|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 14:06:10   
leona81
nama ce sad 5 mj al ja ne stavljam jastuke, jos smo u nultom polozaju, kolicima se ne vozimo samo mei tai, beba se dize stalno al ja joj jos ne dopustam da sjedi jer vidim da nije sposobna za to a siroko povijamo i od pelena ne moze svakako nista jos...pitanje za ljulju i kolica, smije li se u polusjedeci polozaj od 5 mjeseci?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 14:22:56   
koka i po
Slobodno .Ja sam svoju djecu stavljala u sjedalicu za auto od četvrtog mjeseca tj.u blago poluležeći položaj a sjediti ti može od 6.mjeseci.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 14:33:22   
salmy
Mi smo otprilike sa 4,5 mjeseca poceli sa kolicima,sad ce 6 punih i vec sjedimo!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 14:33:34   
teacher75
ni mi ne stavljamo lanu medju jastuke al odavno se vozi u AS, pa i u kolicima polusjedeci polozaj, malo joj spustim naslonjac, a i stavljamo je u krilo, mada sama jos ne moze da sjedi. sa kukovima je sve ok. leona81 zasto je jos siroko povijas? nama su vec na kontroli kukova sa 2 mj. rekli da ne treba

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 15:13:04   
leona81
imali smo blagu displaziju jednog kuka ali sada je ok, zbog predostroznosti moramo nositi siroko sa 2 tetre i jednom svedskom do 6 mj a do 8 mj jednu tetru i jednu svedsku...i moja se vozila u AS ali nisam bila sigurna za ljulju i kolica da li smijem podici u slijedeci polozaj jer ovaj lezeci nikako vise joj ne odgovara a drugo pitanje kada se vade ovi jastucici iz AS i ljulje?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
13.4.2010 15:21:53   
Emica_sa
Moj sin ima 5 mjeseci i 11 dana i ja ga stavljam pomalo da sjedi,npr u mene u krilu sjedi..

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kad beba može u sjedeći položaj?
30.4.2010 0:07:03   
Hanady RR
Prenos postova sa teme ''Beba želi da sjedi''
IZVORNA PORUKA: proud mom

drage mame, mislim da imam jedan ozbiljan problem... ili je problem pravo ozbiljan ili sam ja pravi "paničar"... 

naime, maleni ima tek tri mjeseca i nevjerojatan je... osim na leđima neće da leži nikako drugačije... sve sam pokušala... no tu problem ne prestaje... imam osjećaj da naprosto obožava da sjedi... ali ne ono tipa malo da ga nosaš i ono kao kad ga podigneš da podrigne, nego u pravom smislu riječi sjedenja... kao mali čovjek... sjednem na kraj naslonjača, kauča ili stolice i stavim ga između svojih nogu kao ono, da mu nogice vise dole, i on kao čovjek... sjedi k'o veliki... pažljivo posmatra sve oko sebe, smije se, veseo je i svašta nešta... s obzirom da se plašim da ga tako dugo ostavim u toj pozi ja ga kroz nekih pet minuta polegnem i onda se nastavlja ono što smo imali prije sjedenja... prvo kenjkanje, zatim žalopojke, a potom i "koncert"... najgore je to što je ovih dana strašno nervozan... svako jutro se budi tačno u ':10 i do 20:00 kada inače ide na spavanje, mislim da zaspi sveukupno 15 minuta do pola sata... nije gladan, nije žedan, ne daj bože bolestan, ma ništa, ali cio dan samo kenjka i nešto se žali i jedini način da ga smirim i da on prestane sa svojim "ceremonijama" je da ga posjednem... kada ga posjednem svi smo sretni i veseli...

ima li iko ko bi mi bilo što pametno rekao ili ako ništa podijelio svoje isto ili bar slično iskustvo... mislim da bi mi bilo puno lakše kad bih znala da nisam sama...


IZVORNA PORUKA: Emina*

svako jutro se budi tačno u ':10 i do 20:00 kada inače ide na spavanje, mislim da zaspi sveukupno 15 minuta do pola sata... nije gladan, nije žedan, ne daj bože bolestan, ma ništa, ali cio dan samo kenjka i nešto se žali


Ista situacija bila prije par dana ( i tarjala je jedno 20 dana  ), ja premorena, ledja ubijaju, spavala sam 4 sata dnevno od ukupnih 14, ali eto,  sve prodje i sada je OK, hB....
Mislim da nije do sjedenja , ali eto, nadam se da ce se jos neko javiti    


IZVORNA PORUKA: makana

hehhehehheh
to mi je sve tako poznato
na žalost u mom slučaju svi su govorili: nemaš mlijeka, dijete plače jer je gladno
nisu imali pojma
mojoj almedini je bilo jednostavno dosadno ako nema aktivnosti, bilo kakvih, pa tako i ova koju si upravo opisala
ako je u pozi koja njoj odgovara sve je ok, ako pokušam upotrijebiti bilo šta drugo - prvo žalopojka, a kad vidi da se ništa ne mijenja nastaje dreka
jednostavno žele nove stvari, nije što one nešto specijalno znaju u tim mjesecima već samo novo, aktivnosti, pažnja, mama nek je tu i to je to

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Slazem se i ja- bebi je dosadno.
Ne znam sta od stvari imas ali mene je u tom periodu spasila ona dekica za igranje tzv. igraona...na koju stavis bebu a odozgo vise neke igrackice...
Najbolja varijanta je da ga naucis na pod. Prostres mu deku ili nesto slicno...legnes pored njega...pricas mu ...pokazujes igracke...pravis budalu od sebe...
Moj Hamza je od prvog mjeseca pa sve do sada najvise vremena provodio na podu. Ponekad moram i ja s njim a onda se on sam zaigra...
Ugl. moguce i da mu je sada skok u razvoju...da su ga poceli muciti zubici...a i u tom periodu djeca zele jos aktivnosti jer im ona rutina vise dosadi...


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Uh- zaboravih najvaznije...lopuze male zele da sjede cim skontaju za taj polozaj...medjutim to ne smiju
Evo ti sve o tome na ovoj temi
http://www.ringeraja.ba/forum/Motoricki_razvoj_djeteta_u_1%25_godini_zivota/m_87970/tm.htm


IZVORNA PORUKA: proud mom

evo pročitah sve, od a do ž... sve mi je jasno osim kako više da ga zabavim kad mi djeluje nekako nezainteresovan za bilo kakvu igračkicu (bar u smisli da se sam igra), a iskrena da budem pomalo mi je bed jer nemam ni vremena a ni živaca ga se cio dan "glupiram" s njim... znam da zvuči katastrofalno ali maleni i ja trenutno živimo sami samcijati i ponekad moram da nešto uradim i po kući, da si napravim da jedem i tako to, ma i da se odmorim malo ako ćemo istinu za volju; ali ne... je li se ja odmaknem pola minute od njega-problem je... jooooj, poprilično sam umorna od njegove "muzičke nastrojenosti"... to me stvarno slomi...

IZVORNA PORUKA: edijevamama

hi, moj mali je 7 jeseci i 5 dana, od 5 mj, i 10 dana vuce se po pobi a sad uveliko i tako je brz a pocinje i pravilno da puze, polako se zasjedne ali ne bas pravilno vec se jeddnom rukicom drzi za pod.

IZVORNA PORUKA: mamin sin

Djeca se razlicito razvijaju. Ne mozemo ih sve strpati u isti kos i reci od ' mj se sjedi...Od moje prijateljice mala se sa 4 mj sama dizala da sjedne, ali stvarno bez pretjerivanja...Mislim nije bas cvrsto sjedila ali neki polulezeci polozaj je morao biti..Ako zelis pokusaj da ga u kolicima ili onoj lezaljki za bebe stavis malo u polulezeci jer mu je drugacija perspektiva, znaci da se ne oslanja direktno na karlicu... Sad ga sve vise interesuje okolina i mora malo da prati sta se desava, a ako lezi to bas i ne moze...  Mom malom je oko 4. mj bilo dosadno da se vozi u kolicima ako lezi, nije bilo sanse, bunio se...

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Mi smo taj problem rijesili sa lezaljkom za bebe u kojoj beba niti sjedi niti lezi. Jako je lagana i mozes je nosati po kuci. Tako sam sila i svasta radila uz moju malenu a nije sjedila. Super stvar. I mozes da mu stavis igracke ili jednostavno upalis tv sa crtanim

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Bas htjedoh reci da su lezaljke spas... zavale se u nju , pa ni lezi ni sjedi...
Al da traze paznju svo vrijeme to da... ja sam kad sam od umora izgubila mlijeko (bas sam pametnica) zovnula mamu da mi dodje par sati dnevno, kad muz radi... ja tada ili malo odspavam ili jednostavno izadjem i setam... kad je muz kuci onda djelimo posao "zabavljanja smizle"...
I kao sto neko rece i ja Asju zovem mahalusa... kad negdje izadjemo i sjednemo u bastu ona samo gleda ljude koji sjede za drugim stolovima... glava joj ko saraf cas gleda lijevo cas desno...
savjet za proud mom: ako imas bilo koga od rodbine a zelio bi provesti nekad malo vremena sa bebcem slobodno zovi... to je spas za sve mame koje imaju zivahne bebice...

IZVORNA PORUKA: kana

lezaljka,lezaljka i samo lezaljka
Mom Tariku je pomoglo.
Poceo je odnedavno i puzati ,unazad(nepravilno -kao glista).U jutro ga nadjemo na skroz zadnjem dijelu krevetica
Ima 5 i pol mjeseci i pocela sam ga stavljati da sjedi(vise je to polulezeci polozaj) medju jastuke-uziva
evo slika:
http://www.baby-wise.com/images/images_big/10-0841-01.jpg

IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: amrino

Uh- zaboravih najvaznije...lopuze male zele da sjede cim skontaju za taj polozaj...medjutim to ne smiju
Evo ti sve o tome na ovoj temi
http://www.ringeraja.ba/forum/Motoricki_razvoj_djeteta_u_1%25_godini_zivota/m_87970/tm.htm



ach imam taj "problem" od kada je joj nastalo 3mj, nije da plakala ili slicno, al uvijek je probala da sjedne izgledalo isto ko da trenira trbusne misice, podize uvijek glavu i cuva se za nesto, da bi lakse ustala (noge s prva budu ispruzene) onda kad skonta da neide tako, pocinje i noge da dize i pogrece (isto ko da vozi biciklo) ,pa ih je onda pocela hvatat i u usta u nosit...mhhhh... prije nkoliko, lezala u lezajki (uvijek je fB zavezem) kad ja cujem ona se smije, ja dodo, ona sjedi prvo sam mislila da nevidim dobro....onda sam opet nazvala doktoricu, pitala sta sada da radim???? ona mi rekla da nista neradim, samo eto da je uvijek na sigurnom, i da je ja opet nesijedam sama, a ako se ona sama od sebe sjede, onda je ok. al ona to neradi dugo vremena (najvjerovatnije nema dovoljno snage) al ipak radi

IZVORNA PORUKA: mamyca


IZVORNA PORUKA: amrino

Slazem se i ja- bebi je dosadno.
Ne znam sta od stvari imas ali mene je u tom periodu spasila ona dekica za igranje tzv. igraona...na koju stavis bebu a odozgo vise neke igrackice...
Najbolja varijanta je da ga naucis na pod. Prostres mu deku ili nesto slicno...legnes pored njega...pricas mu ...pokazujes igracke...pravis budalu od sebe...
Moj Hamza je od prvog mjeseca pa sve do sada najvise vremena provodio na podu. Ponekad moram i ja s njim a onda se on sam zaigra...
Ugl. moguce i da mu je sada skok u razvoju...da su ga poceli muciti zubici...a i u tom periodu djeca zele jos aktivnosti jer im ona rutina vise dosadi...



I kod mene je ovo slucaj,pa ga ja legnem isto na deku pa se igramo zajedno,a vecinu vremena je u ljuljacki.

IZVORNA PORUKA: ebru

Evo moje iskustvo i Mona je nesto oko 4-5 mjeseci otprilike tako pocela dizat glavicu i najsretnija je bila kad bi je stavila u sjedeci,ali ja taj polozaj nisam nikad preferirala,jedino u kolicima je bila kao u polulezecem polozaju,i tad bi joj glavica bila odignuta da vidi sta se desava okolo...kao kobra ,a pocela je sjedit sa otprilike 7,5 mjeseci...
Nemam nesto posebno da ti preporucim,jedino da ga ne stavljas u sjedeci polozaj i da trpis dok ta faza ne prodje i pokusas ga zabavit necim igraj se snjim na podu,kupi taj baby gym sto su ti cure rekle,mada cisto sumnjam da ce to pomoc!
Najvjerovatnije da su i zubici na putu vec,pa je tako nervozan i dosadi mu na jednom mjestu!Ako imas vremena setaj snjim puno,polegni ga na pod,igraj se snjim...ukljuci malo mastu,jer ceka te sljedeca faza okretanje uskoro pa kad rukica zaglavi tu ce bit jos vise "muzike"itd...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
5.5.2010 14:14:38   
malena sharena
Kada sam vodila svog sina na kontrolu sa sedam mjeseci dr. Vukovic me naruzila sto bebac ne sjedi samostalno. Pita me jesam li ga stavljala u jastuke, kazem da nisam jer sam citala kako treba cekati da beba sama bude spremna da se posjedne. Ona mi odgovori da mu ja trebam pokazati kako se sjedi, jer nece drugacije nauciti. Tako sam i uradila. Evo sad ima osam i po, moze samostalno sjediti, ali se jos uvijek ne zna sam podici u sjedeci polozaj. Puze ono ofrlje na rukama od navrsenih osam mjeseci, a zadnjih dana i na koljenima. Eto, bila sam kategoricki protiv ucenja djeteta sjedenju, ali djeca su sva razlicita i zato sam sada ZA.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
10.3.2013 14:18:28   
visnjica1
Moja beba ima 3 mjeseca i 15 dana i hoce stalno da sjedi , sama se osize od kreveta rukicama i nogama , kada radimo vjezbice uz malu pomoc mene sama se odigne na nogice i stoji cvrsto s zim da plese i pravi prave korak nogicuu za nogicom, inace je naprednija odsvojih vrsnjaka svoojih vrsnjaka .Zaista ne znam kako da joj ugodim na drugaciji nacin na ledza nece osim kada spava i to bi spavala u uspravnom polozaju dok ne ucvrsti
Izvini te na pravopisnim greskicama pisem s mob.

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
10.3.2013 14:30:23   
amilacha
ja sam ucila svoju bebu da sjedi i sam od sebe nije htio da kad je u narucju da je ono u polusjedecem polozaju vec sam se bacao naprijed da sjedne. isto tako vrijedno je rano poceo i na noge skakati u narucju. bitno mi je bilo samo da kad smo isli na kontrole kukova da je hvala Bogu bio u savrsenom redu, cak mu doktorica rekla kad je vidjela kako je ziv i cvrst: "hajd da mi tebe ni ne pregledamo, nema potrebe"user posted image sad ima skoro 9 punih mjeseci i hoda po citavoj sobi, cuvajuci se za moje ruke, i takodje se cuva seciju i stoji sam i igra se...ma on je moja vrijednicauser posted image

_____________________________

zivot je neshvatljivo cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija...
A 12.06.2012.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
11.3.2013 11:32:25   
loomasa
sa nekih 6 mjeseci ;)

(odgovor članu amilacha)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
11.3.2013 11:34:19   
Medić*
Mi nismo prije 6 mj.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
11.3.2013 11:36:16   
ljubičica 28
Kad smo počeli s dohranom, počeli smo i sa sjedenjem prilikom hranjenja.

A samostalno sjedenje nismo forsirali, prosjedio je sam sa 7 i po mjeseci.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
11.3.2013 11:43:14   
ajla86
strucnjaci kazu da sse ceka dok djete samo se digne a sve mlade mame oko mene me ubjedziju da je ja moram naucit da sjedi user posted image vise nisam pameta......a sjecam se da su sve pocele sa sjedecim polozajem u kolicima pa onda medzu jadtuke ili u narucju drzale djecu da sjede

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 114
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *