|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:08:32   
emma.L
Mi smo imali ovu fazu isto, izvedem pred zgradu, ne da mi rukicu. OK, ne moraš, ali tako ne možemo šetati, i vratim je kući. Plače, plače i upravo ovako kažem: Kad prestaneš plakati, idemo vani, ali moramo se držati za rukicu da ne padnemo, da nas ne udari auto, da se ne izgubimo... I snesem je za sat vremena. Drugi put je nisam ni spustila da šeta, već me je držala za ruku. Ovo se desilo možda ukupno 3 ili 4 puta kad je imala nekih godinu i pol ili malo više.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:25:07   
veeseelaa
ja nemam problema sa držanjem za rukicu....
al juče sam imala jedan problem user posted image  išli smo porodično na ručak, ajde to je nekako prošlo al kad smo sreli prijatelje, čiji je mali imao loptu ona ju je htjela za sebe, nekako smo je varakali dok smo pili kafu al kad smo krenuli kući ona je plakala i otimala petogodišnjem dječaku loptu
Baš mi je bio blam, svi su čini mi se gledali u nas.... mm ju je ružio a ja velim nemoj u javnosti još će neko pomisliti da smo loši roditelji user posted image
helem nije se smirila dok joj maleni nije dao loptu, koju smo odnijeli kući user posted image user posted image  svo vrijeme je u autu govorila "moje, moje..."


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:43:11   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nemam problema sa držanjem za rukicu....
al juče sam imala jedan problem user posted image  išli smo porodično na ručak, ajde to je nekako prošlo al kad smo sreli prijatelje, čiji je mali imao loptu ona ju je htjela za sebe, nekako smo je varakali dok smo pili kafu al kad smo krenuli kući ona je plakala i otimala petogodišnjem dječaku loptu
Baš mi je bio blam, svi su čini mi se gledali u nas.... mm ju je ružio a ja velim nemoj u javnosti još će neko pomisliti da smo loši roditelji user posted image
helem nije se smirila dok joj maleni nije dao loptu, koju smo odnijeli kući user posted image user posted image  svo vrijeme je u autu govorila "moje, moje..."



Mislim da se svi kad-tad nađemo u ovakvim situacijama, i ja sam. Samo što ja nisam dozvolila da željenu stvar, koja nije njena, uzme još naročito ponese kući. Prvi put kad dozvoliš takvo što, sljedeći puta će još veće scene biti i za manje stvari.
Kod mene može da se dernja, vrišti, ne interesuju me ljudi oko mene, a i oni skontaju da je to nama (djeci) problem -ljudi bulje u nas.

Evo u nas scene neko jutro, svratili u trgovinu prije vrtića da kupi sebi sok, bonbone i jabuke za počastiti drugare. Jabuke sam uzela ja a ona hoće da nosi ovo dvoje u rukama bez kese. Kažem joj da mi da jedno da ja nosim tako da mi da ruku a ne ona će sama. Rekoh ne možeš ulicom šetati sama, već mamu za ruku. Ona počela da se buni, ja je još jednom lijepo zamolim da mi jedno od tih stvari da da ja nosim da mi može dati ruku, nije me poslušala. Onda sam ja uzela sve i stavila u njen ruksak. Plakala je, ma nije toi plač, toj rikanje bez suza. Ljudi su izlazili na balkone. Mene vala baš briga. Nakon 200metara nije prestajala onda sam joj kazala da ako nastavi da se dernja bez razloga da ću da bacim u smeće pa neće imati ništa. I dok najzad nisam i bacila u smeće jer je plakala i narednih 50 metara. Ušutila se kad je shvatila da sam bila ozbiljna i govorila da će me slušati. Da vidiš sad sama potrpa svoje džidže u ruksak i kaže mama nosi.
Dala sam joj izbor, nije bilo dovoljno hoće sve-ne može i tačka.
Koliko je moja metoda ispravna ili ne, ne znam, kod mene ovo pali i nema scena sljedeći puta.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:45:18   
veeseelaa
Samo što ja nisam dozvolila da željenu stvar, koja nije njena, uzme još naročito ponese kući. Prvi put kad dozvoliš takvo što, sljedeći puta će još veće scene biti i za manje stvari.


ma ne bi joj ni ja dozvolila, al otac od malenog joj dade, bezveze mi sad bilo da je vratim
da su moji prijatelji bi al od mm su pa ne htjedoh ispasti oštrokondžauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:48:36   
mamabb
E da i u nas je bilo ovo za rukicu, ne da. Znala sam se vratiti ispred zgrade nakon što joj nekoliko puta lijepo objasnim da neće štati ako mi ne da ruku i da ću joj dati slobodu kad dođemo na odredište,ali ne. Vjerujte nakon drugog puta kad se vratila u kuću nije bilo toga više, sama da ruku. Imala sam i zakazane sastanke i s drugaricama i sa malom rajom, sve ja to otkažem i glasnos na telefon kažem zašto nismo došle da i ona čuje. Nama je ovo upalilo.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 105
   [Obrisana poruka]
11.4.2011 9:56:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 9:58:59   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Samo što ja nisam dozvolila da željenu stvar, koja nije njena, uzme još naročito ponese kući. Prvi put kad dozvoliš takvo što, sljedeći puta će još veće scene biti i za manje stvari.


ma ne bi joj ni ja dozvolila, al otac od malenog joj dade, bezveze mi sad bilo da je vratim
da su moji prijatelji bi al od mm su pa ne htjedoh ispasti oštrokondžauser posted image


Mah mene su rpzvali oštrokondžom davnouser posted image  briga me brate. Išle u kupovinu i ima slobodu da izabere sebi slatkiš koji želi, ali samo jedan i amin tapijauser posted image  Došli na kasu ugledala lizala i hoće i lizala, rekoh , dobro, ali vrati kinder jaje. O ne, ona hoće sve, sad bi još krem bananu. I dalje stojim iza svog, može da izabere od to troje jedno, plač hoće sve. Ja lijepo vratim sve osim kinder jajeta. pLače ona, a teta s kase jao pa nemoj plakati, pa bla bla, ja kežm ajti draga fati se posla otkucaj mi to pa da idem. A njoj kao žao male što plače pa hoće joj ona dati lizalo, reko ženo draga da sam mislila uzeti uzela bi joj ga, a taman se počela smirivati kad je vidjela da nema vajde. Ohrabrena tetom počeše opet suze. Rekoh ženo pa šta mi napravi. Hoće ond ada jo da lizalo. NE MOŽE I TAČKA. veli pa platiću ja. Ama, nije do para nego našeg dogovora kjoi želim da se poštuje. Okrenu se ona malenoj i sa aljenjem reče, jao teško tebi, jest ti ova mama strogauser posted image . Draga moja teško se tebi ako  se nastaviš petljeti tamo gdje ti nije mjesto. Od tad me nešto izbjegavauser posted image

< Poruku je uredio mamabb -- 11.4.2011 10:03:33 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:09:16   
Lulu_08
Ja sam oštrokondža od rođenja L. haha, i uživam u toj ulozi user posted image .

Par puta sam dobila "dobronamjerni" (ahaaa...malo morgen) komentar na moju strogoću, na što sam kulturno uzvratila kako to nije njihovo djete i da o odgoju MOG djeteta JA odlučujem, čiča miča gotova je priča.

I dalje postoje sukobi, različita mišljenja i komentari, ali zaista me ne interesuju.

Par puta se nešto onako bezazleno, ali što je moglo biti opasno, desilo zbog tuđeg popuštanja i nepažnje, na što su dobili predavanje od mene i svaki put sam do sada tako postupila a i na dalje ću sigurno.

Valja mami poslje ispravljati krivu Drinu koju je neko drugi iskrivio, e neće vala dok sam ja živa!!

Uh, al me hormoni nose hahahahaha... Ajme...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:10:23   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Samo što ja nisam dozvolila da željenu stvar, koja nije njena, uzme još naročito ponese kući. Prvi put kad dozvoliš takvo što, sljedeći puta će još veće scene biti i za manje stvari.


ma ne bi joj ni ja dozvolila, al otac od malenog joj dade, bezveze mi sad bilo da je vratim
da su moji prijatelji bi al od mm su pa ne htjedoh ispasti oštrokondžauser posted image


Moradoh uletiti, imamo i mi 'vrletnu' četvorogodišnjakinju kojoj se svaki put kad bi mama nešto rekla da ne može dido ili neko iz okoline popuštali. Pa nemoj je, mala je. A ona jedinica, pa užassss.
Moja jetrva joj ne da da se recimo igra s šminkom, sveki kaže ma daj joj itd. Sad je užas, a nije ona više tako mala al i dalje hoće da je sve po njenom i to joj je potpuno prirodno. Scene ako nešto nije po njenom su užasne, ne dao Bog to gledati.

Ja, poučena iskustvom, mislim da ću postupati kao mamabb, ako jednom dopustiš, ode to u nedogled. Ja bi rekla tom prijatelju, ne, hvala, lopta nije naša i ne možemo je ponijeti kući, i lekcija naučena jednom za sva vremena.



Vjeruj i ja sam. Gledala sam šta se uradi od djeteta sa ''sitnicama''. P sad hoće štikle da nosi sa šest godina i milion nekih drugih gluposti.
SVojoj stvarno dozvoljavam svašta nešto, ali u onim stvarima za koje ja smatram da može. Npr neki dan sam pravila hurmašice i ona samnom. I njene su se ispekle i jela ih je. Sreći nije bilo kraja.
Neću reći da nema scena, ima i bude ali koliko me god glava zaboljela ne dozvoljavam joj da istjera u svojoj budalaštini.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:17:31   
veeseelaa
ma meni bilo bezveze da pokvarim tako divan dan
osim toga mm je trebao odreagirati user posted image  ubiću ga user posted image
inače što se tiče familije ne miješa se, odnosno ja to ne dam al nešto mi bi nezgodno kad čovjek dade loptu malenoj i kaže "ajde bona to je samo lopta"
e sad da ja zapnem ko luda neću, vrati i bla bla
Kažem da su bili moji prijatelji bi al nešto mi bi bezveze da skontaju da sam ja glavna user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:25:12   
veeseelaa
a da ne pričam da su nam svo vrijeme prijatelji od mm sugerirali da se opustimo, da pustimo dijete da diše
a mi ko zapete puške, ona za sto mi za sto, ona trči mi za njom user posted image user posted image
ja sve kontam da ne padne, da se s nekim ne sudari itd
vidim ljudi Boga mi opušteni, djece hejbet same trčkara tamo - amo
dal se opustiti ili ne??? neznam stvarno
meni ne ide

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:31:22   
Hanady RR
myb@by...ona savršeno razumije sve što joj ti govoriš i zato razgovarajte....
veći strah imaš ti od njenog šetanja po sredini ulice nego što je to stvarna opasnost...logično niste na autoputu i ti kraj nje ru vidljive ste...naravno rizik postoji ali sklanjanje na prostor gdje se šeta i objašnjavanje konstantno da je samo tu možeš samu pustiti će imati efekt...
Kada jako plače i dugo...svako malo ponovi joj da kada prestane idete napolje da šetate...
a vani stalno razgovaraj s anjom...
meni se suprug znao smijati koliko ja pričam sa svojom djecom koja ne govore...ali ja stalno razgovaram i stalno učimo gdje je dozvoljeno šetanje, gdje trčanje, gdje mama mora držati za ruku a gdje ne...
moja starija šeta sama kraj mene, ali pri prelasku semafora sama daje ruku i ponavljamo koje su naše boje na semaforu a koje nisuuser posted image

Mlađa također stalno ponavlja sama, sama šeta...ali ja je pustim smao gdje je to dozvoljeno i već smo naučile da su auta brza, da beba kad čuje auto da mami ruku itd...
samo razgovaraj, jeste to i faza ali da bi je uspješno prešli pričaj sa djetetom user posted image

vesela, sory...al pogriješili ste...
jednom ne je uvijek ne...
a jednom da...dovest će te u poziciju da ćeš stalno dolaziti kući sa tuđim igračkama...što nije frka a ko je drugo dijete nagodno...ali ako je i drugo dijete generacija vašem...biće suza i plača i histerije.
Nije problem pokazati u društvu način odgoja mame...i da otac na te stavri ne gleda isto...logično je da mame više nekih sitnica rješavaju....a otac kada vidi kako to mama radi nastavlja kao i ona.
I mi smo imali želje za tuđim stavrima...ali nikada nikada ih nismo nosili...
Ljetos je farah onako mala željela kolica i lutku Ilhanine lamije...vozala po parku, zabavila se i željela da ponese kući...nisam dozvolila...obajsnila sam maloj bebi da to nije njeno i da ima svoje kada dođe kući, ako nema imat će jer to žarko želi.
mislim da smo uzele ta kolica i lutku lamija bi bila uplakana i onda nismo ništa rješili.
ja uglavnom u tim situacijama pribjegnem teoriji odvatiti pažnju...tipa ona plače za lutkom a ja kažem ''jao vidi mace zove te'' ili '' e a sad idemo da jedemo bombone'' i tako.
nemoj me pogrešno shavtiti pls...samo sam ti rekla što se može desiti kasnije ali nije pravilo. Možda je ovo samo bila želja za tom loptom, možda nikada više ne poželi tuđu igračku.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:32:59   
veeseelaa

vesela, sory...al pogriješili ste...
jednom ne je uvijek ne...
a jednom da...dovest će te u poziciju da ćeš stalno dolaziti kući sa tuđim igračkama...što nije frka a ko je drugo dijete nagodno...ali ako je i drugo dijete generacija vašem...biće suza i plača i histerije.
Nije problem pokazati u društvu način odgoja mame...i da otac na te stavri ne gleda isto...logično je da mame više nekih sitnica rješavaju....a otac kada vidi kako to mama radi nastavlja kao i ona.
I mi smo imali želje


ma naravno da smo pogriješili user posted image  sad sam baš ljuta na sebe zbog toga
a inače vrijedim za strogu mamu, pih, ništa od mene
moram se popraviti, nastojaću da se više ovakvo nešto ne ponovi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:36:09   
veeseelaa
jedina olakotna mi je da se ovo prvi put desilo pa sam i ja malo bila zbunjoza, nadam se da više neće


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:37:45   
Anoniman
znam samo da nista ne znam  a da sma puuuuuuuuuuuunnnooo znala kad sam tudju decu gledala i cudila se "pa kako ga / je roditelji ne vaspitaju" al kako ova moja rastu pobila sam sve svoje teorije  o odgoju user posted image  
user posted image a bogami se ubih od price, igre, citanja ali brate  slabo mi to ide znam samo da kako deca rastu pocinju i tu strogocu da negiraju i da udaraju kontra   ma videce te 
kaze meni jetrva samo "poravni" polako ne stresiraj se al kako neko moze neko ne moze

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:39:28   
veeseelaa
kaze meni jetrva samo "poravni" polako ne stresiraj se al kako neko moze neko ne moze


i meni isto govore al ja nekako vazda u pripravnosti, vazda sugeriram, usmjeravam itd
ne mogu brate da j pustim da devera kako ona hoće
al juče me baš poštenski izradi user posted image  mala barabica

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:40:40   
veeseelaa
ja dodjem kao neka babaroga, dijete bježi od mene user posted image
a nekad mi zbog toga bude loe, ja se slomih oko nje a ona ode babi, a on puno popustljiviji od mene

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.4.2011 10:41:55 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:40:55   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jedina olakotna mi je da se ovo prvi put desilo pa sam i ja malo bila zbunjoza, nadam se da više neće



Joj što volim samouvjerene ljude bez kompleksa! Ti si moj idol hahaha!!

Nije sramota reći pogriješila sam nastojaću da to ne uradim više, i ti si primjer za to!

I meni se dešavaju te odgojne greške, ali ja volim što se to dešava, jer tako moje dijete vidi od rođenja da je ljudski griješiti, ali da postoji riječ izvini i nisam trebala to uraditi iz tog i tog razloga. Ja redovno ukoliko u nečemu pogriješim objasnim mojoj L. šta je mama uradila i kako sam drugačije trebala postupiti, vjeruj da i ona sa svoje 3 godine to radi, jako je svjesna. Iako trenutno živi u svijetu mašte, jer joj mašta radi svašta, kada nas 2 same sjednemo razgovarati to je ravno razgovoru velikog djeteta hehehe...

Ma milina user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:40:58   
Anoniman
poszuju mamine/oceve zakone dok ih se boje onda vala teraju ono svoje

bas bi na ovu temu rado pisala kad vam malo deca odrastu ako budemo zivi i zdravi  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:45:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Djana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jedina olakotna mi je da se ovo prvi put desilo pa sam i ja malo bila zbunjoza, nadam se da više neće



Joj što volim samouvjerene ljude bez kompleksa! Ti si moj idol hahaha!!

Nije sramota reći pogriješila sam nastojaću da to ne uradim više, i ti si primjer za to!

I meni se dešavaju te odgojne greške, ali ja volim što se to dešava, jer tako moje dijete vidi od rođenja da je ljudski griješiti, ali da postoji riječ izvini i nisam trebala to uraditi iz tog i tog razloga. Ja redovno ukoliko u nečemu pogriješim objasnim mojoj L. šta je mama uradila i kako sam drugačije trebala postupiti, vjeruj da i ona sa svoje 3 godine to radi, jako je svjesna. Iako trenutno živi u svijetu mašte, jer joj mašta radi svašta, kada nas 2 same sjednemo razgovarati to je ravno razgovoru velikog djeteta hehehe...

Ma milina user posted image


user posted image user posted image user posted image  ma i mi ferceramo dobro kad smo same, jel se neko pojavio dobra je 10-15 min i onda bi po svom
sasječem ja to, al evo nekad fulim
al kontam ajd od muža su prijatelji, a  i onako me bije glas da mi je muž muževan user posted image user posted image user posted image  rekoh ajd da se ne umiješam, kontam on će a on ništa, mislim nešto je ko rekao al slabo Boga mi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:47:43   
HAHA
Nije stvar u tome da se bude strog,već dosljedan,koliko god je to moguće.Ako nešto jednom vrijedi mora svaki put tako,jer ako jednom popustimo to djecu zbunjuje i nisu više sigurna šta mogu a šta ne.Svako dijete iskušava naše granice,dokle može ići.Što kažeš Hanady svi misle da sam luda koliko pričam,znam za sebe reći pluća su mi ko kontjener velika,ali šta ću.Neki dan je moj Hamza u parku lupao nekakve flaše od piva,kad sam vidjela posjela sam ga na klupu i objasnila koliko sam razočarana njegovim ponašanjem(ljuta,zabrinuta,tužna)on je plakao,ali mirno slušao.Sankcija je bila odmah otići iz parka i još 2 dana ne dolaska,jedna žena je ostala paf,kaže nećeš ga istući,moglo mu je u oko otići,ja nisam mogla vjerovati šta me pita.Kad smo sljedeći put došli u park nije ni pogledao to mjesto i mislim da i neće više nikad.Mogu vam reći da je najteže biti dosljedan svome djetetu,ali isplati se.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:48:04   
ena23
IZVORNA PORUKA: triputmama

znam samo da nista ne znam  a da sma puuuuuuuuuuuunnnooo znala kad sam tudju decu gledala i cudila se "pa kako ga / je roditelji ne vaspitaju" al kako ova moja rastu pobila sam sve svoje teorije  o odgoju user posted image  



hih isto mi je. ovaj moj mali je da-Bog-sacuva. Trebam se prvo ja malo vaspitati o strogoci i dogoju. Ja sam prava popustljiva mama koja bi dala sve da joj djete ne place i znam da ce me to jednog dana ukopati. Ko fol sam pocela sa nekim vaspitno-popravnim mjerama al sve je to jos u fazi razvijanja i ucenja, i mog i njegovog. Zato imamo babu koji nas redi- i mene i njega user posted image
nekad sama sebi jako zamjerim. a nekada sam jednostavno i ja djete sa njim...  jednostavno, kome vidim da smeta moj nacin i moje djete, ne idem mu i ne dolazi mi- tackica.
A zbilja sam se pocela jako truditi oko odgoja i nabavljam razne knjige i prirucnike- vidjet cemo hoce li imati efekta. user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:49:41   
Hanady RR
Svako novo susretanje s anekom situaciju je stresno i za roditelja i za dijete...
takvih situacija je mnogo u odgoju, ali kada postavite postuolate sebi...i ne odustajete od njih tako će i biti.

recimo moja zaova ima sina mlađeg 5 mjeseci od moje starije kćerke...
On je često imao želju da odnese neku njenu igračku...
ja sma uvijek rekla...ne ne možeš...jer sam znala ako dozvolim njemu morat ću i svojoj curici.
I moja je plakala za nečim što nema trenutno....
znala je plakati na moru u želji za još jednim sladoledom...ali ako je 2 do ručka za mene dovoljno onda je i za nju...
treći dan sama je shvatila da neće dobiti treći....nije ni tražila nego savršeno jasno skontala u kom vremenskom razmaku su ona dva dozvoljena....

ja ne kažem da je sve savršeno i perfektno kod mene...ima i kod nas nebuloza i još uvijek faza i fazica...ja doduše sa njih dvije u razamku od nepune 3 godine stalno sma u nekoj fazi...i ono što primjećujem na isti način ne mogu rješiti istu fazu kod mlađe kao što sam sa starijom...
ali ne odustajem...sve se nadam da sam bar uspjela odgojiti sebe i postaviti sebi pravila koja primjenjujem na djeci svojoj...i stalno i sebi ponavljam da to što me duša boli kada plaču je nekada za njihovo dobro.

uglavnom vesela...vama se može desiti da nikada više ne poželi tuđu igračku...
moćda je već bila pospana, možda s eveć umorila, možda je želja za loptom ustavri bio samo način kenjakanja od umora ili želje za sokom ili vodom ili spavanjem.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:49:57   
veeseelaa
iskreno mislim da dvogodišnjaci nisu baš "spremni" za dugometražne razgovore
Mogu ja njoj nešto objasniti al ne baš sve, mislim da me baš ne konta
možda sa 3 + to bude išlo bolje al sad... ne vjerujem.... ipak je ona mala....
neznam kako to druge mame sa dvogodišnjacima uz razgovor rješaju, malo teže mislim....
neznam opet

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Odgoj djeteta
11.4.2011 10:52:03   
Anoniman
moja ena 23 ja nisam popustljiva  bas sam stroga kod mene je NE i danas i sutra i opet za tu stvar ali   nista oni to krijuci sad od mene pocinju raditi ja se razocarala    a ne shvataju da to ne treba vec misle ma goni se bre mama  ne shvataju zasto to ne treba vec oni po svome  mislim da sam failed u svom tom odgoju

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *