|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:59:01   
Halimaa
IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image


Poludnevni boravak je, po meni, idealan za roditelje koji to mogu priuštit: dijete ne ostaje previše, ipak spava kući ( bolje nego sa 15 djece u sobi) a svaki dan se druži i nešto nauči. Vrtići imaju otprilike sličan program, kod nas je privatni, doručak je u 8.15, ( pranje ruku prije, pravljene reda ili vozića do stolovA), brisanje ruku poslije.. Zatim dio kada uče: boje, pjesmice, sve ideje koje mi mame često ne znamo, radi se tematski, npr. jesen, zima, ili ako je praznik Bajram, Nova godina... Poslije djeca idu u igraonicu ili napolje, gledaju i crtić. Ručak je u pola 12-12h. I tada ja kupim svoga kući.

Kod nas poludnevni podrazumijeva tačno od doručka do ručka, znači nema biranja, dijete treba započeti sa aktivnostimaa kao i druga djeca.

< Poruku je uredio Halimaa -- 9.11.2012 23:00:07 >

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 2076
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 23:17:23   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Halimaa

IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image


Poludnevni boravak je, po meni, idealan za roditelje koji to mogu priuštit: dijete ne ostaje previše, ipak spava kući ( bolje nego sa 15 djece u sobi) a svaki dan se druži i nešto nauči. Vrtići imaju otprilike sličan program, kod nas je privatni, doručak je u 8.15, ( pranje ruku prije, pravljene reda ili vozića do stolovA), brisanje ruku poslije.. Zatim dio kada uče: boje, pjesmice, sve ideje koje mi mame često ne znamo, radi se tematski, npr. jesen, zima, ili ako je praznik Bajram, Nova godina... Poslije djeca idu u igraonicu ili napolje, gledaju i crtić. Ručak je u pola 12-12h. I tada ja kupim svoga kući.

Kod nas poludnevni podrazumijeva tačno od doručka do ručka, znači nema biranja, dijete treba započeti sa aktivnostimaa kao i druga djeca.



halima, kao da nam djeca idu u isti vrtič, ikod nas je isto ovako, s tim da se kod nas poludnevni vodi od 7 do 13, tada se sve aktivnosti i odvijaju,

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2077
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 23:19:47   
Medić*
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Halimaa

IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image


Poludnevni boravak je, po meni, idealan za roditelje koji to mogu priuštit: dijete ne ostaje previše, ipak spava kući ( bolje nego sa 15 djece u sobi) a svaki dan se druži i nešto nauči. Vrtići imaju otprilike sličan program, kod nas je privatni, doručak je u 8.15, ( pranje ruku prije, pravljene reda ili vozića do stolovA), brisanje ruku poslije.. Zatim dio kada uče: boje, pjesmice, sve ideje koje mi mame često ne znamo, radi se tematski, npr. jesen, zima, ili ako je praznik Bajram, Nova godina... Poslije djeca idu u igraonicu ili napolje, gledaju i crtić. Ručak je u pola 12-12h. I tada ja kupim svoga kući.

Kod nas poludnevni podrazumijeva tačno od doručka do ručka, znači nema biranja, dijete treba započeti sa aktivnostimaa kao i druga djeca.



halima, kao da nam djeca idu u isti vrtič, ikod nas je isto ovako, s tim da se kod nas poludnevni vodi od 7 do 13, tada se sve aktivnosti i odvijaju,


Kao i u svim vrticima :) male su razlike.

< Poruku je uredio medic slatki -- 9.11.2012 23:20:37 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2078
   RE: Polazak u vrtić
14.1.2013 11:40:16   
HNF
Eh ovako imam jedan problem pa da vidim s vama, kakva su vasa iskustva. Imam dijete od tacno 2 godine, i odlucili smo da ga upisemo u obdaniste ali poludnevni boravak. Da se malo igra sa djecom, radi socijalizacije itd. I bio je 35 minuta tamo, jer je pedagogica smatrala da prvo krenemo po pola sata, pa cemo povecavati vrijeme. Za tih pola sata on je sve preplakao, vristao, bacao se po podu, ja kad sam stigla, doslo mi da i ja placem. Sav je on mokar i crven i uplakan. Sad ni sama ne znam dal da ga vise vodim, da mu ne stvorim neku traumu, radije bih sacekala jos neko vrijeme da malo poraste pa opet user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2079
   RE: Polazak u vrtić
21.1.2013 8:30:13   
MamiAli
Drage mame, tuzna sam jako od jutros. Svoju malu smo danas dali u obdaniste na poludnevni boravak (08:00 - 12:00h). Jako je plakala, bukvalno vristala kada sam je ostavila. Da li sam pogrijesila sto sam je ostavila na 4 sata odmah, da li joj moze naskoditi toliko plakanje? Neki me strah uhvatio, da li ce se priviknuti?
Jao, evo pocinje i Bumbalu, njen crtic. Nas ritual je jutarnje zajednicko gledanje Bumbe. A sada mi tako nedostaje..... user posted image
Imam li razlog za strah i brigu?

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 2080
   RE: Polazak u vrtić
21.1.2013 9:07:47   
Dida79
Pa nemoj je prvi dan odmah ostaviti 4 sata da joj ne bude puno.Ja sam prvu sedmicu ostavljala ga najvise 2 sata...prvi dan nije bio ni sat pa onda svaki dan po malo povecevala i nije bilo apsolutno nikakvih problema..



(odgovor članu MamiAli)
Neposredna veza do poruke: 2081
   RE: Polazak u vrtić
21.1.2013 9:20:49   
smajli80
Moja kćerka je krenula u vrtić sa 18mj i odmah sam je ostavljala puno radno vrijeme-8h.
Doduše ona nije nikad napravila problem oko ostajanja i nije plakala.Odmah se fino adaptiralauser posted image

Po meni ta 4h nisu puno čisto da se adaptira na okolinu ali ti opet vidi.Sve zavisi od njenog ponašanja.Nisu ni sva djeca ista.

U svakom slučaju -sretnouser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 2082
   RE: Polazak u vrtić
21.1.2013 9:39:24   
smajli80
Da zaboravih ti napisati da roditelji naprave veći problem oko ostajanja.Jer ako djete vidi strah i nedoumicu u očima roditelja njegov srah će biti još veći nego što zapravo je.
Znači mi smo ti koji moramo odreagovati smireno pred djetetom a kad izađemo vani onda možemo i mi plakati.
Ali o tom sam više pisala na temi:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_55685/mpage_13/key_/tm.htm

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2083
   RE: Polazak u vrtić
21.1.2013 9:42:20   
Medić*
Ja sam svog prva dva dana ostavljala po sat-dva. Inace nismo imali problema.

Ne sekiraj se, bit ce to sve ok vjeruj mi. Mogo smo gori mi odrasli od njih. Oni se u vrticu odmah smire :) Sa srecom.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2084
   RE: Polazak u vrtić
22.1.2013 8:24:19   
MamiAli
Hvala vam na savjetima. Ja se tako i trudim, da joj pricam puno o ljepoti obdanista, da djelujem smireno kada je ostavljam, ali ona place. Evo i jutros sam je odvela. Cim sam joj spomenula obdaniste kad je ustala, pocela je plakati i negodovati, a prilikom ostavljanja je vristala. Scepala me za kosu i ne pusta, jedva sam je odvojila. Mene dusa boli, ali mislim da ne bih trebala ja popustiti. Bojim se samo da me dijete ne zamrzi sto je ostavljam, je li to moguce?

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2085
   RE: Polazak u vrtić
22.1.2013 9:14:15   
teacher75
da je to tako 90% djece bi mrzjelo svoje roditeljeuser posted image nista se ne brini, proci ce to. moja je prve 2 sedmice svako jugtro plakala i negodovala a sad sa pjesmom ideuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu MamiAli)
Neposredna veza do poruke: 2086
   RE: Polazak u vrtić
22.1.2013 9:18:02   
Halimaa
pa, tete u vrtiću su ti trebale sugerisati da je ostaviš na kraće vrijeme. Mi smo prvi dan ostali samo pola sata, zajedno, drugi dan je ostao sam 1h , a treći su nam rekli da dodjemo na doručak, i da budemo dostupni ako bude plakao. Znači tek nakon tri-četiri dana trebaš ostaviti na puno vrijeme. Posavjetuj se sa tetama. Vjerujem da ti nije lako! Svako dijete se treba naviknuti, nije neobično da plače...

(odgovor članu MamiAli)
Neposredna veza do poruke: 2087
   RE: Polazak u vrtić
22.1.2013 9:50:19   
assmiras
Teacher75, u koji vrtic ide lana. Vi ste koliko znam na Grbavici.
Mi planiramo upisati Selmu, a pitanje je u koji. :)

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2088
   RE: Polazak u vrtić
6.2.2013 19:38:56   
Alma_27
e ovako, imamo problem.

sin ima 3 godine i nedavno je krenuo u vrtic. nije bilo plakanja i slusa uciteljicu ali jos uvijek se navika.
on je najmladji u grupi. grupa je 3-5 godina.
problem je sto ne zeli da ucestvuje u aktivnostima poput kruzenja oblika od papira i drugim aktivnostima koje djeca rade u obdanistu. joj, nisam dobro objasnila. hoce sam da jede, da pije vodu, da se igra ali sve sto lici na rad u timu ili samostalan rad kao u skoli odbija da radi. vokabular mu je jako dobar za dijete njegovih godina, ima dobro oko za detalje i dobro pamti stvari, nema nikakav problem da verbalno komunicira sa bilo kime. znaci, radi ono u cemu je dobar a izbjegava da pokusa ono u cemu nije dobar. druga djeca, pa i moj mladji, pokusavaju i trude se da urade ono sto ne ide od prve. primjetila sam da je takav kod kuce i jako mi je tesko da ga navedem da pokusava dok ne uspije. tako lako odustaje. ne znam hoce li ova faza proci. ako je to samo faza navikavanja na obdaniste... mozda je to zato sto su neka djeca i 1,5-2 godine starija od njega...

bas sam se zabrinula. kako se ovakva djeca naviknu na obdaniste? user posted image

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2089
   RE: Polazak u vrtić
27.3.2013 11:45:44   
Alannah
Mame moze li pomoc,pitala sam i na drugoj temi,a hitno mi je: U kojem jesecu bude upis u vrtic? Sorry ako je off topic.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2090
   RE: Polazak u vrtić
27.3.2013 12:29:03   
maja78 RR
sad u aprilu bude prvi konkurs, a nekad u augustu drugi

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2091
   RE: Polazak u vrtić
27.3.2013 12:31:34   
Lady26

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

sad u aprilu bude prvi konkurs, a nekad u augustu drugi

Za drzavni? Konkurs je u junu mjesecu...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2092
   RE: Polazak u vrtić
27.3.2013 12:53:05   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Alma_27

e ovako, imamo problem.

sin ima 3 godine i nedavno je krenuo u vrtic. nije bilo plakanja i slusa uciteljicu ali jos uvijek se navika.
on je najmladji u grupi. grupa je 3-5 godina.
problem je sto ne zeli da ucestvuje u aktivnostima poput kruzenja oblika od papira i drugim aktivnostima koje djeca rade u obdanistu. joj, nisam dobro objasnila. hoce sam da jede, da pije vodu, da se igra ali sve sto lici na rad u timu ili samostalan rad kao u skoli odbija da radi. vokabular mu je jako dobar za dijete njegovih godina, ima dobro oko za detalje i dobro pamti stvari, nema nikakav problem da verbalno komunicira sa bilo kime. znaci, radi ono u cemu je dobar a izbjegava da pokusa ono u cemu nije dobar. druga djeca, pa i moj mladji, pokusavaju i trude se da urade ono sto ne ide od prve. primjetila sam da je takav kod kuce i jako mi je tesko da ga navedem da pokusava dok ne uspije. tako lako odustaje. ne znam hoce li ova faza proci. ako je to samo faza navikavanja na obdaniste... mozda je to zato sto su neka djeca i 1,5-2 godine starija od njega...

bas sam se zabrinula. kako se ovakva djeca naviknu na obdaniste? user posted image



U mene je obrnut slučaj, u vrtiću sve radi da zadivi tete i djecu, često donosi petice i smješka iz vrtića za sudjelovanje i poštivanje pravila, a kod kuće krene plakati ako joj samo kažem da se MALO potrudi. Ne znam šta bih ti rekla...bude mi žao i krivo, ne mora ona mene da zadivljjuje volim je bez obzira i stalno joj to ponavljam a isto me tako izbija iz cipela njeno olako odustajanje.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2093
   RE: Polazak u vrtić
27.3.2013 13:04:46   
Alannah

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

sad u aprilu bude prvi konkurs, a nekad u augustu drugi

Za drzavni? Konkurs je u junu mjesecu...



Jeste,za drzavni. Hvala

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 2094
   RE: Polazak u vrtić
2.4.2013 9:54:42   
samedi
Ima li koja mama da je njeno dijete skoro krenulo u obdanište/vrtić?

Moja N. je od juče krenula. Juče je ostala bez problema ali kada sam došla po nju u 12 bila je skroz zbunjena i izgubljena. Kad smo došle kući zaspala je i kad se probudila pitala me "gdje su moja djeca" i govorila da je učiteljica "lijepa i dobra", jutros još u kući plač i negodovanje, sada je učiteljica "ružna", ostala je plačući. U 12 idem po nju, ovu sedmicu će ići do 12 a od iduće do 16h ako Bog da.

Kada su se vaša djeca navikla?
Treba mi malo podrške, znam da je svim mamama teško ispočetka i pomirila sam se s time ali ipak je teško i još se predomišljam user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 2095
   RE: Polazak u vrtić
2.4.2013 9:56:54   
teacher75
ne sekiraj se, sve ce to proci. moja je prve 2 sedmice svako jutro plakala a sad jedva ceka u vrtic

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 2096
   RE: Polazak u vrtić
2.4.2013 9:57:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: assmiras

Teacher75, u koji vrtic ide lana. Vi ste koliko znam na Grbavici.
Mi planiramo upisati Selmu, a pitanje je u koji. :)

ja tek sad vidjeh ovo. lana ide u masnicu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 2097
   RE: Polazak u vrtić
2.4.2013 10:02:53   
Lady26
IZVORNA PORUKA: samedi

Ima li koja mama da je njeno dijete skoro krenulo u obdanište/vrtić?

Moja N. je od juče krenula. Juče je ostala bez problema ali kada sam došla po nju u 12 bila je skroz zbunjena i izgubljena. Kad smo došle kući zaspala je i kad se probudila pitala me "gdje su moja djeca" i govorila da je učiteljica "lijepa i dobra", jutros još u kući plač i negodovanje, sada je učiteljica "ružna", ostala je plačući. U 12 idem po nju, ovu sedmicu će ići do 12 a od iduće do 16h ako Bog da.

Kada su se vaša djeca navikla?
Treba mi malo podrške, znam da je svim mamama teško ispočetka i pomirila sam se s time ali ipak je teško i još se predomišljam user posted image

Nikako se ne predomisljaj...
Tako je svakome na pocetku, prvi dan divno krasno, pa kad sutra skontaju da ih ostavljas plac i vriska...
Mojoj je trebalo 2 sedmice da se navikne, poslije toga uvijek s osmijehom ide i trceci...naidje period evo i poslije godinu dana da joj se ne ide ali to zaboravi kod se zaigra sa djecom...
Sretno, istraj, malo ce plakati ali vjeruj oni to zaborave cim se mi okrenemo, smire njih tete...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 2098
   RE: Polazak u vrtić
2.4.2013 13:12:49   
samedi
Hvala puno na odgovorima, evo nas kod kuće već, očekivala sam plač ali je bila vesela kad me je vidjela, voše nego juče. Teta kaže da se ona još prilagođava i da će tako biti neko vrijeme, po vađim odgovorima vidim da to traje oko 2 sedmice. Hajde izdržat će Mujo nekako user posted image Obećala sam joj da će sutra moći ponijeti svoj kišobran u obdanište (jer je izrazila želju danas kad sam došla po nju da i ona ima svoj kiđobran kao i ostala djeca) pa ću vidjeti hoće li je to smiriti sutra kad pođemo iz kuće. Opet je teta "lijepa" i kaže da joj je bilo lijepo i da ima drugaricu Nejlu. Uh.. samo da već jednom prođu te 2 sedmice user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 2099
   RE: Polazak u vrtić
5.4.2013 1:22:25   
Vrtic Liliput BL
Postovane majke,

zelimo da Vas obavjestimo da upravo pripremamo proljecnu akciju snizenja cijena! Cijena cjelodnevnog boravka u nasem vrticu ce da iznosi 280KM. Za vise informacija pozovite nas kontakt telefon 066-070-000 ili dodjite licno (Ulica: Bulevar Desanke Maksimović 16, Starcevica). user posted image

Radno vrijeme vrtića je od 6:45 do 18h.

Dodjite i uvjerite se u kvalitet naseg rada!
http://www.vrticliliput.ba/

S postovanjem,
VRTIC LILIPUT, Banja Luka


(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *