jbg.

Što se tiče vrtića, sa tim još nismo imali probleme, iskreno Luna je samo zaradila jedan "griz" na početku na ramenu i to je to, svađalica je opasna ali se ne tuku baš nešto posebno, dječaci - to da hahaha...Tako da niti uši ni minđušice nisu još bile u opasnosti hvala Bogu...

No sikiriki, kada bude spremna za to znat' češ ti to najboljeuser posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:51:57   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja svojoj kcerkici još nisam probušila uši user posted image
ona sve živo čupa, trakice ne trpi a kad na uhe stavim samolepljive naušnice odmah ih skine


oj vidiš dobro si me napomenula. ja sam svojoj nekad sada kontala probušiti uši, a nisam se sjetila da bi mogla čupati jer inače ne da ni šnalu, ni traku, ništa na glavu osim kape.
a meni je mm rekao da je ja odvedem sama jer će ona plakati pa će njemu biti žao. a ja kontala kad ne da šnalice i ostale kerefeke barem naušnice da ima. sad ne znam i men šuhva. zamisli da to počne ćopati user posted image



Ja stvarno imam sreće po tom pitanju sa L. Ona je prava "djevojčica" po tom pitanju, uživa u guicama za kosu, repićima, šnalicama, rajf ili krunica su joj glavni aduti a bez minđušica neće. A da čupa ili skida ne bih se usudila nema šanse...Jer ipak to može biti zaista opasno u tom slučaju!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 8:53:23   
veeseelaa
oj vidiš dobro si me napomenula. ja sam svojoj nekad sada kontala probušiti uši, a nisam se sjetila da bi mogla čupati jer inače ne da ni šnalu, ni traku, ništa na glavu osim kape.
a meni je mm rekao da je ja odvedem sama jer će ona plakati pa će njemu biti žao. a ja kontala kad ne da šnalice i ostale kerefeke barem naušnice da ima. sad ne znam i men šuhva. zamisli da to počne ćopati


ma joj moja bi 100%
a nije žurba, kad god dobro je, prije škole user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 11:30:49   
HanaBana
Mi smo probusile usi prosle godne u maju i nosile mjesec dana pa skinule i stavile druge. Hanci se igrala i izgubila jednu tako da je citav dan bila bez nausnice i navecer je bolilo dok smo pokusavale staviti nove, nije dala da joj stavimo nove i rupice su se zatvorileuser posted image user posted image user posted image
Prije par dana je izjavila da bi opet zeljela da joj se probuse usi i da ima nausnice. Ni prvi put joj nisam govorila da to ne boli, nego sam joj lijepo objasnila i probusila je bez problema, nije se vrtila ni trzala ali je oplakala nakon prve pa smo malo odmorili i nakon 5-10 min smo drugo probusila. Sada zna kako to izgleda i kaze da ce stisnuti zubice i probusiti usi ponovo. Planiramo to odraditi pocetkom maja pa vam javimo iskustva.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 14:40:07   
MicoTico
Mi smo svojoj curici probusili usi kad je imala 3,5 godine. Sama je trazila, jer su sve njene drugarice u vrticu imale,pa je htjela i ona. Otisli kod zlatara, ona sva ozbiljna sjela, samo se malo namrstila kad su joj probusili prvu rupicu i rekla "a druga???" Ma , bila sam preponosna!
Sta ti je zensko- sve radi ljepote!!!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 14:55:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja svojoj kcerkici još nisam probušila uši user posted image
ona sve živo čupa, trakice ne trpi a kad na uhe stavim samolepljive naušnice odmah ih skine


oj vidiš dobro si me napomenula. ja sam svojoj nekad sada kontala probušiti uši, a nisam se sjetila da bi mogla čupati jer inače ne da ni šnalu, ni traku, ništa na glavu osim kape.
a meni je mm rekao da je ja odvedem sama jer će ona plakati pa će njemu biti žao. a ja kontala kad ne da šnalice i ostale kerefeke barem naušnice da ima. sad ne znam i men šuhva. zamisli da to počne ćopati user posted image


neće ih ni dotaći...
sve curice čupaju šnalice kikice razbacuju na sve strane...
ja svojima dok svežem dok sjedem u auto ono nema ni šnala ni kikica ni karafeka a ja se slomila da uparim...i ja ošišam...e nema šnala...
nisu ni kapama oduševljene previše...
ali naušnice nikada nisu dodatkle...ali nikada...
ja nakon medicinskih koje one ne mogu skinuti nakon pištolja nema šanse jer je takav sistem uvučem naušnice na šaraf za djecu znači šaraf nije smao ono stavi s enego ima navoj mali i staviš šaraf nema šanse da ih skinu....ai ne diraju one to...
moje obe imaju porbušene uši od 15-20 dana prije prvog rođendana...ja čak sada znam mjenjati naušnice jer imaju po par komada pa u nekim prilikama stavimo neke druge...nikada one to ne diraju.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 15:14:58   
ziki
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mi smo svojoj curici probusili usi kad je imala 3,5 godine. Sama je trazila, jer su sve njene drugarice u vrticu imale,pa je htjela i ona. Otisli kod zlatara, ona sva ozbiljna sjela, samo se malo namrstila kad su joj probusili prvu rupicu i rekla "a druga???" Ma , bila sam preponosna!
Sta ti je zensko- sve radi ljepote!!!


da imam curu ovako bi nešto uradila, dok sama ne traži ništa. Nadam se da ću mat prilike ako Bog da i sprovest u djelo


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Kada curici probušiti uši?
12.4.2011 15:21:29   
mamina princeza
Ziki zvaka cast za zelje ..... :))))))

Mi uperavo tako idemo. Pitam je svako malo da li zeli ona s eboji i kaze ma ne bi i necu daje silim. Kad krene sada iduceg mjesec au vrtic mozda vise ude vidjela pabude zljela. Ako ne necu je bar na to siliti.....
Kad bude zeljela probusice makar i kao odralsa zena....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Kada curici probušiti uši?
2.5.2011 0:08:59   
lost
Mi smo probušili uši našoj M prije dva dana user posted image user posted image user posted image
Užasno je plakala jer se uplašila onog "pištolja"user posted image
Gospođa koja joj je probušila uši je zaista bila divna, prvo je označila rupice i onda je baš brzo probušila ma nije trajalo  ni 10 sek čini mi se. M se brzo smirila nakon toga i nije dirala uši, baš je brzo zaboravila. Nakon sat vremena smo stigli kući i ona je zaspala kad se probudila vidjela sam da su joj ispali oni šarafčići iz obje naušniceuser posted image user posted image user posted image user posted image  Ja sam se šokirala kontam ko će to ad njoj opet stavit a veće je bilo kasno da ponovo idemo do zlatarske radnje user posted image user posted image user posted image  Ja sam joj jedva vratila te šarafčiće jer nije dala pipnuti ušiuser posted image
Evo sada je sve ok, ne vidim nikakve promjene, crvenilo isl. Samo joj povremeno malo okrenem naušnicu da se ne zalijepi ili nešto, ali i dalje ne da dirati uši user posted image
A baš joj slatko stoje user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.5.2011 22:15:37   
lost
Joj večeras joj opet bio ispao onaj šarafić iz naušnice i opet se dijete istraumira dok sam ga vratilauser posted image user posted image user posted image user posted image  U igri joj zapelo uho nekako za moju majicu i spadeuser posted image user posted image user posted image   Kako mi je bilo žao koliko je plakala sad mi je krivo što sam joj uopšte bušila uši jošuser posted image user posted image user posted image user posted image  Sad se boji kad joj bilo šta stavljam na glavu i kad joj oblačim majicu vjerovatno zbog naušnica kad smo joj stavljaliuser posted image  A uši ne da pipnutiuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *