|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zacini
3.3.2010 22:04:53   
Amelaa RR
Kontala ja nema ova tema, kad hvala Bogu na pretrazivacu ima.user posted image Evo ja sam u ova dva dana u potrazi za zacinima iz indijske kuhinje jer sam neku noc bila u indijskom restoranu i odusevljenaaaa sam mirisima, okusima... Pa da li ste i ako jeste gdje nasli te zacine?

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.3.2010 22:06:25 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: zacini
3.3.2010 22:07:10   
neki
Jesi trazila u butik bademu,oni nema sta nemaju...Znam da MM i njegovi na poslu sve od zacina kupuju tamo za kuhinju...A non stop rade druge jelovnike,talijanska kuhinja,francuska,njemacka,arapska itd.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: zacini
3.3.2010 22:08:58   
Anoniman
to ti je pretezno curry, cimet, koriander,timijan,djumbir, crvena paprika...a toga ima svugdje

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: zacini
5.3.2010 20:45:17   
ivanak
Ja koristim slijedeće začine:
majčina dušica, bosiljak, origano, kopar, mažuran, vlasac, petrusin, ružmarin, muškatni orašćić, kadulju, cimet, slatku papriku, ljutu papriku, vegeta, sol, papar....


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: zacini
24.6.2010 11:22:17   
w.pooh
Gdje se kupuju oni začini kao npr. bosiljak, ruzmarin, peršun što rastu u malim saksijama? Danas sam vidjela pravo lijepe saksijice i došla na ideju da sama uzgajam te začine user posted image e sad je li se oni kupuju u saksijama kad narastu ili može i sjemeuser posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: zacini
24.6.2010 12:00:28   
veda
draga ja kupim sjeme u poljoprivrednoj apoteci.Volim bosiljak i vlasac pa to i imam na balkonu.
Inace,ja sam kupovala dok sam zivjela u Zagrebu u saksijama u Mercatone-u i Konzumu. Ovdje sam gledala u Konzumu dali ima ali nazalost -nisam nasla.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: zacini
24.6.2010 12:27:09   
jasmin
Drage moje,vjerovale ili ne,od zacina trenutno koristim samo so,ponekad mljevenu papriku i biber.Umjesto mirisa vegete uvijek koristim frisko povrce,jer vegeta sadrzi monosodium glutaminat (MSG) koji je jako opasan po organizam i zdravlje uopce.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: zacini
24.6.2010 14:33:07   
emma.L
Grah ne ide bez lovora i kima, a nama još obavezne peperonćine pošto volimo začinjenu hranu. Kupus bez lovora kod mene ne bude nikada. Za ribe uvijek ide ružmarin, za bijele sosove sa nekim povrćem (tikvice, prasa) obavezan mi je muškatni orašćić. U juhe peršin, vlasac i kopar, u mladi sir ide vlasac odlično, baš fini okus da. Origano i bosiljak su uvijek u crvenim sosovima. Curry smo počeli stavljati u rižu i piletinu, a kurkumu u pečeno povrće u sosu i baš finu aromu da. Naravno stavljam i crvenu papriku, sol i papar, a chilli dodajemo iz onog mlina skoro u sve.  Vegetu obavezno imam, iako u neka jela niti ne stavim nakon svih ovim mirođija.
A slatkiše jako volim sa klinčićem, đumbirom i cimetom. I kompote često znamo začiniti rumom i javorovim sirupom umjesto šećera (a dinju uvijek začinimo vanilinim šećerom i rumom i ostavimo poklopljenu u frižideru).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: zacini
24.6.2010 14:37:19   
acudesa
ja u svako jelo, naročito kuhano stavljam:
so, biber, vegete, lovora, đumbira, peršuna, bosiljka...sve što mi se nađe pri ruci i volim začinjenu hranu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: zacini
24.6.2010 14:40:41   
klemzi
Znate šta sam ja čula, da je dinja super sa biberomuser posted image user posted image  Nisam probala, ne usudim se, ali eto ako neko proba nek javi kakva je user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: zacini
24.6.2010 14:41:33   
SailorMoon
Ja uvecini kosristim so, biber, vegetu, ruzmarin, timian, oregano, slatku papriku, persun itako to.
Volim da se sta ima okusiti

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: zacini
24.6.2010 14:42:17   
emma.L
Ja ću sigurno probati, pa javim. Mogu pojesti dvije dinje odjednom, tako da ću jednu pobiberiti prvom prilikom user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: zacini
24.6.2010 15:21:47   
ivanak
Ja od začina koristim svašta.
Većinom je to sol, papar, vegeta, petrusin, majčina dušica, bosiljak, origano, ružmarin, kopar i mažuran.
Ne bacim sve u jedno jelo...zavisi što se kuha.
I druge koristim, ali zavisi za koje jelo.
Recimo cimet za jabuke, kad pravim bešamel obavezno papar i muškatni orašćić. Npr., za mariniranje više dana mesa klinčić....
Đumbir još nisam nikako koristila. Imam osjećaj da je gorak okus.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: zacini
24.6.2010 16:13:10   
acudesa
IZVORNA PORUKA: ivanak

Đumbir još nisam nikako koristila. Imam osjećaj da je gorak okus.


znaš kako lijepo miriše..a, meni nije gorak, stavim malo...a, on je zdrav, jako

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: zacini
24.6.2010 16:57:17   
leona81
ja imam milion zacina, a moja mama jos vise:)

nedavno nam je uspio nas persun, bosiljak i menta u velikim saksijama na terasi:)

djumbir je genijalan a on kao i origano moze da jako pomogne kod prehlade, samo se zaliju prokuhanom vodom i popiju...simptomi ubrzo prolaze


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: zacini
24.6.2010 20:59:48   
Medić*
IZVORNA PORUKA: klemzi

Znate šta sam ja čula, da je dinja super sa biberomuser posted image user posted image  Nisam probala, ne usudim se, ali eto ako neko proba nek javi kakva je user posted image


dinju sa biberom nisam probala i ne mogu zamisliti tu kombinaciju user posted image , a bas cu probati da vidim, s obzirom da dinju ne volim mozda mi se sa biberom svidi user posted image

a ono sto sam ja cula i naravno probala pa i vi mozete probati krastavicu sa secerom i mogu vam reci da nije lose user posted image

od zacina koristimo dosta njih, pored onih standardnih,  bosiljak, cimet, djumbir, m.orascic, origano, i crvenu tucanu ljutu papriku dobijemo iz Sk od svekrve, u zadnje vrijeme bez ove ljute paprike ne moze jelo proci.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: zacini
25.6.2010 8:59:52   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: leona81


nedavno nam je uspio nas persun, bosiljak i menta u velikim saksijama na terasi:)


Gdje se kupuju oni začini kao npr. bosiljak, ruzmarin, peršun što rastu u malim saksijama? Danas sam vidjela pravo lijepe saksijice i došla na ideju da sama uzgajam te začine e sad je li se oni kupuju u saksijama kad narastu ili može i sjeme



leona možeš li mi odgovoriti? Hvala

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: zacini
25.6.2010 10:59:18   
leona81
mi smo sjeme uzeli i super je naraslo...imas ga svugdje...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: zacini
25.6.2010 11:08:48   
Meri29

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: ivanak

Đumbir još nisam nikako koristila. Imam osjećaj da je gorak okus.


znaš kako lijepo miriše..a, meni nije gorak, stavim malo...a, on je zdrav, jako



ja sam ga najvise koristila u prvim mjesecima trudnoce, kao caj super pomaze protiv mucnineuser posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: zacini
25.6.2010 11:44:36   
bebacha
a jel moraju te saksije bit na terasiuser posted image user posted image user posted image user posted image nemam terasu a bas imam zelju da sebi posadim te zacine.
ja sam to sjeme vidjela i u supermarketima


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: zacini
26.6.2010 16:12:15   
leona81
pa mislim da moraju biti vani, jer u kuci rijetko sta uspije...ja dok cvijece nisam iznijela vani nikad nije cvjetalo...eno ga vani se preporodilo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: zacini
26.6.2010 16:49:58   
acudesa
ja mislim da mogu i na prozoru sa unutrašnje strane na direktnom suncu, iako je bolje napolju, nedvojbeno i logično

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: zacini
28.6.2010 10:56:08   
Mya_81 RR
Je li iko pravio domaću vegetu?

Ja sam je uvijek čuvala u teglicama u frižideru i nisam je sušila, ali sad čitam da se može i sušiti....zanima me koliko vremenski treba da se osuši to sve...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: zacini
28.6.2010 11:41:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Je li iko pravio domaću vegetu?

Ja sam je uvijek čuvala u teglicama u frižideru i nisam je sušila, ali sad čitam da se može i sušiti....zanima me koliko vremenski treba da se osuši to sve...

my...mm pravi nesto...ne znam je li to ta domaca vegeta...on susi mrkvu, celer, persun...nisam sigurna je li jos nesto...znam da kupi ako ne i 2 kg mrkve i celera i perina a na kraju ispadne 1 tegla...on to nesto sjecka pa stavi u rernu na najmanju "vatru"...pa se to nesto satima susi...pa nesto otvara rernu jer se stvara kondenz...elem ja to mrzim...jer se to cudo susi citav danuser posted image ...ako hoces mogu ga pitati kad se vrati sa posla kako i sta

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: zacini
28.6.2010 14:58:03   
Mya_81 RR
Dadada, to je to, jer i u ovo što ja pravim ide - celer, peršin, mrkva i luk....i naravno puno soli....ja to samo sameljem, pomiješam i čuvam u teglicama tako svježe u frižideru....sol to čuva i zato može stajati jaaaaaaaako dugo.....pitaj, pa napiši sve detaljno user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *