|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:00:30   
veeseelaa
i osim toga nije mi jasno zašto bi neko izuzev miješanih brakova davao neutralna imena??? ajde ono ljudi su u miješanom braku pa da zadovolje obje strane ili ustvari da ne zadovolje nijednu user posted image
ne mogu da shvatim da nijedno ime ti se ne svidja iz naroda kojem pripadaš???
u čemu je kvaka??? bježanje od onog što jesi??? ili da se lakše izgovara ako se odluči za van živjeti??? pa kako će onda prezime da mu izgovore???? mislim na ono IĆ????
ne kontam....

Tiki pitanje ide općenito ne tebi user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:03:25   
myb@by

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i osim toga nije mi jasno zašto bi neko izuzev miješanih brakova davao neutralna imena??? ajde ono ljudi su u miješanom braku pa da zadovolje obje strane ili ustvari da ne zadovolje nijednu user posted image
ne mogu da shvatim da nijedno ime ti se ne svidja iz naroda kojem pripadaš???
u čemu je kvaka??? bježanje od onog što jesi??? ili da se lakše izgovara ako se odluči za van živjeti??? pa kako će onda prezime da mu izgovore???? mislim na ono IĆ????
ne kontam....

Tiki pitanje ide općenito ne tebi user posted image




JA sam za to da svako da djetetu ime kakvo zeli.

Meni je jako bitno da moja djeca imaju prava muslimanska imena.I ponosna sam na ime svoje kcerke. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:03:44   
veeseelaa
To je kao i ime Hana, koje se je nekada izgovaralo Haaaana.


nije to nekad, to je oduvijek bilo Haaana na prostoru BiH al sad smo otišli ka Evropi pa smo skratili mnogo toga user posted image gdje je respekt prema onom odakle potičeš??? halo ba, nešto smo ko face ako sve istumbamo, smiješno meni života mi
Bosanci smo to i ostanimo, sve se nešto ko ponosimo Bosnom, mašemo sa zastavama a sve što je naše izvorno shebasmo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:05:53   
veeseelaa
A sam za to da svako da djetetu ime kakvo zeli.

Meni je jako bitno da moja djeca imaju prava muslimanska imena.I ponosna sam na ime svoje kcerke. user posted image user posted image user posted image user posted image


ma naravno, ja onako pišem, gledanje iz mog ugla



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:07:32   
myb@by

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

A sam za to da svako da djetetu ime kakvo zeli.

Meni je jako bitno da moja djeca imaju prava muslimanska imena.I ponosna sam na ime svoje kcerke. user posted image user posted image user posted image user posted image


ma naravno, ja onako pišem, gledanje iz mog ugla



Vesela ja se potpuno slažem sa tobom, i moje mišljenje je kao tvoje, ali hB svi imamo pravo izbora user posted image .


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:08:06   
nina25
meni uopste nije bitno da li je ime cisto muslimansko ili tzv neutralno, ali mi se jednostavno svidja ima Arian, a prvi sin mi se zove Ajdin. Bitno mi je da ime lijepo zvuci a ni meni ni mm nije toiko bitno da li je cisto muslimansko, a nismo mijesani brak. 

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:08:55   
teacher75
nema veze sto ide opcenito, evo ja cu odgovoritiuser posted image ni meni ni mm nije bilo presudno da ime nase user posted image ima porijeklo iz drzava gdje se praktikuje islam (arapsko, tursko ili perzijsko) vec smo gledali da nam lijepo zvuci, da ima lijepo znacenje i da se lako izgovara i pamti svudje u svijetu. ipak, nismo htjeli ni da damo ime koje je tipicno za neku drugu vjeru ili narod, pa smo na kraju nasli nekoliko imena koja su nam se svidjala (medju tim imenima je bilo i "neutralnih" ali i imena koja uglavnom daju muslimani ali koja zadovoljavaju gore boldirani kriterij. konkretno, imena u opticaju su bila: lana, mona, dalia, dania, nadina, tara, berna (tursko), nina, dunja. na kraju mi se najvise svidjelo lana i tako smo dali djetetu imeuser posted image od muskih imena su mi se najvise svidjali arian i arman

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:09:34   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al sad smo otišli ka Evropi



Pa tako i treba, sve se mijenja pa tako i imena user posted image
Još kao curica znala sam i željela sam da mi se kćerka zove Sara a sin Benjamin. To su moje želje odaaaavno. Hvala Bogu, ispunile su mi se user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:09:55   
Anoniman
vesela mozda se sanela u francuskoj izgovara kao chanel user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:12:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

To je kao i ime Hana, koje se je nekada izgovaralo Haaaana.


nije to nekad, to je oduvijek bilo Haaana na prostoru BiH al sad smo otišli ka Evropi pa smo skratili mnogo toga user posted image gdje je respekt prema onom odakle potičeš??? halo ba, nešto smo ko face ako sve istumbamo, smiješno meni života mi
Bosanci smo to i ostanimo, sve se nešto ko ponosimo Bosnom, mašemo sa zastavama a sve što je naše izvorno shebasmo



kad smo vec kod toga, meni su imena: damir, zlatan, nina, dunja, itd.... puno vise bosanska imena nego ova sad neka nova turska, arapska koja se izvlace iz sapunica itd... koja nikad nisu bila prisutna kod nas u nasoj drzavi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:15:12   
Galicia
Potpisujem profesoricu. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:15:52   
Anoniman
evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 11.5.2011 0:18:01 >

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:16:02   
Honey3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i osim toga nije mi jasno zašto bi neko izuzev miješanih brakova davao neutralna imena??? ajde ono ljudi su u miješanom braku pa da zadovolje obje strane ili ustvari da ne zadovolje nijednu user posted image
ne mogu da shvatim da nijedno ime ti se ne svidja iz naroda kojem pripadaš???
u čemu je kvaka??? bježanje od onog što jesi???



sa ovim se slazem u potpunostiuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:19:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: triputmama

evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


zato sto na turskom znaci jabukauser posted image a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku, kao kad bi kod nas dosla neka strankinja i rekla da se zove jabuka, svi bi joj se smijaliuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 11.5.2011 0:21:13 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:21:21   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

To je kao i ime Hana, koje se je nekada izgovaralo Haaaana.


nije to nekad, to je oduvijek bilo Haaana na prostoru BiH al sad smo otišli ka Evropi pa smo skratili mnogo toga user posted image gdje je respekt prema onom odakle potičeš??? halo ba, nešto smo ko face ako sve istumbamo, smiješno meni života mi
Bosanci smo to i ostanimo, sve se nešto ko ponosimo Bosnom, mašemo sa zastavama a sve što je naše izvorno shebasmo



kad smo vec kod toga, meni su imena: damir, zlatan, nina, dunja, itd.... puno vise bosanska imena nego ova sad neka nova turska, arapska koja se izvlace iz sapunica itd... koja nikad nisu bila prisutna kod nas u nasoj drzavi


Potpis!
A, Haaana je u Bosni Haaana, a drugdje se drugačije izgovara, odnosno izgovara se onako kako njeni roditelji kažu, bilo u Bosni ili bilo gdje drugo.... Pa, nije Bosna cijeli svijet. I ako se ne vežem isključivo za jedno ne znači da bježim od drugog. Svako ima svoje, ima ljudi kojima  pojam nacionalnog nije od velike važnosti i nisu fascinirani izvornim ili tradicijom, i imaju pravo i na to... Mislim, poštujem svačije, ono sasvim i potpuno, bilo da izabere nacionalno i/ili vjerski obojeno ime, ili neko koje smatra neutralnim.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:22:47   
myb@by

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


zato sto na turskom znaci jabukauser posted image a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku, kao kad bi kod nas dosla neka strankinja i rekla da se zove jabuka, svi bi joj se smijaliuser posted image

Pa mostarci su poznati po voćkicama user posted image user posted image user posted image user posted image .
Ja svoje ime ne smatram muslimanskim, a ime moje kcerke je 100 posto muslimansko.


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:23:53   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ovi ostali moraju i svoja imena promijeniti pa da sve bude neutralno user posted image




A šta se može kad su nama roditelji dali to ime - njihova želja bila user posted image  Ne mogu ja sad zbog svog imena dati djetetu ime koje se meni ne sviđa user posted image  a da se ipak "uklapa" sa mojim.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:24:48   
Anoniman
a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku,


bas tako ticherka  ja kad odem kod turak au radnju pise elma i cijena jabuka pa mi smijesno kako imam od devera cerku pa ona meni kaze da moje ime nije muslimansko a ja nju zezam a tvoje kao jesteuser posted image user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:24:56   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tema je nacionalno neutralna imenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dok nisam dosla na forum nisam znala da se i ime Noa ubraja u isteuser posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:25:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


zato sto na turskom znaci jabukauser posted image a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku, kao kad bi kod nas dosla neka strankinja i rekla da se zove jabuka, svi bi joj se smijaliuser posted image


ja se ne bi smijala, kad može Jagoda što ne bi i Jabuka user posted image user posted image user posted image user posted image
helem ne volem preseravanja s imenima
naravno smiješna su mi i ova iz sapunica vrlo user posted image
i to mi nisu naša imena, e čuj npr Kan
imamol stanovnika u BiH starijeg od par godina da se zove Kan?? ne vjerujem
isto kao ni još nekih imena, da ne nabrajam da se ko ne nadje prozvan, a nije mi nijet


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:25:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ovi ostali moraju i svoja imena promijeniti pa da sve bude neutralno user posted image




A šta se može kad su nama roditelji dali to ime - njihova želja bila user posted image  Ne mogu ja sad zbog svog imena dati djetetu ime koje se meni ne sviđa user posted image  a da se ipak "uklapa" sa mojim.

user posted image user posted image user posted image a meni duga stara arapska imena jednostavno ne pasu uhu i ne svidjaju mi se, volim kratka i jednostavna imena bez afrikata, nebitno cije je

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:27:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


zato sto na turskom znaci jabukauser posted image a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku, kao kad bi kod nas dosla neka strankinja i rekla da se zove jabuka, svi bi joj se smijaliuser posted image

Pa mostarci su poznati po voćkicama user posted image user posted image user posted image user posted image .
Ja svoje ime ne smatram muslimanskim, a ime moje kcerke je 100 posto muslimansko.



isto ko i kod mene


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:27:38   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

evo recimo ime hatidza znaci nedonosce tako moj sin koji je nedonosce pitam se da li bi ga arapi zvali ili oslovljavali  sa hatidza user posted image user posted image


ili recimo ime elma koje znaci jabuka po kojoj logici je to muslimansko ime ili prepoznatljivo za odredjenu veruuser posted image


zato sto na turskom znaci jabukauser posted image a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku, kao kad bi kod nas dosla neka strankinja i rekla da se zove jabuka, svi bi joj se smijaliuser posted image


ja se ne bi smijala, kad može Jagoda što ne bi i Jabuka user posted image user posted image user posted image user posted image
helem ne volem preseravanja s imenima
naravno smiješna su mi i ova iz sapunica vrlo user posted image
i to mi nisu naša imena, e čuj npr Kan
imamol stanovnika u BiH starijeg od par godina da se zove Kan?? ne vjerujem
isto kao ni još nekih imena, da ne nabrajam da se ko ne nadje prozvan, a nije mi nijet



Vesela, ovdje imam komšinicu, oba roditelja katolika, rođena ovdje, i nosi isto ime kao ti:) Samo za izgovaraju sa produšenim prvim "a":)


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:27:58   
teacher75
a mene zanima zasto neki roditelji komplikuju i daju djetetu 2 imena, kad ce ga ionako citav zivot svi zvati jednim od ta dvauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:28:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triputmama

a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku,


bas tako ticherka  ja kad odem kod turak au radnju pise elma i cijena jabuka pa mi smijesno kako imam od devera cerku pa ona meni kaze da moje ime nije muslimansko a ja nju zezam a tvoje kao jesteuser posted image user posted image



pa dobro, šta je onda sa jagodama i višnjama kod nas, meni je to ok, decenijama su ta imena na našim prostorima
E sad Elma tj jabuka šega, meni nije



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *