|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:11:29   
nesanica
moj arin je evo 2 godine i ide sam oko 20h u krevet. on je uvijek isao rano na spavanje  i stvarno sa njim nisam nikada imala problema sto se tice toga.tog ritma mu se nastojim vazda pridrzavati. ako mu se slucajno ne spava on uzme neku igrackicu i igra se sa njom sve dok ga san ne uhvati, ali iz sobe me izlazi. kako ce biti sa ovim mladjim sinom ne znam, ali eto i on ide sad vec rano na spavanje. mislim da je dobra stvar djecu naviknuti na rano lijeganje u krevet, jer poslije imate i vi vremena i za odmor i sve ostale kucne poslove.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:16:23   
Kesten
To u potpunosti podržavam sto si napisala,,alii kako je ljeto i ljetni raspust starije dijete ostaje duže budno i vani,,dok je problem sa drugim ,,ako njega nem au sobi neče ni ona da spava tako da ih sad stavim oko pola deset da spavaju,,a kad je Ivan bio sam imao je raspored ,,spavanje je svaku noč bilo u pola devet,,jer red se ipak neki mora znati...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:20:51   
nesanica
bez obrira sto je evo ljeto, jos su dani ovdje puno duzi, djeci se zna. doduse mi imamo roletne pa im malo spustim, da bas nije ono skroz dan. mi imamo ovdje "prijatelja"koji nam zamjere sto nam djeca idu tako rano u krevet jer navodno ne mozemo  otici nikome na "sijelo", meni su moja djeca ipak najvaznija, valjda tako i drugima.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:25:25   
Kesten
Svi imamo svoje stavove i principe,,i treba ih poštivati,,,djeca su na prvom mjestu sto je sasvim logično,,uvjek gledamo da njima nesto ne nedostaje,,a pogotovo kad su manji,,mom ivanu je več sedam godina tako da ja mogu da odem susjedi na kavu koja stanuje preko puta mene a da ga ostavim da se igra u sobi sa sekom,,,a to sto se prijatelji ljute,,,proči če ih,,poštivam svačije mišljenje,,a osobito kada je u pitanju odgoj djetea,,jer svaki roditelj zna ili bi trebao ,,sta je najbolje za njegovo dijete,,mada se svi još učimo,,,user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:36:06   
nesanica
i ja to kazem. pa bit ce vremena kod cemo i mi roditelji opet moci da hodamo i izlazimo ako vec to zelimo, ali djeca su ipak na prvom mjestu. 

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 11:54:44   
makana
bilo je već slučajeva kada smo muž i ja morali negdje ići navečer pa je almedina ostajala kod nane dok ne dođemo, ali uvijek se trudimo da poštujemo njen termin spavanja
nekada naveče zaspi već oko 8 sati i spava do ujutro, 6 ili pola 7,
ako kasnije zaspi onda se malo kasnije i budi
obično počne da se maca, trlja oči, kaže "memala", donese jastuk i kaže "poki", voli da zagrli neku igračku i mama je ljuljuška na nogama dok ona ne zaspi, što obično traje veoma kratko
kada mi ranije zaspi onda i ja imam više vremena za sve ono što ne stignem da uradim po povratku s posla


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 15:26:57   
M kao Mama
kod moje Lajle u zadnje vrijeme ništa se ne zna, dok je bila mala beba (mislim do nekih 10 mjeseci) bila je divna, mogla sam s njom u ameriku zapucati, nahranim je i ona spava, a sada ,, sada je četa vojnika ne može stići i čuvati, mnogo je brate nemirna, pa tako i dok zaspe to je procedura, trlja oči, sama legne, ali hiljadu i jedan put se okrene, bnaca jastuk, kenka, ustaje, i na kraju se smori i zaspe, budi se oko 6 pojede hapicu i nastavi, pa bogami nekad i do 10,30 mašala, i to je jedino vrijeme kada se nešto može uraditi, jer kada je budna čovjek mora biti na oprezu hiljadu odsto,

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 16:37:02   
Gigana
Moj Vedad zaspe između 8 i 9 sati i spava obično do 7 ujutro.  Ovako je počeo spavati sa 3,5 mjeseca.  Sad mu je 8 mjeseci i ja samo kucam u drvo da ga ne ureknem.  Znam da će vrlo brzo htjeti sve više i više da bude budan što duže, ali, eto, zasad imamo ovaj tempo i ja se ne žalim. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 16:40:40   
nesanica
ne mora znaciti da ce htjeti biti duze budan kako bude rastao.arin je isto pravo rano poceo ici oko 8h u krevet i evo i danas je tako, a 2.godina mu je. mislim da je sve to do roditelja, ako dijete redovno lijeze onda ono ima neki ritam i mislim da se toga treba drzati.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 20:47:38   
camm
moja ide navece u 10 sati na spavanje i spava do 10 ujutro
uglavnom tako je od pocetka bilo,
eh sad u zadnje vrijeme kako je kisa ujutro duze odspava
nekad zna i da sjeli ali ne duze od 11.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 22:21:56   
hanabanana
Starija 4 godine - izmedju 20.00. - 21.00. spava. Mlijeko, priča, ruka u ruci, molitva i laku noć.
Mladja - 4 mjeseca - isto vrijeme, na sisi zaspi.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
28.7.2008 23:35:45   
mamsi
Kako je ljeto došlo pa izlazimo često s njim vani,kasno zaspiva i to mi smeta,ali zato lijepo odspava i preko dana.A pravi je ranoranilac oko 7 ustaje a nedjeljom kad ne radim zna se i oko 6 probuditiuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
2.8.2008 14:39:22   
Najdraza mama
Stariji ide vec u 21.00ali ustaje  u7.00  a mladzi kako kad ,moze duze da sjedi oko 21.30 ali duze spava ujutro...nemam problema sa njima oko spavanja

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 1:59:50   
batterfly
Ja sam se pravo napatila sa prvim sinom oko spavanja...(10mjeseci nije prespavao noc)..ispocetka sam se trudila da ide oko 20:00 na spavanje jer sam cula da je tad najzdraviji san za djecu, ali mi nije uspjevalo jer bi se probudi u 23:00 i onda nece da nastavi...Tako da sam nocno spavanje prebacila u 22:00 i vise mi je odgovaralo,pogotovo ljeti kad se sa djecom moze izaci tek oko 20:00..
Ali je on  preko dana spavao tri puna sata,tako da nije bilo sanse da ga stavim ranije na spavanje...
Kada je doslo drugo djete odmah sam praktikovala spavanje u 22:00 tako da zajedno idu spavati...
Ja inace ne radim tako da mi to ne smeta...a i djeca onda imaju vise vremena da provode sa babom kada dodje sa posla ,jer ga se stvarno pozele,pogotovo stariji....user posted image

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 8:53:26   
lamka
kad se samo sjetim kakvih probema sam imala sa lamijinim spavanjerm.nikome se ne ponovilo.znala je navece do 12-1 ne zaspati.a ujutro bi spavala do 11. sad kako ide u obdaniste hvala bogu nemamo nikakvih problema u vecini slucajeva je vec u 21:00 u krevetu ispava ujutro dok je ne probudimo oko 7:30.vikedom zna odspavati do 8-8:30.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 11:49:05   
nikka
U 8 sati je kupanje i spavanje,od kako se rodio a skoro ćemu 2god..
Ako želimo izaći negdje idem oko 9 kad je on već zaspao i čuva ga baka,nikada niasam otišla a da ga nestavim ja u krevet,a ako imamo goste ja se ispričam odem ga okupati i stavim u krevet,nije mi to nimalo neugodno,jer kad vidim kako neki roditelji pate svoju djecu koja su pospana,stvarno se ražalostim,ipak treba misliti na ta mala bića,i njima je lakše kada imaju neki svoj redoslijed.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 12:05:00   
tweety
Kod nas je kasno išao na spavanje do neki dan dok nije pošao u vrtić.Sad i spava ranije po danu pa do 21:30 najkasnije zaspe.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 12:08:52   
mamyca
Spavanje oko 10,kad su gosti kuci onda je budan,pa ih sviju ispratiuser posted image ,a spava do 6,mada u zadnje vrijeme bas i ne spavauser posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 13:46:07   
tresnjicaaa
Namik ide na spavanje oko pola 10 navecer i ujutro spava do 9 otprilike. Mi smo dvije godine uvijek bili navecer u kuci i nismo nigdje isli radi njegovog spavanja. Ovdje u Libiji nemamo nikoga svoga kome mozemo oistaviti dijte a mi izaci. Tako da smo u zadnje vrijeme poceli i malo da izlazimo, ne cesto i uvijek se vratimo najlkasnije do 11. On nema problema. Isto se ponasa i kad je budan do 11 i kad je budan do 9. Inace nisam za hodanje po noci sa djecom i mislim da moraju imati svoj red.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
4.9.2008 14:08:15   
Blue rose RR
Vrijeme je spavanja već odavno određeno i oko toga nema diskusije, jer znam koliko pažnje treba da se pridaje zdravom snu. Kikica kreće na spavanje u 21,00 sat, odlazimo u kupatilo, noćna higijena se obavi, i lijeganje.
Ponekad zatraži da legne kod mene, pa se tih 10 minuta ispričamo kao velike, da bi poslije toga ona prelazila u svoju sobu, poljubac, i spavanje.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
7.10.2008 18:30:29   
Marta K. Djakovic
Ehuser posted image , ovo će zvučati, nekom, grozno, ali - tako je i sretni smo: Mila i Jan idu na spavanje kad to poželi njihovo rtjelo. nekad zaspu u pola devet, nekad u 12 i kasnije.... Mila ima 19, a Jan 9 mjeseci. Šmizla je sad u fazi u kojoj, kad proživčani od pospanosti, Bane kaže: "Mila, a da ti sad legneš i pavaš malo?", i queen legne na spavanjeuser posted image .
Jan je nešto drugačiji tako da, u većini slučajeva, zaspi ranije, ali - nikad, od rođenja do danas nisu (i, nadam se, neće) imali termin za spavanje.
neke večeri su teške (radili bismo svašta drugo, a njima treba puno pažnje), neke super (svi se igramo), neke super tako što se oni igraju, a mi 'bacamo pogled'... i tako... sve je dobro dok smo kruguser posted image

_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
7.10.2008 18:34:23   
Lulu_
zasto grozno? tvoja djeca, tvoja kuca, tvoj nacin.meni yvuci super ali ja tako nebi mogla.nekad yelim da sjedim u miru sa MM a nekad nam dodju prijatelji i gledamo film ili kartamo i tada apsolutno ne yelim da naomih juri pored mene u hodalici niti da sjedi u hranilici

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
7.10.2008 19:15:07   
Romali
I mi našem šefu pokušavamo uvesti neki red, ali ga on izgleda uvodi nama. Ma šalim se, bolje je puno sad nego što je bilo u početku. Prije je spavao jako kasno, oko 23, 23.30, to su bili derneci svaku veče, skapavali od igre i nosanja. Sada mic po mic on sam sebi pomakao spavanje na 21, 21.30, najkasnije 22h. Naravno da ima odstupanja. Obično se ako rano zaspe probudi pa ga ponovo uspavljujemo.
Ako imamo goste, kulturan je pa ih voli ispratitiuser posted image .
Sve se nadam da će se neko spavanje ustaliti kad propuže ili prohoda pa bude naveče umoran.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
7.10.2008 19:20:49   
lamka
Romali slabo da ce ranije ići na spavanje kad odraste.I sama  sam imala taj problem sve dok dijete nije krenulo u vrtic. E onda je druga priča jer ustaje ranije dnevno spavanje je ranije i naravno da je već u 21:00 pospana. i kod nas ti je sad normalno. pustim joj crtić na tv-u i ona se pokrije zagli svog medu i u roku 5 minuta je u dubokom snu. Kažem hvala Bogu i lijepom vrtićuuser posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kada vam i kako djeca navecer idu spavati
7.10.2008 19:43:39   
Lulu_
pa eto rekla si joj jako dobar savjet.neka ga budi rano ujutro i navecer ce rano biti umoran

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vakcine
selebriti

Vakcinišete li djecu?

Da (75%)

Ne (5%)

Da, vakcinisala sam, ali ne planiram više (19%)

Ne, nisam vakcinisala, ali planiram početi (1%)


Broj svih glasova: 138

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *