|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:29:13   
Anoniman
user posted image
da ne nabrajam da se ko ne nadje prozvan, a nije mi nijet


i mene pitaju po kojoj spanskoj seriji si ti dobila ime rekoh ja sam prije 30 god rodjena i tad osim ckalje, kamijondzija ne verujem da je kakva serija spanska imala

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:29:17   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: triputmama

a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku,


bas tako ticherka  ja kad odem kod turak au radnju pise elma i cijena jabuka pa mi smijesno kako imam od devera cerku pa ona meni kaze da moje ime nije muslimansko a ja nju zezam a tvoje kao jesteuser posted image user posted image



pa dobro, šta je onda sa jagodama i višnjama kod nas, meni je to ok, decenijama su ta imena na našim prostorima
E sad Elma tj jabuka šega, meni nije



dunja i visnja su poznata, al jabuka nije, zamisli jos i kruskauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:29:23   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

a mene zanima zasto neki roditelji komplikuju i daju djetetu 2 imena, kad ce ga ionako citav zivot svi zvati jednim od ta dvauser posted image


Eh, i ja sam baš o ovom danas razmišljala u vrtiću - u jednoj grupi dvoje djece s dva imena: Ana Klara i Lan Mark...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:30:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

da ne nabrajam da se ko ne nadje prozvan, a nije mi nijet


i mene pitaju po kojoj spanskoj seriji si ti dobila ime rekoh ja sam prije 30 god rodjena i tad osim ckalje, kamijondzija ne verujem da je kakva serija spanska imala


haj mi sad na pp posalji kako se zoves, bas me zanimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:30:11   
myb@by

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: triputmama

a turci padaju od smijeha kad cuju da se neko tako zove, jer nemaju ime elma vec im je to naziv za jabuku,


bas tako ticherka  ja kad odem kod turak au radnju pise elma i cijena jabuka pa mi smijesno kako imam od devera cerku pa ona meni kaze da moje ime nije muslimansko a ja nju zezam a tvoje kao jesteuser posted image user posted image



pa dobro, šta je onda sa jagodama i višnjama kod nas, meni je to ok, decenijama su ta imena na našim prostorima
E sad Elma tj jabuka šega, meni nije



Nije ni meni. I nasa adminka je voćkica user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:31:30   
Anoniman
cekaj te dok ja dobijem cerku ma imace tri imena vec smisljenauser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:31:57   
teacher75
moja kolegica je udata za stranca i djecak joj ima 2 imena- jedno za nas "neutralno" a drugo bas strano, a zovu ga nadimkom koji je skracen od tog stranog imena ama bas sviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:32:59   
veeseelaa
helem tema vam je bila dosadna, nek sam malo uletjela user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:33:05   
Anoniman
haj mi sad na pp posalji kako se zoves, bas me zanimauser posted image


Belindauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:33:54   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

haj mi sad na pp posalji kako se zoves, bas me zanimauser posted image


Belindauser posted image


znam ja ovdje jednu muslimanku belindu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:34:07   
myb@by

IZVORNA PORUKA: triputmama

haj mi sad na pp posalji kako se zoves, bas me zanimauser posted image


Belindauser posted image


Ja znam jednu romkinju Belindu user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:34:09   
Honey3
IZVORNA PORUKA: triputmama

cekaj te dok ja dobijem cerku ma imace tri imena vec smisljenauser posted image
da nece biti tri kcerkiceuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:34:23   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

helem tema vam je bila dosadna, nek sam malo uletjela user posted image

meni bas zabavna, ja volim pricati o imenimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:34:46   
myb@by

IZVORNA PORUKA: zaha

IZVORNA PORUKA: triputmama

cekaj te dok ja dobijem cerku ma imace tri imena vec smisljenauser posted image
da nece biti tri kcerkiceuser posted image user posted image user posted image user posted image


Mashallah user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:35:11   
Anoniman
ma belinde su unikati  i opet user posted image

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:36:34   
Galicia
Poznajem licno i personalno jednu Pamelu, Samantu, Elizabetu, Belindu, Lindu, Amandu koje danas imaju preko 30 godina i ciji su roditelji cisti muslimani.
Kako to objasniti?
Oduvijek su roditelji davali djeci imena koja im se svidjaju. Sad u zadnje vrijeme nesto svijet glumi i trazi "Cisto" muslimanska/katolicka/itd.
Na kraju krajeva, svi smo mi jevreji. user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:37:05   
nina25
Ja za svoje ime ni dan danas neznam n i cije je, ni ko ga vecinom daje ni koje znacenje ima, jer je ime bas rijetko, ali eto, mojim roditeljima se svidjelo i dali mi ga, ja zato nisam ni manje ni vise musliman , nego neko ko ima 100% muslkimansko ime. bino je da mi se ime svidja i da ima lijepo znacenje, i naravno da nebi djetetu ime dala neko ime koje je karakeristicno bas samo za jednu, ako ja toj naciji ne pripadam. zato i govorimo o tim"neuralnim" imenima, koja daju sve nacije, neke manje, neke vise. a naravnpo da ja ne bi dala ime npr. Marija, kao sto ni jedan kaolik ili pravoslavac ne bi dali ime Muhamed ili Ajsa i sl. 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:37:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

helem tema vam je bila dosadna, nek sam malo uletjela user posted image

meni bas zabavna, ja volim pricati o imenimauser posted image


pa ti sad radiš na user posted image pa ti zabavno a đe su teme aktivne za nas koje ne radimo na user posted image user posted image nije vam fazon user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:37:33   
Anoniman
da nece biti tri kcerkiceuser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image   onda moram 9 imena smisliti user posted image user posted image user posted image user posted image   al bez zeze mojoj cu cerki dati 3 imena valjda od neke zelje namislila imena i ne mogu se odluciti a jos niti trudnauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:38:06   
veeseelaa
Poznajem licno i personalno jednu Pamelu, Samantu, Elizabetu, Belindu, Lindu, Amandu koje danas imaju preko 30 godina i ciji su roditelji cisti muslimani.
Kako to objasniti?


DINASTIJA


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:39:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: nina25

Ja za svoje ime ni dan danas neznam n i cije je, ni ko ga vecinom daje ni koje znacenje ima, jer je ime bas rijetko, ali eto, mojim roditeljima se svidjelo i dali mi ga, ja zato nisam ni manje ni vise musliman , nego neko ko ima 100% muslkimansko ime. bino je da mi se ime svidja i da ima lijepo znacenje, i naravno da nebi djetetu ime dala neko ime koje je karakeristicno bas samo za jednu, ako ja toj naciji ne pripadam. zato i govorimo o tim"neuralnim" imenima, koja daju sve nacije, neke manje, neke vise. a naravnpo da ja ne bi dala ime npr. Marija, kao sto ni jedan kaolik ili pravoslavac ne bi dali ime Muhamed ili Ajsa i sl. 

slazem seuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:39:50   
veeseelaa
Na kraju krajeva, svi smo mi jevreji. user posted image user posted image


Zar nismo Turci user posted image user posted image meni sad nije ništa jasno user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:40:15   
N_N

IZVORNA PORUKA: nina25
bino je da mi se ime svidja i da ima lijepo znacenje, i naravno da nebi djetetu ime dala neko ime koje je karakeristicno bas samo za jednu, ako ja toj naciji ne pripadam.



Bravo!!!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:40:17   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

da nece biti tri kcerkiceuser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image   onda moram 9 imena smisliti user posted image user posted image user posted image user posted image   al bez zeze mojoj cu cerki dati 3 imena valjda od neke zelje namislila imena i ne mogu se odluciti a jos niti trudnauser posted image user posted image user posted image


ma to ti je bezze, ionako ce je na kraju zvati samo jednim od ta 3 imena a bezze komplikujes papirologiju. a kad se abd rodi, odlucices, ne briniuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 0:42:12   
veeseelaa
ima to i svojih dobrih strana user posted image al sad odoh da zzzzzuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *