|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
29.3.2011 8:14:53   
zagy
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: salmy

Jeli ima neko iskustva sa "gotovim parketom" obzirom da se nas digo od poplaveuser posted image user posted image ovo ljeto imamo namjeru da ga mjenjamo.Eh sad cula sam da ima gotov parketuser posted image navodno samo se postavi u roku dana i odmah se moze uselitiuser posted image
A razmisljali smo o brodskom poduuser posted image


Ako imas pripremljenu podlogu, taj gotovi parket ti je najjednostavnija i najjeftinija varijanta...
Mislim da je samo laminat, koji u biti i nije drvo, jeftiniji i jednostavniji...

Usput receno, u OBI marketu je trenutno akcija i m2 je 39 KM...(a bio je 50 KM)


Iz iskustva, ako su akcije tu je ostalo samo par kvadrata parketa /laminata, da navuku raju, kada tražiš za čitav stan po toj cijena neeema. Ja bi lično zaobišla Merkur, OBi i slične centre jer su preskupi, najbolje pitaj svog parketara gdje ćeš kupiti, oni nabolje znajuuser posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
29.3.2011 11:15:17   
salmy
Hvala puno drage na sugestijama,predlozimauser posted image user posted image user posted image MM sljedecu hevtu ide na odmor pa se damo u potragu za parketom
A bas me privlaci gotov

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:13:22   
mamabb
Meni se čini da na forumu ima ''građevinki'' 'ajte meni neukoj, molim vas, obrazložite dobre i loše strane kuće zidane kamenom. Ono štu su nama naglasili je vlaga, jer kao kod takvih kuća se to ne može riješiti ako je ima. Mi je nismo primjetili, ne osjeti se, nema nigdje.
Na šta bi trebali obratiti još pažnju?

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:15:36   
Lulu_08
mamabb sigurna sam da će neka od naših stručnjaka imati korisne savjete hehe...

Mi trenutno smo ipak ostali u opciji stan, ali smo zatvorili balkon, grubi radovi su skoro gotovi - stolarija, zidovi, pod, laminat a danas će i grijanje biti sprovedeno. Sobica za L. stiže aBd krajem mjeseca tako da to baš isčekujemo sada!

Jupiii...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:33:48   
Anoniman
mamabb...nisam ni ja nikakav strucnjak...al idi po nekoj logici stvari...kamen je hladan...prema tome, takvoj kuci treba vise vremena da se zagrije...u bosni je mislim takvu kucu glupo praviti...u hercegovini je vec druga prica...meni su kuce od kamena iskljucivo za mediterana...drvene-planina...cigla za kuce u kojima se zivi...tj. non-stop boravi radi dobre izolacije

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:39:29   
palachinken
A što ne zidaš klasično, blok opeka+termika, a obložiš kamenom...onim lijepim fasadnim?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:49:43   
mamabb
Ma to je gotova kuća, već sagrađena. Nama se sviđa i ona i lokacija, a i donekle, cijena. E sad ono što smo mi vidjeli i što se nama sviđa ne može nam utjecati na konačnu odluku o kupnji samo može njena kvaliteta i prilagodljivost onom što mi želimo. Zto me zanimaju dobre i loše strane takve kuće.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 10:54:54   
hanabanana
Najjeftinije te dodje da angažuješ vještaka građ. struke, izadješ s njim na lice mjesta, i on će ti reći sve što trebaš znati. Sve prednosti i sve mane.

Izlazak vještaka nije skup s obzirom da kupuješ kuću u kojoj ćeš živjeti.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 11:15:57   
Anoniman
nama je na moru donji dio kuc(stari dio) od kamena...a gornji od cigle...razlika ljeti je drasticna...dole ti ne treba ni klima...nista...a gore je pakao...iako ima jos i visoko potkrovlje iznad(tavan) prema tome...nije drito ispod krova...ali zato zimi...dole spavas u carapama, kapici i sa 6 deka

pitaj ih koliko im zimi grijanja dodje

a najpametnije ti je sigurno ovo sto ti je hanabanana savjetovala...da ti strucnjak pregleda kucu...on ce sigurno znati i o kakvoj se izolaciji radi...i gledace tamo gdje laik ne zna da gleda

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 11:26:36   
palachinken
Kuća se svakako ne kupuje bez izlaska stručnjaka. Neka ti pregled konstrukciju, zidove, krov, kakva su ploče između spratove, ako ima vlage, otkriti joj uzrok, trebalo bi i instalacije pregledati, pogotovo one što iz kuće vode do gradskih priključaka.
Meni kameni zid nije za bosansku klimu, ali opet ne znam kako je konkretno na toj kući to riješeno.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.4.2011 11:34:27   
djoisa
evo nesto o mogucim materijalu za zidanje kuce...na njihovom sajtu imas prednosti ovog materijala i usput mozes vdijeti na sta se, prilikom izbora materijala, treba obaratiti paznja..

http://www.ytong.ba/ba/content/primena.php

i ovdje:

http://www.ytong.ba/ba/content/prednosti_ytonga.php

< Poruku je uredio ĐoIsA -- 18.4.2011 11:36:28 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
16.5.2011 19:41:53   
Mila_80
zanima me da li se mogu lijepiti pločice preko već postojećih pločica, jer u stanu koji sam nedavno kupila su već poljepljene pločice u kuhinji koje meni ne odgovaraju...pa me zanima da li je to već neko radio


_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
16.5.2011 19:45:14   
Visnja RR
mislim da je to neizvodivo...jednostavno skini stare...nije tesko

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
16.5.2011 20:03:29   
Hannan
Po pravilu mogu, jedino ako su one bas glatke skroz( k'o staklo) onda ne moze. Mozda ti je jednostavnija mogucnot ono kaljeno staklo doduse ne znam kako se ono lijepi da li silikonom ili nekim ljepilom.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
16.5.2011 20:06:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mila_80

zanima me da li se mogu lijepiti pločice preko već postojećih pločica, jer u stanu koji sam nedavno kupila su već poljepljene pločice u kuhinji koje meni ne odgovaraju...pa me zanima da li je to već neko radio

moze...ali ne preporucujem...ako vec ulazes...ako hoces da ti je sve cakum pakum...skidaj stare

(odgovor članu Mila_80)
  Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.6.2011 8:45:09   
ivanak
Možeš, ali onda ih trebaš izrezbariti da može ljepilo za pločice priljepiti se.
Ali dok iz iscrtkaješ, rađe ih s tornom skini i miran. Ako se nema torna, vjerojatno ima netko tko iznajmljuje i to je to. Izbacite stare pločice u 5, 6 vreća od smeća i to je to. Miran i ne misliš se.

Jedini ti jeproblem, ne ravna podloga pa će biti veće potronje materijala da se izravna. A kartanje se ne isplati. A ta se ne stave gipsane ploče i samo lijepi?!

< Poruku je uredio ivanak -- 8.6.2011 8:46:03 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.6.2011 8:50:41   
ivanak
ytong je odličan izolator... Mi u zgradi koja je izgrađena ima 50 godina ( klasa starogradnje ) su gradili sa time i izolacija je odlična. Naravno, to ide i stiropor sa vanjske strane ( gdje opet dobiješ na zvučnoj i zračnoj izolaciji. Tako da kad je ljeto, tebi je unutra taman - ni vruče, ni hladno. A kad je zima isto tako. Mi palimo pećicu baš ono kad je zima zima i to radi dječice, ne radi nas.
Jedino ne bi preporučila ytong za pregradne zidove, čuje se šta se čeprka sa druge strane zida. Kod nas je beton pregradni zid.
Ali kad budem pravila kuću,u jedva čekam. Izraziti mužev i svoj stil. Dječici vrt, terasa, priroda - igra, mir.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:07:04   
klemzi
Drage Sarajke, da imate priliku kupiti garsonjeru, šta biste izabrale:
Švrakino selo ( 47000 KM)  ili
Nadžarići (55000KM).
Znam da su bitne i karakteristike garsonjere, ali mene zanimaju ova naselja, koje je bolje "pozicionirano" pošto Sarajevo, nažalost, ne poznajem dobro.

Hvala user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:13:52   
Skvo RR
Ja bi odabrala Nedzarice...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:14:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: klemzi

Drage Sarajke, da imate priliku kupiti garsonjeru, šta biste izabrale:
Švrakino selo ( 47000 KM)  ili
Nadžarići (55000KM).
Znam da su bitne i karakteristike garsonjere, ali mene zanimaju ova naselja, koje je bolje "pozicionirano" pošto Sarajevo, nažalost, ne poznajem dobro.

Hvala user posted image
Ja ne bih Svrakino...PS. A koliko je m2 jedan, a koliko drugi?

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:18:47   
klemzi
Švrakino 29m2
Nedžarići 33m2
S tim da je u Nedžarićima nova garsonjera, mislim sve novo, uređeno fino. Dajte malo karakteristika mjesta, kakvo je, je li puno daleko od centra grada i tako to user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:26:14   
veeseelaa
ja živim  u Nedžarićima i naselje je ok! tramvajska blizu a i razne bus linije, studenstki dom, dom zdravlja, razne prodavnice itd
Švrakino ne poznajem al sam čula da je kritično, sastav stanovništva je malo čudan, naselje kriminalno itd
Tako da glasam za Nedžariće

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 1:34:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: klemzi

Švrakino 29m2
Nedžarići 33m2
S tim da je u Nedžarićima nova garsonjera, mislim sve novo, uređeno fino
. Dajte malo karakteristika mjesta, kakvo je, je li puno daleko od centra grada i tako to user posted image

Onda definitivno Nedzariciuser posted image

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 6:23:46   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: klemzi

Drage Sarajke, da imate priliku kupiti garsonjeru, šta biste izabrale:
Švrakino selo ( 47000 KM)  ili
Nadžarići (55000KM).
Znam da su bitne i karakteristike garsonjere, ali mene zanimaju ova naselja, koje je bolje "pozicionirano" pošto Sarajevo, nažalost, ne poznajem dobro.

Hvala user posted image


U svakom slučaju od ponuđene te dvije varijante izabrala bih Nedžariće. Švrakino, nikako!

< Poruku je uredio ElmaB -- 22.7.2011 6:24:08 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.7.2011 22:34:00   
klemzi
Hvala cure na odgovorima user posted image
Je li neki fakultet smješten u Nedžarićima ili jako blizu, jesu li Nedžarići puno veliki?


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *