|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji
20.12.2011 19:54:10   
Rabi
IZVORNA PORUKA: zeze

Super tema user posted image

Kod nas svekrva lomi pogacu na glavu mlade , to jos nisam procitala. A pogaca se pece u drugoj kuci, ne u mladozenjinoj.

Jel se tice svih obicaja?
Jucer sam cula kao kad gost jede da "mora" oprati ruke, da ne odnese nafaku iz kuce. user posted image



e fakat sam se nasmijala debelouser posted image user posted image user posted image

A za obikusu sam i ja cula! ali ja sam je shvatala kao osobu koja dodje sa mladom u njenu novu kucu, kako bi mladi obicnije bilouser posted image Da ne bude usamljena medju tiđinimauser posted image
obikusa joj dodje ko pomagalo da  se obikneuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Obicaji
20.12.2011 19:56:19   
*pcelica*
e za ovo sam ja skoro cula kad mi je dolazio mm prijatelj a frisak mladozenja. Pita ga nas komsija je li isao puncu i jesu li ga vjesali Ja user posted image Onda on meni isprica da su se u nekim krajevima prije zetovi kad prvi put dodju kod punca vjesali za nog i onda se otkupljivali user posted image user posted image

< Poruku je uredio *pcelica* -- 20.12.2011 20:00:06 >


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Obicaji
20.12.2011 19:56:25   
Rabi
a nekadasnji obicaj vjesanja carsafa ujuto posle prve bracne nociuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Obicaji
20.12.2011 19:57:36   
Rabi
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

e za ovo sam ja skoro cula kad mi je dolazio mm prijatelj a frisak mladozenja. Pita ga nas komsija je li isao puncu i jesu li ga vjesali Ja user posted image Onda on meni isprica da su se u nekim krajevima prije zetovi kad prci put dodju kod punca vjesali za nog i onda se otkupljivali user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image plus user posted image user posted image user posted image plus user posted image user posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Obicaji
20.12.2011 19:59:22   
*pcelica*
Ma ja odmah zamislila mm On teska kategorija nebih ga morala otkupljivat sam bi pao user posted image user posted image
ajoj ja tek vidjela evo ispravila sam kucam u mraku user posted image user posted image

< Poruku je uredio *pcelica* -- 20.12.2011 20:00:47 >


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:02:45   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Rabi

a nekadasnji obicaj vjesanja carsafa ujuto posle prve bracne nociuser posted image

Cula sam za ovu provalu neki dan. Moja kuma išla nekima rodjacima na svadbu u Makedoniju. Mlada trudna 8. mjesec, a svekrva i punica ujutro mažu čaršaf džigericom, pa preko prozora  user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:27:11   
chantal
IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Rabi

a nekadasnji obicaj vjesanja carsafa ujuto posle prve bracne nociuser posted image

Cula sam za ovu provalu neki dan. Moja kuma išla nekima rodjacima na svadbu u Makedoniju. Mlada trudna 8. mjesec, a svekrva i punica ujutro mažu čaršaf džigericom, pa preko prozora  user posted image




user posted image user posted image user posted image    Mora se običaj ispoštovati!  user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:34:52   
teacher75
mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:41:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:43:30   
Rabi
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ma ja odmah zamislila mm On teska kategorija nebih ga morala otkupljivat sam bi pao user posted image user posted image
ajoj ja tek vidjela evo ispravila sam kucam u mraku user posted image user posted image


ma sto si zenouser posted image
Znam da si pogrijesila...nego onako u kontekstu cijele misli bi smijesnouser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:44:54   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!



Pa mozda neko  to i ne smatra obicajemuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:51:49   
chantal
IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!



user posted image   Za nepovjerovati,da neko pamti nečiji odg na anketi koja je bila postavljena prije tolikooo,bom je tebi dosadno ženo user posted image   a ovo anonimno je baš jadno na to sve...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Obicaji
20.12.2011 20:57:01   
Rabi
IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!



user posted image   Za nepovjerovati,da neko pamti nečiji odg na anketi koja je bila postavljena prije tolikooo,bom je tebi dosadno ženo user posted image   a ovo anonimno je baš jadno na to sve...


user posted image pa kako ti zapamti sve ovouser posted image Salim se...
A zato ona ovako samouvjerenouser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:02:49   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!


na to ne gledamo kao na obicaj nego na neko vlastito sujevjerje, ne volimo nista previse unaprijed da planiramo, jer se moze izjaloviti nedajboze


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:04:39   
chantal
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!



user posted image   Za nepovjerovati,da neko pamti nečiji odg na anketi koja je bila postavljena prije tolikooo,bom je tebi dosadno ženo user posted image   a ovo anonimno je baš jadno na to sve...


user posted image pa kako ti zapamti sve ovouser posted image Salim se...
A zato ona ovako samouvjerenouser posted image



user posted image znala sam da će se neko osvrnuti i na mene,pa ovako kad ona spomenu,sjetila sam se odmah te ankete i da su tičerku tad spopale žene,ali da anonimna to ne napisa nikad mi ta anketa pala na pamet ne bi... user posted image


(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:05:38   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!


na to ne gledamo kao na obicaj nego na neko vlastito sujevjerje, ne volimo nista previse unaprijed da planiramo, jer se moze izjaloviti nedajboze



tiky,zar i ti gledas na ta sujevjerja.
Potpisala bih te za ovu operaciju od obicaja.A svasta se nacitah ccccccc...


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:07:03   
teacher75
eto, to je jedino sujevjerje koje gledam, dobra prijateljica mi je na porodu izgubila bebu a sve bila kupila i pripremila, sama pomisao na to me dovodi do ludilauser posted image user posted image user posted image a mm nece ni da spominje ime buduce bebe, samo govori kad se rodi abd, smislicemo ime, nije ni prosli put htio da se izjasni dok nisam rodila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 67
   [Obrisana poruka]
20.12.2011 21:07:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:07:34   
Rabi
IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

mi smo hb operisani od svih obicaja i osipamo se na njih

A ne kupuješ odjeću za bebu prije nego se rodi?!



user posted image   Za nepovjerovati,da neko pamti nečiji odg na anketi koja je bila postavljena prije tolikooo,bom je tebi dosadno ženo user posted image   a ovo anonimno je baš jadno na to sve...


user posted image pa kako ti zapamti sve ovouser posted image Salim se...
A zato ona ovako samouvjerenouser posted image



user posted image znala sam da će se neko osvrnuti i na mene,pa ovako kad ona spomenu,sjetila sam se odmah te ankete i da su tičerku tad spopale žene,ali da anonimna to ne napisa nikad mi ta anketa pala na pamet ne bi... user posted image



Salim se naravno! I meni tako cesto nesto zapne za oko...i covjeku ostane u glavi htio on to ili neuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:12:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

eto, to je jedino sujevjerje koje gledam, dobra prijateljica mi je na porodu izgubila bebu a sve bila kupila i pripremila, sama pomisao na to me dovodi do ludilauser posted image user posted image user posted image a mm nece ni da spominje ime buduce bebe, samo govori kad se rodi abd, smislicemo ime, nije ni prosli put htio da se izjasni dok nisam rodila


Ma,bezze mi da sad to spomenem,ali nije to dokaz da ne treba kupiti.Moj braco je umro s nepunih dva mjeseca :(:(:(,zamisli,meni tad bilo 8 godina,seki 6.5,nakon nas dvije rodio se braco.Sve bilo tu,odjeca,krevetic,njegove igracke,cak je i gugutanje odzvanjalo jos dugo u kuci...no nije ga bilo.Hocu reci,smrt...ne daj Boze...moze uvijek da se desi.
Sta je bilo s odjecom i njegovim stvarcicama,ne sjecam se...
Tako da,baci i to sujevjerje da te ne izjeda.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:14:08   
teacher75
ma na izjeda me ali ipak necu, nekako mi je ovako drazeuser posted image ne zelim da te stvari stoje kod mene, al moja mama kupuje pa slaze kod nje, pa ce nam donijeti kad se user posted image rodi, kao i prosli putuser posted image idem provjerenom formulomuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:15:47   
Medić*
I mi smo operisani od obicaja user posted image U braku jedino sto sam unjela novine jeste da kada odemo za Skoplje umjesto kafe ujutru popijemo litre turskog caja user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:17:23   
Dida79
Ja kad sam se udala zlo mi je bilo od obicajauser posted image
Mm i ja smo se naknadno vjencali,sve dok se nismo vjencali moji nisu dolazili nama niti njegovi njimauser posted image
Nakon vjencanja njegova familija se skupi i idu na mir kod mojih..moji prvo posalju spisak ko ce biti od prisutnih tamo i svima se mora poklon ili ti boscaluk user posted image donijeti ..oni to svi odmah raspakuju tako da njegovi nisu mogli ni svasta stavitiuser posted image
E njegovi nose halvu,kafu i cigare toliko toga moraju ponijeti ako ne daj boze da necega nestane brukauser posted image A svi redom puse od mojih i staro i mlado i ako ne puse inace samo da pokusaju zeta obrukati user posted image
Onda moja tetka pocne da zvecka sa lancima.fakat za ovo nismo znali mm se isfura pa sta sad svi njegovi sa cudjenjem gledaju kako moja tetka vadi lance... zene moje to su ogromni lanci..i ide prema muzu kao sad cu te svezati u tom neki tetak zove moju ammu kao spasavaj zeta gotov je user posted image a on jadnicak sav ublijedio ne zna sta ga snadje i sat treba da radi..kad moja mam trci sa kovertom u ruci i spasava zetauser posted image
Sad mi nesto zao sto ga ne zavezaseuser posted image user posted image
Ma ima toga masa

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:19:21   
teacher75
ja stvarno i ne znam te neke obicaje, naravno znam za neke vezane za vjerske praznike jer su majka i dedo citav zivot to obiljezavali, al ostalo nikad nismo praktikovali u kuci, a ni mm ne voli nista to, tako da nisam bas upucena. nismo ni svadbu pravili bas zato sto ne volimo cirkus. kad sam rodila, bilo je nekih savjeta, tipa onaj crveni konac na rucici bebe- stavili da udovoljimo svekru i skinuli nakon par dana, ili kad su nam davali jaja i secer prilikom prve posjete s bebom- to nikad priej nisam ni cula ni znala, pa procitah ovdje ceremonija nadijevanja imena, pa nekakva pogaca kad dijete prohoda itd...- mi to nista nismo imali

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Obicaji
20.12.2011 21:21:06   
teacher75
nismo ni taj boscaluk odradili, e jesmo imali sisanu kumu jer nam je to simpa bilo, pa smo za rodjendan organizovali malu ceremoniju u igraoni, eto, to je jedini obicaj koji smo ispostovali izgledauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *