|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
7.5.2013 13:50:32   
elmaL
Uh vidim djecica kupe te viruse u vrticu vrlo lako user posted image
Nas E je jucer krenuo, odveli ga MM i ja, teta izasla u hodnik i uzela ga on s njom ode da vide igracke i mi otisli, on bio ok pola sta i onda u plac, pa me zvali da dodjem...doduse mislim da smo ga pogresno ostavili, zato smo danas drugacije postupili, MM ostao u autu, ja ga odnijela unijela ga unutra ponijeli mu auto igracku odmah ga s tim zanijeli uzela ga teta ja mu mahnula fino se pozdravila i otisla. tako da je danas bio super, otisli po njega nakon skoro 2 sata, nismo vise mogli cekatiuser posted image kazu da je bio dobar i zadovoljni su s obzirom da mu je drugi dan, mi dosli on u vecoj grupi odveli ga da se malo smiri u manjoj djecak plakao pa on za njim user posted image i on se zaigrao nece da ide nikakouser posted image a ja kuci ko na iglama bila sve kontam place li pa sto me ne zovu.
on ce ovaj mjesec ici u poludnevni, a od iduceg bi trebao cjelodnevnni jer ja pocinjem raditi, nadam se da ce ici bez problema...samo me tih virusa strah, znam da cemo morati kroz to proci, ali nadam se sto bezbolnije...on do sad nije bio nikad bolestan, 2put samo malo zacepljen nosic, ali znam da je u vrticu takouser posted image doduse, tjesim se da sad ima manje virusa, nego zimi, pa da bar ovaj prvi period ide dok se fino ne uklopi, jer jos je mali, za dva dana ce imati 14 mjeseci..

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 2126
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2013 10:11:40   
megi
zene moze li savjet

posli smo u vrtic prije 2 mjeseca, nije bilo previse frke, nekad ujutro place i to obavezno za tetom kja je te sedmice druga smjena
al se brzo smiri,
prosle sedmice smo pauzirali zbog praznika pa je ove sedmice bilo malo suza al ok
nego teta koja je u njenoj grupi bila je dugo na bolovanju i mi je nismo jos upoznali
ona se vraca sljedece sedmice a teta koja ju je mijenjala i koju A pravo voli odlazi
probala sam joj kroz pricu objasniti da ova ode da ce doci nova fina lijepa teta al ona odmah u plac
vec me je strah ponedjeljka i kako ce primiti novu tetu
a taman se s ovom navikla

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2127
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2013 10:23:44   
salmy
Moj ide skoro godinu i pol..i svaki ponedljeljak imam frku jer nece da ide..Sad preko praznika nije isao 5 dana..koji plac nece da ide..Samo ponavlja kad ce mama vikenduser posted image


A sa tetama nemamo problem,njemu su sve drage i lako se navikava na nove...

u sustini su 3 stare ..tako da adaptaciju sa novim lako pregura(koliko sam skuzila)
dodje kuci pa kaze dosla je nova teta...ona cickava sa puno puderauser posted image

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 2128
   RE: Polazak u vrtić
10.5.2013 11:06:02   
samedi
Moa je krenula od 01.04. i išla samo 6 dana, razbolila se, upala grla, nije išla mjesec dana, i od utorka je ponovo krenula, opet privikavanje, plač svako jutro čim ustane, kad dodjemo tamo pred ulazom pocne plakati i pita "hoces li mama doci po mene" ali cim udje unutra dadne ruku uciteljici i ode sa njom i ona kaze da je N. dobra u toku dana, uvijek kad odem po nju ona je raspolozena super i ne place dok je tamo, samo nam je problem ujutro user posted image Juce mi uciteljica rece da je jedna djevojcica iz njene gruoe dobila ospice i da mogu ocekivati i kod nje, pa se sad brinem kako i sta, zar opet bolest, kuca i privikavanje ponovo na vrtic, strah me da dijete skroz ne zamrzi sve user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 2129
   RE: Polazak u vrtić
14.5.2013 13:57:44   
elmaL
Mi smo evo vec drugu sedmicu u vrticu, super je, navikava se dobro, sad samo place ujutro kad ga ostavljam, poslije se smiri, ponekad ga kazu na momente uzme da zaplace malo, ali dobar je. Vidimo i mi kad dolazimo po njega da je bolja situacija, danas nas recimo nije ni primjetio, igrao se nesto, i teta mu govori ko ti je dosao i on nas ugleda i njoj daje ruke da ga vodi, a do sad bi znao cim me vidi poceti plakati.

ALi, i dalje imamo jedan problem, a to je da on dok je u vrticu ( do sad nije bio vise od 2ipo sata, svaki dan mu produzujemo) ne zeli nista jesti niti piti. Ja mu ujutro dam da doruckuje kuci, kontam dok se jos malo navikne, pa cu prestati, i ne pije nista, ponesem mu caj, oni ga nude cesto jer sam im to rekla, medjutim kazu gutljaj dva i nece vise, a recimo mi dodjemo po njega, udjemo u auto, popije odjednom pola boceuser posted image
danas mu je teta probala dati banane, jer je duze bio, medjutim kaze samo je mahao glavom nije htio.
On inace i kuci samo hoce da ga ja hranim, jutros mu je muz davao dorucak, u pocetku vriska, pa ja dosla obajsnila mu i nekako krenu jesti, valjda bio gladan, a rucak mu uvijek ja dajem, i valjda mu je to ostalo od dojenja, da mu ja samo dajem hranuuser posted image

kako da ga odviknem, trebao bi u vrticu ostajati i na rucku, a od iduceg mjeseca ide na cjelodnevni boravak, pa bih htjela da ga nekako pripemim da krene uzimati i od drugih ljudi hranuuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 2130
   RE: Polazak u vrtić
24.5.2013 13:46:11   
elmaL
Nema nikog da mi pomogne kojim savjetomuser posted image user posted image zar nema bas niko cije je idjete odbijalo jesti u vrticu kad je tek krenulouser posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2131
   RE: Polazak u vrtić
24.5.2013 13:49:30   
palachinken
Ima ovdje mama čija su djeca prošla kroz isto i zaista se situacija popravi. To je način na koji oni izražavaju revolt. Nakon nekog vremna, koje zavisi od djeteta do djeteta, se uklope i jedu.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2132
   [Obrisana poruka]
24.5.2013 13:53:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 2133
   RE: Polazak u vrtić
24.5.2013 13:54:17   
tajra26
ja cu tek u septembru da se susretnem sa vrticem aBd posto ga moja mama trenutno cuva... od mene podrska i nadam se da ce ubrzo poceti papati i biti sve super user posted image user posted image

< Poruku je uredio tajra26 -- 24.5.2013 13:55:01 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2134
   RE: Polazak u vrtić
24.5.2013 13:58:08   
elmaL
hvala,,,ma ne mogu vjerovati da moze toliko gladovati, ujutro nece ni kuci da pojede vrlo malo, a ovaj mjesec je do 12 u vrticu, i kad dodje kuci, pojede tonuuser posted image ogladni jadnikuser posted image

ali otkad je to krenulo, nema sanse da bi ista uzeo od nekog drugog osim mene, cak mu ni muz ne moze dati bocicu da se napije vode, on vuce i nosi meni, ako forsiramo, baca se, negoduje, izvija user posted image

valjda ce to proci samo od sebe, jer ne znam sta cinitiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 2135
   RE: Polazak u vrtić
24.5.2013 21:36:39   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: elmaL

Nema nikog da mi pomogne kojim savjetomuser posted image user posted image zar nema bas niko cije je idjete odbijalo jesti u vrticu kad je tek krenulouser posted image user posted image


Imam ja.user posted image
Ali moje dijete je bilo dosta vece kad je krenula u vrtic. Imala je punih 5.
Nakon povracanja i proljeva bez bilo kakve medicinske indikacije, i nakon saznanja da fingiranje bolesti nece rezultirati ispisom iz vrtica, poceo je strajk gladju. Pocela je jesti dva mjeseca prije nego smo je ispisali. Znaci nakon 8 mjeseci. Ja sam medjutim inzisirala da mora sjediti s drugom djecom dok jede, ali neka je ne sile da jede. Znam da ovo nije ohrabrujuce, ali mi smo je ispisali jer je u jesen te godine krenula u skolu.
Dakle, mozda ce strajk potrajati, ali ce proci.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2136
   RE: Polazak u vrtić
29.5.2013 9:21:04   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: elmaL

Nema nikog da mi pomogne kojim savjetomuser posted image user posted image zar nema bas niko cije je idjete odbijalo jesti u vrticu kad je tek krenulouser posted image user posted image



Imam i ja malog strajkacauser posted image Moja I vec sedmicu ide u vrtic, ostavljala sam je do 12 sati.Jucer je ostala i na spavanju a vec danas ostaje do 4.Za ovih sedam dana u vrticu pojela je malo smokija, krisku hljeba i jedan keksuser posted image .Ne znam pije li ista ali kad ja dodjem po nju, cim izadjemo iz vrtica ona vristi,trazi vodu, i popije citavu flasicu.Kad sam rekla tetama da joj daju vise tecnosti one kazu da odbija i to.Ostaje mi da se nadam da ce se brzo shvatiti da mora jesti i piti dok je tamo.Tete kazu da nece uopste da sjedi sa djecom za stolomuser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2137
   RE: Polazak u vrtić
29.5.2013 10:24:47   
megi

Elma
sva djeca imaju te faze, moja je skoro dva mjeseca odbijala da jede, ili je jela samo hljeba
bila je doduse na poludnevnom i ja nisam insistirala da jede, rekla sam i tetama da je ne forsiraju i nisu
i evo sad je pocela sama da jede, cak je neki danpojela dva tanjira makarona

hanabanana
drago mi je da vidim da ima istih slucajeva i moja je znala i jos uvijek pogotovo ponedjeljkom zna povratiti ali to je samo voda ili cak samo pljuvacka, inace je slaba na povracanje i cim se rasplace ili slicno ona povrati
ali valjda kako vidi da ja ne odustajem od vrtica tako se i ona smiri




_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 2138
   RE: Polazak u vrtić
14.6.2013 9:35:16   
elmaL
Evo mene opet sa istim problemom manje-višeuser posted image

Od ovog mjeseca E ostaje duze u vrticu, do 15-16 h, ali ne ruca i dalje. Poceo je ponesto jesti do njih, puding, banana, smoki i to je to..one se bas trude da mu nekako daju rucak, ali nema sanse. Ne znam kako moze izdrzati, zato kad odjemo kuci pojede kisuuser posted image

Doduse i kuci on to radi recimo kad nije nesto sto on pozna odmah, nema sanse otvoriti ustauser posted image jucer ga MM i ja uzeli i skoro pa silom ubacili mu komad zeljanice, samo da bi osjetio sta je jer je inace voli, i pojeo i trazi onda josuser posted image

Da ne idem OT, da li da nastavim tako da mu spremam za vrtic te 'gluposti' (puding, smoki, banana, slatka kasica) ili da ga pusitm da pocne jesti tamo rucakuser posted image . zao mi ga da gladuje citav dan, a ne znam kad ce popustitiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 2139
   RE: Polazak u vrtić
14.6.2013 9:38:39   
maja78 RR
ja bih ga pustila da se navikne pa ce jesti

moj A ne voli da jede i slabo jede i kuci pa tako i u vrticu, ali tamo i pojede sa drustvom

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2140
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2013 15:56:10   
zivotnisan
Joj mene prava sikiracija spopala. Djevojcica (2 god) mi ide u obdaniste. Mjesec i par dana vec ide bez prekida. Ranije smo je davali, ali se jako razbolila pa smo prekinuli. Sada je krenula i evo mjesec i par dana. Ali problem je sto nece nikako da se igra sa djecom. sve je uz tetu ili samo sjedi sama i posmatra djecu. skroz je povucena od djece. Ako joj dijete pridje ona pocne plakati. To me tako plasi. Imate li vi takvo iskustvo? Je li moguce da jos navikava?

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2141
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2013 21:48:34   
maja78 RR
Naravno da je moguce, ona je jos mala, a ucitaljeica ce nju polako animirati, nemoj brinuti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 2142
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2013 21:55:56   
Visnja RR
možda je jednostavno takav tip djeteta ... moja A ima 5 g ...i ne voli igru sa grupom...odabere sebi jedno dijete i s njim se igra .... ako nema tog djeteta radije ce biti sa strane ...
danas sam pricala s uciteljicom oko toga.... ona jednostavno nije za grupnu igru nego igru 1 na 1.... možda nekad prođe.... ali ne vjerujem skoro.... tako je vec skoro 2 g...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2143
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2013 10:59:47   
Alannah
Drage mame, imam bebu od 10 punih mjeseci,koja ce od 01.09 u jaslice u javni vrtic. Zanima me da li ste nesto posebno pripremale dijete sto se tice hrane i da li ste davale sta za imunitet. Ne znam je li mali da pije bilo sta za imunitet,a na pregled ljekaru cemo tek iduce sedmice. Hvala

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2144
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2013 11:48:55   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Alannah

Drage mame, imam bebu od 10 punih mjeseci,koja ce od 01.09 u jaslice u javni vrtic. Zanima me da li ste nesto posebno pripremale dijete sto se tice hrane i da li ste davale sta za imunitet. Ne znam je li mali da pije bilo sta za imunitet,a na pregled ljekaru cemo tek iduce sedmice. Hvala

s obzirom da bebe do godinu ne smiju med, a haman svi preparati za imunitet su na bazi meda ili pčeljinjih proizvoda teško da ćeš naći nešto za taj uzrast, možda da pojačaš ishranu sa sokovima od iscijeđenog voća

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2145
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2013 12:00:49   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Alannah

Drage mame, imam bebu od 10 punih mjeseci,koja ce od 01.09 u jaslice u javni vrtic. Zanima me da li ste nesto posebno pripremale dijete sto se tice hrane i da li ste davale sta za imunitet. Ne znam je li mali da pije bilo sta za imunitet,a na pregled ljekaru cemo tek iduce sedmice. Hvala


moj je krenuo sa 14 mjeseci, i nisam mu ništa daval nego uobičajena ishrana, čak skoro 2 mjeseca nije htio u vrtiću ništa jestiuser posted image
ne znam jel ti bebica inače osjetljiva, ali kao što škorpija reče možeš joj pojačati voće-svježe, povrće, sad što imaš sezonskog i domaćeg ako imaš... moj dječak inače otkad se rodio nije imao nikad temp niti neku prehladu, 2-3 puta začepljen nosić, hB, krenuo je u vrtić početkom maja, otkad ide, nijednom nije se ni najmanje razbolio...naravno očekujem sa zimom sigurno i neke viruse, pa kontam na jesen možda davati nešto, vidjeću još, i dok bude malo veći..

sretno vam s polaskom svakako user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2146
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2013 12:24:01   
Alannah
ok,hvala vam.Inace doji,jede razno voce i povrce,sokove mu nisam davala do sada,pije vodu. Uvescu i domace sokove da ga malo pojacam.user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2147
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2013 12:53:36   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Alannah

ok,hvala vam.Inace doji,jede razno voce i povrce,sokove mu nisam davala do sada,pije vodu. Uvescu i domace sokove da ga malo pojacam.user posted image


dobiva onda on dojenjem svoju dozu user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2148
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2013 10:20:09   
Alannah
Mame,imam jos jedno pitanje. U cemu vam djeca budu u jaslicama? Sta spakujete da mogu tamo presvuci?Trebaju li bebama neke cipelice ili budu u carapicama? Hjoj nista ne znam user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2149
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2013 10:50:33   
mamine oci
pozzz zenice da vas pitam trebam malog upisati u predskolsko kad sam isla u vrtic rekli su mi da dodjem od 17h do 19h kad god odem vrtic ne radi odem i ujutru i zakljucano a stoji na oglasnoj tabli da se vrsi upis djece u period u od 12.8 do 23.8..jel se upisuje u vrtic ili ima neka druga ustanova gdje se vrsi upis pojma nemam :(

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *