|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:30:35   
emma.L
Kazne, male kazne bi mogle pomoći. Mi ne kupujemo igračke, dobro pazimo na to. Doduše, ona i ne traži, nije navikla baš. Ali znam kako je kad odgovara (neki dan kažem MM-u da će nas za 10 godina tući user posted image  ako ovako nastavi). Nama je sada kazna sjedenje u njenoj sobi na krevetu i ne smije sići dok ne dođemo po nju, ne popričamo još jednom u miru zašto je bila kažnjena i šta je to ružno napravila (da budem sigurna da je shvatila), ne pomirimo se i tek onda idemo dalje. Ali i to ne pali uvijek - prekjučer je toliko histerisala i bacala se sa kreveta, grebala se po licu (pomislila sam sreća da sam joj odsjekla noktiće dan prije jer bi krvava bila), udarala po glavi user posted image . Ja sam morala apaurin popiti ali popustila nisam. I ostavila sam je i rekla da je ništa ne razumijem kad tako govori i kad odluči fino pričati da me zovne. Prvo se derala da će me istući, onda da ne idem jer "ja ne mogu bez tebe" (kad mi srce nije puklo), onda vrištala do iznemoglosti. Savjet nemam, samo izdržite. Ja se nekad osjećam tako bespomoćno, ali valjda to ide u staž roditelja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:36:03   
veeseelaa
ja svoju kažnjavam (uh kako krupna riječ) stajanjem u ćošku, par minuta i onda joj kažem "kazna je završena" al ona vrlo često neće da prestane biti u kazni, nastavi da plače i stoji po 10-15 min u ćošku user posted image
i kad joj dozlogrdi dodje i kaže "mama izvini" a nekad kaže "izvini se mama Ajši" user posted image  zavisi kako ona skonta ko je kriv

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:41:15   
ziki
Probali smo sa kaznama ali nista, slanje u cosak je vise izgubilo smisao jer je u nedelju u cosak prebacio fotelju, knjigu i par igracaka i pozvao nas da vidimo kako je sebi sredio. Inace nikad ga nismo ostavljali predugo u kazni vec se vodili koliko godina toliko minuta. Takodje smo praktikovali i to da ga pitamo zbog cega je bio kaznjen i da razgovaramo.
Sad sam nasla knjigu 7 pograsaka koje roditalji uglavnom cine, autora Jhona Firela i skinula sa bane prevoza. Mozda tamo nadjem nesto korisno.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:41:49   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja svoju kažnjavam (uh kako krupna riječ) stajanjem u ćošku, par minuta i onda joj kažem "kazna je završena" al ona vrlo često neće da prestane biti u kazni, nastavi da plače i stoji po 10-15 min u ćošku user posted image
i kad joj dozlogrdi dodje i kaže "mama izvini" a nekad kaže "izvini se mama Ajši" user posted image  zavisi kako ona skonta ko je kriv


Kraljica user posted image user posted image Pametno dijete skontala da je mama pogrijesila a ne ona user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:44:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Probali smo sa kaznama ali nista, slanje u cosak je vise izgubilo smisao jer je u nedelju u cosak prebacio fotelju, knjigu i par igracaka i pozvao nas da vidimo kako je sebi sredio. Inace nikad ga nismo ostavljali predugo u kazni vec se vodili koliko godina toliko minuta. Takodje smo praktikovali i to da ga pitamo zbog cega je bio kaznjen i da razgovaramo.
Sad sam nasla knjigu 7 pograsaka koje roditalji uglavnom cine, autora Jhona Firela i skinula sa bane prevoza. Mozda tamo nadjem nesto korisno.

user posted image user posted image user posted image
legenda...

ja ne kažnjavam ćoškom itd...
ja prestanem razgovarati sa njima...

kad me zovu mama, mama ja kažem Izvini ali ne mogu s atobom da pričam tužna sma jer me ne slušaš...

Možda da i ti pokušaša igrati na ''''osjećaje''''...u najtežim trenutcima kad su me ljutile znala sma sjesti i tugovati i čak plakati pa im bude žaouser posted image

i često u tim svojim tugama počnem nabrajati ovako '''' a ja sam tebe rodila, d aimam lijepu i pametnu curicu a ti mene ne voliš, radiš sve što ne treba...sad sam tužna...šta sad da radim kad me nevoliš i nećeš da slušaš''''
uvijek ta priča završi sa ''''mamma nemoj bitit užna, volim te itd, evo lsušat ću itd.''''

< Poruku je uredio Hanady RR -- 16.8.2011 11:45:32 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 11:53:36   
veeseelaa
moja malena zna da se kažnjavaju djeca koja ne slušaju i koja prave zijan, to je naučila u vrtiću i sad joj je kazna "stajanej u ćošku" golema user posted image  al čim joj kažem "Aša odmah u ćošak", ona ide bez pogovora user posted image
S tim što ne prakticiram za sve i svašta slati u ćošak da isti ne bi izgubio smisao

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 12:01:02   
Private
Blago vama kad vam djeca znaju za cosak,mog malca cak ni cuko sarplaninac nemoze prepasti.Doduse ima 23 mj.a izaci s njim negdje mi je mision imposibile.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 12:31:59   
megi
evo i mene da pitam iskusne mame kako ostaju ozbiljne
jer kad adna nesto radi sto ne treba ja stvarno budem ljuta i pokusavam joj to ozbiljno reci da shvati da je pogrijesila, ali ponekad mi se desi da se odvalim smijati jer je to sto je uradili osim za kaznu i toliko smijesno i simpaticnouser posted image
nikad od mene autoritetauser posted image

Hanady i ja svojoj kazem da sma se naljutila, da necu sad da pricam s njom i tako d abi ona za nekoliko meni nakon sto sam je nesto upitala rekla ne pricam ljuta sam, znaci sve kontaju i sve kopiraju

sto kaze ema ajde valjda sve to ide u roditeljski staz, prezivjecemo

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 13:00:34   
ziki
Mego okrenes se da te ne vidi dok se smjes. Mi takodje padamo od smijeha Nemirku, starno je smijesno gledat i slusat dijete od 3 godine kako se svadja kao veliki, ili radi neku stvar

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Odgoj djeteta
16.8.2011 16:19:36   
malecka60
Moram se i ja ukljuciti u ovu temu. Ja mislim da imam veliki problem s odgojem svog djeteta. Naime, kad smo sami slusa, dobar je. Otkako je mm na godisnjem, dijete ne mogu prepoznati. Stvar je u tome sto mu mm sve pusta, i kad A nesto pogrijesi, tj. lijepo se ne ponasa (bez razloga histerise, tuce tatu, svekrvu... mene jos ne smije...) i mene to njegovo uzasno ponasanje jako nervira. Imam tolerancije prema djetetu, ali kao majka znam sta moze a sta ne. E sad je tu jos jedan problem, barem ja mislim da je. Zivimo blizu svekrve, ulaz do ulaza i A cim ustane hoce kod nje, i pokusava tatu ucijeniti da ce tamo jesti a ne u svojoj kuci. Ja na to bijesnim. MM nikad ne moze "istjerati" svoje i uvijek malom pusti. Svekar i svekrva takodjer. Ja i na to bjesnim. Sa njima razgovaram i kazem da to ne moze tako, ne moze ga cetvero ljudi odgajati, ja sam za to da roditelji trebaju imati autoritet i oni odgajati svoje dijete. U nezavidnoj sam situaciji gdje vise nemam snage, jer je mali uzasno postao bezobrazan. Sta da radim? Cak sam razmisljala otici kod djecijeg psihologa na razgovor. A i gubim strpljenje, uhvatim me zivcana i znam da ima jos majki koji prolaze kroz ovakve situacije... s toga molim za savjet...

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 7:52:12   
Vinetu
Razgovaraj sa mužem... to je prvo.  Nisu bitni ni svekar ni svekrva.  Kako i sama kažeš ti i tvoj muž trebate odgajati svoje dijete.


(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 8:07:42   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Razgovaraj sa mužem... to je prvo.  Nisu bitni ni svekar ni svekrva.  Kako i sama kažeš ti i tvoj muž trebate odgajati svoje dijete.




Slažem se, jer opet je lakše kad oboje isto mislite ali to ni kod nas ne pije puno vode. Jer nana Emu čuva i neki dan ja dođem s posla i nana je još kod nas i igraju se prije spavanja. I krene Ema u krevet i kaže nana će je češkiti. Ja objasnim ženi da je oplakala par dana ranije jer sam ja bila s njom i ja ne pristajem na to uspavljivanje pogotovo sad pred treći rođendan i drugu bebu da počinje s tim. Ali nana je odlučila i otišla s njom u krevet i češkila je dok ne zaspi user posted image . Sljedeći dan MM izišao s posla ranije jer je dobila proljev u vrtiću i on je uredno rekao nani da to ne dolazi u obzir, da je poljubi i on ju je odveo u krpe. Iskreno, više od dvoje ljudi se i ne može slagati oko odgoja, bar ja tako mislim, i stoga i ne treba sudjelovati u odgoju. Ja sam uvjerena da kada ja sad ostanem s njom da ćemo zavesti malo discipline u roku od 15 dana. Već sam najvila ono tipa 'bujrum na kavu i igranje, ali ja sam sad slobodna za hranjenje, kupanje, odgoj i slično'.
A i sada smo u fazi kontriranja debelog na sve živo (ako pitam hoće li sok, odbrusi 'e neću sok, neću, neću' i slične gluposti). Jučer u vrtiću nije željela na izlet. Ja pomalo puštam to jer mislim da će proći i da je postala jako svjesna dolaska bebe uskoro; jedno vrijeme je utvrđivala svoje mjesto u svemu tome,a sada je okrenula na agresiju.
E sad pošto je puno ružimo i opominjemo, počeli smo se truditi da ne govorimo njoj da je zločasta ona nego da je ružan/zločast njen postupak. Tipa 'ti možeš biti krasna djevojčica kao jučer kad smo se igrali, a ovo sad je bilo jako ružno što si rekla'. (Samo se pitam jesu li na našu psihu ovoliko pazili, nešto se ne sjećam user posted image ).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 8:17:45   
vila_7
Meni se svidja kako vesela...za cosak! A ja ne bih kao Hanady- za osjecaje (nemoj se ljutiti to je samo moje misljenje-znas da se skoro u svemu slazem s tobom) jer sam zagovornik da dijete treba misliti u svakom trenutku da i ja nju volim a i da znam da ona mene voli-ma sta da se desi i uradi,ali naravno da se znaju granice sta se smije a sta ne i da se krsenje istih kazni -ali ovako kao vesela-coskom ili mozda odnosenjem igracke s kojom se dijete igralo.

A za odgajanje - svekrve i svekra - ja ih pustim da uspavaju moju bebu kako hoce, MM je uspavljiva na svoj nacin,a ja na svoj,i kao da fakat zna sta kod koga prolazi - daljinski kod nas nikad ne dira jer zna da ne smije i odmah kaze NE NE i prsticem mase,a kod svekrve ga redovno dira. I ja pustim-bake i dide i jesu tu da ih razmaze ali oni su pametni i znaju kod koga sta mogu.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 8:19:28   
vila_7
IZVORNA PORUKA: emma.L


E sad pošto je puno ružimo i opominjemo, počeli smo se truditi da ne govorimo njoj da je zločasta ona nego da je ružan/zločast njen postupak. Tipa 'ti možeš biti krasna djevojčica kao jučer kad smo se igrali, a ovo sad je bilo jako ružno što si rekla'. (Samo se pitam jesu li na našu psihu ovoliko pazili, nešto se ne sjećam user posted image ).


user posted image user posted image user posted image user posted image e meni se ovo svidja!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 10:52:36   
veeseelaa
Zivimo blizu svekrve, ulaz do ulaza i A cim ustane hoce kod nje, i pokusava tatu ucijeniti da ce tamo jesti a ne u svojoj kuci.


od malena si trebala dijete naučiti da se nigdje ama baš nigdje ne upada tek tako, mojoj Ajši nikada nije palo na pamet da lupa na vrata od sveki i da bude tako slobodna iako smo u istoj kući
Ja kad dodjem s posla, izlazimo iz auta i pravac haustor, kako mahalanje i lupanje, ne, ne, ne
zna se kad se ode u posjet kako i na koji način se dolazi, najavom samo
Tako da je moja Ajša naučila na tako nešto pa se čak i čudi kad je oni dozivaju i zna im reći "ružno je vikati"user posted image , jer nije navikla na tako što
Vikanje, susretanje, skakutanje, upadanje i sl NEEEEEE

Ovakva situacija (kad ste u istom objektu) se otme kontroli, zato u startu dijete treba usmjeriti
Meni to nije problem bio zaista al tako je od kada se rodila, ne volim to slobodno ponašanje kod djece pa ljudima okolo ne daju mira a i takvim ponašanjem automatizmom nekom daješ mogućnost da se isto ophodi prema tvom domu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 10:55:47   
veeseelaa
A ja ne bih kao Hanady- za osjecaje (nemoj se ljutiti


ovo možda i nije loše, al meni se ne da user posted image   a u vrtiću ih uče da će mama biti tužna ako ne bude slušala, tako da ona to već zna.... i često puta mi kaže "Ajša je dobra, mama nije tužna" user posted image  al  opet zglajza user posted image
ko bi sa djecom znao

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 11:00:44   
hampsi
vesela potpisujem svaku koju si napisala.
Kod mene se zna, mogu biti naopaka sa svake strane, ali mislim da sam dijete odgojila(odgajam) kako treba. Zna kako da se ponasa i ispred a i unutar kuce, i svoje i tudje.

< Poruku je uredio hampsi -- 17.8.2011 11:02:17 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Odgoj djeteta
17.8.2011 11:09:39   
veeseelaa
ja kažem živim u istoj kući sa svekrvom al života mi ko da i ne živim, apsolutno mi se niti u jednom segmentu isto ne osjeti jer zaista nisam taj tip i ne dopada mi se kad dijete trčkara tamo - amo
Imam dosta prijateljica koje lude zbog ovog al same su si krive, jedna mi se čak i žalila da kad naruži dijete sveki dodje da joj kaže da to tako ne može, e zamislite koji bezobrazluk?????? juser posted image
prosto u tim zajednicama ne možeš odgojiti dijete kako želiš i smatraš da je ispravno, pih
Zato u startu poredaš stvari pa ako sveki i nije baš za isto naviknut će se vremenom i prihvatiti isto, bez rasprave, samo kažeš meni se to ne dopada, ja to ne želim i ostaneš dosljedan tome
N akraju krajeva to su naši životi ne dajmo da ih iko koriguje po svom ćejfu, samo lagano i po svom


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Odgoj djeteta
31.8.2011 15:03:05   
malecka60
Slazem se sa svime sto ste napisale. Kad smo A. i ja sami, sve je super. Cim je muz u kuci, to je totalno druga prica-drugo dijete. Stalno pricam s njim da to ne moze tako, da od toga nastaju i drugi nepotrebni problemi. I stvarno se borim, ali i kad kazem svekrvi i svekru da nesto nije uredu kazu "dobro" i onda opet po starom. Ma ni za suhu sljivu me ne bendaju. I ja onda pop..user posted image , i kazem sve muzu. Dijete mi je u raskoraku kad je sa mnom i kad je s ocem i njegovim, katastrofa. Ali po svemu sudeci ja imam prvo problem sa mm vezano za odgoj djeteta a ovo ostalo sve "po kratkom postupku"-figurativno receno...

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Odgoj djeteta
31.8.2011 17:28:53   
malecka60
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Zivimo blizu svekrve, ulaz do ulaza i A cim ustane hoce kod nje, i pokusava tatu ucijeniti da ce tamo jesti a ne u svojoj kuci.


od malena si trebala dijete naučiti da se nigdje ama baš nigdje ne upada tek tako



Od malena sam samo ja ucila dijete kako treba. Medjutim djeca su cudo jedno, tj. veliki manipulatori. Ja sam toga svjesna, ali mm nije i nece biti dok ne skonta neke stvari. Mozda sad idem mimo teme, ali kad ja kazem da ne zelim da mi dijete sjedi za volanom (toboze da malo ocejfi a kasnije ne moze bez histerisanja izaci ili preci nazad)-mm i njegov otac kazu hajde sta ima veze pa dijete je i ja moram s njima borbu voditi samo zbog toga sto je dijete, pa sto A. ima nekakav red kad jede, spava a kod mm nema. Godinu dana ja sam bila odutna svaki vikend a mm nije u stanju svome djetetu napraviti dorucak nego samo sto ja izadjem na vrata a eto svekija po njih da idu doruckovati kod njih i budu dok ja ne dodjem, pred spavanje kad mm uspavkjuje dijete-ne daj boze da stavi najlon ispod carsafa posto jos uvijek ponekad zna piskiti u toku spavanja... itd... nego ja treba da budem policajac sm u svemu. Oprostite otisla sam sa teme ali morala sam ovo da napisem i ima toga jos puno... i znam sta je problem a sve mislim da ce samo doci sve na svoje...


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Odgoj djeteta
31.8.2011 20:43:05   
Vinetu
Oprosti, al' opet mislim da je problem u tvojoj komunikaciji s mužem.  Neki muževi ne znaju raditi prema osjećaju, već ih treba uputiti.  Fino daš mužu instrukcije... "za doručak ćete ovako", "ako se ovo desi treba ovako"... itd.  Znam da je njima najlakše uvaliti dijete nani/dedi, al' kad im daš instrukcije bude im lakše.
Objasni mu fino... "ako ga budemo na to navikavali onda ćemo imati problema ovakvih i ovakvih"...  Nekada oni ne vide dalje od nosa, to prihvati i njemu sve lijepo objasni!  (pa će i dijete i muž igrati kako ti sviraš : ))

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Odgoj djeteta
31.8.2011 21:08:43   
malecka60
cao
Ja sam muz od melecke i ne mogu da vjerujem sta citam.
Iako bih imao napisti svasta citaj replicirati na ovo ali ne zelim da
rasplamsujem vatru.Smatram da je svako dijete individualno i da je osoba za sebe,
ne mora voliti sto vole njegovi roditelji niti ga treba tjerati na to.
Dijtetu treba pristupiti s ljubavlju i paznjom i slusati njegove potrebe koje nekad ne razumijemo,
i naravno znamo pogrijesiti.Da se malo vratim na temu bili smo nedavno kod pedijatra
(upala grla) i pitali smo je za misljenje vezano za dijete vezano za odgoj i doc rece da su to sve faze i naravno da ce proci.
Imao sam to misljenje i prije nego sto je rekla doc i trubim stalno o tome.
Naravno da dijete trebaju odgajati roditelji i niko drugi , ali naravno da su tu i babe i nene i dede i dide itd......
koji u principu znaju razmaziti dijete.Ali sam i misljenja da dijete ne treba odgajati spartanski nego umjereno dati mu do znanja sta smije sta ne
naravno dijete nekad to ne razumije , DA LI MI SVE RAZUMIJEMO ?? Dijete kako raste (nase ima nepune 3 godine za dva mjeseca) svaki dan nesto uci i greske koje je pravio sa godinu nepravi sa dvije itd. hocu da kazem da ono sto nam je bio "problem" sad nije i naravno da ce tako biti cijeli zivot.
Nije jednostavno odgajati dijete u tome je i draz roditeljstva i njegova ljepota.Bitno je samo pruziti mu ljubav,paznju i sigurnost a sve ostalo je prolazno
tipa posarao je zid okrecis i objasnis mu da to netreba itd..... Smatram da je dobiti dijete nesto najljepse sto se svakom covjeku moze desiti.
Stvar je koliko roditelj ima strpljenja za njegove ispade a mislim da ga mora imati mnogo jer na kraju krajeva zivis za njega.
Bitnija je stvar kako se roditelji slazu i kako gledaju na neki problem ako to mozemo nazvati problem mislim na dijete koje je nemirno i nekad neposlusno nego samo dijete.Usput zivimo blizu mojih unazad dva mjeseca problemi nisu poceli od tad naravno da ih je bilo i prije samo ih neko ne zeli vidjeti ali otom potom.
Ivinite sto sam vas mozda smarao ali zelio sam da napisem nesto kao muz kao otac, i necu vise pisati bez obzira na replike ili odgovore ili bilo sta.
Uzivaj te sa svojom djecom jer vrlo brzo rastu.
Ljubim vas






_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Odgoj djeteta
31.8.2011 21:25:43   
hatepsut
U odgoju djeteta trebaju ucestvovati tata i mama !Kad moj K. pogresi i dobije kaznu da dodje ne znam ti ko on je u kazni (najcesce u sobi) ,jednom je sveki kazala "pustite ga",mm joj objasnio da ako ga podjemo "pustat" na glavi ce nam kasnije skakati.I zaista nikad nisam popustila ako ga muz kazni,niti muz da popusti ako ga ja kaznim!Ako mislimo da smo pretjerali nasamo to rijesimo a ne pred njim jer tad djete uzme furset.S druge strane imam u komsiluku djevojcicu od 2,5g koja svojima u kuci psuje,zlo mi kad kazu "mala je ne zna",zeljezo se kuje dok je vruce!Ne smatram se strogim roditeljom(moja okolina zna da nisam stroga) ali smatram da djete treba na odredjen nacin kaznjavati kad pogrijesi,jer kasnije se "popustanje" i to "ono je malo"obije o glavu!Mi smo s K. uvijek ozbiljno razgovarali i ukazivali mu na njegove greske!Moj sin ima 9god. i primjer je kako u ulici onako i u skoli (kad vam ucitelj pohvali djete onda znate da ste donekle "uspjeli").Ja razumije da vi volite svog djecaka,ali vi ste njega rodili ,nije on vas.Bez ljutnje,opet podvlacim znam da volite svoje djete i da mu zelite najbolje,ali necete to postici ako jedno "steze" a drugo popusta !LP

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Odgoj djeteta
1.9.2011 18:03:24   
Anoniman
Naravno da dijete trebaju odgajati roditelji i niko drugi , ali naravno da su tu i babe i nene i dede i dide itd......
koji u principu znaju razmaziti dijete.Ali sam i misljenja da dijete ne treba odgajati spartanski nego umjereno dati mu do znanja sta smije sta ne
naravno dijete nekad to ne razumije , DA LI MI SVE RAZUMIJEMO ?? Dijete kako raste (nase ima nepune 3 godine za dva mjeseca) svaki dan nesto uci i greske koje je pravio sa godinu nepravi sa dvije itd. hocu da kazem da ono sto nam je bio "problem" sad nije i naravno da ce tako biti cijeli zivot.
Nije jednostavno odgajati dijete u tome je i draz roditeljstva i njegova ljepota.Bitno je samo pruziti mu ljubav,paznju i sigurnost a sve ostalo je prolazno


user posted image user posted image   ja se slazem 100%  , nane i djedovi uvek decu maze pa nemoj te tu slast uskaratit  kao i tetke i mozda negde i ostali  pustite neka se i oni malo osecaju glavni , vazni ,  

ne verujem u vaspitavanje dece verujem u postovanje granica (jasno zacrtanih znaci odredjeni prioriteti i
nema dobro haj sada mozes samo  suti )   i zelja  sa obe strane i opsta kultura , lepi maniri

a kaznjavanje ???????????? ma ne  jer deca ne nauce nista od toga da sta nauce ne bi se ponovo i ponovo kaznjivali  popratite zasto to radiu sta se to u njegovoj glavici desava i pricaj te ja pricam sa svojom decom sto smo sretni kad smo , sto smo ljuti , tuzni i ja njima i oni mene

ne zanima me bas uopste sta ce okolina za moju decu misliti niti da li ce me neko pohvaliti niti reci da sam uspela jer kada vreme prodje ona odrastu ne bih da zalim sto nisam tu bila i kad su gresili user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 1.9.2011 18:15:10 >

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Odgoj djeteta
2.9.2011 18:05:56   
hatepsut
Jako je ruzno kad vase djete nesto opsuje recimo komsinici,rodici ili vama,to nije "malo" nego NE odgojeno djete,na to sam mislila pod okolina user posted image a kad vam ucteljica na roditeljskom kaze "vase djete je za svaku pohvalu" moje srce je ko kuca   mora se znati ko je roditelj i ko postavlja granice!ako ja kazem da iz skole ide pravo kuci,mogu svi drugari da odu na igrice on mora kuci!Na zalost svi poroci su im na dohvat ruke i ako necete voditi racuna...moze svasta da se desi !Kod mene su kazne tipa nema tv ili da ide u sobu uvijek palile!I niko ga ne moze "osloboditi" kazne izuzev mene!A opet svi mi imamo svoje "metode" odgoja,i svi radimo onako kako mislimo najispravnije,jer niti jedan roditelj ne zeli zlo svom djetetu !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *