|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 12:53:03   
Mya_81 RR
Jao, Hurma, stvarno mi je žao! Mogu misliti koje su to muke!

Za hranu, vjerojatno tamo iz nekog protesta ne jede bitno je da doma sve to nadoknadi, a kad se fino adaptira onda će i tamo ručkati kako treba.

Što se tiče tih 0incidenata' pričekaj malo i ako se bude ponovilo obrati se teti! Naravno da takvo ponašanje nije u redu, uostalom one su tamo da paze na njih i da spreječavaju takve situacije. Naravno, nezgode se desavaju u igri, ali ako se to dešava u više navrata nemoj nikako šutiti iako znam da ćeš probati sve to rješiti mirnim putem jer nema potrebe još više komplicirati situaciju i sa roditeljima i sa tetama.

Sretno vam user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 2026
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 13:15:00   
Hurma
naravno i da imam razumijevanja... pola djece place, bar po dvoje je teti u narucju... ja ne bih imala zivce tamo ni pola sata biti... ali moj N da nekoga ujede i da me teta upozori, ne bi zasigurno vise nikada... a prije svega, ako ima sklonosti tome obavijestila bih tetu da obrati pažnju... to mi je bar rekla teta, da nije znala za tu djevojcinu da to hoce uraditi... mozda ce ponekada moj N i zasluziti da ga dijete gurne i udari... ja sam spremna na to... ja od cega strahujem su uvijek trajne posljedice, nedaj Boze povrede kicme i glave... ostalo sve zaraste... ali eto valjad toga nece biti... jednostavno u ovom trenutku kad se sve sastavi... sitnice me dokrajce tako da ove povrede i zamisao da zbog toga dodatno tamo place, nezasluzeno, tesko mi padaju...

a za jelo uvijek mi kazu da jede... nema protesta i to... vjerovatno ne pojede sve a u pokretu je stalno, trosi se, pa mu to bude malo... veze nemam... uh kakav li ce biti danas... krenut cu za sahatak po njega, kad zavrse sa uzinom...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2027
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 13:17:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

I moja jutros ostade placuci...
Srce hoce da mi iskoci...
Sta li se to desava u njihovim malenim glavicama...proslu sedmicu sve idealno a evo ova ce izgleda biti uzasna...


Moja juce nije htjela iz vrtica....user posted image ..Hiljadu pitanja..sto je dedo dosao po nju....pa tura placa..pa ja izasla sa posla.....pa sto ne moze ostati jos...user posted image ..Uglavnom...dedo opet danas ide po nju...pa vidimo....zaprijetila sam joj svim i svacimuser posted image ..da mora u miru i harmoniji sa dedom otici....evo cekam pola jedan, pa javim.user posted image


Opet je htjela ostati u vrticu...razmisljam da od sljedeceg mjeseca dam je na puni boravak....user posted image
Sta vi  mislite?
Ja sam isla logikom kada sam je dala....da ne bude sama sa bebcem i tetom, pa da pola dana ima za zabavu svoje vrsnjake, pola dana sa tetom i malenim...Tu sam i razmisljala da je dobro i za malenog da ima njeno drustvo u jednom periodu dana...




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2028
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 13:52:51   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Jao, Hurma, stvarno mi je žao! Mogu misliti koje su to muke!

Za hranu, vjerojatno tamo iz nekog protesta ne jede bitno je da doma sve to nadoknadi, a kad se fino adaptira onda će i tamo ručkati kako treba.

Što se tiče tih 0incidenata' pričekaj malo i ako se bude ponovilo obrati se teti! Naravno da takvo ponašanje nije u redu, uostalom one su tamo da paze na njih i da spreječavaju takve situacije. Naravno, nezgode se desavaju u igri, ali ako se to dešava u više navrata nemoj nikako šutiti iako znam da ćeš probati sve to rješiti mirnim putem jer nema potrebe još više komplicirati situaciju i sa roditeljima i sa tetama.

Sretno vam user posted image


Sta drugo nego slazem se. Lijepo receno.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2029
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 13:59:43   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

I moja jutros ostade placuci...
Srce hoce da mi iskoci...
Sta li se to desava u njihovim malenim glavicama...proslu sedmicu sve idealno a evo ova ce izgleda biti uzasna...


Moja juce nije htjela iz vrtica....user posted image ..Hiljadu pitanja..sto je dedo dosao po nju....pa tura placa..pa ja izasla sa posla.....pa sto ne moze ostati jos...user posted image ..Uglavnom...dedo opet danas ide po nju...pa vidimo....zaprijetila sam joj svim i svacimuser posted image ..da mora u miru i harmoniji sa dedom otici....evo cekam pola jedan, pa javim.user posted image


Opet je htjela ostati u vrticu...razmisljam da od sljedeceg mjeseca dam je na puni boravak....user posted image
Sta vi  mislite?
Ja sam isla logikom kada sam je dala....da ne bude sama sa bebcem i tetom, pa da pola dana ima za zabavu svoje vrsnjake, pola dana sa tetom i malenim...Tu sam i razmisljala da je dobro i za malenog da ima njeno drustvo u jednom periodu dana...




Sto da ne...ako zeli ostavi je citav danuser posted image .
Ja sam i juce morala ranije po nju jer je plakala nije htjela da spava...evo jutros bolesna tako da ovu sedmicu sigurno nece ici nikako...
Mi smo S planirali cjelodnevni ali kako ovo sve ide izgleda da ce ona od sljedeceg mjeseca na poludnevni boravak ..
Elem imas veliku srecu sto zeli da ostane...i iskoristi to...njima ipak treba njihova raja...velike su za tete vise user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2030
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 14:04:14   
bebix
Drage moje da i ja sa vama podijelim iskustvo boravka/ostanka u vrticu mog malenog I, prvi rodjendan mu je 19.09. eto za jednu sedmicu, vec sam ga ostavljala 3-4 puta prvi dan sat vremena eto danas vec od 18 i 15 do 12, cim udjemo u vrtic odmah me grcevito stisne i pocne govoriti mama mama, user posted image , ja ga spustim da mu skinem duks (prohodao je prije jedno 20-tak dana) i on mi nogu rukicama obgrli i jedva se odrzim da me ne obori, i onda ga dodajem teti i nastaje vriska i plac ja ga poljubim prije nego ga dodam i zatvaram vrata, malo virim dok ga teta nosa i pokusava mu paznju skrenuti na neke igracke i odlazim srca prelomljenog u parcaduser posted image eto vidjet cemo kako ce teci i koliko ce trajati privikavanje, pocet ce vec ovih dana ostajati i na spavanju jer ja sljedeci cetvrtak pocinjem raditi, neka nam je sretno i zelim nama mamama celicne zivce i zdravlje nasim malisanima jer sudeci po mom starijem djecaku treba vremena da steknu imunitet u kontaktu sa drugom djecom..

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 2031
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 14:06:04   
bebix

IZVORNA PORUKA: bebix

Drage moje da i ja sa vama podijelim iskustvo boravka/ostanka u vrticu mog malenog I, prvi rodjendan mu je 19.09. eto za jednu sedmicu, vec sam ga ostavljala 3-4 puta prvi dan sat vremena eto danas vec od 18 i 15 do 12, cim udjemo u vrtic odmah me grcevito stisne i pocne govoriti mama mama, user posted image , ja ga spustim da mu skinem duks (prohodao je prije jedno 20-tak dana) i on mi nogu rukicama obgrli i jedva se odrzim da me ne obori, i onda ga dodajem teti i nastaje vriska i plac ja ga poljubim prije nego ga dodam i zatvaram vrata, malo virim dok ga teta nosa i pokusava mu paznju skrenuti na neke igracke i odlazim srca prelomljenog u parcaduser posted image eto vidjet cemo kako ce teci i koliko ce trajati privikavanje, pocet ce vec ovih dana ostajati i na spavanju jer ja sljedeci cetvrtak pocinjem raditi, neka nam je sretno i zelim nama mamama celicne zivce i zdravlje nasim malisanima jer sudeci po mom starijem djecaku treba vremena da steknu imunitet u kontaktu sa drugom djecom..

od 8 i 15 do 12, vidi se da sam rastrojenauser posted image user posted image

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2032
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 14:13:01   
palachinken
bebix, izdrži! user posted image Žao mi je što je tako, ali čitajući iskustva forumašica to je normalna i česta pojava.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2033
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 14:28:24   
djoisa
IZVORNA PORUKA: bebix

cim udjemo u vrtic odmah me grcevito stisne i pocne govoriti mama mama, user posted image , ja ga spustim da mu skinem duks (prohodao je prije jedno 20-tak dana) i on mi nogu rukicama obgrli i jedva se odrzim da me ne obori, i onda ga dodajem teti i nastaje vriska i plac


ovo radi i moj djecak (13mj), ne u vrticu nego kod nas kuci, moja sestra ga cuva vec pola godine, u zadnje vrijeme kad ona dodje on ide meni i mota mi se oko nogu i odmah u plac..ona ga uzme ja napustim prostoriju..on kenka jos pola minute i ona ga zabavi.. place samo dok sam ja tu ustvari..


(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2034
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 14:31:38   
ziki
Bebix "iskoristi" starijeg dječaka, pričaj mu da je i stariji išao u obdanište, da su ga čuvale iste tete pa je sad porastao i ide u školu, da će tako i ako Bog da porast kao brat pa će i on ić da se igra i uči u školicu.... kod nas ovo pali. Plakao je dok nismo sa ovim krenuli, još je Tarikova slika bila na vratima jaslica do ponedeljka ko materijalni dokazuser posted image a sve što radi Tarik je super. Bude normalno po malo plača ako pravi pauzu al posle dan dva sredi se. A za zdravlje, tj razboljevanje probaj da se odvikne od cuce jer to oni mijenjeju, otimaju i non stop kruže virusi

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2035
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 17:39:23   
bebix
Hvala vam drage mojeuser posted image user posted image , pa eto nadam se da nam nece ovo navikavanje bez mame dugo trajati i da cemo brzo upasti u kolotecinu, javim vam dok dodjemo na 8 i nesto sati boravka, utiskeuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 2036
   RE: Polazak u vrtić
12.9.2012 23:21:25   
Halimaa
Druga sedmica, na pola puta u povratku: HOĆU U VRTIĆ. user posted image Mi smo ovaj mjesec na poludnevnom, imam brigu kako bi se navikao na spavanje, jer nikad nije zaspao sam niti u svom krevetu.

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2037
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 10:31:10   
kleoopatra
Moja ide evo vec druga seedmica u vrtic i super je spava jede slusa, ali ja sam se juce iznervirala dodjem s posla a nje je muz pokupio i hocu da iz njenog rusaka stvari raspremim i uzimam flasicu kad nije njega uzass,, i ne cudi me sto su bolesna djeca kad piju sta stignu

_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2038
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 16:43:26   
Hurma
moj vec fasovao virus...ne kaslje i ne kise, samo temepatura... e fakat kad krene bas krene... danas i sutra bez vrtica, pa onda vikend, a u ponedjeljak ce biti haos, opet navikavanje... ima li u vasim grupams bolesne djece?

(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 2039
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 17:05:32   
bebix
Moj I danas takodjer nije isao u vrtic jer od sinoc slini, danas se pogorsalo pa smo isli dr, prehlada zasad samo aspirirati u ponedjeljak preslusavanje pluca, mislim da je kod nas problem propuh, znam sa starijim je isto tako bilo, otvorena vrata prema dvoristu, a ko god dodje po dijete stoji na otvorenim vratima dok saslusa odgajateljicu i postavi par pitanjauser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 2040
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 17:11:33   
animagical
bebix, tek vidim da je momak vec u vrticu..zelim vam da se sto prije naviknete i ti i on... i da prehladica prodje... imas li baby vac da ti posudim ako nemas?

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2041
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 17:28:08   
Daja_sa
Evo samo da "utjesim" mame sa slicnim problemima...
Mi smo prvu sedmicu bile dva dana pa 3 dana prehlada...
Ovu sedmicu bile ponedjeljak i utorak...a juce i danas nismo jer je povracala i imala malu turuuser posted image
Znaci samo 4 puta bila i taman se uhodamonesto nam se desi...user posted image
Sporo nama ide ovo navikavanje...i bice jako tesko ...poznavajuci nju i njen karakter a i ovo malo ide malo ne ide...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2042
   RE: Polazak u vrtić
13.9.2012 17:44:35   
bebix

IZVORNA PORUKA: animagical

bebix, tek vidim da je momak vec u vrticu..zelim vam da se sto prije naviknete i ti i on... i da prehladica prodje... imas li baby vac da ti posudim ako nemas?

draga moja vec posao, ja pocinjem raditi u cetvrtak, hvalauser posted image , danas kupila, evo borimo se u svakom slucaju hvala na ponudiuser posted image user posted image da ne idemo OT pisem ti na jos par dana nasoj temiuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2043
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 8:20:56   
Skvo RR
pisem neposedno pred polazak u vrtic i posao.....
user posted image
Sprema se ravno 45 minuta...promijenila je 5 kombinacija....na carapama je razmisljala 10 minuta...user posted image ovo se svidja meni, ovo se ne dopada esmi...nejra ne voli mace na carapama, ogrebala je maca po licu....itd....
saburam.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 2044
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 8:24:57   
felix

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pisem neposedno pred polazak u vrtic i posao.....
user posted image
Sprema se ravno 45 minuta...promijenila je 5 kombinacija....na carapama je razmisljala 10 minuta...user posted image ovo se svidja meni, ovo se ne dopada esmi...nejra ne voli mace na carapama, ogrebala je maca po licu....itd....
saburam.

user posted image user posted image na jutro ti veselo hahahah ...
ajd strpljena ipak, je ona velika cura i zna šta valja, šta ne pa sebi sama bira ko cure

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2045
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 8:29:00   
malenaa
hihihihhi to je taj momenat, srce drago...pa to moda draga moja ne zezaj dijete :))
i moj djecak pa se sprema ujutro ko kakav frajer, gel se staviti mora, u sjedalicu kad ga stavim nece da nasloni glavu... jutros mu govorim nasloni se sine odmaraj dok stignemo ,kaze on ¨necu bona mama,pokvarit cu frizuru ...¨user posted image   nece te tene hoce ove... obuci ovo nemoj ovo...


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pisem neposedno pred polazak u vrtic i posao.....
user posted image
Sprema se ravno 45 minuta...promijenila je 5 kombinacija....na carapama je razmisljala 10 minuta...user posted image ovo se svidja meni, ovo se ne dopada esmi...nejra ne voli mace na carapama, ogrebala je maca po licu....itd....
saburam.


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2046
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 9:14:34   
Daja_sa
Meni polako nedostaje inspiracije...metoda ili kako to vec da nazovem da svoje dijete privolim da ide u vrticuser posted image
Dva dana je napravila pauzu zbog problema sa stomacicem...i od sinoc mi bukvalno pravi scene po kuci...
Place iz sveg glasa da nece da ide...nalazi milion razloga zasto nece...satim smo sinoc pricali i objasnjavali ali jok! svaki pokusaj zavrsi suzama i negiranjem svega lijepoga u vrticu.
Jutros kada sam usla u sobu da je budim ona kaslje...nos curi i zali se da je boli grlouser posted image user posted image
I ostade u kuci...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 2047
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 9:38:56   
Dzenana_G
Zao mi je sto se djecica bore sa prehladama i virozama. Zelimo brzo ozdravljenje...
Ja moram da sto puta kucnem u drvo i kazem Masallah.
Nejla se jutros okrenula i rekla mi cao mama vidimo se poslije user posted image
Iako do sada nije pravila scene, bilo je malo negodovoanja, juce i danas ja sretna ostala u vrticu. Hvala Bogu.
I da, i moja je inace pocela da govori ovo hoce ovo nece obuci, ali posto mi ustajemo u pola 7, jos uvijek bude poprilicno mracno, a i oblacim je u polu snu i ne skonta sta joj oblacim, tako da za sada nemamo tih problema user posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 2048
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 9:52:20   
felix
dzenana , meni je gore ga buditi nego išta na svjetu ...Inace kad ga probudim a nije sam usto muko , moja treba mu pola sata da on dodje do sebe , nece da ustane lencari u dnevnoj lezi ,.Buni se spavao bi, obucem ga jedva ......
Uopšte nije ranilica nimalo .... Na tome uvjek tezak bio OT kad smo na more išli u 3 sata popola noci ga budim da obudem spremim on se samo, okrene na dr. stranu usto place pekmezli eto što ga diramo
Pa idemo na more bla bla jok, puti me na milu zeno....user posted image

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2049
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 9:55:47   
Dzenana_G
Felix i kod nas je takva situacija. Svako jutro se jedva razbudi, pa nastavi u autu kunjati.
Mi bas rano ustajemo, jer ja radim od 7 sati.
Jos sad kad zima pocne, pa valja iz vruceg kreveta u ledaru ustat...user posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Super tata
Visnja RR

Da li bi vash muz pristao da uchestvuje u ovoj nagradnoj igri Hipp-a. Nagrade su prvi put odlichne. (ili da sam pitala zashto su mushkarci tako pasivni jer mog nikako da nagovorim?)

DA (51%)

NE (49%)


Broj svih glasova: 111

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *