|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
14.7.2010 11:30:34   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: taurus

to mislim da je bolje da starija ide u mlađu grupu sa sestrom, jer će tako osjećati mnogo važnijom i pronaći će se u ulozi "učiteljice" mlađoj djeci čime bi joj privikavanje bilo jednostavnije


Ni slučajno.
Djeca moraju znati ko je autoritet, a to može biti jedino teta.
I starijoj će biti beskrajno dosadno sa mladjom djecom.
Šta će dijete od 4 godine u jaslicama?!?!
Moja H. bi se ranila da mora biti u grupi u koju bi išla S. od dvije godine.
Hanady, ja mislim da nema potreba da unaprijed dramatizuješ.
Neka djeca prodju kroz prilagođavanje puno lakše nego roditelji.
Dakako ima i suprotnih slučajeva, ali su većinom u manjini.

< Poruku je uredio hanabanana -- 14.7.2010 11:34:50 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Polazak u vrtić
14.7.2010 11:31:03   
M kao Mama
Pa razlika je povelika, ipak je mala još beba, a Hanady može u stariju grupu. I moja Lajla je iz jaslica prebačena na moju incijativu u tu malo stariju grupu gdje su bila djeca do 2006. godište i super se s njima snašla, samo mislim da bebica ne bi mogla u tu grupu. Ne, znam možda naprave izuzetak, što bi mi ilo drago zbog Hanady mame, da se ne sikira.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Polazak u vrtić
14.7.2010 11:36:19   
taurus
Ma jasno je da bi joj bilo dosadno u mlađoj grupi, ali ja sam to predlagala samo za početak, dok se obje ne priviknu
A poslije svaka u svoju grupu

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Polazak u vrtić
14.7.2010 19:17:00   
mrkva
Taurus tu bi se činila velika usluga mladjoj curici naustrb starije. Mladja ce se vrlo brzo adaptriati a onda ce starija morati opet nanovo u starijoj grupi, sa drugom djecom i drugom vaspitacicom. Moj  je savjet da se odmah na pocetku raspodjele u grupe kojima pripadaju.

< Poruku je uredio mrkva -- 14.7.2010 19:20:33 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Polazak u vrtić
29.7.2010 13:52:20   
emma.L
Eh ovako, ja sam nas najavila sutra na razgovor u privatnom vrtiću, ali odjednom mi se pokazao problem na koji nisam računala.
Naime, mi smo planirali Emu dati u vrtić od septembra, ali na pola dana, kako ne bi bio šok ni njoj ni nani, koja je inače čuva. Mislim da je vrijeme da je izložimo i drugim utjecajima jer je jako komunikativna i otvorena, a dogodine nisam sigurna da bi tako bilo. Ovako znam da neće biti plača i puno stresa, jer uredno ostane u igraonici sa nepoznatim tetama.
Međutim, ovaj vrtić koji mi je u svemu idealan nema opciju poludnevnog čuvanja user posted image . Teta mi danas kaže da je za moje i za drugu djecu bolje da nema tog odvajanja, da je to upravo vrijeme kad trebaju u krevet, pa im je teško objasniti razliku zašto netko mora a netko ne, da oni sat prije toga imaju pripreme za spavanje - čitanje priče, crtani, pa još jedna priča.... Sve to razumijem, ali me je iznenadilo i stvorilo mi problem. MM misli da je premala da je damo cijeli dan strancima. Ja ne mislim da je njena dob problem jer znam da će Ema to podnijeti, nego ja osjećam nelagodu (i to je baš intenzivan osjećaj) kad pomislim da je cijeli dan negdje (glupost čista, znam). U stvari, psihički sam se pripremila na pola dana, a sad ovo.
Eto, izjadah se ja, a sve jer htjedoh upitati za vaše iskustvo sa poludnevnim vrtićem.
Prednost je što bi uvijek išla autom, a ovako bi pola zime sigurno ostajala doma jer bi je nana kupila iz vrtića javnim prijevozom i već znam da bi prva kiša bila "morate li je baš po ovom vremenu voditi, kad mogu ja doći". Drugo, uvijek bi mogao netko stići s posla po nju, a ne znam da li će nana stići prijevozom na  vrijeme i šta bude u tim slučajevima. Upomoć!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Polazak u vrtić
29.7.2010 13:58:26   
kleoopatra
hitno mi je potreban vrtic koji prima bebu od 6  mjeseci u jaslice-sarajevo 

< Poruku je uredio kleoopatra -- 29.7.2010 14:03:10 >


_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Polazak u vrtić
30.7.2010 11:02:27   
mamana
Emma koji je to vrtić u pitanju pa nemaju varijantu poludnevnog boravka?

(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Polazak u vrtić
30.7.2010 13:32:49   
emma.L
Vrtić Zvjezdice. Razgovarala sam sa gazdaricom, sve što mi je rekla mi je idealno, a razumijem i nju i odluku da nemaju tu varijantu.
Ipak, mi danas idemo da razgovaramo i pogledamo, pa možda za sljedeću godinu.
MM isto nije za ostanak cijeli dan, a ja nisam pametna.
Ovako bi je svejedno dali dogodine tu na cijeli dan, a to bi onda značilo promjenu vrtića, pa i taj stres trebamo uzeti u obzir. user posted image
Baš ne znam što ćemo odlučiti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Polazak u vrtić
30.7.2010 17:58:06   
amdi
Je li to vrtić kod Doma zdravlja na Vojničkom polju? Meni je baš čudan taj vrtić, svaki dan šetam tamo jer živim tu blizu, a nisam nikad vidjela djeteta u parku, baš sam se pitala da li radi uopšteuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2010 14:17:37   
dacy
Emma, nije mi jesno zašto tm nije za  cjelodnevno ostajanje. Ja smatram da tvoja curica nije mala. Moj sin i tvoja cura su u par dana, i mi smo njega upisali od 1.9 u vrtić i ostajat će cijeli dan. Iako će meni radno vrijeme biti do 12 ili 13h.  ne pada mi napamet da ga tada izvodim jer im je u to vrijeme spavanje, igranje, izlazak vani. Smatram da je bolje za djete akoje cijeli dan u vrtiću jer se tako ipak nauče nekome redu, i nije dobro kao što ta teta kaže da neki idu spavati, a drugi kući. Djeca su mala i to ne razumiju

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2010 14:52:52   
iv@ncica
dacy- i kod  na s je  tako  iako  smo  mi  mlađi...planiram  da  ostavljati  cijeli  dan,  d  ga  ne  zbunjujem..a  i  meni  je  radno  vr.  kao  i  tebi,  osim u  iznimnim  prigodama..po  nekoliko  dana  duze  ...tj..11 i 12 -ti  mjesec...a  inace samo  nek  se  oni  naviknu  i  ne  budu  bolezljivi  odmah..a  u  startu  cu  vidjeti  s  tetama  kako ce  mo  prvih  nekoliko  dana..i  mi  idemo  od  1.9.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Polazak u vrtić
1.8.2010 16:34:00   
R&T@
Poludnevni boravak u javnim vrticima je do 12, tj. do spavanja....
Ja mojoj od prvog dana placam puni boravak, a dolazili smo po nju nekada i prije spavanja...
Sada dolazimo cim se probudi, tj. u 14.15 ili 14.30...

Tako bi i ti mogla...
To su samo 2 sata duze, koja prespava...
Jedina razlika je znaci u tome sto bi curica spavala u vrticu, a ne kad je nana dovede kuci...
Ovako bi mogle njih dvije setati, druziti se dok vi ne dodjete s posla...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Polazak u vrtić
2.8.2010 9:13:33   
emma.L
Tajra, e to i želim. Već imamo problema zbog toga što ja insistiram da probamo- mislim znali smo da će tako biti, jer svima s kojima sam pričala na tu temu su nane pravile problem oko polaska u vrtić.
Ja zaista mislim da joj treba dječje društvo, a nana misli da joj je ona dovoljna do 3 godine. Tako da ja balansiram, znam da joj je super s nanom i malena je obožava. Ne bih ni to htjela uskratiti ni jednoj ni drugoj. Zaista nisam pametna user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Polazak u vrtić
2.8.2010 9:41:13   
R&T@
Znam kako ti je, moja prijateljica ima isti problem, a malom je vec 4 godine...
njena mama se svaki august "razboli" da ne bi mali krenuo u vrtic...

MM i ja smo malo divljiuser posted image ... Kad je starija krenula sa 22 mjeseca svi bili ljuti na nas...
Ja danas primjetim ogrooooomnu razliku na mom djetetu kad nekoliko dana bude sa nanama i dedama...
Da oprostis, nece sebi gace da podigne kad piski... a u vrticu ide potpuno sama...
Upisala sam ja i mladju od septembra, i svi vec "digli nos"...

Moj savjet ti je da ti nju upises...
Imat ce divno mjesto pod nadzorom da se igra sa vrsnjacima i nauci mnogo stvari koje mi zanemarimo...
A, kao i moja, ne mora ici ni kad je prehladjena, ni kad pada kisa, ni kad njena teta nije tu i sl...
Moja nekada vise dana bude kuci nego u vrticu...

Kaze neko zasto onda placam...
cijena od 140 KM je smijesna... toliko bi mi trebalo da je svaki dan odvedem u igraonicu....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Polazak u vrtić
2.8.2010 9:59:04   
emma.L
U potpunosti se slažem s tobom. I mi ćemo biti "divlji", ali nisam presretna zbog toga. Ona će ići definitivno, ali neka krene sa ovih pola dana, a pola sa nanom da bude. Isto tako, to će mi biti i backup kad se nana razboli, a ne da MM ili ja moramo uzimati godišnji. Ili kad se Ema razboli, opet ima nanu. Ali nane su valjda malo slijepe (ne znam, nisam bila nana user posted image ).
Uglavnom, ovo razdoblje nije nimalo prijatno. Samo se nadam da će brzo proći.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Polazak u vrtić
6.8.2010 12:40:27   
R&T@
Kako odabrati pravi vrtic-obdaniste

Pitanje zvuci jednostavno i skoro svaki roditelj misli da zna odgovor.
Kako odabrati vrtić
Ali, nije sasvim lahko odabrati vrtić, u skladu sa svim parametrima koje treba da zadovolji.
Prvo o čemu treba razmisliti kada se bira vrtić, je da li roditeljima više odgovara da bude u blizini kuće ili radnog mjesta. Sve zavisi, naravno, od toga ko ujutru vodi djete i ko po njega dolazi. Zatim, trebalo bi obići sve vrtiće u kraju koji odaberete. Da vam se utisci ne bi pomješali, najbolje je da poneset_e mali blok, u koji ćete bilježiti ono što vam je važno. A šta je to, pokušaćemo da saznamo na jednom mjestu.
Da li vrtić ima dvorište? Kakvo? U zelenilu? Ograđeno? Obiđite prostorije. Da li su čiste? Pune igračaka? Kako izgleda mjesto gde se obeduje, a kako kupatila? Da li su igračke i edukativne, a ne samo zabavne?
Prije svega - informisanje
Uprkos naporima i očekivanjima, u mnogim vrtićima je i dalje prisutno uvjerenje da djecu treba prije svega čuvati, a ne i učiti raznim sposobnostima. U svakom slučaju, porazgovarajte o tome sa nekom odgajateljicom. Raspitajte se da li postoji osoba u vrtiću koja radi sa djecom koja su tek došla (što bi bio slučaj sa vašim djetetom). Pokušajte da stupite u kontakt baš sa njom. Da li je mlada? Ili u godinama? A šta biste vi više voljeli? Da li se smeši? Da li je blaga? Da li dok razgovara sa vama izgleda kao da žuri da se vrati među djecu, u svoju grupu? Da li su ona zbrinuta dok je sa vama?
Raspitajte se kad su obroci. Možete li da dobijete jelovnik za nedjelju dana? Kakav je dnevni raspored aktivnosti? Koje je vrijeme predviđeno za spavanje? Kad najranije, a kad najkasnije možete da dovedete ili odvedete djete? Kolike su grupe djece, odnosno, kako su djeca podjeljena po uzrastima? Da li je pravilnikom vrtića predviđeno bilo šta u okviru aktivnosti van zgrade?
Šta me čeka?
Djetetovo prvo odvajanje od roditelja dešava se upravo polaskom u vrtić, a ne u osnovnu školu. I koliko god da je opravdano pripremati djete za školu, toliko je zapostavljena njegova priprema za vrtić. A neophodno je. Prije nego što ga prvi put odvedete, sa namjerom da ga tamo i ostavite, objasnite mu šta ga čeka. Ne - da mora da bude dobro, poslušno, da sluša odgajateljicu, da se lijepo ponaša, ne
dira drugu djecu, ne uzima im igračke, da mora sve da pojede i spava kad i svi... Dakle, pripremu ne treba započeti sa zabranama šta sve ne smje. Odgajateljice će već naći načina da ga kanališu u onome što nije u skladu sa grupom. Zato mu najpre ispričajte da će tamo da upozna drugu djecu, da će zajedno da se igraju, jedu, spavaju... Da će da nauči mnogo toga novog, da će mu biti mnogo veselije nego kod kuće. Da će tamo biti njegovi vršnjaci, da će sa njima uvjek imati o čemu da priča, ili se igra. Konačno, u tom vrtiću ima odgajateljica, tj. teta koje će brinuti o svima njima, kojima uvjek može da se obrati ako nešto ne bude u redu.
S poverenjem u avanturu
Napomenite da ćete, bez obzira na odvojenost, vi i dalje mnogo misliti na njega, i da ćete jedva čekati da ga vidite, i pričate o tome kako je provelo dan.
Prije nego što prvi put odvedete djete u vrtić, idite sami. Raspitajte se da li dok traje pripremni period, odnosno, period navikavanja mališana na novu sredinu, možete da dolazite i vi. U mnogim ustanovama roditelji mogu da sačekaju djete u hodniku, ili u za to posebno uređenim prostorijama, ili (retko) u samom prostoru gde je i djete. Budite prisutni, ali ne pravite dramu. Patetično grljenje sa djetetom, ljubljenje i sporo opraštanje može da dovede do toga da se ono oseća istraumatizovano, i da pomisli da sigurno postoji nešto vrlo loše i negativno u svemu tome, kad se vi tako ponašate.
Dakle, pripremite ga, i pustite u njegovu prvu avanturu sa poverenjem. Umjesto brige, razgovarajte sa njim o svemu što vas bude interesovalo, i nikako nemojte propustiti prvu predstavu ili priredbu u kojoj će i ono, važno i ponosno učestvovati.
Srećno!



< Poruku je uredio Visnja RR -- 14.8.2010 15:04:28 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 14:55:53   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa



imam nijet porazgovarati s njom u narednim danima, eh kad dodje do tuče hahahahah ona sva puna sebe a vala ni meni nije mane hahahahah
ma hebo i nju i njen vrtić
Ma ona je sva bila rastrešena kad me je vidjela ponovo na vratima onako izrevoltiranu hahhaha a ode joj ugled kod radnika, a još neki roditelji doveli svoju djecu pa se ko ibrete kako to da se neko može bunitiuser posted image user posted image user posted image user posted image , što ti je narod ko ovca
Ona ih je ubjedila da je ok sve što ona uradi pa i da ih malo lupi po glavi ti jadnici trpeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




ja ponovo dijete u isto obdanište user posted image
teta me zvala i rekla da je počela raditi, kad mi je istekao godišnji odvedem malu... bila je tu i vlasnica i lijepo mi se ispričala, kaže pogriješila sam, neće se ponavljati
Novac koji sam uplatila prebacila je za mjesec koji nastoji, nije mi htjela obračunati 3 dana koja je mala provela u obdaništu
Ja sam kupila poklončić da se revanširam i malena evo već heftu ide redovno u obdanište od 7,30 - 16,30
Počela je da jede i lijepo se uklopila, teta joj je divna, malko ujutru protestira da ostane al teta je namami na biciklo i ona zaboravi na mene user posted image
Ispalo je sve ok, nadam se da će tako i ostatiuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.8.2010 14:56:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:02:36   
sirnica
Baš mi je drago što je sve dobro ispalo. Vjerujem da se nećeš pokajati. Najbitnije je da se malena uklopila. Ja imam malo brige. Napravili smo pauzu dok sam bila na odmoru, naučio je na tutu, valjda neće biti nazatka po tom pitanju.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:04:40   
veeseelaa
kući je naučio na tutu?
ma valjda neće biti problem u obdaništu, u obdaništu Vragolan Denis gdje ide moja malena se baš trude da djecu nauče da koriste tutu, počeli su i moju malenu da uče, po par puta na dan piški u tutu al kući nešto nije zainteresovana user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.8.2010 15:05:37 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:12:13   
sirnica
Da, veeseelaa, imamo skoro 2 mjeseca slobodna ljeti, pa sam se ja baš potrudila da ga naučim. Često je traži sam, ali ipak još uvijek ga i ja često nudim. Ja sam zadovoljna vrtićem i tetama i znam da ih i one često nude i presvuku odmah ako je već došlo do nezgodice, ali se plašim da on ne bude stidan, dugo je pauzirao od vrtića... Tvoja djevojčica je dosta mlađa i nije frka ako nije zainteresovana. Ja sam pokušavala i prošle godine svog momčića da naučim, ali vidjela sam da nije spreman i nisam htjela da forsiram. Sad je već veliki, sve razumije i baš je brzo počeo i sam da traži.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:20:37   
Visnja RR
ja nemam namjeru asju upisati u vrtic dok se ne skine s pelena ...a to ce jos pocekati ... za pocetak mislim na 4 sata a kasnije 8 sati

< Poruku je uredio Visnja RR -- 14.8.2010 15:37:46 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:39:11   
veeseelaa
Višnja ja baš mislim suprotno, mislim da bi brže naučila u vrtiću da koristi tutu
Teta ih poreda i kako koje završi s piš piš svi im aplaudiraju, slatko


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Polazak u vrtić
14.8.2010 15:52:56   
sirnica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Teta ih poreda i kako koje završi s piš piš svi im aplaudiraju, slatko


To je baš super metoda!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Polazak u vrtić
15.8.2010 19:11:09   
amdi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Višnja ja baš mislim suprotno, mislim da bi brže naučila u vrtiću da koristi tutu
Teta ih poreda i kako koje završi s piš piš svi im aplaudiraju, slatko



Moja N.je naucila na tutu u jaslicama, tj.vidjela od druge djece kako oni pa veli moram i jauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Polazak u vrtić
15.8.2010 19:42:54   
R&T@
Mi se lagano pripremamo za septembar...
I psihicki i "onako"...

Uzela sam od pedijatrice uputnice da izvadimo bris nosa i grla, i da uradimo pregled stolice...
Sa tim papirom onda cemo,abd, izvaditi ljekarsko...

Ruksake i case obje imaju...
Moram im kupiti pokucnice, starijoj nove, mladjoj prve...

Psihicki sad pripremam nane i dede da im "otimam" i mladju...
A ja cu se, valjda, suociti s tim kad ih prvo jutro ostavim obje u vrticu... 

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *