|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 10:19:13   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: malenaa

hihihihhi to je taj momenat, srce drago...pa to moda draga moja ne zezaj dijete :))
i moj djecak pa se sprema ujutro ko kakav frajer, gel se staviti mora, u sjedalicu kad ga stavim nece da nasloni glavu... jutros mu govorim nasloni se sine odmaraj dok stignemo ,kaze on ¨necu bona mama,pokvarit cu frizuru ...¨user posted image   nece te tene hoce ove... obuci ovo nemoj ovo...


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pisem neposedno pred polazak u vrtic i posao.....
user posted image
Sprema se ravno 45 minuta...promijenila je 5 kombinacija....na carapama je razmisljala 10 minuta...user posted image ovo se svidja meni, ovo se ne dopada esmi...nejra ne voli mace na carapama, ogrebala je maca po licu....itd....
saburam.



A..zamisli da moram njih dvoje spremati za vrtic....morala bi ih dizati 2h prije...user posted image user posted image ...istinu na volju...vidjet cemo koja ce tipa biti emirko...mozda me nesto slicno i potrefi..user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 2051
   RE: Polazak u vrtić
14.9.2012 11:24:24   
sheri
i mi imamo momente da bira sta ce sta ence obuci. a ustajemo bas rano, i izlazimo iz kuce rano, i mene vec panika hvata kako cemo kad bude zima. umirat cu od tuge sto ce rano izlaziti iz kuceuser posted image . tad cu vam se ja ovdje jadati svakodnevnouser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2052
   RE: Polazak u vrtić
15.9.2012 14:51:02   
sanela.asja
Moja A je prije dva dana prvi put krenula u vrtic ima 4 i po godine user posted image .Prvi dan se vratila kuci placuci jer nece da spava u vrticu,ujutro sam je jedva nagovorila da krene taj dan nije spavala i dosla je sva sretna iz vrticauser posted image user posted image naucila 2 pjesmice donjela 2 crteza presrtna je user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 2053
   RE: Polazak u vrtić
17.9.2012 19:28:06   
Halimaa
drage forumašice, jeste li imale iskustvo da se dijete, nakon polaska u vrtić, počne piškiti u gaćice? Evo, ja sam pisala da se moj već navikao, treća je sedmica i voli vrtić, imao je jednu prehladu odmah na početku, a zadnja dva-tri dana počeo se piškiti noću, u gaće i dok spava, po jedno 2,3 puta se desi. Ja sam se naravno zabrinula pa kanim odmah da mu pošaljem urin na kontrolu...iako mislim možda je nekakva reakcija na vrtić...

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 2054
   RE: Polazak u vrtić
17.9.2012 19:54:31   
sheri
moja ide 2 mjeseca u vrtic, pelene ne nosi godinu i tri mjeseca, i nikada se kod kuce nije upiskila, ali u vrticu za ovo vremena koliko ide se upiskila 4-5 puta. Zasto, ne znam. ali eto niste jedini

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2055
   RE: Polazak u vrtić
17.9.2012 22:03:11   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa

drage forumašice, jeste li imale iskustvo da se dijete, nakon polaska u vrtić, počne piškiti u gaćice? Evo, ja sam pisala da se moj već navikao, treća je sedmica i voli vrtić, imao je jednu prehladu odmah na početku, a zadnja dva-tri dana počeo se piškiti noću, u gaće i dok spava, po jedno 2,3 puta se desi. Ja sam se naravno zabrinula pa kanim odmah da mu pošaljem urin na kontrolu...iako mislim možda je nekakva reakcija na vrtić...


Nama se dešavalo prvih par dana jer smo bili na godišnjem i tek sam je privikavala na tutu.Sada evo već 15tak dana uredno ide na wc i ne piški se u gaće, naveče kad spava joj ipak stavim pelenu ali uvijek bude suha ujutro. Nama je malo problem sa stolicom, boji se i svaki put histeriše i plače kad treba kakit, ali to je za temu Tuta i kao naučiti samo što je tema slabo posjećenauser posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2056
   RE: Polazak u vrtić
25.9.2012 12:30:00   
palachinken
Da se prijavimo, danas nam je bio prvi vrtićki dan.
user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 2057
   RE: Polazak u vrtić
25.9.2012 14:52:15   
bebix

IZVORNA PORUKA: palachinken

Da se prijavimo, danas nam je bio prvi vrtićki dan.
user posted image

Sretno, zelimo malom momku lijepo druzenje sa vrsnjacima user posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2058
   RE: Polazak u vrtić
28.9.2012 13:46:28   
palachinken

IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: palachinken

Da se prijavimo, danas nam je bio prvi vrtićki dan.
user posted image

Sretno, zelimo malom momku lijepo druzenje sa vrsnjacima user posted image user posted image

Hvala. Za sad je loše, user posted image ali kako vas čitam unazad, slično je svima. Kako je I? Jeste li se uhodali?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2059
   RE: Polazak u vrtić
28.9.2012 19:17:58   
bebix

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: palachinken

Da se prijavimo, danas nam je bio prvi vrtićki dan.
user posted image

Sretno, zelimo malom momku lijepo druzenje sa vrsnjacima user posted image user posted image

Hvala. Za sad je loše, user posted image ali kako vas čitam unazad, slično je svima. Kako je I? Jeste li se uhodali?

A joj, svi su takvi, ja sam to sve prosla sa D, ali ovaj je maza samo takva pa je jos teze, a miiii jos je bolestan, imao je virusnu upalu pluca, ispio sumamed i jos mu nije nista specijalno bolje, svaki dan korak naprijed nazad dva, bas sam isekirana, pusa za vas i puuuno srece da vas ove baje zaobidjuuser posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2060
   RE: Polazak u vrtić
28.9.2012 20:47:09   
Isabell
Samo da vas pozdravim sve redom

vratija se sime Mersiha77user posted image

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2061
   RE: Polazak u vrtić
2.10.2012 21:36:29   
Halimaa
nama sve ide super, samo u Aladinu Tz ukidaju poludnevni, a nama cjelodnevni ne treba user posted image Pa razmišljamo šta ćemo...Navikavanje je prošlo nevjerovatno brzo, samo su nam bolesti problem. Kljukam malog ko tukicu, a i dalje je stalno prehlađen.! Joj, ima li još neko ko ovako kuburi kao ja

(odgovor članu Isabell)
Neposredna veza do poruke: 2062
   RE: Polazak u vrtić
3.10.2012 8:23:56   
palachinken

IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: bebix


IZVORNA PORUKA: palachinken

Da se prijavimo, danas nam je bio prvi vrtićki dan.
user posted image

Sretno, zelimo malom momku lijepo druzenje sa vrsnjacima user posted image user posted image

Hvala. Za sad je loše, user posted image ali kako vas čitam unazad, slično je svima. Kako je I? Jeste li se uhodali?

A joj, svi su takvi, ja sam to sve prosla sa D, ali ovaj je maza samo takva pa je jos teze, a miiii jos je bolestan, imao je virusnu upalu pluca, ispio sumamed i jos mu nije nista specijalno bolje, svaki dan korak naprijed nazad dva, bas sam isekirana, pusa za vas i puuuno srece da vas ove baje zaobidjuuser posted image user posted image


Sunce malo, želim mu što brži oporavak user posted image user posted image
Nama je krenulo nabolje, od početka ove sedmice je na cjelodnevnom i dobro mu ide, uhvatio je ritam grupe, jede, spava, igra se. Slijedeća faza je prestanak plača ujutru user posted image ali sve u svoje vrijeme.
Danas moram pitati tetu kako to on zaspi kad i sva djeca, bez uspavljivanja i čvrsto ko top, pa po tri sata u cugu, jer kod kuce ne smijemo ni disati glasno da se ne bi probudio, a da ne spominjem uspavljivanje uz siku user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebix)
Neposredna veza do poruke: 2063
   RE: Polazak u vrtić
3.10.2012 8:49:44   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa

nama sve ide super, samo u Aladinu Tz ukidaju poludnevni, a nama cjelodnevni ne treba user posted image Pa razmišljamo šta ćemo...Navikavanje je prošlo nevjerovatno brzo, samo su nam bolesti problem. Kljukam malog ko tukicu, a i dalje je stalno prehlađen.! Joj, ima li još neko ko ovako kuburi kao ja


Ima jaštauser posted image
I nama je navikavanje relativno dobro prošlo sada ide bez problema, ali ni nas prehlade ne zaobilaze. Stalno nosić curi jedino hvala Bogu nema temperaturu. Mi smo isto u Aladinu u jaslicama na cjelodnevnom i ja sam zaista zadovoljna, tete su divne i odlično rade svoj posao.
Ne znam da li ima još privatnih obdaništa u Tuzli a državna obdaništa su prebukirana tako sam čulauser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2064
   RE: Polazak u vrtić
3.10.2012 10:57:02   
Halimaa
ja znam za jedno u Miladijama, to mi je preedaleko, jedno ima u Gimnaziji Meša Selimović - posjetila, nije mi se naročito svidjelo, a ima i na ovom forumu jedna djevojka koja pravi mini-vrtić u Ši-selu. Državna bih zaobilazila u širokom luku ako već " ne gori pod petama". I meni je Aladin super, ima najbolje uvjete koji su mogući u našoj cjelokupnoj bh situaciji. Samo što mi ponekad bude žao malog, blijed, slinav :) kašljuca, već drugi antibiotik pije. Ali, počeli smo sa Immuno sirupom pa ćemo vidjeti, ako Bog da!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 2065
   RE: Polazak u vrtić
3.10.2012 11:02:31   
palachinken
Kako sam skontala, svoj vrtićkoj djeci curi nosić i svi kao kašljucaju, bilo da su novi ili imaju višegodišnji staž. I moj je slinav, ko ciganče.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2066
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 21:02:14   
lepetetka
da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2067
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 21:05:53   
salmy
Neznam koji je vrtic u pitanju?
Kod nas momak ide u poludnevni(meni tako odgovara zbog posla) i vodim ga kad meni odgovara...Nekad budemo pola sata-sat duze,tete nikad nista ne kazu... Sto se tive aktivnosti uglavnom u svemu ucestvuje...Obzirom da voli ujutru duze spavati,kazem tetama da ga ne uspavljuju taj dan...

< Poruku je uredio salmy -- 9.11.2012 21:07:26 >

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 2068
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 21:17:35   
R&T@

IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image


U drzavnim...

Moze boraviti 5 sati... po tvom izboru...

Bilo bi lijepo da ne upada u pola aktivnosti, ali ti to niko ne moze zabraniti...

Aktivnosti su: dorucak oko pola devet (ne znam tacno), zatim ucenje i igra, rucak oko pola dvanaest, pa odmor od 12 do 14 sati, uzina nakon budjenja...

Cijena je 100 KM...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 2069
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 21:53:03   
lepetetka
hvala, evo sada sam malo na stranici im zagledala..
tajra ma i ja bih gledala da ne upadam u pola nečega,ali bih voljela da upada u onaj kreativni dio, da nešto novo nauči, jer mu je to draže sa djecom nego sa mamom,, a jesti ima hB i kući user posted image user posted image to mi je manje bitan dio user posted image znači može kada ja hoću tih 5 sati...izgleda da ću ga poslati malo user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 2070
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:05:29   
R&T@
Kreativni dio je izmedju dorucka i rucka...
Znaci od 9 do 11...

Ali, vjeruj, njima je zabavno i pranje ruku, tj. odlazak do umivaonika u tzv. vozicu...
pa cekanje hrane i da se kaze prijatno...
zatim igre, pjesmice...

Vrtic nisu samo hrana i spavanje...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 2071
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:34:02   
Dida79

IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image



I moj maleni ide na poludnevni ja ga obicno dovedem do 8,00h ujutru i oko 12,00 h 15 min gore dole ga pokupim.
Imam prijateljicu koja radi po 4 sata nekad je prva a nekad druga smjena i tako i malenog vodi u vrtic kad njoj odgovara tete se ne bune

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 2072
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:35:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: lepetetka

da upitam mame vrtićke djece..šta podrazumijeva poludnevni boravak? od kad do kad dijete boravi, da li mora recimo ići od 8-12 lupam ili može od 12-4 user posted image kakav je uopće program u vrtićima, kada su im aktivnosti? pliiiiz prosvijetlite me user posted image


U drzavnim...

Moze boraviti 5 sati... po tvom izboru...

Bilo bi lijepo da ne upada u pola aktivnosti, ali ti to niko ne moze zabraniti...

Aktivnosti su: dorucak oko pola devet (ne znam tacno), zatim ucenje i igra, rucak oko pola dvanaest, pa odmor od 12 do 14 sati, uzina nakon budjenja...

Cijena je 100 KM...


Moj F je na poludnevnom boravku. Privatni vrtic. Bude 5 sati od pola 9 -pola 2.

Moze dodi bilo kada. Medjutim sto rece Tajra nije lijepo upadati.

Doruvak je izmedju od pola 9-9 h.

Onda idu slobodne aktivnosti. U 10 su zajednicke aktivnosti :) do rucka.

Rucak bude od pola 12-12 h. Onda djeca idu na spavanje.

Moj ne spava tamo, spava oko 14 i 30 kuci.

Mozes ga voditi poslije dorucka, ako ti je bas rano oko pola 9. Imat ce aktivnosti, rucak ( ako ne spava ne mora spavati ) ima djece koja ne spavaju, bar u nasem vrticu. Ona koja ne spavaju igraju se, crtaju nesto, gledaju neki crtac i sl. Ima i uzina.

Ma vrtic je zakon vjeruj mi user posted image

Nama za sada odg poludnevni boravak jer mi je tako radno vrijeme :)

Rado bih ga nekada tutnula i vikendom da moze user posted image user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 2073
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:39:34   
Mya_81 RR
I mi smo trenutno na poludnevnom, od 9 do 14. Dolazi taman kad oni zavrsavaju s doručkom, tada im pocinju aktivnosti do rucka u pola 12, a onda slijedi spavanje do 14.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2074
   RE: Polazak u vrtić
9.11.2012 22:42:57   
škorpija
mi smo isto na poludnevnom, dovedemo ga u 8,45, nana dođe po njega u 1, pola 2, spava kući, stvarno nam je ispalo ovako idealno, mi radimo do 18 sati, nana se ne umori previše, a vrtić njemu ne dosadi jer nije predugo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *