|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 11:08:45   
Aminad
kad primjetiš da mu u njima nije ugodno iz bilo kojeg razloga

ako ga stežu, ako su kratke isl. jer nisu sva djeca ista pa neki mogu duže s jednim brojem neke su bebe debela u stomaku, nekima su nogice debele tako da kilaža nije presudna barem kad ja svojima prelazim na veći br. tako radim


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 11:52:43   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Visnja

kad treba preci sa pampers 1 na pampers 2 ?
moja Asja ima 4.450
pampers 1 je od 2-5 kg a pampers 2 od 3 -6 kg...
Drage moje kad prelazite na 2?


Visnja, i mi smo jos davno presli na Pampers 2, ne znam,
nekako mi jedinica mala, jer stomacic kod malenog je posirok user posted image   user posted image , pa su mi br 1 bas nekako bile male......
On sada vec ima preko 4 kg......  
Sutra cemo znati tacno koliko user posted image ....... 


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:20:59   
bezelye
E drage mame ja sam vam skroz neiskuna po pitanju pelena, imam jos 1 mjesec do poroda aBd i nemojte mi se smijati ako sad postavim glupo pitanje.
Mogu li odmah poceti sa pelenama br. 2, jer su one od 3-6 kg? Beba bi aBd treba biti teska bar 3 kg jer je prije 20 dana imala 2 kg. Ponovo cemo na kontrolu slijedece sedmice pa cemo vidjeti kako napreduje. Ali eto da ja ranije postavim pitanje. Mozda vam je moje pitanje glupo, ali ja zaista nemam pojma sta kupiti za pocetak.
Unaprijed hvala!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:23:06   
jupajdi
Ma kupi neko malo pakovanje 1 da ti se nađe, a kupi i 2. Jer ako ove druge budu velike da imaš i manje. user posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:37:39   
M kao Mama
ja bih ipak preporučila pelene br. 2

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:41:49   
akica b
Mi smo odmah na 2 jer je beba imala 4300 kg a i ti ih mozes dovoljno stegnuti...Jer sto neko rece zavisi od gradje bebe..mozda ima sirok stomacici ili jace nogice...mislim da je 2 ok

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:42:48   
bezelye
Ma i ja sam kontala tako, kupiti odmah 2., da ga ne stezemo u 1. Musko dijete a jos ljeto i vruce. MM ce nam kupiti malo vecu zalihu po VP cijenama, a dok vidimo kako beba napreduje lako mi je kupiti jedan paket br. 1 ako bas treba.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 13:44:18   
bezelye
Mislim dok vidimo na UZ kako beba napreduje user posted image  da ne bude zabune

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 14:22:50   
triplemama
IZVORNA PORUKA: bezelye

Musko dijete a jos ljeto i vruce.


Sorry kakve veze ima muško ili  žensko dijete sa veličinom pelena user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 14:40:03   
bezelye
Pa evo par postova prije neko je napisao da treba izbjegavati stezanje bebe u manjem broju pelena, da se ne pritiscu testisi. A vec sam rekla da zaista nemam pojma i upravo zbog toga trazim savjet.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 18:29:44   
Amrino
IZVORNA PORUKA: bezelye

Pa evo par postova prije neko je napisao da treba izbjegavati stezanje bebe u manjem broju pelena, da se ne pritiscu testisi. A vec sam rekla da zaista nemam pojma i upravo zbog toga trazim savjet.


Osim toga sto ne trba da steze- pelena mora da bude funkcionalna. Cim ti dva puta ili vise prodje pisolina ili kakolina na odjecu- znaci da pelene nisu odgovarajuce.
Takodje obrati paznju na to kako stavljas pelenu. Trebas je skroz razmotati i "izvratiti", a kad je zalijepis prstom provjeri jesi li je dobro namjestila i da se slucajno negdje nije podvrnula.
Mi smo prestali sa sleep&play jer se par puta probudio potpuno mokar...sa DM pelenama smo taj problem odmah rijesili.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Koje pelene koristite?
20.5.2008 21:08:19   
rozi
Eminice i Kano, hvala na odgovoru. Znaci savjetuju  da se ne dize, heheheh,user posted image user posted image user posted image
Ja ne koristim Pampers (nisam se ni porodila ), citirala sam Eminicinu porukicu,  ali nije zaokruzena (kao ostali citati ) , pa reko da nece ljudi pomisliti ova koristi pampers , a nije se ni porodila (mada sam to radila u mislima , hehe) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Koje pelene koristite?
21.5.2008 9:32:46   
kana

IZVORNA PORUKA: bezelye

E drage mame ja sam vam skroz neiskuna po pitanju pelena, imam jos 1 mjesec do poroda aBd i nemojte mi se smijati ako sad postavim glupo pitanje.
Mogu li odmah poceti sa pelenama br. 2, jer su one od 3-6 kg? Beba bi aBd treba biti teska bar 3 kg jer je prije 20 dana imala 2 kg. Ponovo cemo na kontrolu slijedece sedmice pa cemo vidjeti kako napreduje. Ali eto da ja ranije postavim pitanje. Mozda vam je moje pitanje glupo, ali ja zaista nemam pojma sta kupiti za pocetak.
Unaprijed hvala!


kupi 2 pa ako ne bude odgovarala ,kupis 1 a dvica ce ti kad tad zatrebati kasnije

hajja
user posted image user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Koje pelene koristite?
21.5.2008 18:51:53   
Emina*
Aida, mila, kod mene je Bakir rodjen sa 3600 kg, i mi smo kupili pampers 1,
i one su odgovarale...
Mislilm, ipak da je br 2 malo veci .......
Sad smo presli na broj 2, ali vec ima 4, 4 kg pa mu i odgovaraju  user posted image .......

Kupi neko manje pakovanje broja 1......


< Poruku je uredio Eminica -- 21.5.2008 18:52:22 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Koje pelene koristite?
21.5.2008 19:22:06   
Amrino
Mi uopste nismo koristili 1. Jest da je moj Hamza rodjen sa 4050 g i 56 cm...ali kontam- bolje da su komotnije nego da su male i da ga stezu...a i manja je vjerovatnoca da ce proci na odjecu.
Imaj jos u vidu- mislim da to niko nije napisao- da nisu sve pelene podjednake. Npr. Violetine br.1 su skoro pa vece od Sleep&play br.2...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Koje pelene koristite?
21.5.2008 21:08:18   
amdi
Isto ni ja nisam koristila jedinicu, ustvari kupila sam je prije poroda i kad se rodila Nejla koja je bila masallah 4350gr. jedva sam cekala da je potrosim.
Presvlacila dijete ko luda he,he,he
Stalno joj garderoba bila prljava, eh kad se sjetim kako mala beba a koliko kaki he,he,he

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Koje pelene koristite?
21.5.2008 21:35:50   
Amrino
IZVORNA PORUKA: amdi

Isto ni ja nisam koristila jedinicu, ustvari kupila sam je prije poroda i kad se rodila Nejla koja je bila masallah 4350gr. jedva sam cekala da je potrosim.
Presvlacila dijete ko luda he,he,he
Stalno joj garderoba bila prljava, eh kad se sjetim kako mala beba a koliko kaki he,he,he


masalah!!! user posted image user posted image user posted image
a ja kontala moj Hamza tezak...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Koje pelene koristite?
23.5.2008 23:31:22   
Aminad
mi smo skoro počeli koristiti sleep&play čini me se da baš i nisu loše ali imam osjećaj da postoji neki fazon jer su dosta dobre a povoljne, zapravo najpovoljnije od pampersovih

ako neko ima iskustva s njima molim vas pišite

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Koje pelene koristite?
23.5.2008 23:35:08   
mamina cura
Ja mislim da su tanje od obicnih pampersica i ne mogu puno upijati, sto i nije lose da se dijete cesce presvlaci.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Koje pelene koristite?
23.5.2008 23:48:01   
lejlašh
Ja nisam bila zadovoljna s njima, stavljala sam ih preko noći ( kontam sleep - valjda su za to namjenjene) redovno se malena budila mokra, sve je propuštalo sa strane. Jedva sam čekala da ih potrošim. Primjetila sam da su mi npr. Pampers br.2 bile najbolje, a trojka ja katastrofa. Sada smo na Molfixu, nama odgovaraju, ne propuštaju sa strane, potanke su, a ne stežu previše sa strane, pošto moja Merjem ima debele nogice. 

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Koje pelene koristite?
23.5.2008 23:50:44   
triplemama
Sada smo promijenili pelene pa da i to prijavimo. Sada  koristimo samo platnene koje smo sami sašili i one od naše tete šivalice "mamine cure" i super nam je. Lako se održavaju i super su.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Koje pelene koristite?
23.5.2008 23:56:54   
medavi
Hej lelice molfix ti je ekstra ja sam ga samedu stavljala do neki dan. Veliki je i moze da napiski puno al mi nikad nije propustio ni kapljicu.A sleep& play je bezveze bas kao sto druge mame govore isto je i snama bilo budio se mokar do vrata...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Koje pelene koristite?
24.5.2008 9:18:59   
bezelye
Ma ja se jos mislim koje da uzmem (mislim na prozvodjaca). Za velicine sam pitala po Pampersu jer sam prvo pomislila da njih kupimo. Procter&Gamble ima svoju proizvodnju u Turskoj i svi su nazivi malo promijenjeni i prilagodjeni laksem izgovoru ovdje. Tako je Pampers ovdje Prima by Pampers, Always se zove Orkid.... samponi su isto drugacijih naziva, jedino je za Pantene isti naziv.
Naravno imamo i Molfix jer se ovdje i proizvodi.
Jos su mi interesantne Huggies od Kimberly-Clark. Za pelene ne znam kakve su ali znam da je Kımberly-Clark jako kvalitetan proizvodjac i vidim da se ovdje njihove pelene Huggies odlicno prodaju, mada su najskuplje. Mozda neka od mama koje su u EU ima iskustva sa ovim pelenama, jer izgleda da ih u EX-YU nema.

< Poruku je uredio bezelye -- 24.5.2008 9:20:14 >

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Koje pelene koristite?
24.5.2008 15:27:29   
Visnja RR
mi danas prelazimo na Pampers 2user posted image
guza je porasla

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Koje pelene koristite?
27.5.2008 10:37:12   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Visnja

mi danas prelazimo na Pampers 2user posted image
guza je porasla


user posted image   user posted image   user posted image   user posted image

Rastemo, rastemo  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *