|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   krvne grupe
20.8.2008 15:30:04   
Lilipop
Bok, cure!
Ja 30, MM34 i trudimo se oko bebe 7 meseci ali, nista...Neko mi je pre neki dan spomenuo da je to zbog toga sto smo ja i  MM iste krvne grupe (B+) user posted image
Sto vi mislite o tome, jel neko od vas ima kakvo iskustvo ili sve to nema veze..
Pusa do sve vas!

_____________________________

3 x IUI -0
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: krvne grupe
20.8.2008 15:34:32   
Crvena
MM i ja smo ista krvna grupa A+. Imamo dvoje prekrasne djece. Mislim da to nema veze. Od srca ti uelim da sto prije ugledas +

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: krvne grupe
20.8.2008 15:45:48   
Happy
Ja znam da zna biti problema kada se podudare neke krvne grupe, a koje... Ja pojma nemam. To vidi sa ginekologom.... MAda ne bih rekla da je od toga.

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: krvne grupe
20.8.2008 16:07:19   
Bosanka
Jednostavno odes kod ginica,odradish analizu krvi,rezus faktor i to je to.vidi sta kaze,ima dosta slucajeva da se ne podnose k.grupe ..a sve zbog factora.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: krvne grupe
20.8.2008 16:14:18   
lamka
mislim da se javlja problem ako su oboje Rh - ali ni tada nije problem jer trudnica samo treba da ode i da joj daju antitijela a ako ih ne dobije onda moze da dode do spontanog.
tako da mislim da kod tebe to nije uopste problem


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: krvne grupe
20.8.2008 16:16:19   
Happy
eh tako je lamka... Na to sam mislila... Moja zaova je to primila sa prvim djetetom, a sa drugim nije bilo potrebe... I eno ih mašallah oboje superuser posted image
Nego otiđi kod ginekologa, to ti je najbolje.


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: krvne grupe
20.8.2008 16:45:33   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: lamka

mislim da se javlja problem ako su oboje Rh - ali ni tada nije problem jer trudnica samo treba da ode i da joj daju antitijela a ako ih ne dobije onda moze da dode do spontanog.
tako da mislim da kod tebe to nije uopste problem



ja isto samo znam za rh-.kao sto je lamka vec napisala


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: krvne grupe
20.8.2008 17:24:06   
Vedica
ali problem je samo kad je zena rh- a muz rh+, tada dobivas rogam poslije svakog poroda (ovo znam sto posto jer cu aBd ja to morati raditi jer sam - a muz je +)

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: krvne grupe
20.8.2008 17:47:17   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: vedica

ali problem je samo kad je zena rh- a muz rh+, tada dobivas rogam poslije svakog poroda (ovo znam sto posto jer cu aBd ja to morati raditi jer sam - a muz je +)


jeste u pravu si ti....tako je bilo i kod moje prijateljice....samo je ona prije poroda dobila, znaci odma dok je saznala.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: krvne grupe
20.8.2008 21:39:52   
nikka
IZVORNA PORUKA: vedica

ali problem je samo kad je zena rh- a muz rh+, tada dobivas rogam poslije svakog poroda (ovo znam sto posto jer cu aBd ja to morati raditi jer sam - a muz je +)

Da vedice,upravo tako,i takođe nemoraš primiti poslije poroda ako beba nosi tvoj rh faktor dakle ako je u bebe neg,rh.
A postoji još jedan način,ako neželite stalno da pratite antitjela u trudnoći ili jednostavno želite odmah da se rješite problema možete primiti rogam i u trudnoći,postoji određeni tjedan trudnoće negdje oko 7,mjeseca,zaboravila sam,ja sam primila a i beba je srećom bila negativna.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: krvne grupe
20.8.2008 21:41:45   
nikka
Zaboravih reći glavno,za Lilipop da to nema veze sa zatrudnjivanjem i želim vam puno puno sreće.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: krvne grupe
21.8.2008 10:10:21   
idana_85
Mislim da to nema veze, da nesto drugo u krvi se gleda. Moj dajdza i dainica imaju problema, ne slaze im se krv, dvoje im je djece umrlo, jedno je zivo, svi se cude kako. Dr su im rekli da ne bi smjeli vise imati djece. Oboje su pozitivni Rh, ne znam tacno koja su krvna grupa,razlicita su, ali jednostavno im se nesto ne podudara, kao da su rodjaci. Djeci geni mutiraju i nastaju problemi.
Nana i dedo su razlicita krvna grupa. Nana 0+ dedo AB+, dugo nisu mogl iimati djece, nana je imala vise pobacaja, prvo dijete im je cak umrlo. Doktori rekli da im je najbolje da se razidju ne slaze im se krv, a eto sad imaju 4 zdrave dijece, cak i blizance. Najbolje ti je pitaj svog ginekologa i trazite da uradite taj test.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: krvne grupe
21.8.2008 10:17:10   
Di
Muz i ja smo ista krvna grupa RH (O-).  Bebica na putu user posted image .
Dr. kaze da je to dobro sto smo iste krvne grupe.

Poz

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: krvne grupe
21.8.2008 11:15:13   
Vedica
MM i ja smo O krvna grupa ali on + ja -, i kada sam planirala trudnocu pitala svog dr. trebali nesto prije provjeravati ona kaze da ne tek u trudnoci se prate antitijela i da ako je beba rh + onda poslije poroda moram dobiti rogam, a da se nista ne brinem

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: krvne grupe
21.8.2008 11:15:48   
dinaa
Ja i muz oboje A+imamo dvoje zdrave djece i hBnije bilo nikakvih problema,a ja mislim da problrm moze biti ako je majka rh negativna,opet nisam sigurna

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: krvne grupe
21.8.2008 11:24:41   
Okarica
Ja sam 0 +
MM je B +

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: krvne grupe
21.8.2008 12:03:30   
nikka
Evo jedan tekst koji sam dobila od specijaliste transfuziologa u trunoći pa se nadam da će i vama pomoći:
U toku zadnjeg trimestra trudnoće(75% trudnica),za vrijeme pobačaja ili u toku poroda,mala količina krvi bebe prelazi kroz posteljicu u majčin krvotok.
Ako je to krv rh pozitivne bebe u rh negativnu majku,tada majčin imuni sistem reagira stvaranjem antitjela,koja će razoriti bebinu krv u majčinoj cirkulaciji.
U prvoj trudnoći opasnost za bebu nepostoji,jer je majka samo došla u kontakt sa bebinom rh poz. krvi na kraju trudnoće,te je samo "zapamtila" i stvorila antitjela.
U toku druge trudnoće,ako je beba opet rh poz. bebina krv opet kroz posteljicu ide u majčinu krv.Majčin imuni sistem je to "zapamtio"da je to za nju strano i stoga antitjela koja su u prvoj trudnoći stvorena da zaštite majku sada imaju suprotan učinak,ona se kroz posteljicu vraćaju u cirkulaciju bebe i razaraju bebinu krv prije poroda.
Nastaje bolest zvana hemolitička bolest novorođenčeta sa anemijom i bilirubinom u krvi.
Problem je za svaki sljedeći porod ako majka nosi rh poz.dijete.
M.ože se desiti da jedna rh neg. majka sa tri ili više rh.poz. djece nestvori antitjela.
Rho GAM-anti D imunoglobulin je injekcija koja se daje u mišić, a ima cilj da zaštiti majku i svaku sljedeću trudnoću.
Dobija se od imunoplazme posebnih davalaca ili trudnica,koje su u toku trudnoće stvorile antitjela,testirana je na sifilis,hepatitis b i c i aids.
Može se primiti u 28.tjednu trudnoće ili 72 sata nakon poroda,poslije svakog pobačaja,trudnoće ili veće ginekološke intervencije.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: krvne grupe
21.8.2008 12:29:21   
Emina*
Drage moje, tema je vec bila

OVDJE

tako da znate, i nemojte da se ponavljamo user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: krvne grupe
21.8.2008 14:22:37   
Mika
Draga Lilipop,

Evo svrljam forumom i naletih na ovu temu. MM i smo ti na istom B+ i ja ostala trudna iz prvog pokušaja sa blizancima. Spontani nije izazvala krv nego vjerovatno infekcija (jos čekamo preostale nalaze) i nemar doktora. Dakle, mislim da krv nije faktor. Mi ćemo opet pokušati ABD oko nove godine pa se javimo jesmo li uspjeli. user posted image

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: krvne grupe
22.8.2008 14:04:17   
Ivona
Nikka je "nabacila" bas dobar text,koji sve objasnjava.user posted image

Ja sam A "-",muz 0 "-" i nije bilo nikakvih problema.     
Bebica je A"-", ali to je tek nakon poroda utvrdjeno.
Znaci,ukoliko su partneri Rh negativni,nema potrebe da se prate antitijela u toku trudnoce.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: krvne grupe
11.9.2009 1:50:31   
Anoniman
ja neznam koja je moja beba krvna grupa, nije pisalo na otpusnici iz bolniceuser posted image
jel zna neko je problem da trazim u domu zdravlja da se bebi izvadi krv kako bi znala njenu krvnu grupu za ne daj Bože a i zanima me inače???
jel iko to naknadno radio?

(odgovor članu Ivona)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: krvne grupe
11.9.2009 2:16:14   
Anoniman
to ti je minut posla user posted image ... bocnu bebu malkice u prstic, uzmu malenu kapljicu krvi i trebalo bi vec nakon 10 minuta da ti kazu koja je bebina krvna grupa
zar ti to ne pise na otpusnom listu iz bolnice?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: krvne grupe
11.9.2009 18:03:14   
mila132
ja sam O negat. mm A pozi. sin nosi k.g mm.ja sam odmah posle carskog morala primit rogan.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: krvne grupe
11.9.2009 18:23:06   
dina_89
b+

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu mila132)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: krvne grupe
4.3.2010 10:23:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja neznam koja je moja beba krvna grupa, nije pisalo na otpusnici iz bolniceuser posted image
jel zna neko je problem da trazim u domu zdravlja da se bebi izvadi krv kako bi znala njenu krvnu grupu za ne daj Bože a i zanima me inače???
jel iko to naknadno radio?



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *