|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
29.3.2011 13:23:37   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus

imam pitanje za ordinaciju suncokret
da li pedijatrica radi Uz kukova ili ortoped ili radiolog
u općoj bolnici to rade ortopedi a kod dr. lutve u ordinaciji nama je radila dr. sandra a ona je radiolog
pa mi sad ništa nije jasnouser posted image



koliko se sjecam...ima jednu djevojku koja drzi sondu (vjerovatno tehnicar) i snima kukove a pedijatrica je certificirana za ocitavanje ovih nalaza...ima na stranici o njoj pa mozes pogledati

Dr Evelina Čehajić, rođena 1969. g u Sarajevu
- Osnovnu i srednju kolu zavrila u Visokom   
- Studirala na Medicinskom fakultetu u Sarajevu 1988.-1992.g.
- Diplomirala 1995. g na Medicinskom fakultetu u Zagrebu
- Dravni ispit poloila u Republici Cekoj 1996.g.  
- Specijalisticki ispit iz pedijatrije u Republici Cekoj poloila 2005.g.
- Dravni ispit u BiH poloila 2006.g .                                                
- Specijalisticki ispit iz pedijatrije u BiH poloila 2008.g.                      
- Edukaciju iz djecije pulmologije poloila u Sarajevu 2010.g.      
- Edukaciju iz ultrazvuka poloila u Sarajevu 2010.g.   



< Poruku je uredio rose -- 29.3.2011 13:27:13 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: kukovi bebe
31.3.2011 12:25:52   
sladjanica
ja evo pokusavam da nadjem odgovor i nikako..
Mi smo bili na pregledu kukova jucer..Ali na nalazu mi ne pise A1 ili B1 niti bilo kakva oznaka. MOLIM da mi neko pomogne da skontam jel ok.
Doktor je rekao da je uredu, ali na nalazu pise:
Ugao alfa desno iznosi 65 a lijevo 65 stepeni.
Preporucjuju se vjezbe , siroko povijanje uz spontano propuzavanje i prohodavanje djeteta.

Moj sin ima 3,5 mjeseca...ne razumijem ovo prohodavanje,propuzavanje...Ili oni ovo svima pisu?user posted image

Danis 12.12.2010.

_____________________________

Danis 12.12.2010.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: kukovi bebe
31.3.2011 13:47:01   
leona81
uz ti je ok, kukovi jednaki, vjezbe i siroko povijanje se preporucuje inace, mi smo povijali do 6 mj...spontano propuzavanje i prohodavanje znaci da ga pustis da sam to uradi kad bude spreman znaci bez hodalica i postavljanja na noge i sl...sjediti moze sa 6 mj a ako sjedne ranije sam onda ok...na kontrolu ides nakon prohodavanja

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sladjanica)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: kukovi bebe
2.4.2011 0:19:24   
sladjanica
HVALAAAAAAAuser posted image

_____________________________

Danis 12.12.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: kukovi bebe
2.5.2011 10:01:10   
babina beba
Pomoc please! Kad vodimo bebu na prvo snimanje kukova i treba li se narucivati? Ima li neki broj? Hvala

(odgovor članu sladjanica)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: kukovi bebe
2.5.2011 10:40:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: babina beba

Pomoc please! Kad vodimo bebu na prvo snimanje kukova i treba li se narucivati? Ima li neki broj? Hvala

gdje si se porodila...
na jezeru il abdulah nakašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: kukovi bebe
2.5.2011 12:12:07   
babina beba
Hanady, u A.Nakas, al mi nista nisu rekli. I prosli put sam tamo al kukove snimali mislim na Kosevu. Ja sam sve zaboravila

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: kukovi bebe
2.5.2011 12:15:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: babina beba

Hanady, u A.Nakas, al mi nista nisu rekli. I prosli put sam tamo al kukove snimali mislim na Kosevu. Ja sam sve zaboravila

onda ih nazovi...

kabinet ortopedije traži na broj 285 100

ja sma se porodila dole carskim rezom i domah su mi zakazali termin pregled akukova...a kad rodiš prirodno nazoveš i kažu ti da dođeš...
naime moja zaova je nazvala u ponedlejak oni rekli svake srijede od 8 - 10 da dođe...
nazovi njih i provjeri manja je gužva a i dole sis e porodilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: kukovi bebe
2.5.2011 12:38:49   
babina beba
Hvala Hanady!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: kukovi bebe
8.5.2011 11:29:33   
babina beba
U opstoj snimaju kukove samo bebama koje su rodjene na carski, yna li neko broj Jezera ili gdje vec mogu snimiti kukove bebi, to jest uraditi prvi pregled kukova!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: kukovi bebe
9.5.2011 16:05:57   
lejla80
Babina bebo nazovi informacije i traži broj.Ja sam nedavno radila na radiologiji na Koševu i nije bilo gužve uopšte. Nažalost broj nisam sačuvalauser posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: kukovi bebe
9.5.2011 16:29:44   
vila.vilica
ja sam prosle sedmice zvala bolnicu KCUS itrazila broj od radiologije da narucim bebu...dobila sam broj koji sma 17 000 puta zovnula i nikad mi se niko nije javio pa sam uzela kontakto od rose i narucila se u SUNCOKRET privatno i danas zavrsila UZ kukova. Hvala Bogu sve OK...siroki povoj adioooooooo a kontrola kroz 2 mjesecauser posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: kukovi bebe
9.5.2011 16:56:56   
rose
ma super vilo...i mi smo se odmah rijesili sirokog povoja s tim sto nam je rekla da nema potrebe za kontrolom tako da nismo ni isli ni njoj a ni negdje drugo...a ja ko zabrinuta mama sve kontam da smo mozda trebali user posted image

< Poruku je uredio rose -- 9.5.2011 16:57:06 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: kukovi bebe
9.5.2011 23:08:05   
vila.vilica
e vidis rose...i ja sam danas mislila o tome...da li otici na kontrolu ili ne....
oh Boze vjecite dileme...user posted image


_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: kukovi bebe
8.6.2011 8:33:50   
tap3ah
Trebala bi mi preporuka gdje u Zenici možemo privatno otići snimiti kukove bebici???

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: kukovi bebe
30.6.2011 23:14:30   
Mya_81 RR
Poliklinika Sunce (informacija za nekoga ubuduće pošto pretpostavljam da ste vi dosad to vec saznali i obavili).

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 8:50:29   
motorcycles
Moja beba ima 3,5 mjeseca.Bili smo prije deset dana kod pedijatrice,primila je vakcine i mm je zamolio da pogleda kukove.Kaze da su super formirani,ali neke brazde na bedrima joj se nisu poklapale.Pozadi su se samo jedne poklapale,a ostale asimetricne.Ali su joj pokreti bili jednaki sa obje strane.Vremenom je pocela da desnu nogu vise drzi nekako ulijevo i kad ih ispruzi skroz,desna noga dodje iza lijeve(izgleda kao da je kraca).Pocela je da pomjera nekoliko puta lijevu nogu,pa onda jednom desnu.I sa lijevom vrti na sve strane,a desnu uvijek povlaci istom putanjom(glupo sam se izrazila,ali ne znam kako drugacije da opisem).A brazde su joj sad sve asimetricne.Pedijatrica mi je rekla da nema potrebe ni za sirokim povijanjem,ni vjezbama.Ali ja joj sad stavljam jednokratnu,pa umetak od platnene i platnenu(tetra mi se nekako razlete).U Vrazovoj je nismo uspjeli naruciti jer nikad nema nikoga na salteruuser posted image ,pa bismo je odveli privatno(ili ako moze na Kosevo?).Ja sam imala iscasena oba kuka i nosila kaisice do 13 mjeseci,pa se bojim da ne bi i ona morala.user posted image Da li je neko imao isti problem,a da je ipak sve bilo ok?Zna li neko slucajno koja je cijena uzv-a kukova i pregled privatno?Hvala puno unaprijed.

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 8:59:24   
peky
uh Vrazova, Vrazova..... i ja sam ih zvala danima niko mi se nije javljao, pa sam otisla jednom dole i tako se narucila. ja mislim da ti kod privatnika snimanje kukova iznosi oko 50KM, ne vjerujem da je vise, ali ako imas vremena otidji do Vrazove pa se naruci, jedino ne znam hoces li morati dugo cekati???? u svakom slucaju uradi UZ kukova..... sretno bice to aBd sve ok...

_____________________________

26.10.2010. se rodila moja najveca sreca...... volimo te do neba

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 8:59:24   
Emica_sa
Draga,pa zar niste radili uzv kukova to je obavezno,odvedi je sto prije,mislim da je 50 KM uzv privatno barem sam ja tako placalauser posted image

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 9:08:37   
motorcycles
Dr. nam rekla do 4,5 mjeseca da uradimo.A joj ja mislila da nije ispod 150KMuser posted image U Vrazovoj se ceka 2,3 mjeseca tako da cemo svejedno otici privatno.Hvala na informaciji.

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 9:15:03   
Emica_sa
Dobra si 150user posted image user posted image pa eto odvedi je sto prije da znas na cemu si,iako je vjerovatno sve ok,ali treba provjeriti
sretno

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: kukovi bebe
4.7.2011 9:27:46   
motorcycles
Hvala.user posted image Nadam se da mozemo dobiti termin za koji dan.

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: kukovi bebe
5.7.2011 7:27:25   
tap3ah
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Poliklinika Sunce (informacija za nekoga ubuduće pošto pretpostavljam da ste vi dosad to vec saznali i obavili).


Jesmo, obavili smo. I to baš u Suncu i sve je ok. Hvala.

Inače za informaciju pregled kukova je 30 KM-ćića.


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: kukovi bebe
5.7.2011 9:35:53   
babina beba
Mi u Eurofarmu u petak platili 63 KM, pljacka!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: kukovi bebe
5.7.2011 11:41:55   
motorcycles
Ja sam jucer malenu narucila kod dr.Hodzica u ordinaciju,a ultrazvuk radi dr.Sandra Vegar,rekla mi je da je cijena 50KM.A ima i kod nas Sunce?Nista,sljedeci put kad budemo snimali idemo tamo,jer sad glupo da otkazem radi 20KM termin.

_____________________________

Lea Chiara-19.03.2011. u 16:45h,teska 4100gr,duga 54cm :)

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *