|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 14:03:24   
myb@by

IZVORNA PORUKA: triputmama

meni je licno shjajzegal da li ce se kome imena moje dece ili moje nekom svideti i da li  ce neko znati da ih izgovara ili ne , ne zabrinjava me okolina u kojoj zivim  i da li ce biti prihvacena ili ne, dali smo imena kakva se nama svidjaju a  naviknu ce se i okolina , ime ne cini coveka . Kad smo midli stara imena deci ma svi oko nas a joooj pa kako ce deca a ovde rodjena a takva  stara trebali ste neka modernija ma cuj ta mi se svidjala ta dala i eto punkt, aus , basta
Meni je toliko odvratno deca koja idu sa mojim sinom , porijeklom iz Indije koja su imala indiska imena stila Amendjeap i jos neko takvo zaboravila sam kako bese drugo ime, kad su dosli ovde u Bec roditelji im promijenili imena u Sebastian i Anita  kao bolje ce biti prihvacenauser posted image objasnjenje majke to mi je bilo toliko odvatno budi ono sto jesi gde god da si al hajt ili jedne sto ih poznajem romi poriklom mali se zove marsel j....ic  uz isto o bjasnjenje ma sta znam svako nek da onako kako misli da je najbolje za svoje dijete.

deca ko deca nek su ziva i zdrava sva ,meni su imena bebica ma sva lijepa


jes da ovo nema veze sa temom odosmo OT

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako se ovo super uklopilo u bosansk jezik user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 14:05:41   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma najbolja su Romska imena
npr Rolex user posted image


Ja znam Kobru i Bambuču user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja znam i jednog Winetua


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 14:08:12   
balasgirl
a imam druga još iz djetinjstva koji se zove Špendi. 

ovo skroz OT, mogla bi se tema zvati:neobična imenauser posted image


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:17:21   
Anoniman
zove Špendi.


shpendi je albansko ime

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:21:23   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: triputmama

meni je licno shjajzegal da li ce se kome imena moje dece ili moje nekom svideti i da li  ce neko znati da ih izgovara ili ne , ne zabrinjava me okolina u kojoj zivim  i da li ce biti prihvacena ili ne, dali smo imena kakva se nama svidjaju a  naviknu ce se i okolina , ime ne cini coveka . Kad smo midli stara imena deci ma svi oko nas a joooj pa kako ce deca a ovde rodjena a takva  stara trebali ste neka modernija ma cuj ta mi se svidjala ta dala i eto punkt, aus , basta
Meni je toliko odvratno deca koja idu sa mojim sinom , porijeklom iz Indije koja su imala indiska imena stila Amendjeap i jos neko takvo zaboravila sam kako bese drugo ime, kad su dosli ovde u Bec roditelji im promijenili imena u Sebastian i Anita  kao bolje ce biti prihvacenauser posted image objasnjenje majke to mi je bilo toliko odvatno budi ono sto jesi gde god da si al hajt ili jedne sto ih poznajem romi poriklom mali se zove marsel j....ic  uz isto o bjasnjenje ma sta znam svako nek da onako kako misli da je najbolje za svoje dijete.

deca ko deca nek su ziva i zdrava sva ,meni su imena bebica ma sva lijepa


jes da ovo nema veze sa temom odosmo OT

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako se ovo super uklopilo u bosansk jezik user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


da baš smarno razmišljati kako će ih okolina prihvatiti
meni nikako da prihvate pa se ne sekiram user posted image user posted image user posted image  a normala mi ime, neutralno user posted image user posted image user posted image  vidite da nije do imena user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:32:55   
jasmin
IZVORNA PORUKA: balasgirl

a imam druga još iz djetinjstva koji se zove Špendi. 

ovo skroz OT, mogla bi se tema zvati:neobična imenauser posted image



Je l` zavrsio medresu?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:35:21   
balasgirl
Je li neko čuo za ime Mahdi. Ja neki dan upoznala jednog Mahdija, a bilo mi off da ga pitam čije je to ime i šta znači.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:38:30   
balasgirl
ja nađoh samo ovo:
 
MAHDI Gender: Masculine Usage: Arabic Other Scripts: مهدي (Arabic) Means "guided one" in Arabic.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:39:48   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: balasgirl

a imam druga još iz djetinjstva koji se zove Špendi. 

ovo skroz OT, mogla bi se tema zvati:neobična imenauser posted image




Ja mislim da jeste, što jel ga znašuser posted image

Je l` zavrsio medresu?


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:41:05   
hatepsut
Mahdi je arapsko ime.po arapski je Mehdi,ali na nasem je to Mahdi.inace ima prelijepo znacenje.moja drugarica ima Mahdija user posted image a rodica ima momka Mehdija user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:42:33   
jasmin
IZVORNA PORUKA: balasgirl

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: balasgirl

a imam druga još iz djetinjstva koji se zove  pendi. 

ovo skroz OT, mogla bi se tema zvati:neobična imenauser posted image




Ja mislim da jeste, što jel ga znašuser posted image

Je l` zavrsio medresu?



Znam :).
A Mahdi-Mehdi znaci upucen.

< Poruku je uredio jasmin -- 11.5.2011 15:43:23 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:45:29   
R&T@
Ime Mahdi nije nacionalno neutralno, jer

"Kod sunita postoje recimo 4 mazhaba (škola islamskog prava – fiqh) koji uređuju način molitve, obiteljske odnose, odnose s drugim vjerama i sl. To su hanfijska (uvjetno najliberalnija), šafijska, malikijska i hanbalijska (uvjetno najortodoksnija). Šiiti se dijele na isna'ašerije (sljedbenici 12 imama) i ismailije (sljedbenici 7 imama). Kod sunita imami su uglavnom predvodnici molitvi, dok kod šiita imami predstavljaju najviše vjersko vodstvo, imaju božje ovlasti koje dolaze preko Muhameda ili prethodnog imama (nass). Posljednji imam naziva se Mahdi i smatra se nestalim. Za Mahdija šiiti vjeruju da će se ponovo pojaviti zajedno s Isusom pred sudnji dan te da će muslimane osloboditi grešaka, nepravde i tiranije."

Ima lijepo znacenje: upućeniuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:54:03   
jasmin
IZVORNA PORUKA: tajra

Ime Mahdi nije nacionalno neutralno, jer

"Kod sunita postoje recimo 4 mazhaba (škola islamskog prava – fiqh) koji uređuju način molitve, obiteljske odnose, odnose s drugim vjerama i sl. To su hanfijska (uvjetno najliberalnija), šafijska, malikijska i hanbalijska (uvjetno najortodoksnija). Šiiti se dijele na isna'ašerije (sljedbenici 12 imama) i ismailije (sljedbenici 7 imama). Kod sunita imami su uglavnom predvodnici molitvi, dok kod šiita imami predstavljaju najviše vjersko vodstvo, imaju božje ovlasti koje dolaze preko Muhameda ili prethodnog imama (nass). Posljednji imam naziva se Mahdi i smatra se nestalim. Za Mahdija šiiti vjeruju da će se ponovo pojaviti zajedno s Isusom pred sudnji dan te da će muslimane osloboditi grešaka, nepravde i tiranije."

Ima lijepo znacenje: upućeniuser posted image


I suniti ocekuju Mehdija,ali ne onog koga si`iti smatraju nestalim,nego covjeka koji ce nositi identicno ime kao Posljednji Allahov Poslanik i pojavice se medju predznacima Sudnjeg dana,kako je doslo u vjerodostojnim hadisima o Predznacima Sudnjeg dana.No,ovo je OT.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 15:54:35   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: tajra

Ime Mahdi nije nacionalno neutralno, jer

"Kod sunita postoje recimo 4 mazhaba (škola islamskog prava – fiqh) koji uređuju način molitve, obiteljske odnose, odnose s drugim vjerama i sl. To su hanfijska (uvjetno najliberalnija), šafijska, malikijska i hanbalijska (uvjetno najortodoksnija). Šiiti se dijele na isna'ašerije (sljedbenici 12 imama) i ismailije (sljedbenici 7 imama). Kod sunita imami su uglavnom predvodnici molitvi, dok kod šiita imami predstavljaju najviše vjersko vodstvo, imaju božje ovlasti koje dolaze preko Muhameda ili prethodnog imama (nass). Posljednji imam naziva se Mahdi i smatra se nestalim. Za Mahdija šiiti vjeruju da će se ponovo pojaviti zajedno s Isusom pred sudnji dan te da će muslimane osloboditi grešaka, nepravde i tiranije."

Ima lijepo znacenje: upućeniuser posted image


hvala Tajra, baš si mi podrobno objasnila. Iskreno, nisam nikad prije čula ovo ime tako da nisam znala ni čije je. Tnx...


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 16:07:49   
Anoniman
Poznajem jednog Arkana, Muslimana user posted image

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 16:12:45   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Poznajem jednog Arkana, Muslimana user posted image


Arkaan,dakle dugo aa-je arapska rijec,odnosno mnozina od rijeci rukn(ruknovi namaza-arkaanu/erkaanu ssalah).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 16:15:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Poznajem jednog Arkana, Muslimana user posted image


Arkaan,dakle dugo aa-je arapska rijec,odnosno mnozina od rijeci rukn(ruknovi namaza-arkaanu/erkaanu ssalah).

Ovaj "moj" je obicni Arkan. Kao i onaj tamo preko grane, dakle, isto se izgovara.

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 16:22:52   
jasmin
Ma znam,ali u biti isto je znacenje.Bas kao sto kod nas daju ime Aiisa(dugo i),sa znacenjem iz rijecnika,a ustvari po znacenju bi trebalo duze prvo a,a kratko i koje kod nas produze,ili Hatidza,a na arapskom je Hadidza...mislim da ne gnjavim,razumijes.
U svakom slucaju Arkan vrijedi za muslimansko ime,iako nas asocira na nesto sto nije ni blizu toga.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 20:37:55   
M kao Mama
A, jedan moja rođaka se udala za Turčina, Hakana, joj kako je nama to ime bilo neobično u početku, u mojoj ulici imaju blizanci, malac se zove Huzeife, i to je ime neobično i rijetko

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 20:45:40   
vjestica
ja ću samo dodati da je i prije bilo i nacinalno opredljeljenih i neopredjeljenih imena, i neobičnoh i starinskih, kao i duplih imena
dakle nisu to nikakve nove izmišljotine
ja sam 76 godište i samnom u osnovnu je u razred išao Kan (kao i Iskra i Ana -Marija)
ja nikada nisam po imenu nekog svrstavala u određenu nacionalnu ili vjersku pripadnost, ako se neko nije sam izjasnio


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 22:32:23   
Malenaoduvijek
u komunizmu odnosno u predratno vrijeme kod nas je dosta djece posebno iz mjesovitih brakova dobivali imena (partizanska imena)
Goran,Igor, Ognjen, Vanja  i sl.

barem je tako bilo u sarajevu.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Nacionalno neutralna imena
11.5.2011 22:34:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: MALA1994

u komunizmu odnosno u predratno vrijeme kod nas je dosta djece posebno iz mjesovitih brakova dobivali imena (partizanska imena)
Goran,Igor, Ognjen, Vanja  i sl.

barem je tako bilo u sarajevu.


davali su ih i oni koji nisu iz mijesanih brakova. znam ognjena muslimana, kao i vedranauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Nacionalno neutralna imena
12.5.2011 10:14:37   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: MALA1994

u komunizmu odnosno u predratno vrijeme kod nas je dosta djece posebno iz mjesovitih brakova dobivali imena (partizanska imena)
Goran,Igor, Ognjen, Vanja  i sl.

barem je tako bilo u sarajevu.


davali su ih i oni koji nisu iz mijesanih brakova. znam ognjena muslimana, kao i vedranauser posted image


Kod mene u familiji ima možda 5 ILI 6 imena koja su muslimanska, ostala su ili međunarodna ili katolička, a svi smo djeca 70-tih i 80-tih. Uglavnom su se tada davala gore pomenuta imena: Goran, Vanja, Aljoša, Maja, Alen..... Recimo i moj tata i moja mama imaju stara muslimanska imena, a nama dali katolička i "internacionalna". user posted image


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Nacionalno neutralna imena
12.5.2011 10:25:50   
Lulu_08
Ja volim lijepa imena.

Ono baš sam subjektivna, a lijepo ime mi čini kombinacija lijepog značenja, izgovora, porijekla, a posebno još osobe koja ga nosi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Nacionalno neutralna imena
12.5.2011 11:08:28   
sweet insanity
Koje vam se ime vise svidja: Nela ili Iris??user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *