|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
19.1.2015 14:56:54   
Lala87
I mene je porodila doktorica Goca, divna zena :)

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Porodilište Tuzla
19.1.2015 16:15:44   
Dianaa
hvala vam puno na odgovorima... user posted image nadam se da ce biti i meni na porodu ako je bas tako divna :)

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Porodilište Tuzla
21.1.2015 2:08:03   
Amela83
Kakva je situacija sada sa unošenjem stvari u bolnicu? Zaboravila sam da li možemo ponijeti svoj peškir među stvarima za higijenu? Kakvo je stanje sa prekrivačima za bebu. Na prvom porodu nisu imali dovoljno malih dekica, pa su neke bebice pokrili samo pelenom user posted image , uključujući i mog majog miša. Ja sam sad u torbu stavila malu dekicu, ali se plašim da mi neće dati da je unesem. Koliko pelena da ponesem? Neko mi reče da se dobije paket pelena od Violete i da je dovoljno od kuće ponijeti samo malo pakovanje. Ja ću ostati 5 dana, pretpostavljam, jer moram na CR.

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Dianaa)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Porodilište Tuzla
21.1.2015 10:01:08   
Dianaa
Ja koliko sam upoznata ne smije se nista od svojih stvari, npr peskir, dekica ili pidzama. Ja danas ulazim u 36.sedmicu i spakovala sam jedno malo paklo pelena, a nista od svojih licnih stvari niti za bebice, samo licna higijena, pelene, maramice itd. Ako neko bolje zna, neka nas uputi user posted image

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Porodilište Tuzla
21.1.2015 15:08:11   
Lala87
Ja sam nosila par pelena za bebu, stavila ih u cistu vrecicu, uloske, mrezaste gacice, stvari za licnu higijenu(cetkica, kaladont, gel za turisanje, za umivanje), toalet papir, kuhinjski papir(on dobro dodje posto se peskir ne smije unijeti),casu,vlazne maramice, sok, vodu, plazmu...ponijela sam i mobitel, on su rekli da ne odgovaraju ako nestane...mislim da je to to :)
Lezala sam par dana prije poroda gore, i muz mi je donosio jos vode, plazme, soka :)

Ubacite sebi vise ulozaka, meni je toga bas trebalo :)

(odgovor članu Dianaa)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Porodilište Tuzla
22.1.2015 0:22:06   
Amela83
A jel moram sakriti plazmu? Nama prvi puta (prije 6 god.) nisu dali unijeti ništa od hrane, posebno ko se porodi na carski. Ja sam tada sakrila u uloške mini pakovanje integral. krekera, da imam bilo šta za pojesti. Prvi obrok sam dobila tek poslije 2 dana, kao i ostale mamasite, ali sam jedan kreker krišom smazala 2 dan i baš mi je godio. user posted image

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Porodilište Tuzla
22.1.2015 23:01:43   
Amela83
Kada otprilike otpuštaju iz bolnice? Jel' kao nekad od 12 - 14h ili se nešto promijenilo. Moramo se organizovati na vrijeme.

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Porodilište Tuzla
23.1.2015 14:17:04   
Amela83
Nikoga nema?user posted image

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Porodilište Tuzla
23.1.2015 15:44:29   
Dianaa
ima, ali ja ne znam odgovor user posted image

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Porodilište Tuzla
23.1.2015 15:45:42   
Dianaa
Amela83, kad ti je termin?user posted image

(odgovor članu Dianaa)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Porodilište Tuzla
24.1.2015 11:14:41   
Amela83
Termin 5.2 / 7.2, ali nećemo čekati termin. Moram na CR iduće sedmice. Bebica je krupna, masallah, a ja sitna, ne otvaram se.

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Dianaa)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Porodilište Tuzla
24.1.2015 11:32:28   
Dianaa
Sretno, javi kako je proslo user posted image

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Porodilište Tuzla
24.2.2015 15:14:20   
Alannah
Zanima me, da li neko zna da li se placa prisustvo oca na porodu?

(odgovor članu Dianaa)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Porodilište Tuzla
24.2.2015 21:16:53   
mufica
Ne placa se, ali treba najaviti.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Porodilište Tuzla
8.6.2015 15:50:29   
jagodaa
A treba li nositi svoje spavacice na porod ili imajubolnicke? Znam da u nekim porodilistima se koriste vlastite,a ovdje niko ne spominje da je nosio svoju spavacicu

(odgovor članu mufica)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Porodilište Tuzla
8.6.2015 19:40:08   
muhica
jagoda ne smiju se unositi spavacice oni ti daju svoje koje su nikad gore ali sva sreca ne ostaj ese dugo..dole na prijemu ima na vratima spisak stvari koje se mogu unijeti u rodiliste..

(odgovor članu jagodaa)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Porodilište Tuzla
16.7.2015 19:15:31   
hexe
Hallo svima. Ja sam u 31. sedmici, druga trudnoca. Prvi porod je bio prirodan, bez "stele" i lose sam prosla. Mislila sam da je bolje da sve ide prirodno bez poznanstva i indukovanog poroda. Sada zelim doktoricu koja ce se pobrinuti za mene i poroditi me u svojoj smjeni uz prisustvo muza. Pa mame koje ste se tako porodile u tz imate li preporuke za neku ljubaznu doktoricu. Za novac su svi ljubazni ali eto voljela bih vasa iskustva i preporuke. Pusa svim mamama i bebama user posted image

(odgovor članu muhica)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Porodilište Tuzla
16.7.2015 21:57:03   
ziel
I mene to zanima, trebace mi u novembru user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Porodilište Tuzla
18.7.2015 7:26:04   
hexe
Niko nista...a u tz rijetko ko ide na porod bez stele jer je to najgore porodiliste. Ako nemas nikog prepusten si sam sebi. Upoznala sam dr Nevacinovic, ljubazna je ali jos se nisam odlucila. Hajde mame da cujemo kakvi ugodjaji se nude kada se dobro plati? Moja poznanica je debelo platila, imala cijelo vrijeme svoju sobu i muz je cijelo vrijeme bio uz nju. Kaze da se osjecala kao kraljica i bilo joj je lakse podnositi bolove. Voljela bih da cujem jos neko pozitivno iskustvo.

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Porodilište Tuzla
18.7.2015 11:24:11   
Hannan
Ja imam dva poroda iza sebe, prije 8,5g i 2g.Oba bez poznanstva ijednog dr i bez placanja, drugi zaista prelijep. Dosla sam 3 cm otvorena oko 16h, trazila prirodan porod bez indukcije, dobila, trazila bebu odmah po rodjenju da podojim dobila...cim sam usla gore u porodiliste rekli su mi ponesi sebi sok/vodu da pijes, sto nije bilo moguce prvi put. Takodje sma i veceru dobila, sto opet nisam prvi put, nisam jela 24h. Nosim hidzab pa sam dobila i spavacicu i maramu sve po propisu. Iznenadila sam se d aje za tih 6g razlike promjenjena stolarija, u predradjaoni i radjaoni klima...osoblje zaista, ali bas zaista ljubazno bilo, kad sam radjala dr. je navijala za epiziotomiju ali babica rece nema potrebe i tako i bi.
Sretno vam bilo drage moje trudnice :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Porodilište Tuzla
18.7.2015 14:42:58   
minja_

IZVORNA PORUKA: hexe

Moja poznanica je debelo platila, imala cijelo vrijeme svoju sobu i muz je cijelo vrijeme bio uz nju.


U porodilištu u Tuzli za sve žene postoji besplatna rađaona uz prisustvo muža. Ne plaća se debelo, ne plaća se nikako: dovoljno je samo na prijemu izraziti želju da se želi poroditi uz prisustvo muža. Dobiće svoju sobu, neće biti drugih porodilja uz nju.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Porodilište Tuzla
18.7.2015 15:11:03   
hexe
Jeste ali samo zadnjih sat vremena nekada i manje. A uz nju je muz bio cijelo vrijeme dok bolovi jos nisu ni poceli. Ja sam isto tako prije 2 god smatrala da ne trebam nikom nista placati, popunila papire za prisustvo muza, suradjivala sam nisam se bunila ali dozivjela sam traumu za cio zivot. Ne samo ja vec sve trudnice koje nisu imale stelu. Dobro se vidjelo ko je platio a ko ne. Muz je uzalud cekao niko ga nije zvao. A poslije poroda sam lezala pored prozora ako se moze tako nazvati jer smo se svi zaledili od zime.
Lijepo je cuti da je neko imao normalan tretman i bez placanja. Ja ovaj put rizikovat necu iako mi se ne svidja pomisao na indukciju i sve sto ide uz to.

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Porodilište Tuzla
1.8.2015 21:57:06   
ziel
Ima li neko iskustva s dr. Serak? I njen broj telefona ako moze...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Porodilište Tuzla
1.8.2015 22:21:56   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: minja_


IZVORNA PORUKA: hexe

Moja poznanica je debelo platila, imala cijelo vrijeme svoju sobu i muz je cijelo vrijeme bio uz nju.


U porodilištu u Tuzli za sve žene postoji besplatna rađaona uz prisustvo muža. Ne plaća se debelo, ne plaća se nikako: dovoljno je samo na prijemu izraziti želju da se želi poroditi uz prisustvo muža. Dobiće svoju sobu, neće biti drugih porodilja uz nju.


Trebalo be da je sasvim normalno da svaka zena radja u posebnoj radjaonici. Kolektivno radjanje u jednoj prostoriji?! Pa, nema to vise ni u Zimbabveu. (Stvarno, muz rodice mog muza je iz Zimbabvea).
Prisustvo muza?
Ne! U stvari treba biti prisustvo bliske osobe (muza, majke, sestre, svekrve, tetke,.. Moze i muz i majka), ali ne samo na porodu, nego svo vrijeme dok su trudovi, barem oni teski... I ne kao izuzetak nego kao pravilo: Nema radjanja bez pratnje bliske osobe.

Dali bebu da se podoji odmah?! Oh, kakva ljubaznost. Pa, ne mogu da vjerujem da vlada takvo misljenje o tome. Dijete pripada majci (roditeljima) i nema niko pravo da "uzme" dijete. I naravno odmah na grudi kod mame (ako je carski, onda skinuti oca do pasa i poloziti mu bebu na grudi): Danas vlada misljenje je da je izuzetno vazno da beba osjeti miris i toplinu majke (hajde de moze i oca) i da odmah podoji...

Jesu li nasi ljekari iz srednjeg vijeka?

Jesmo li mi krivi sto trpimo takav sistem (potkupi, plati, nadji "stelu", umjesto da zaista nesto mijenjamo...)?
Ili nam bas takav kakav jeste odgovara?
Ili se bas nista ne moze promijeniti?

< Poruku je uredio Idina mama -- 1.8.2015 22:27:56 >

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Porodilište Tuzla
6.8.2015 16:38:32   
hexe

IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: minja_


IZVORNA PORUKA: hexe

Moja poznanica je debelo platila, imala cijelo vrijeme svoju sobu i muz je cijelo vrijeme bio uz nju.


U porodilištu u Tuzli za sve žene postoji besplatna rađaona uz prisustvo muža. Ne plaća se debelo, ne plaća se nikako: dovoljno je samo na prijemu izraziti želju da se želi poroditi uz prisustvo muža. Dobiće svoju sobu, neće biti drugih porodilja uz nju.


Trebalo be da je sasvim normalno da svaka zena radja u posebnoj radjaonici. Kolektivno radjanje u jednoj prostoriji?! Pa, nema to vise ni u Zimbabveu. (Stvarno, muz rodice mog muza je iz Zimbabvea).
Prisustvo muza?
Ne! U stvari treba biti prisustvo bliske osobe (muza, majke, sestre, svekrve, tetke,.. Moze i muz i majka), ali ne samo na porodu, nego svo vrijeme dok su trudovi, barem oni teski... I ne kao izuzetak nego kao pravilo: Nema radjanja bez pratnje bliske osobe.

Dali bebu da se podoji odmah?! Oh, kakva ljubaznost. Pa, ne mogu da vjerujem da vlada takvo misljenje o tome. Dijete pripada majci (roditeljima) i nema niko pravo da "uzme" dijete. I naravno odmah na grudi kod mame (ako je carski, onda skinuti oca do pasa i poloziti mu bebu na grudi): Danas vlada misljenje je da je izuzetno vazno da beba osjeti miris i toplinu majke (hajde de moze i oca) i da odmah podoji...

Jesu li nasi ljekari iz srednjeg vijeka?

Jesmo li mi krivi sto trpimo takav sistem (potkupi, plati, nadji "stelu", umjesto da zaista nesto mijenjamo...)?
Ili nam bas takav kakav jeste odgovara?
Ili se bas nista ne moze promijeniti?



Sve je tacno sto si napisala. Ja sam ogorcena na tuzlansko porodiliste. user posted image

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *