|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
24.7.2010 23:58:48   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

kod nas sukob interesa: ja bih busila oko 1. rodjendana, a mm ne da, kaze nek busi kad odraste ako bude htjela user posted image eh, sta sad da radimo??!!!

e baš ne znam šta bih ti rekla za ovu situacijuuser posted image

ja nekako nisma imala te vrste ''prbolema'' jer kod nas je i sa moje i muževe strane običaj da se uši buše prije prvpg rođendana i mi smo to baš sa radošću obavili.Iskreno ja sma jedva čekalauser posted image jer im kosa sporo raste pa sam svoje male curice tako zaštitila od ponekih pomisli porlaznika da je u kolicima dječak.user posted image


i njegovi su tradicionalni i vjerovatno ocekuju da se busi sa godinu dana, al mm tvrdoglavo ne da, ne drzi on bas nesto do tradicije...kaze: nek sama probusi kad odraste ako bude htjela, ko zna sta ce tada biti moderno (ova 2.recenica je vise ironija poznavajuci njega)

e ovako....

dijete kada je malo tu bol i manje osjeti i zaboravi...
ja se uopšte ne sjećam kako je izgledalo kad su mi bušili uši 8 a isto je bilo prije 1-og rođendana)....

dalje...ako moje curice ne budu željele nositi naušnice...nikakav porblem neka izvuku i uši za 15 dana zarastu....

a evo primjer iz bliske sredine...
od rođaka djevojčica sa 10 godina poželjela treću rupicu i molila me da je vodim kao da njoj mama...
ja ni pod razno...nije mi na pamet padalo da joj tu modu udovoljim...

mlađa jedna rodica  odvede i nju je to toliko boljelo da je plakala na čaršiji katastrofa...ova se ucrnjačila  pravo  i rezultat toga iskutav je bio da je mala izvukla sve tri naušnice i nije nosila naušnice 5 godina da bi nakon toga rekla hoće ona naušnice al neće da buši uho jer to boli....
sada svi mi iz familije gdje god naletimo na naušnice koje se kao ljepe na uho kupujemo joj eto samo nako da njoj želju ispunimouser posted image user posted image user posted image

i šta je zaključak...
meni je bolje poštediti je tog iskustav bola kada ga može zapamtiti nego sad izigravati pamet svijeta i birkati moderno ili ne....

i da moja dijeca su preslatka sa naušnicama...nikad niko nije rekao da iti jedna od njih izgleda kao ''starmala'' jer to naporsto nebi bilo istina...na njihove naušnice dobila sam samo more pozitivnih komentara.

a i sve da mi neko to kaže...ma šta me briga...one su preslatkeuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kada curici probušiti uši?
25.7.2010 0:04:38   
M kao Mama
Da se ne vraćam naprije, mi pričali o bušenju, mm nije dao, došao punac odveo mene i L kod tete koja je meni bušila uši i sve bilo gotovo za 5 minuta. Pa hajd stisni da se ljutiš na punca, znači tičerko, uvijek ima neko u familiji koga možeš žrtvovati, hahahahah. A, meni su naušnice na curicama prelijepe, a baška što je to sunet kod nas muslimana za žensku djecu. 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kada curici probušiti uši?
25.7.2010 0:15:28   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Da se ne vraćam naprije, mi pričali o bušenju, mm nije dao, došao punac odveo mene i L kod tete koja je meni bušila uši i sve bilo gotovo za 5 minuta. Pa hajd stisni da se ljutiš na punca, znači tičerko, uvijek ima neko u familiji koga možeš žrtvovati, hahahahah. A, meni su naušnice na curicama prelijepe, a baška što je to sunet kod nas muslimana za žensku djecu. 


A mene je Alma odvela da probusim Lamiji usi prosle godine =) Ma nije plakala ni do slatkog coseta i gotovo =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kada curici probušiti uši?
25.7.2010 0:19:19   
Anoniman
Ma kakva bol...meni su iglom bušili kad sam bila mala pa se naravno ne sjećam tog događaja.A bušila sam i sa 16-17 god treću rupu opet iglom i mogu reći ništa strašno.Evo sad bih uzela iglu i probušila i četvrtu... user posted image
Meni je to preslatko vidjeti na maloj djevojčici,naravno neće niko sad neke ogromne điđe okačiti djetetu,ali evo da ostane na ovim medicinkama-ama preslatko dvije male bobice.
Uh,da mi hoće ko reći da su kinđave,bilo bi mu i zadnje što je meni rekao user posted image a možda i općenitouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 15:58:25   
selina
evo da i mi podjelimo svoje iskustvo,danas smo bili na busenju usiju melina ima tacno 6 mjeseci i 15 dana i sve je proteklo fino malo oplakala zapravo cesce u kratkim intervalima ali je super podnijela jedno spavanje i kao da nista nije bilo i tako po meni i mom misljenju sto prije to bolje!


moja seka nije svojoj curici jos probusila usi a njoj ce u novembru puni 5 godina pa sad kad je budemo vodili ja mislim to ce biti vaser,hajd jedno ali kako drugouser posted image user posted image user posted image valjda prodje dobro

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 16:19:02   
emma.L
Ema je za 1. rođendan dobila od svoga kuma preslatke cvjetiće. Ali meni na pamet ne pada da joj bušim uši dok sama ne odluči da to želi. To sam i kumovima bila prisiljena reći, nakon upita kako i kada. Najsretnija bih bila da i ne poželi do punoljetstva a onda nek buši šta hoće user posted image . Već sam pisala da sam protiv svih zahvata na dječijim tijelima koji se obavljaju zbog tradicije/obaveze/običaja. Poštujem tuđe, ali na mom djetetu ne bih dozvolila nikada. Višnja je spomenula ružne uspomene na to. Ja osobno nisam imala problema. Toliko sam to željela, da sam sa 10 godina sama otišla i od džeparca probušila uši. Bila sam presretna, za razliku od mame user posted image . Njoj ne bih zabranjivala kao što je moja mama meni, ali neka dobro razmisli, odluči, a mama će biti tu da je drži za rukicu kad bude došlo i to vrijeme.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 16:36:26   
Skvo RR
Ja nisam isto za busenje usiju...cak sta vise osobno ne volim ni vidjeti nausnice na malim bebama..Mozda malo kasnije...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 20:30:19   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja nisam isto za busenje usiju...cak sta vise osobno ne volim ni vidjeti nausnice na malim bebama..Mozda malo kasnije...user posted image

Potpisujem, to mi nije slatko ni simpatično. Za takve stvari ima vremena, ako i kad dijete poželi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 20:34:33   
škorpija
Doduše, da ne lažemuser posted image , vjerovatno da imam djevojčicu i da je često neko ne može odrediti spol i da misle da je dječak, vjerovatno bih prešla preko svog mišljenje i probušila bih uši svojoj djevojčici

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 20:38:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

Doduše, da ne lažemuser posted image , vjerovatno da imam djevojčicu i da je često neko ne može odrediti spol i da misle da je dječak, vjerovatno bih prešla preko svog mišljenje i probušila bih uši svojoj djevojčici


kao na primjer jauser posted image user posted image user posted image

kod mene žene drage curice haman ćelave do 2 godine...

ma meni su moje sa naušnicama ko med medeni...
ja to odmah prije prvog rođlasa obavim...i više me nije sramota kad neko opriđe kolicima...
hej prije naušnica kad mi priđu i tepaju a onda pitaju ''jel curilca ili dječak'' ja bihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.7.2010 20:38:58   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja nisam isto za busenje usiju...cak sta vise osobno ne volim ni vidjeti nausnice na malim bebama..Mozda malo kasnije...user posted image

Potpisujem, to mi nije slatko ni simpatično. Za takve stvari ima vremena, ako i kad dijete poželi


potpisujem

eto ja cak nisam nikad probusila usi jer ne volim

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.7.2010 22:34:36   
selina
drage svako ima svoje misljenje ali ja mislim kad neko odraste sa nausncama to je dio njega i nevjerujem da to moze ijednom dijetu zasmetati kad odraste a ako je to u suprotnim nije tesko izvaditi nausnice pa da zaraste rupica to je najlaksiji dio posla a meni je moja mala ko ljubicica sa svojim nausnicama ma preslatka je ali eto svako ima svoje ali to mi je isto kao da neko kaze necemo musko dijete sunetiti pusticemo ga da odraste pa sam o tome odluci.......po meni to sve jednostavno ide dok su mali sunet ili busenje usiju!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.7.2010 23:05:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

Doduše, da ne lažemuser posted image , vjerovatno da imam djevojčicu i da je često neko ne može odrediti spol i da misle da je dječak, vjerovatno bih prešla preko svog mišljenje i probušila bih uši svojoj djevojčici


kao na primjer jauser posted image user posted image user posted image

kod mene žene drage curice haman ćelave do 2 godine...

ma meni su moje sa naušnicama ko med medeni...
ja to odmah prije prvog rođlasa obavim...i više me nije sramota kad neko opriđe kolicima...
hej prije naušnica kad mi priđu i tepaju a onda pitaju ''jel curilca ili dječak'' ja bihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



zato mi stavimo snalu i vise niko ne pita user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.7.2010 23:08:14   
Mya_81 RR
E, nama se i sa šnalom znalo desiti da pitaju šta je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da ljudi ni ne gledaju boje odjeće i te ostale detalje tako da se ja ne zamaram time...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.7.2010 23:11:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Mya_81

E, nama se i sa šnalom znalo desiti da pitaju šta je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da ljudi ni ne gledaju boje odjeće i te ostale detalje tako da se ja ne zamaram time...



pa ja ne znam u sta onda gledaju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kada curici probušiti uši?
30.7.2010 15:33:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

E, nama se i sa šnalom znalo desiti da pitaju šta je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da ljudi ni ne gledaju boje odjeće i te ostale detalje tako da se ja ne zamaram time...



Dešavalo se par puta da me pitaju "jel djevojčica?" a moja Hana sva u rozom... mislim se "ma jok....transvestit" user posted image   čudnog naroda!

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kada curici probušiti uši?
31.7.2010 18:16:53   
škorpija
joj i nama se dešava da misle da je curica, kao fol zbog malo duže kosice, a on fakat ima dječačku facu, niđe vezeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kada curici probušiti uši?
1.8.2010 15:42:44   
megi
ja adni jos nisam probusila usi mada cemo to abd uraditi sto prije
mislila je mama i ranije al me sve nesto sprijeci
dobila je preslatke nausnice i ja se vec radujem kako ce to njoj stajati user posted image

a ako joj se ne svidaju probusene usi kad naraste pa nek izvadi nausnice i rijesen problem

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kada curici probušiti uši?
2.8.2010 11:03:35   
Trnoruzica
Mi nasoj curici jos nismo probusili usi. Iskreno, u dvojbi sam. Kao i bih, ali i ne bih user posted image Citam ove vase postove, i jos uvijek nisam odlucila. Skoro sam ju pitala hoce li da joj busimo usi, kaze hoce. A opet s druge strane, zna li ona dovoljno dobro sta to znaci user posted image
Totalno sam neodlucna. Nemam nikakvih zamjerki ni na probusene, ni ne probusene usi. Vise je to do mene, i strah kako ce ona reagovati na to sve.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.8.2010 23:41:37   
esmina i bebina mam
user posted image
E mi smo danas pili kafu u jednom kaficu blizu zlatare i ja pitam svoju Esmu da idemo probusiti usi jer stalno trazi da joj stavim nausnice kaze moze i sve je proslo super nije uopste plakalauser posted image
Teta koja joj je probusila usi kaze da odavno nije vidjela da je dijete tako lako to prihvatilo
Ne znam postavljati slike a sad bi vam jednu postavila meni fino izgleda sa ovim medicinkama.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.10.2010 23:34:37   
Anoniman
e drage moje,
evo i mene na ovoj temi... naime ja imam mali problemcic... mi smo nasoj Sabini probusili usi za 1. rodjendan... i sve je bilo super... malo zaplakala onog momenta kad je ciko bocnuo aparatom, ali cim smo izasli iz ordinacije zaboravljeno sve... medjutim, nakon par mjeseci lijevo uho joj se zagnojilo... helem izvucem ja nausnice i rupica zaraste... eh hajd da ne nosi samo jednu nausnicu, izvucemo i drugu i tako zaraste i druga rupica...
eh, proljetos odemo mi kod druge tete koja je nasoj Binkaci ponovo probusila usi i stavila joj medicinske nausnice i rekla nam da stoje nekih 20-ak dana, pa tek onda da zamjenimo... tako i uradimo... kad je proslo tih 20-ak dana, skinemo te medicinske a stavimo nase zlatne (bijelo zlato)... aliii... sta se desava... nakon mjesec dana opet lijevo uho zagnoji... eh tada ja skontam da bi to moglo biti alergija na sve sto nije zuto zlato, jer sam ja i sve zenske u mojoj porodici alergicni na SVE STO NIJE ZUTO ZLATO... tako da ja fino izvadim to bijelo, a stavim zuto zlato... iiii... uho se smirilooooooo...
aliiiiii... opet ali... neku noc vidim da joj je opet to uho krvarilo... doduse ne onoliko puno kao prije i nije se zagnojilo, nego samo malo prokrvarilo i stvorila se krastica... ja fino mlake vode i ocistim to i eno nema vise nista...
eh sad me interesuje, sta vi mislite od cega bi to moglo biti i sta bi to moglo biti??? da li da je vodim dr??? i kojem dr da odvedem???
oprostite na poduzem postu i unaprijed Hvala...

(odgovor članu esmina i bebina mam)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kada curici probušiti uši?
6.10.2010 14:06:54   
Anoniman
Ja sam ljetos svojima probila uši,i isto tako kao i kod tebe,nakon 10-ak dana primjetim kod starije crvenilo na desnom uhu,i na naušnici malo gnjoja,odvedem je dr. i dao nam mast Gentamicin da mažemo 2x dnevno 5-6 dana,i sad sve super,nikakvih problema odtad.A čim smo probili uši,nije dala dirati desno,to je od djeteta do djeteta,mlađa nikakvih problema nije imala...
Ako bi se kod tvoje djevojčice opet gnjoijilo,možeš pokušati s ovom masti,ako se može kupiti bez recepta,ne znam,ili je ipak odvedi dr. koji će sigurno dati neku kremu i bićete mirne.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kada curici probušiti uši?
6.10.2010 19:04:08   
Anoniman
Gracanka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kada curici probušiti uši?
6.10.2010 22:54:31   
amela2208
Bambino mozda ce ti biti smijesno ali ja ne nosim nausniceuser posted image user posted image user posted image user posted image Ja sam isto imala takav problem kao nasa mala Sabina i mi je desno uvo gnojilo i po nekad po malo krvarilo. Probala sam i bijelo i zuto zlato i srebro ..... ali od svega mi je isto bilo tako da sam se "odrekla" tog cina da nosim nausniceuser posted image user posted image user posted image Eto vi probajte kod Dr pa vidite sta on kaze. A jos ovo evo 5-6 god ne nosim nikako nausnice i jos se nisu zacepileuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kada curici probušiti uši?
6.10.2010 23:01:28   
Anoniman
e dusa moja... ma evo bas nocas sam joj gledala usi, nema nista... sve u redu... cisto... nadam se da ce biti sve ok... cmokara za nasu malu i veliku tratincicu... user posted image

(odgovor članu amela2208)
  Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *