|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika u trudnoći
16.11.2011 14:36:07   
Mirela_sa
Meni zeljezo uvijek bilo 4/5, prvi nalaz u trudnoci 12, prije 10 dana radila pokazalo mi je 38,5. Ja se prepala, dr mi rekla da je to greska jer drugi parametri ne pokazuju toliko zeljezo. Ponovo uradila i sad je 24. Ja vjerujem da je i meni to od prenatala..... A svakako mi je naglasila da ne radim cijelu krvnu sliku jer kaze to nema potrebe jer je ona kod trudnice uvijek uvecana ili smanjena. kao bitan je samo urin i zeljezo..

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Krvna slika u trudnoći
19.11.2011 13:08:32   
gerberka
ima li neka ženica savjet za nize trombocite..hvala, pusauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Krvna slika u trudnoći
26.1.2012 15:59:32   
M kao Mama
Meni nikako nije jasno kako meni željezo skoči na 27, nikada, ali nikada mi nije bilao tako dobro, prošli nalazi bilo 12, a prije toga od kada znam za sebe uvijek nisko, sad nit pijem prenatale, pregnitale, prila folacin do 15 nedjelje, jedino svaki dan pijem grejp i naranču, ako može od toga da mi skoči, jedino

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Krvna slika u trudnoći
26.1.2012 19:37:23   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Meni nikako nije jasno kako meni željezo skoči na 27, nikada, ali nikada mi nije bilao tako dobro, prošli nalazi bilo 12, a prije toga od kada znam za sebe uvijek nisko, sad nit pijem prenatale, pregnitale, prila folacin do 15 nedjelje, jedino svaki dan pijem grejp i naranču, ako može od toga da mi skoči, jedino


I meni ovo nije jasno, u prvoj trudnoci pila prenatal i tovila se vitaminima bukvalno a nalazi bili katastrofalni (anemicna, secer nizak uz opterecenje secera u krvi itd itd.).

Sada pila samo folacin i nalazi za 10! Tek ovih dana poceh piti pregnavit vitamine.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Krvna slika u trudnoći
26.1.2012 20:36:00   
Esmica
Vjerovale ili ne,meni se zeljezo popravi u trudnoci.Inace imam obilne menstruacije,i vazda zeljezo oko 4,pa do 6.Nikad vise.Vazda dobivam nake preparate,i nikad mi ne poprave zeljezo (osim kratkotrajno,mjesec,dva).Ali zato u trudnoci,bez menstruacije,zeljezo se popravi.
Mozda je i kod vas to slucaj.


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Krvna slika u trudnoći
26.1.2012 21:01:38   
M kao Mama
Ja zaista sebi ne mogu doći, sad kontam meni će s ovom trudnoćom zaista sve drugačije biti

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Krvna slika u trudnoći
26.1.2012 21:37:40   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja zaista sebi ne mogu doći, sad kontam meni će s ovom trudnoćom zaista sve drugačije biti


Meni ova trudnoca po simptomima nalik prvoj nije definitivno! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Krvna slika u trudnoći
5.3.2012 21:24:51   
Monaa
Vadjenjem krvi mi se ispostavilo da imam povecane transaminaze i to uduplane. Doktor mi nije bas najbolje reagovao kada je vidio nalaz i uputio me je da ponovo izvadim nalaz i vise mi nikakve informacije nije dao (doduse nisam ni ja ispitivala). Na internetu sam nasla da su to enzimi jetre ali nisam uspjela pronaci nista konkretno zasto bi mogle biti povisene i njihovu povezanost sa trudnocom, tj da li je to u trudnoci normalna pojava. Da li je neka od vas imala slican slucaj? I ako znate nesto vise o tome pliz pisite, da ne panicim odmah. user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.3.2012 6:43:24   
Volim Te!
Mona ja imam blago povecane vrijednosti jetre pa je li do isto kod tebe? To nema veze sa trudnocom to bude kad se pije alkohol ili neke tablete kod mene i tebe otpada alkohol pa ako pijes kakve tablete od toga je,ja vec godinu pijem tablete za stitnu sad sam 17+2 moj dr kaze za to se ne piju nikakve tablete i to nije opasno,nemoj panicit user posted image

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.3.2012 10:04:16   
yasemin
željezo se u trudnoći ne posmatra izdvojeno iz krvne slike nego kao cjelina sa hematokritom i hemoglobinom ako su one normal onda je i sa željezom sve OK

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 11:57:33   
veeseelaa
radila sam nalaze krvi neki dan
sve ok izuzev što su mi povišeni malo trigleciridi , referentne vrijednosti su 0,91-1,70
a kod mene 2,02
šta mi je činit?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:01:48   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

radila sam nalaze krvi neki dan
sve ok izuzev što su mi povišeni malo trigleciridi , referentne vrijednosti su 0,91-1,70
a kod mene 2,02
šta mi je činit?




evo ti par postova... kako skontah to se dedsava u trudnoci i nije problem
http://www.ringeraja.ba/forum/m_18820/mpage_1/key_/tm.htm#18820

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:02:34   
djoisa
vesela navali na lanene sjemenke :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:05:12   
veeseelaa
hvala Višnja, ispade ništa strašno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:05:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: djoisa

vesela navali na lanene sjemenke :)


hvala draga, taman da nešto grickam user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:07:49   
djoisa
sitne su one za gickanje, ali zato super idu u jogurt, salatu..mada ja nekad uzmem kasikicu lanenih u usta pa grickam user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:09:29   
veeseelaa
mada ja nekad uzmem kasikicu lanenih u usta pa grickam user posted image


e to, ne znam kako bi to s jogurtom išlo u mom slučajuuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:10:14   
Hanady RR
meni su trigliceridi u obe trunoće bili tako malo poviđeni...
nisam ništa pila za site a svi moji doktori u obe turnoće su kontatirali da kod trunica su te refenretne i noramlne...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:32:35   
minja_
Trigliceridi 2.02 mmol/L u prvom trimestru trudnoće jesu malo poviseni KLIK, ali nalazi nekad znaju varirati od laboratorije do laboratorije. Takođe, na rezultat znatno utiče i hrana koja se uzimala 2-3 dana prije testa, te alkohol, lijekovi i pojačana fizička aktivnost. Krv se treba izvaditi nakon 8-12 sati gladovanja.

Na ovoj stranici imaju i referentne vrijednosti svih nalaza u trudnoći, po trimestrima.
KLIK


< Poruku je uredio minja_ -- 18.6.2012 12:33:42 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:41:30   
veeseelaa
a meni dr kaže od kud tebi povišeni trigleciridi kad si stalno fizički aktivna
i meni je malo čudno da povećanje istih povezujem s trudnoćom, jer sam tek zatrudnila
a inače ne jedem neku masnu harnu, no kod mene mama cijeli život ima povišenu masnoću, ono malo oznad normale, ja čuh da to može bit i nasljednouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:46:21   
Hanady RR
vesela...
unošenje nekih namjernica koje nisu sad mana zmana masne prije nego se rade nalazi pokažu povišene trigliceride...
recimo kafa...
a mene jednom onaj 3 u 1 koji sam popila naveče oko 10 kod zaove ujutro na nalazima šokiraouser posted image

ja ne jedemm masno...u trunoći drugoj posebno nisma ni msjela radi žuči...odmah napad fasujemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 12:58:12   
minja_

Trigliceridi se uglavnom povise zbog povećanog unosa tzv. "loših" ugljikohidrata, koji imaju glikemijski indeks veći od 50 KLIK, masna hrana nema toliki uticaj na njih, koliko na nivo holesterola. A kod porodične sklonosti visokim masnoćama misli se prije svega na povišene vrijednosti holesterola.
Veća fizička aktivnost prije testa kratkotrajno povisi trigliceride zbog povećanog protoka krvi kroz jetru, pa se jetra "propere" i ispusti trigliceride u krv.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Krvna slika u trudnoći
18.6.2012 13:17:10   
veeseelaa
hvala za info

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Krvna slika u trudnoći
21.9.2012 20:20:36   
almondray
Ja juče vadila nalaze i ovo su vrijednosti koje odskaču ,danas dr. na kontroli pita dali mi se manta,ne ,rekoh,onda je ks u redu user posted image
RBC 3,41
HCT 30,2
HGB 10,9
Takođe za bakterije u urinu ,kojih ima dosta,reče da je ok, malo više čaja od uve i to je to user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Krvna slika u trudnoći
24.9.2012 14:33:43   
milenium

IZVORNA PORUKA: almondray

Ja juče vadila nalaze i ovo su vrijednosti koje odskaču ,danas dr. na kontroli pita dali mi se manta,ne ,rekoh,onda je ks u redu user posted image
RBC 3,41
HCT 30,2
HGB 10,9
Takođe za bakterije u urinu ,kojih ima dosta,reče da je ok, malo više čaja od uve i to je to user posted image


rbc i hct? šta znače ove kratice? hemoglobin znam.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *