|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
12.12.2015 7:54:03   
NandaT
Injica koja si sedmica? CR se moze srediti, iskreno ne znam koliko se placa, kod kojeg dr se moze srediti i koliko koji trazi, al znam da moze. Al dobro razmisli o CR, ne boli te porod al zato poslije carskog nije nimalo lako

(odgovor članu Injica)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Porodilište Tuzla
12.12.2015 14:07:29   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Injica

Lala88,da li so morala na CR,ili si ga sredila,ja bih Sada na CR juser posted image er ludim kad pomislim na prirodni.. mislim kako srediti CR I preko koga I da li se moze...user posted image



Kazu da oporavak od CR vise i duze boli nego prirodni porod.

(odgovor članu Injica)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Porodilište Tuzla
12.12.2015 14:33:52   
ziel
IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Injica

Lala88,da li so morala na CR,ili si ga sredila,ja bih Sada na CR juser posted image er ludim kad pomislim na prirodni.. mislim kako srediti CR I preko koga I da li se moze...user posted image



Kazu da oporavak od CR vise i duze boli nego prirodni porod.

Nije bas u svakom slucaju. Ja sam takodjer porodjena na CR , veoma brzo se oporavila hvala Bogu, u bolnici kako sam se digla na noge tako sam i sad na nogama non-stop, boli ono prvih dana, pogotovo u bolnici kad ti donesu solju caja a ti ne mozes da se pomjeris da je dohvatis da se napijes onako gladan i zedan ali taj prvi dan je kritican, nakon toga kad ustanes bolje je i ne razvlaciti se po krevetu, bar je to moje misljenje...

< Poruku je uredio ziel -- 12.12.2015 14:34:43 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Porodilište Tuzla
12.12.2015 22:27:12   
Injica
38 sedmica, sve znam o CR i vjerujte da bih pristala da me sve boli mjesec dana, nego da prolazim sve ono ponovo gore prirodnim putem....user posted image ...ako ima koja mama da zna kako i kod koga mogu sredit CR nek se javi, naravno postujuci diskreciju,, bez brige..a prvorotke nemojte da vas uplasim, ja sam prosla mnogo toga na svim odjeljenjima na GAK-u i rijecima vam nmg opisati strah koji trenutno osjecam..user posted image ..user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Porodilište Tuzla
19.12.2015 18:53:17   
Duchess
Pozdrav svim trudnicama. Evo čitam temu cijeli dan, pa da se i ja prijavim. Do poroda ima još puno, termin tek u junu. Međutim naslušala sam se svakakvih priča vezanih za porodilište u Tuzli, pa sam htjela na vrijeme da se informišem o svemu. E sad ću vam postavit jedno smiješno pitanje, pa nemojte galamit 😁 Vidjela sam da se ne smije ponijeti spavaćica nego da oni daju neku svoju. E je l' se mi u toj spavaćici porađamo ili nam to daju da obučemo nakon poroda? I ako je poslije poroda, je l' to znači da se porađamo gole? Ništa ja to ne kontam.. ☺

(odgovor članu Injica)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Porodilište Tuzla
19.12.2015 19:03:33   
Injica
user posted image dobit ćes spavacicu,cak poslje poroda i cistu, tvoje je samo da u posebnu kesu,ne torbu,znaci kesu spakujes mrežaste uloške,najbolje Vir,jednokratne gaćice,pelene i kreme za user posted image ,toalet papir,ubruse..sve za higijenu itd.znaci svu tvoju odjeću vraca onaj ko te doveo,ako Bog da kad do s je taj dan user posted image

< Poruku je uredio Injica -- 19.12.2015 19:04:40 >

(odgovor članu Duchess)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Porodilište Tuzla
24.12.2015 12:49:49   
tičerica
Ja sam porodjena na CR, rana malo zateze i nije bas jednostavno prvih dana, al nije strasan bol i ja bih ponovo na CR. U Tuzli se moze ugovoriti CR,mada to zvanicno ne moze. Ukoliko vodite trudnocu u DZ a nemate ugovoreno nista s ljekarima na Gradini, otvoreno pitajte ginekologicu koga vam preporucuje za porod. Svaka od njih ima nekog ljekara gore kojem vas moze preporuciti. I to tako funkcionise. Ako neko ima nekih pitanja dilema, pisite. Nista nije sramota pitati.
Neko je pominjao markice za zdravstvo, moze odmah kupiti markicu vec je pocela prodaja i biti bez brige po tom pitanju.
Svima zelim lahak i brz porod :)

< Poruku je uredio tičerica -- 24.12.2015 12:52:51 >

(odgovor članu Injica)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Porodilište Tuzla
24.12.2015 12:57:13   
tičerica
Ja sam imala slicno iskustvo i slazem se oko ustajanja i razvlacenja po krevetu. Sto prije stanes na noge to ranije i sav oporavak krene user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Porodilište Tuzla
9.1.2016 12:26:48   
almac
Zdravo cure... Ev da se i ja prvi put javim... user posted image user posted image .. Ima li neka svjezih iskustava iz UKC-a???Trebam za sedmicu na skidanje serklaza, pa kako kazu odmah na porodjaj.. Jesu li se uslovi barem malo promijenilo, posto nemam bas prijatno iskustvo od prije 5 god ni sa porodilistem ni babinjarama pa mi je malo frka kako cu sad proci.. Pozz

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Porodilište Tuzla
13.1.2016 10:13:11   
ZaraHamza
Pozz trudnice i mame. 23.1. mi je termin, druga trudnoca. Curicu rodila u februaru 2011. vaginalnim porodom. Bol sam poprilicno zaboravila ali onu atmosferu na odjelu kao u nekom psiho hororu - nisam! Nije mi nimalo svejedno ali se trudim ne razmisljati i nastojim se fokusrati na pozitvne misli...pretrazujem internet kako sebi olaksati - disanje i ostale tehnike. Nemam stelu, voljela bih da me neko posavjetuje sta i kako, ili koga naci :-). Na prvi porod sam dosla 5 cm otvorena ali su mi ipak odmah prikljucili indukciju i probili vodenjak. Za otprilike 2 sata sam bila 8,5 cm otvorena ali je valjda beba bila visoko pa mi je trebalo skoro 9h da se porodim. Stalno me je boljelo i svega se sjecam kroz maglu. Znam samo da sam svako malo trazila da se idem tusirati, i to su mi nekim cudom dopustali. Eto, nije im bilo mrsko iskljuciti mi indukciju da bih se ja (primadona :-D) malo tusnula. Samo u tim periodima tusiranja nisam imala bolove, vjerovatno jer nije bilo dripa - moje misljene. Zato sad hocu bez indukcije! Uglavnom, na mene nisu galamili ali mi je atmosfera bukvalno bila kao u psiho hororima i to mi je jos i danas zivo u sjecanju, nakon skoro 5 godina. Tad sam ko imala neku stelu jer je moj ginekolog, kome sam privatno isla, nazvao jednog ginekologa sa GAK-a. Taj me doktor nije porodio vec je jednom dosao da me obide i tad su mi malo prikljucili infuziju. I nesto se kroz maglu sjecam da su ko govorili "ona je od tog i tog doktora." E sad, je li mi to bila stela...valjda jest. U bolnicu sam dosla oko 6h ujutro a porodila se u 15:35, na otpusnici pisalo epizitomija i ruptura parietis posterior vaginae. Znaci, lijepo su me recnuli :-D. Zenice, dijelite sa nama korisne savjete pls. :-*

_____________________________

Obrati pažnju na bas... U ritmu je spas
I kad nađeš svoj gruv i na kiši si suv.

(odgovor članu almac)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Porodilište Tuzla
24.4.2016 17:24:14   
leil@
Ovako...dva puta sam se porodila na UKC-u Tz.,oba put bez "stele" o kojoj svi pricaju. Prvi put 2010.god.,a dr.2014. Prvi porodjaj mi je bio prirodan,drugi carski...tako da imam iskustva u svakom pogledu. Na moju srecu nisam imala nikakva negativna iskustva kao vecina pacijentkinja. Nitko prema meni nije bio grub niti se bilo tko na bilo koji nacin izivljavao i lijecio svoje frustracije na meni kao pacijentu. prvi put kada sam se porodila ostala sam par dana u bolnici i za citavo to vrijeme svi su bili krajnje fer i korektni prema meni (a realno i prema svim ostalim pacijenticama koje su lezale u mojoj sobi): drugi put sam se porodila carski i bilo je par komplikacija,ne tokom samog zahvata,vec poslije kod bebe,tako da je beba prebacena na OINj,sto znaci da sam ja period koji moram odlezati u bolnici poslije carskog provela bez djeteta. Za vrijeme tog perioda zaista su sve sestre i ljekari bili maksimalno uz mene sto god mi je trebalo.
Znam da je mnogo zena sa losim iskustvima,ali je sve to valjda stvar srece...

(odgovor članu ZaraHamza)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Porodilište Tuzla
20.5.2016 16:40:58   
Duchess
Ćao trudnice i mamice. Ima li neka da joj je i muž prisustvao porodu? Koja je procedura? Mora li se popuniti kakav zahtjev?

(odgovor članu leil@)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Porodilište Tuzla
1.9.2016 11:02:08   
Aprill
Drage moje trudnice mene zanima koji doktori surađuju user posted image ako to mogu tako nazvati uopste user posted image
Kazu mi nadji privatnog ginekologa koji ima "svog" na UKC i nemas problema za porod, ali niko da me uputi gdje, ko, kako. Nista konkretno.
Pa evo, da li ste imale iskustva, konkretan ginekolog koji ima svog kolegu/prijatelja na UKC koji vas je " pripazio" na porodu user posted image user posted image

(odgovor članu Duchess)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Porodilište Tuzla
2.9.2016 16:45:51   
ziel

IZVORNA PORUKA: Aprill

Drage moje trudnice mene zanima koji doktori surađuju user posted image ako to mogu tako nazvati uopste user posted image
Kazu mi nadji privatnog ginekologa koji ima "svog" na UKC i nemas problema za porod, ali niko da me uputi gdje, ko, kako. Nista konkretno.
Pa evo, da li ste imale iskustva, konkretan ginekolog koji ima svog kolegu/prijatelja na UKC koji vas je " pripazio" na porodu user posted image user posted image

Preporuka za dr.Asima Musica i dr.Fatimu Klempic. Nadji jedno od njih dvoje i popricaj otvoreno. 😉

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Aprill)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Porodilište Tuzla
20.9.2016 22:16:34   
almac

IZVORNA PORUKA: Aprill

Drage moje trudnice mene zanima koji doktori surađuju user posted image ako to mogu tako nazvati uopste user posted image
Kazu mi nadji privatnog ginekologa koji ima "svog" na UKC i nemas problema za porod, ali niko da me uputi gdje, ko, kako. Nista konkretno.
Pa evo, da li ste imale iskustva, konkretan ginekolog koji ima svog kolegu/prijatelja na UKC koji vas je " pripazio" na porodu user posted image user posted image


Draga pokusaj naci dr. Maru nezz tacno kako se preziva i dr. Edina Jasarevica oboje su stvarno sjajni doktori... A ako ikako mozes probaj izbjeci Fatusica mladjeg totalni kreten nema postovanja ni prema starijim sestrama a kamoli prema pacijentima i Dr. Necivanovic bas je neprijatna to je bar moje iskustvo

_____________________________

I- 03.03.2011_ _ Svjetlost mog života

V- 04.02.2016_ _ Moje malo sunce

(odgovor članu Aprill)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Porodilište Tuzla
27.9.2016 15:13:52   
amelaaaa
Drage zene, zna li neka sta je tacno dozvoljeno unijeti u porodiliste?

Je li se sta promijenilo od prosle godine?

Hvala puno, za sve informacije :)

(odgovor članu almac)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Porodilište Tuzla
18.10.2016 10:45:16   
mila87
Porodila sam se u julu ove godine na UKC-u Tuzla. Uslovi jako losi. Nema toalet paira niti ubrusa,nema sapuna,sve zene se kupaju pod jednim tušem.Za ovo nisu krivi ni ljekari niti sestre,ne mogu oni iz svog dzepa kupovati opremu bolnici...
Svi ljekari su imali ok odnos prema meni a kako sam vidjela i prema drugima. Jedino prof. Fatusic je smijao se umisljeno na jedno moje pitanje kao da sam pala s Marsa.Svi ostali su ok a došla sam u kontakt sa mnogo njih:dr Edin,dr Mara,dr Fatima,dr Latifagic,dr Serak...
Sestre u porodilistu su bile ok,na babinjarama se prave mnogo bitne.
Sestra Muharema i Ivana imaju jako losu komunikaciju. Sestra Ivana je toliko izvrijeđala zenu koja je lezala pored mene da mi je naprosto bilo zao i malo mi je falilo da se ja pocnem svađat s njom. Zena je 1997 g i sva je bila uplasena za dijete jer je bilo u inkubatoru a ona joj kaze da je ona kriva za to jer nije dovoljno tiskala i dijete je dobilo hematom...pa zaboga eto neko ne zeli tiskati.Ako se ta nesretna zena prepozna u mom postu i ako ikad odluci da je tuzi neka me kontaktira rado cu joj biti svjedok.
Meni je bilo ok i niko mi nista nije ružno rekao niti uradio.Ali ja ne bi ni dopustila.

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Porodilište Tuzla
18.10.2016 10:55:47   
mila87
A sto se tice toga sta se smije unijeti u porodiliste...ja sam unijela sve sto sam htjela:sapun,peskir,ubrus,toalet papir,pumpicu za izdajanje,kremu za bradavice,uloske,mrezaste gace,kremu za bebu,vlazne maramice,pempas,zvake,bombone,vodu,svu sminku koju sam mislila da mi treba i trebala mi je jer sam izasla iz bolnice nasminkana,cetku za kosu,pastu za zube,cetkicu za zube,punjac,mobitel,gel za umivanje,kremu za lice...
Iskreno nosila sam i gel za tusiranje,losion za tijelo,sampon i regenerator ali to nisam koristila...
Nisam nosila nista od hrane niti pica.
Bilo mi je drago da napokon smijem biti gladna...tako sam poželjela bila taj osjecaj...Pila sam vodu i caj i jela sta mi donesu uostalom to kratko traje a nisam dijete da se ne mogu strpit...

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Porodilište Tuzla
18.10.2016 12:03:17   
Leptirica87
Drage moje tuzlanske trudnice
Ja sam se porodila prosle godine u novembru kod nas na UKC.
Sto se tice unosenja i ja sam unijela sve sto sam pripremila niko mi nije nista pregledao,al obzirom da da sam dosla u pola 2 u noci nikog nije ni bilo.
Al sam i gledala da spakujem sve sto je dozvoljenp,mrezaste gacice (preporucujem iz apoteke jer iz dm jer dosta zenoca su znale uzet pa im budu male),cetkica,kaladont,vlazne maramice za sebw i bebu,kremu za sebw i bebu,pampers,ubrus obavezno,gel za tus,plasticnu casu,sapun...neznam jesam li sta zaboravila al to je to...i mobitel obavezno user posted image
Ja sam takodje sebi ponijela i plazmu,snikers i sok od jabuke (zbog mlijeka),i preporucujem da poneaete sto vise tecnosti jer cete bit strasno zedne,meni su dodatno donosili iako sam sutradan izasla...a ja sam iskreno bila i strasno gladna user posted image user posted image

Sto se tice osoblja nemam nosta posebno reci nit mi se iskreno ko posebno dojmio,niti sam imala neki problem s nekim.
Iskreno hvala Bogu pa sam dobro prosla na porodu i beba bila ok tako da nisam ni imala potrebu za nekom komunikacijom,i jedva cekala kuci jwr su kreveti uzas tvrdi.I da napomenem da su nas ujitro nadigli u 6 da se idemo tusirati zbog vizite ja sam se tusirala hladnom vodom ko led....znaci sto se tice uslova uzas blago receno.user posted image

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Porodilište Tuzla
19.10.2016 11:11:13   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mila87

Porodila sam se u julu ove godine na UKC-u Tuzla. Uslovi jako losi. Nema toalet paira niti ubrusa,nema sapuna,sve zene se kupaju pod jednim tušem.Za ovo nisu krivi ni ljekari niti sestre,ne mogu oni iz svog dzepa kupovati opremu bolnici...
Svi ljekari su imali ok odnos prema meni a kako sam vidjela i prema drugima. Jedino prof. Fatusic je smijao se umisljeno na jedno moje pitanje kao da sam pala s Marsa.Svi ostali su ok a došla sam u kontakt sa mnogo njih:dr Edin,dr Mara,dr Fatima,dr Latifagic,dr Serak...
Sestre u porodilistu su bile ok,na babinjarama se prave mnogo bitne.
Sestra Muharema i Ivana imaju jako losu komunikaciju. Sestra Ivana je toliko izvrijeđala zenu koja je lezala pored mene da mi je naprosto bilo zao i malo mi je falilo da se ja pocnem svađat s njom. Zena je 1997 g i sva je bila uplasena za dijete jer je bilo u inkubatoru a ona joj kaze da je ona kriva za to jer nije dovoljno tiskala i dijete je dobilo hematom...pa zaboga eto neko ne zeli tiskati.Ako se ta nesretna zena prepozna u mom postu i ako ikad odluci da je tuzi neka me kontaktira rado cu joj biti svjedok.
Meni je bilo ok i niko mi nista nije ružno rekao niti uradio.Ali ja ne bi ni dopustila.



Je li jedna od njih malo starija s kratkom kosom? Doduse tad je imala kratku kosu. Ja se sjecam te iz onog drugogo odjeljenja gdje budes poslije poroda. Bas mi je ostala u ruznom sjecanju zbog svojih komentara i stava. Oba puta kad sam isla gore da s eporodim.
Inace, imaju ok odnos prema pacijenticama i ljekari i sestre. Samo treba slusati sta kazu. Ne govore oni dzaba da ne treba hodati kad ne treba i da treba ili ne treba tiskati u odredjenim stadijima poroda. Uglavnom je zbog tih stvari i dolazilo do ruznijih scena. Nekim zenama jednostavno ne mozes dokazati. Meni je doslo da ustanem pa im kazem koju user posted image

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Porodilište Tuzla
19.10.2016 23:15:07   
mila87
Sve to na stranu ali niko nema pravo nikoga vrijeđati. Sestra Ivana je rekla zeni kojoj je dijete u inkubatoru i koje se bori za zivot da je ona kriva za to,da se nije uopste dala za svoje dijete itd itd...
Wtf?

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Porodilište Tuzla
20.10.2016 17:00:53   
manuela RR
Joj uzasa...
Porodila sam se prije 8 god.I svi su bili prema meni OK manje vise nisam zapamtila da su prema ikome bili bezobrazni...
Premda su znali da galame na zene koje su puno vristale,a za tu Ivanu sam jos od nekog cula da je jako neljubazna....
Nadam se da mi nece ona biti....

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Porodilište Tuzla
23.10.2016 18:23:33   
amelaaaa
Ccc svasta, bas se i ja nadam da me ta nece potrefiti ove godine.
Prosle godine u julu mi je bila babica Subha, i bila je stvarno korektna. Mada sam ja galamila kao da me kolju, ali niko nije obracao paznju user posted image Nisu mi ni pola rijeci rekli, osim kad da guram kad da predisem, i sve u svemu bili su ljubazni.
Ali su uslovi stvarno nula. Drago mi je sto ove godine makar peskir moze da se unese. Idem odmah spakovati user posted image user posted image I prozori su novi, prosle godine je bilo katastrofaaaaa user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Porodilište Tuzla
23.10.2016 18:31:49   
manuela RR
Nemam pojma ni sta smije ni sta ne smije da se ponese...
Nisam u toku nikako ako ima ko friske info da me prosvijetliuser posted image

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Porodilište Tuzla
25.10.2016 8:54:24   
mila87
Smijes unijeti:pamucne mrezaste uloske,mrezaste gace,pasta za zube i cetkica za zube,pampers za bebu,mentol bombone i vodu.
Eh sad ako imas srece nece ti niko ni gledat kesu pa ćeš moci unijeti sve.Meni npr nisu ni pogledali.Na prijemu me pitala sestra imas li peskir,ja kazem imam zasto,kaze idi istusiraj se,jer moras na carski pa se neces moci istusirati 3 dana.I ja fino se tu na prijemu istusiram.A bilo je taj dan 37 vani i ja se naravno oznojila tako da mi je bas godilo.Nemam pojma kako se zvala ta sestra na prijemu ali bila je skroz prijatna.Bitno je da ti to bude u kesi a ne u torbi.
A inace na carski sam isla jer je beba bila karlicno a zelena plodova voda...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *