|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 22:58:48   
Hanady RR
e hvala vam ženice garant...ja sve temu privikavanje preskačem...tačno strepim i to više od sebe nego do nje.

al kako sam i rekla gdje druga djeca tu i ona ( JU Djeca sarajeva) a kako druge mame haman tako i ja
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Polazak u vrtić
9.4.2010 9:01:03   
emma.L
Emi će za par dana biti 18 mjeseci, ali ja ozbiljno razmišljam da je dam već ovo ljeto u vrtić. LJeti mi nekako lakše, jer su duži dani, pa ćemo poslije vrtića biti zajedno malo duže. Jednostavno mislim da je bolje sada, nego čekati baš vrijeme za vrtić. Ne koristimo dudu, iz flašice pijemo samo mlijeko ujutro i uvečer, sama jede ako je nešto što može viljuškom, još pelene da se riješimo, ali to očekujem da se ili vrati nakon što se odviknemo ili da potraje odvikavanje ako je već ljetos dam. Počela se vezivati za mene, ali još nema problem s drugim ljudima i jako je otvorena. Želim to iskoristiti. Inače je čuva nana, koja dolazi kod nas. Ima li itko iskustva sa vrtićem Srećica na Dobrinji? Taj nam je najbliži, ali mi je malo bez veze što nema dvorište, a Ema je svaki dan po tri sata u parku ili šetnji.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Polazak u vrtić
9.4.2010 9:59:56   
R&T@
Moja Taja je krenula u junu da se privikne.
To ima i dobru i losu stranu:
-manje je djece jer vec pocinju godisnji, ali
-i tetama je godisnji pa oni formiraju dezurstava, pa dijete svako 20 dana u toku ljeta kao da ima novu tetu
I mi smo je to ljeto ostavljali do pola dvanaest, tj do spavanja.
To se pokazalo kao losa ideja, jer se kasnije trebala privici da necemo doci u to vrijeme.

Ne znam nista o tom vrticu, ali mislim da je 18 mjeseci pravo vrijeme.
Odvikavanje od pelena ako ne upali ljetos, naucit ce je tete.
Ja sam nasoj jos zahvalna zbog toga, naucila je oko drugog rođendana....

U svakom slucaju, tebi i babari sretno.....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Polazak u vrtić
6.7.2010 11:05:21   
Anushka
a kad vec pisem na ovoj temi evo i komentar on topic:

teta - kao sto svi rekose tesko je naci dovoljno odgovarajucu tetu, i dijete odgaja (ma kako se tjesili da ga teta samo cuva, ona ga odgaja manje vise u skladu sa nasim uputama) neko drugi a ne mi. Ja bi sebicno dodala da bi mi jako tesko bilo prihvatiti da je neko drugi toliko vazan mom djetetu osim mene i mma.
vrtic - dijete ne dobija paznju i toplinu koju treba, izlozenost uticajima na koje nikako ne mozemo uticati - prije svega ponasanje druge djece koje onda moje dijete iskopira tipa udaranja cupanja itd.

ja sam za trecu opciju, mama uz dijete do 3 godine a onda vrtic, naravno, to realno nije izvodivo skoro nikome pa sam ipak za opciju jaslica/vrtica jer mi se cini da je boravak u vrticu bolja priprema za samostalni zivot nego teta.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Polazak u vrtić
7.7.2010 22:31:26   
Anoniman
Vidim da su od sinoć svi postovi izbrisani. Jasno mi je da smo otišle OT a zašto nisu prebačene na temu privikavanje na vrtić user posted image user posted image user posted image user posted image  Ili jesu negdje, prosvjetlite me.... Fakat mi nije jasno.....

vesela, kako curica danas reaguje?

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Polazak u vrtić
7.7.2010 22:35:13   
Mya_81 RR
Enisa, prebačno je na temu slab apetit ili odbijanje hrane...tako nešto...a objašnjenje je da razlog što Ajša ne jede nije to što je krenula u vrtić user posted image user posted image user posted image user posted image već je druge prirode user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Polazak u vrtić
7.7.2010 22:36:26   
maja78 RR
enisa do mene je, prebacila sam ih i obavijestila autore pitanja 

http://www.ringeraja.ba/forum/m_51118/mpage_5/key_/tm.htm

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Polazak u vrtić
7.7.2010 22:39:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

a objašnjenje je da razlog što Ajša ne jede nije to što je krenula u vrtić user posted image user posted image user posted image user posted image već je druge prirode user posted image user posted image user posted image


Svašta!! user posted image user posted image
Mislim da se to trebalo nalaziti na temi privikavanje na vrtić, jer se eto, slučajno ili ne, desilo da A odbija hranu baš u vrijeme polaska u vrtić. Mislim da bi ti postovi koristili svima nama čija djeca će u vrtić....

Valjda vi ipak znate gdje da ih smjestite......user posted image  user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Polazak u vrtić
7.7.2010 23:50:48   
iv@ncica
joj  i  nas  sve  ovo  ceka  1.9 ... ma  muka  mi  je  vecuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Polazak u vrtić
8.7.2010 0:04:37   
sporty mamaa
Ivancice vidim da si na temi... Aj mi molim te reci ako znas ista o vrticu "Kameni" u Mostaru, ili bilo ko da zna i do kad su upisi, ja bi malenu isto upisala radi posla pa da znam na vrijeme, a kameni mi je najblize...tnx

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Polazak u vrtić
8.7.2010 0:30:52   
iv@ncica
ej...upisi  su  ti  bili  1.6   za  narednu  skolsku  godinu..dakle  za  1.9..i  to  je  navala  bila,    ja s am  dosla  u 7  ujutru  i  vec  su  bili redovi  i  redovi, ali  za  sve  vtice  zajedn.., Znam  da  je bio  veliki red  za  Kameni  i za   Radobolju....mislim   da  ti  Kameni  spada pod  Radoboljine  vrtice  ,  isto  kao  sto  je  nas  Sunce....tako  da  bi  trebala  otici do  njih  i  provjeriti,ali  znam  da    bude  luda  kuca..a  sad  tvoja  je  cura  veca  pa  je  moguce  da  ima  mjesta  svugdje  za  nju..ali  ja  sam se  raspitivala  za  jaslice  ima skoro  godinu  dana..pa sam  trcala  odmah da  uhvatim  mjesto zbog  guzve,  a  i  nemaju  se  sto  pohvaliti jaslicama  u  Mo.  na  nekoliko  mjesta..
Idi  do njih  sto  prijie, ili  pogledaj  neki blizi  vrtic,  ima  i  privatnih  dosta..a  i  mrvica  ti  se  otvorila  u Piramidi,  isto  Radoboljin  vrtic.. Sretno  user posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 8.7.2010 0:32:03 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Polazak u vrtić
8.7.2010 1:28:42   
sporty mamaa
hvala, oticu ako nije kasnouser posted image A piramida mi je isto blizu, samo ne znam  gdje imaju da puste djecu napolje tamo???

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 8.7.2010 1:29:08 >

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Polazak u vrtić
8.7.2010 6:32:32   
maja78 RR
prvih 2-3 posta je o tome da  ne jede radi vrtica, ali se sve svelo na savjete o apetitu
 
Lp

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Polazak u vrtić
8.7.2010 19:00:49   
Puslica
PUNO POZDRAVA,
MOLIM VAS TREBA MI ZA JEDNU DRUGARICU AKO NECIJE DIJETE IDE u vrtic PALCIC DA MI NAPISETE ISKUSTVA ILI vrtic LEPTIRIC u Kranjcevicevoj ,vezano za jaslicku grupu ,doduse njoj su u Leptiricu rekli da ako ima ona krevet da donese da ce primiti dijete tj .da se tako dogovori sa upravom.
HVALA VAM UNAPRIJED SVIMA


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:06:33   
veeseelaa
mislim da sam pisala na ovoj temi već, malenu sam od 05/07 upisala u obdanište Denis na Ilidži isključivo jer u istom radi mama moje prijateljice, atmosfera mi je bila ok, baš domaćinska, trud tete koja devera s mojom malenom je bio stvarno za svaku pohvalu, ambijent i nije loš itd
Malena je odbijala jesti u obdaništvu pa su se svi trudili ne bil je kako nagovorili da šta pojede, prošlu heftu skoro da ništa kod njih nije jela al mene to nije pokolebalo da nastavim i dalje da radim na tome da se malena privikne al danas sam doživjela jedno razočarenje

Naime dovedem ja malenu kad vlasnica izadje i uze je u naručje, bebica počne plakati, ja dam njene stvari a vlasnica mi veli danas zovi mene da vidiš šta malena radi, ja sva u čudu nemam pojma šta je s tetom zbog koje sam prvenstveno malenu upisala u obdanište... vlasnica mi lijepo zatvori vrata ispred nosa ko fol da se malena ne sekira
Ajde udjem ja u auto i nazovem tetu da vidim šta je s njom, kaže ja ove hefte na godišnjem neplanirano
Ja stvarno izrevoltirana rekoh trebali ste mi javiti, nekako bi se već organizirala, taman se malena na vas počela navikavati i ne ostavlja mi se drugoj teti dijete sad za sad
Lijepo se vratim i uzmem Ajšu! kaže mi vlasnica pa što si se vratila, ti nemaš povjerenja u mene, povrijedila si me
Rekoh gospodjo draga ja vas ne  poznajem, niti imam niti nemam povjerenja u vas, vrijeme će pokazati al malena mi se ne ostavlja nekoj nepoznatoj teti, snaći ću se ovu heftu a od sljedeće ćemo vidjeti
Ona sva narogušena ko bi se samnom raspravljala, još mi pakuje sve Ajšine stvari
Ja ponovo ponovim nema potrebe, stvari nek ostanu, malena samo neće dolaziti dok se ne vrati njena teta
I dodam da je malena tek počela dolaziti, i da i onako joj se teško adaptirati pa ne želim da riskiram
Helem otišla sam ljuta, ne mogu da vjerujem da neko može biti tako neprofesionalan i sad se pitam šta dalje? dal da je uopće vodim više u to obdanište? nisam toliko očajna da me neka tamo vlasnica zahebava
Još kad mi je zalupila vrata ispred nosa a malena joj plače u naručju došlo mi je da je pojedem, hebe se njoj za dijete ona samo da nas skine s dnevnog reda
Jako sam ljuta user posted image user posted image user posted image  šta mi savjetujete?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:22:53   
acudesa
joj, i mi ćemo uskoro u vrtić i baš me strah
Vesela, to ti nije profesionalan odnos, ja je ne bih više tu dala i da me mole...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:23:33   
acudesa
šta treba od dokumenata za vrtić
rodni list, ljekarsko i šta još

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:29:33   
taurus
ne znam da li je isto za privatne vrtiće i JU Djeca Sarajeva
Moj dječak ide u JU i tražili su nam ljekarsko, rodni list, CIPS prijavnicu za dijete i roditelje i zahtjev koji dobiješ na licu mjesta i popunišuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:29:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

šta treba od dokumenata za vrtić
rodni list, ljekarsko i šta još


meni su tražili samo bris grla i nosa i ništa više, ovo je do duše privatno obdanište, u državnom možda traže još nešto
A što se tiče neprofesionalizma tu si u pravu, umjesto da se ispriča i kaže da joj je žao ona bi se ko raspravljala, ko da joj mačku ostavljam a ne dijete, mislim stvarno užas
Jedino zbog čega razmišljam da predjem preko toga je iz razloga što je teta koja čuva malenu stvarno divna i mislim da bi malenoj boravak tu bio ugodan! stvarno sam u čudu sva user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.7.2010 10:31:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:30:18   
škorpija
joj vesela grozno je sve to, nemam pametan savjet, još je veći prblem što malena neće jedno vrijeme ići u vrtić, pa će onda biti navikavanje sve ispočetka, mislim da komotno možeš tražiti i drugi vrtić, jer su ti u denisu fakat neodgovorni

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 10:32:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

joj vesela grozno je sve to, nemam pametan savjet, još je veći prblem što malena neće jedno vrijeme ići u vrtić, pa će onda biti navikavanje sve ispočetka, mislim da komotno možeš tražiti i drugi vrtić, jer su ti u denisu fakat neodgovorni


baš sam ljuta user posted image user posted image user posted image  obzirom na moju narav dobro su prošli jutros a i ako odlučim da je ispišem ima da vlasnici dam njeno sljedovanje
još sam zakasnila na posao 45 minuta user posted image zbog njihove budalaštine

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.7.2010 10:36:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 11:04:52   
Mya_81 RR
Vesela, gdje god da je upišeš postoji velika mogućnost da će se ponekad dešavati neke situacije koje tebi neće odgovarati. Naravno, postoje one bezazlene situacije i te malo gore, ali mislim da je najbolje da sama procjeniš želiš li da tvoje dijete i dalje ide tamo. Izvagaj sve stvari 'za i protiv' pa vidi...i svakako da je ta vlasnica postupila jadno i primitivno  (tipično balkansko ponašanje da se uvrijede ako ne želiš kupiti nešto kod njih kao da nemaš pravo svoje pare trošiti onako kako ti želiš, naravno u ovom slučaju se radi o pružanju usluge i imaš pravo odlučiti šta je najbolje za tvoju bebu, a ona neka se puši). Uostalom, ona je vlasnica i svim ostalim tamo treba biti primjer profesionalnog i lijepog ponašanja.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 11:15:29   
taurus
ma ne znam šta bih ti rekla
u svakom vrtići (bilo privatnom ili državnom) naći će se neko ko ti neće odgovarati ili ko neće dovoljno paziti tvoje djete
i ja bih do sada 5 puta mijenjala vrtić zbog drugih učiteljica koje stvarno znaju biti drske, neodgovorne itd. ali opet nisam jer imam jednu učiteljicu koju poznajem privatno i koja mi stvarno pazi na mog dječaka i on je baš voli
sličnih problema sam imala zadnje dvije sedmice dok je naša učiteljica bila na godišnjem, ali opet meni je lakše jer je dijete starije i već se navikao na vrtić
tako da opet dva puta razmisli da li ćeš u nekom drugom vrtiću imati nekoga poznatog ko će posebnu pažnju posvetiti tvojoj djevojčici. Ako nećeš onda ostni pri tom vrtiću i strpi se dok ne prođu godišnji odmori

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 11:55:49   
veeseelaa
vidjeću.... al se ne mogu načuditi takvoj drskosti, ja došla da uzmem dijete a ona bi se svadjala
Kao da je Bogom dano da dijete mora biti tu po svaku cijenu
Znam ja da svega ima u svim obdaništima al ja zaista neću da trpim ničiju isfrustriranost!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Polazak u vrtić
12.7.2010 12:09:23   
taurus
ma razumijem te
ne branim tu ženu ali mislim da je tvoj postupak nju povrijedio jer je shvatila da ti nemaš povjerenja u nju pa je zbog toga tako i reagovala
milim da sam baš na ovoj temi i ja pisala svoje doživljaje sa učiteljicama u vrtiću
od toga da sam ujutro došla, vrtić otključa, nigdje nikoga, djeca sama u sobi, može ući ko god hoće i ja sačekam 10.ak min dok se ne pojavi neka učiteljica i kaže: "pa slobodno ga ostavite nema veze što mi nismo u sobi ima i druge djece"user posted image user posted image user posted image user posted image  Čuj da ga ostavim a nigdje nikogauser posted image user posted image user posted image
pa do toga da sam jednom došla a on se upiškio i niko ga nije presvukao već tako mokar sjedi i igra se user posted image user posted image user posted image user posted image
i sve je to bilo kada naša učiteljica nije tu
tako da sve ti je to slično samo je dobro ako nekoga poznaješ pa možeš zamoliti da ti malo više pripazi dijete

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *