|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   konvulzije kod beba
14.2.2013 18:53:04   
dinabe
Imam bebu staru mjesec dana. Prije desetak dana je imala napad koji je ličio na gušenje, grčila se bila crvena i imala balice na usnama, bila dva dana na pedijatriji i uradili joj EEG. Danas je nalaz bio gotov i pokazuje promjene. Zanima me da li su konvulzije doživotni problem ili vremenom mogu nestati. Napominjem da se radi o afebrilnim konvulzijama.
Ako neko ima ovakvih iskustava, molim da ih podjelite sa mnom jer smo trenutno ludi od brige, naročito jer joj slijedeće sedmice radimo i magnet.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 19:02:15   
nanika
Procitaj ovdje...nadam se da ces naci odgovor. Sretno.http://www.ringeraja.ba/forum/m_302873/mpage_1/key_/tm.htm#302873

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu dinabe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 19:03:36   
nanika
http://www.ringeraja.ba/forum/m_302873/mpage_1/key_/tm.htm#302873

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 19:08:00   
smajli80

IZVORNA PORUKA: dinabe

Imam bebu staru mjesec dana. Prije desetak dana je imala napad koji je ličio na gušenje, grčila se bila crvena i imala balice na usnama, bila dva dana na pedijatriji i uradili joj EEG. Danas je nalaz bio gotov i pokazuje promjene. Zanima me da li su konvulzije doživotni problem ili vremenom mogu nestati. Napominjem da se radi o afebrilnim konvulzijama.
Ako neko ima ovakvih iskustava, molim da ih podjelite sa mnom jer smo trenutno ludi od brige, naročito jer joj slijedeće sedmice radimo i magnet.



Nisam se nikad susrela sa tim problemom pa ti ne mogu reći ništa iz prve ruke.Znam da je forumašica ajla86 imala sličan problem kao i ti.Pokušaj joj se obratiti putem PP.
Ako ništa onda postavi pitanje na ovoj temi ,možda ti stručne osobe mogu pomoći.
Sretnouser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_1342896/mpage_4/key_/tm.htm

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu dinabe)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 20:10:49   
ajla86
prije svega da ti dam jedan user posted image
imala sam istu situaciju kao ti ali bez promjena hB,tako da ti nista nemogu reci.a ti nemoj unaprijed bojati sacekaj magnetnu pa u borbu.
smjesno sto ja ovo govorim zar ne smajli80 a isto sam ludila kao ti....
uzdaj se u Boga,kao iskusenje i nemoj biti tuzna puno,bebica osjeti.....budi jaka za nju....tu sam ako sta mogu pomoci,ako nista saslusati.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 20:39:34   
dinabe
Znam da su febrilne konvulzije strašan šok za roditelje ali njih izaziva povišena temperatura i u biti nisu nešto što se ponavlja i što mora imati bilo kakve posljedice, prati se temperatura...
Ali ovo je drugačiji slučaj, curici su radili EEG 17 sati i zabilježena je povišena epileptična aktivnost, odmah je uključena terapija Fenobarbiton.Da bi se isključila i ne daj Bože oštećenja mozga šalju nas na magnet, nadam se da će on biti ok.
Konvulzije su tu, s tim ćemo očito morati živjeti samo me zanima da li neko zna da li su konvulzije nešto što nakon nekog perioda može jednostavno nestati jer nas je danas jedan ljekar, doduše ne neuropedijatar, u to uvjeravao. Ne znam kada ću imati prilike porazgovarati sa nekim čija je ovo uža specijalnost, definitivno ne u narednih 10ak dana pa bi mi iskustvo nekog ko se susretao sa epilepsijom do tada bilo od koristi.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 20:46:42   
ajla86
ko ti vodi bebu?
IMAS TEMU NEUROPEDIJATAR OVDJE
https://www.google.com/url?q=http://www.ringeraja.ba/forum/Neuropedijatri/m_760971/tm.htm&sa=U&ei=FkAdUcKtEJC6hAf7ooC4Ag&ved=0CAcQFjAA&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNGGNVBk7P26sFNxe_tvWNLGTrtQrQ
meni je curicu vodio dr Zubcevic,pomalo drzak ali kazu da je super dr

(odgovor članu dinabe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 21:55:41   
dinabe
Na naonatologiji je vodila doktorica Maksić a EEG je očitao Zubčević. Kada nam bude gotova MR možda da pokušamo otići do njega da nam objasni neke stvari jer sama dijagnoza na papiru što će se predpostavljam desiti će samo ostaviti prostora za predpostavke i strahove.
Da li on radi privatno? Znam da je na glasu kao težak čovjek, starijeg sina smo vodili kod dr Čatibušić ali briga me ako vrijedi za stručnjaka istrpila bih ja njegovu narav.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: konvulzije kod beba
14.2.2013 21:58:38   
ajla86
ima,gdje neznam i ja sam kontala privatno na kontrolu

(odgovor članu dinabe)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: konvulzije kod beba
15.2.2013 10:21:15   
Hanady RR
http://www.ringeraja.ba/forum/m_302873/mpage_7/key_/tm.htm#1571641

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *