|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
31.8.2009 12:24:19   
lejlaze
Bili smo dana 1 1/2 sat u vrticu. Bio je dobar i nije plakao, tek pred moj dolazak, ali mu je bilo vrijeme spavati. Sutra cemo malo produziti ostanak. 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Polazak u vrtić
31.8.2009 13:46:05   
batterfly
Mi startamo sutra,ABD, puca me trema nenormalno...ne znam koji mi je vrag...
Zelim nam srecu svima i da prodje puno bolje nego sto ocekivamo, da se sve ugodno iznenadimo...


user posted image Sretan polazak u vrtic nasim malim pacicimauser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Polazak u vrtić
31.8.2009 13:47:52   
jupajdi
Sretno svim malisanima polazak u vrtic user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Polazak u vrtić
31.8.2009 15:11:30   
amdi
Pridruzujem se, i mi isto krecemo sutra aBd 

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Polazak u vrtić
7.9.2009 15:52:39   
mersi79
Joj inace ne posjecujem forume, ali me nevolja natjerala :-(
Imam dva djecaka..Starijem je tri godine i od 01.07 je krenuo u vrtic
(mladjem 1.5 i jos ga cuva jedna teta)
Potrudila sam se maksimalno da ga spremim za polazak..ali izgleda uzalud..:-(
Preplace cijeli dan, vaspitacice mi kazu da im ga je pravo zao, i ne znaju odakle mu toliko snage, jer slabo i jeda, a i spava
Stalno ponavlja..mama nemoj vise da radis, ja necu u vrtic..bunca u snu..
inace je navikao da ostaje kod drugih, voli djecu..ostavljam ga u igraone..no dzaba
usput se i upiski i ukaki, a to kuci nikad nije radio:-((
joj bas nam je to tesko palo..

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Polazak u vrtić
7.9.2009 19:19:57   
amdi
Mersi79, da nije mozda ljubomoran sto mladji ostaje sa tetom, pa revoltuje zbog toga. Iz tog razloga starijem sinu nisam nikad govorila da mu sestra ostaje sa majkom vec da i ona ide u vrtic i da joj je bas lijepo tamo. Sretno i puuuno strpljenja vam zelim, da prebrodite tu krizu

(odgovor članu mersi79)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Polazak u vrtić
8.1.2010 10:25:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jedno pitanjce za iskusne mame
Šta znači ovo primaju djecu od 2 godine? jel baš dijete mora imati dvije godine ili može koji mjesec manje?
Jel to znači da primaju djecu koja idu na tutu?
možel malo pojašnjenje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Polazak u vrtić
8.1.2010 11:00:14   
Nunichi
Mi u ponedjeljak idemo da obidjemo vrtic u koji Zarica krece aBd 01.02.
Meni se vec povraca od nervoze... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Polazak u vrtić
8.1.2010 11:07:14   
w.pooh
Nunichi u koji će?
Ma ne brini, pogledaj Farisa  i biće ti lakše user posted image A ako budu išli zajedno on će je paziti user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Polazak u vrtić
8.1.2010 11:15:28   
Nunichi
Ipak cemo na Slatinu. A znam za Farisa, tjesim se ja stalno s njim. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 12:16:07   
veeseelaa
hej djevojke možel jedna info
naime, zanima me šta treba dijete da nosi u vrtić? mislim papuče su obavezne???? pelene? garderoba? i šta je s flašicama??? mislim oteće joj drugo dijete ili ona drugom djetetuuser posted image user posted image user posted image user posted image  i sta ako ja zelim da moje dijete pije određene sokice i mlijeko pa joj to spakujem a drugo dijete gledauser posted image user posted image user posted image user posted image
i moram joj kupiti teglu maslinauser posted image user posted image user posted image  i stalno uz jelo pije limunaduuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.4.2010 12:19:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 12:42:50   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 12:51:43   
babina beba
Veeseleaa, moja ide u vrtic Sveta Obitelj i evo sta joj treba:
-pelene (ako nije na tuti) moja trazi tutu al  uvjek ima pelena jer jos uvijek je zna prevariti.
- presvlaka naravno (body, trenerka)
-papuce obavezne
-cetkica i kaladont
-vlazne maramice
-kremu za guzu
-kuhinjki papir (onaj toaletni veci)
-flasica ili casa
-pidjama obavezna
moja je trazila jastuk svoj pa sam joj odnijela. Ujutru sam joj pravila caj i to popije il nepopije do obdanista. Za mlijeko i sokove provjeri u svom vrticu.
Za voce i slatko poneses cijeloj grupi i obdaniste se ne buni.
Opet zavisi u koji ce vrtic i sta traze.

< Poruku je uredio babina beba -- 7.4.2010 12:55:07 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 12:52:14   
new mama
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hej djevojke možel jedna info
naime, zanima me šta treba dijete da nosi u vrtić? mislim papuče su obavezne???? pelene? garderoba? i šta je s flašicama??? mislim oteće joj drugo dijete ili ona drugom djetetuuser posted image user posted image user posted image user posted image  i sta ako ja zelim da moje dijete pije određene sokice i mlijeko pa joj to spakujem a drugo dijete gledauser posted image user posted image user posted image user posted image
i moram joj kupiti teglu maslinauser posted image user posted image user posted image  i stalno uz jelo pije limunaduuser posted image

Veeseelaa ja A u ruksak stavim jedan bodi,trenerkicu,majicu siperak,pape,nosim pelene maramice to vise komada pa kad nestane dopunim,kremu i flasicu sa  cajem na kojoj napisem ime da se ne bi pomijesalo,a to sad da li otimaju jedni drugima neznam,user posted image a mozes ponijeti ti nekad kg nekog voca pa da djeca pojedu mislim na sve,eto to je to mislimuser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 12:57:51   
veeseelaa
hvala cure
Moja jede masline obavezno....
znaci svako jutro to nosite???? il s emoze nesto ostaviti u obdanistu?
New mama super fol sa pisanjem imena na flasiciuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 13:07:59   
new mama
Ja to sve ostavljam u vrticu,samo flasicu nosim,ili bas ako su dijete presvlacili pa prljavu garderobicu ponesem,ko bi nosao svaki dan to sveuser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 13:08:30   
R&T@
U Skenderiji imaju ormarici za djecu, tj. dvoje djece
Tu ostavljamo ruksak sa jednom kompletnom presvlakom, ako zatreba.
I ne vracamo ga svaki dan.
Sva djeca donose svoj sok u svojoj časi ili flasici, pa kupi malo neobičniju ili je obiljezi nekom sličicom i natpisom.
Djeca koja koriste pelene moraju svaki mjesec donijeti paket pelena i dva paketa vlaznih maramica. To je zajednicki fond, pa ne očekuj da ce je brisati vrstom koju ti doneseš i uvijek joj staviti istu pelenu...
Mozes donijeti i njenu posteljinu koja se petkom nosi na pranje...
Sve ostalo dajes tetema i to jedu sva djeca, tj. voce, grickalice i sl.

U koji vrtić krece?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 13:39:57   
babina beba
Veeseelaa,sve stoji u vrticu sem naravno petkom ponesemo pidjamu da joj operemo i presvlaku mijenjas po potrebi. Pelene, papir, maramice, kaladont kad potrosi onda doneses.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Polazak u vrtić
7.4.2010 16:15:23   
sirnica
Veeseelaa, ženice su ti već odgovorile šta treba ponijeti. Što se tiče flašice, ništa ne brini, neće joj niko oteti. U vrtićima postoje posebne police gdje stoje flašice i dude, pa im tete dodaju kad oni zatraže. Jednom nije bilo Dženisove tete nego neka druga, ja došla po njega, a ona ne zna gdje je flašica. On meni reče "tšekaj!"i vrati se u sobicu i pokaza teti svoju flašicu-najbolju drugaricuuser posted image . Bit će prvih dana teško, vjerovatno više tebi nego njoj, ali bebice se brzo naviknu, prije nego starija djeca. Sretan polazak u vrtić našoj Maloj od Maslinauser posted image


_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 18:23:25   
veeseelaa
cure hvala za info
Tješi me samo činjenica da će je čuvati teta s čijom sam ja kćerkom dobra prijateljica, inače bi bilo već sad user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 21:17:16   
Hanady RR
ja sma sve spremila za vrtić starijoj...iako tek u septembru će na tu vrstu čuvanja...al garant sve me nešto jeza prolazi...a bezveze znam...gdje druga djeca tu i moje...al nekako...žao mi.

A vrtić je najbolji vid socijalizacije i baš sam uvijek podržavala to mišljenje da je djetetu mjesto sa njegovim vršnjacima...a sad kad malena treba definitvno tamo meni nelagoda. ne znam tačno ni zbog čega al tačno imam tremu.

mis mo kupile i posteljinicu za vrtić...barbi naravno i čašu i pastu i četkicu za vrtić i papice al mama nije spreman nikako. sramota djetetu će mi tada biti 4 godine.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 21:28:04   
R&T@
Mama kao mama user posted image
Vidjet ces da ce njoj to biti divna zabava....
Kad se privikla na novu bebu u kuci, to sa vrticem ce biti prejednostavno...
Moja ide vec dvije godine, i jedva cekam da i mlađa krene...

Nego, nemoj na M. Dvor, hajde na Skenderiju da nam se djeca druze...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 21:38:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tajra

Mama kao mama user posted image
Vidjet ces da ce njoj to biti divna zabava....
Kad se privikla na novu bebu u kuci, to sa vrticem ce biti prejednostavno...
Moja ide vec dvije godine, i jedva cekam da i mlađa krene...

Nego, nemoj na M. Dvor, hajde na Skenderiju da nam se djeca druze...



e dobra si...ma ovo je već dogovorena relacija iz razloga što mi zaovin maleni tamo ide, a ona će imati malu bebu a muž joj privatnik pa da možemo balansirat kod preuzimanja djece iz vrtića jer oni žive na MD. a ja tu pokupim pa na buća siti po malu ...puko pravac...sve nekako povezujemo.
katastrofa majkemi nisma se ni pitala kako je tamo kontam fino idu i duga djeca...one priče o bolestima , hrani i nehigijeni uopšte neću da slušam...jer ovo nam je solucija u kojoj se maloj neće desiti da po nju zbog preovremenog rada neće niko doći i samo sam o tome najviše brinula.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 21:57:38   
R&T@
Naravo, skontala sam ja da ti taj odgovara, ali ne mogu da te ne pozovemuser posted image

Te price pusti.
Ako ce biti bolesna, bit ce.
Sta si ti trebala nedavno? Reci mami da neces ih vise dovoditi jer su se razboljele?
Djeciji imunitet se razvija u kontaktu s drugom djecom.
Bolje da prođu viroze i djecije bolesti sada, nego kad krenu u skolu.
A moja Tajra, hvala bogu, u skoro dvije godine, ima samo jednom ljekarsko opravdanje i to kad je imala cireve po tijelu, koji nemaju veze sa vrticem.





_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Polazak u vrtić
8.4.2010 22:48:27   
taurus
Draga Hanady ja sam ti isto takva bila prije dva mjeseca. Samo pogledaj temu privikavanje na vrtić pa će ti sve biti jasno. Na kraju mi je od brige toliko pao imunitet da sam se razbolila.
Međutim mi u vrtić idemo od 1. marta i da mi je neko rekao da će ovako da bude krenuli bi i ranije. Pripreme su se sastojale u tome da smo otišli 3-4 puta u vrtić i ostavljala sam ga od prilike sat do sat i pol samo da se malo privikne. Naravno i razgovarali smo stalno o vrtiću jer mi je dodatni problem bio rastanak sa tetom koja ga je čuvala 3 godine.
Noć prije zvaničnog polaska u vrtić sam preplakala i dobila groznicu a ujutro moj dječak najnormalnije uđe u sobu pozdravi se s nama i odmah u akciju. Zvuči nevjerovatno ali on ni jedan dan nije plakao kada krenemo u vrtić. Hvala Bogu i zdrav je do sada bio, osim curenja nosića i ništa više. Čak jede svu njihovu hranu i stvari koje kući nikad ne jede kao što su kupus, palenta itd. Sada mu je samo čudno što se i vikendom ne ide u vrtićuser posted image user posted image
Što se tiče higijene ne znam šta bih ti čini mi se čisto jedino što ima puno djece pa su mi sobe nekako zagušljive. Ali šta se može svoj djeci je tako pa i njemu nek bude. Neće mu ni u školi bolje biti. Jelovnik i nije neki raznoliki i uvijek bude okačen na oglasnoj ploči za tekući mjesec tako da možeš svaki dan vidjeti šta su jeli.
Uglavnom moj dječak se stvarno promijenio i u ponašanju i u načinu komuniciranja. Svaki dan dođe sa nečim novim što je naučio a mama bude ponosna na njegauser posted image
Zato draga moja ne razmišljaj previše jer uvijek bude bolje nego što čovjek sam skonta. Želim ti da privikavanje na vrtić prođe kao i kod nasuser posted image user posted image


P.S. Ovo ti sve rekoh a ne naglasih da je riječ o JU Djeca Sarajeva a ne o privatnom vrtiću

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *