|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
29.11.2012 14:08:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:09:53   
vjestica
uglavnom ignore metoda je upalila, jer ne znam kad se zadnji put bacila na pod i vrištala
vjerovatno je pomoglo što smo poečli izbjegavati publiku, pa izlaziti samo sa psom u park kad nema nikoga
nedostak publike i mog nereagovanja na vrištanje je vjerovatno uticalo da izbaci to histerisanje iz upotrebe
i još jedna stvar koja je možda imala uticaja - počela je histerisati kako je krenula u vrtić (privatni) barem smo mi s tim povezali, dali je tamo vidjela od djece ili šta li već
kad smo ej prebacili u državni, tu se dosta naučila redu, tu im ne daju da histerišu,fascinirala sam se kad sam neki dan došla po nju, a cijela jaslička grupa (a znate koliko su te grupe u državnim vrtićima) sjedi mirno

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 677
   [Obrisana poruka]
29.11.2012 14:13:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:30:43   
Lady26
Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:32:29   
Medić*
IZVORNA PORUKA: vjestica

uglavnom ignore metoda je upalila, jer ne znam kad se zadnji put bacila na pod i vrištala
vjerovatno je pomoglo što smo poečli izbjegavati publiku, pa izlaziti samo sa psom u park kad nema nikoga
nedostak publike i mog nereagovanja na vrištanje je vjerovatno uticalo da izbaci to histerisanje iz upotrebe
i još jedna stvar koja je možda imala uticaja - počela je histerisati kako je krenula u vrtić (privatni) barem smo mi s tim povezali, dali je tamo vidjela od djece ili šta li već
kad smo ej prebacili u državni, tu se dosta naučila redu, tu im ne daju da histerišu,fascinirala sam se kad sam neki dan došla po nju, a cijela jaslička grupa (a znate koliko su te grupe u državnim vrtićima) sjedi mirno


Mislim da to nema veze sa vrticem toliko vec jednostavno kao i svaka faza prolazi. Ni u jednim ne daju da djeca histerisu, jednostavno je djecija normalna faza, neka to djeca nauce kod kuce jer im se popusta u svemu, trci na svaki njihov mig i sl. Vidis i djeca koja idu u drzavni istid vid ponasanja imaju, zar ne :) Sada j tvoja cura veca, pa ta faza prolazi polako. Moje dijete je imalo te ispade bijesa, urlanja i bacanja po podu nekada ok dvije godine, do 3 se smanjivalo. Uglavnom tada nije isao u vrtic, a mi smo to sasvim nrmalno ignorisali.



< Poruku je uredio medic slatki -- 29.11.2012 14:39:23 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:37:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

prvo, nemoj je pls, puckati.
Drugo, ako si je vec ruzila i ona tako krene prema tebi tuzna, rasirenih ruku...prihvati je, ali reci da ubuduce slusa mamu, pa da se ne bi ovako svadjale, vi ste najbolje drugarice i morate se slusati. Ovako ja. Pije vode...do iduci put.user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:40:08   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

ako je ukazni, onda je u kazni, nema grljenja i maženja, jer će itekako zanti da joj to prolazi i nisi ništa postigla

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:42:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

ako je ukazni, onda je u kazni, nema grljenja i maženja, jer će itekako zanti da joj to prolazi i nisi ništa postigla


nema maženja dok ne pokaže da je svjesna grešek...izvine se...
kaže neće više...
sjede u krilo al ne ljubim i ne mazim dok ne dokaže da me voli...jer u našoj kući rečenica ''riječi volim te nošta ne značlče ako mi ne pokažeš'' a pokažeše tako i tako....
pa nabrojim sve što je izazavlao moju ljutnju...
to se uvije odnosi na neposluh koji može dovesti do povrede sebe il drugoga...sve ostalo je dječije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:42:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

prvo, nemoj je pls, puckati.
Drugo, ako si je vec ruzila i ona tako krene prema tebi tuzna, rasirenih ruku...prihvati je, ali reci da ubuduce slusa mamu, pa da se ne bi ovako svadjale, vi ste najbolje drugarice i morate se slusati. Ovako ja. Pije vode...do iduci put.user posted image


Upravo tako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 684
   [Obrisana poruka]
29.11.2012 14:43:02   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:45:59   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

prvo, nemoj je pls, puckati.
Drugo, ako si je vec ruzila i ona tako krene prema tebi tuzna, rasirenih ruku...prihvati je, ali reci da ubuduce slusa mamu, pa da se ne bi ovako svadjale, vi ste najbolje drugarice i morate se slusati. Ovako ja. Pije vode...do iduci put.user posted image


Ja bih ovako..a uz to joj možeš reći da si i ti jako tužna i povrjeđena zbog njenog ponašanja.

Ja ne bih imala srca da je ne uzmemuser posted image



da, i ja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:47:13   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?
Pokusala sam je ne uzeti, ignorisati, ali mi srce puca kako place, kad kaze dodji mama, uzmi me mama user posted image
A kad je uzmem, onda razmisljam u sebi da to sto sam je naruzila ne pije vode ako sam je uzela u narucje...znat ce da cu je uzeti svaki put....
Kontate me?

prvo, nemoj je pls, puckati.
Drugo, ako si je vec ruzila i ona tako krene prema tebi tuzna, rasirenih ruku...prihvati je, ali reci da ubuduce slusa mamu, pa da se ne bi ovako svadjale, vi ste najbolje drugarice i morate se slusati. Ovako ja. Pije vode...do iduci put.user posted image

Ne puckam, imam sipkicu user posted image
99,9% samo zaprijetim njom (i vec se drzi za guzu i govori necu vise nikad user posted image user posted image ) ili je pucnem sipkom da je ni ne osjeti bukvalno, ali nju to toliko "zaboli"....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 14:56:06   
mala_sa
Ena divan post, bas se dosta iz njega moze izvuci user posted image

Mi imamo problem otimanja ruke; dok prelazimo ulicu; ili se setamo - bilo kuda.
Ja ga pustim da ide sam, ondje gdje nema auta, i gdje mu nee nisa biti; al bas ne znam sta da radim kad pocne da cupa ruku i izvija se na sred pjesackog; ili na uskom trotoaru.
Jucer smo oboje isi da ja predam neke papire; i pola puta je bio super seta i drzi me lijepo; i onda odjednom pocne cupati ruku, i kad ga ja ne pustam onda pocne trzanje nogama i izvijanje user posted image .

Mene zanima, kako ste vi uspjele "nauciti" djecicu da vam daju rukuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 15:17:17   
milenium

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mene zanima, kako ste vi uspjele "nauciti" djecicu da vam daju rukuuser posted image user posted image user posted image


ako neda ruku,nema ni ni ić nikud.tako je kod mene.i nikad nismo imali problema s davanjem ruke,ama baš nikad.ako ćeš dat ruku idemo ako nećeš ok,ne idemo nikud,ili idem sama.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 15:24:07   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Sta uraditi (ja nisam pametna) kad naruzite dijete ili ga pucnete (svejedno) i onda ono place, jako place, tuzno, i ide prema vama rasirenih ruku da ga/je uzmete u narucje...?



Uvijek je zagrlim, uzmem u naručje i iskoristim (ma kako to ružno zvučalo) njenu trenutnu "osjetljivost" da joj ponovim kako je njeno ponašanje bilo ružno.
Nikad je nisam uskratila svog zagrljaja, (jer ljudi zaboravljaju fizičku bol, ali psihičku teško) ali se nikad nisam ni pokajala što sam je kaznila, izružila ili pucnula - uvijek je to zaslužila.

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Mene zanima, kako ste vi uspjele "nauciti" djecicu da vam daju ruku

Nikad je nisam puštala da ide bez moje ruke (naravno tamo gdje to situacija i okolina nalažu), i onda kad je pokušala da se otme, ili bih joj stisnula jače ruku, i uputila ljutiti pogled, ili bih joj zaprijetila kaznom.
Mada moja nije bila toliko tvrdoglav kad je u pitanju rukica. Bila su joj dovoljna objašnjenja da je može auto udariti, ili da može pasti i jako se udariti.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 15:25:43   
Lady26
Ja je vecinom uzmem, jer kao sto rekoh zaista mi hoce srce puci kako tuzno moli....i kaze necu vise nikad, ili izvini...
I kad je uzmem kazem sta je pogrijesila da to ne valja i sl...slozi se sa mnom ali to brzo prodje i ona ode dalje "divljati" user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 16:03:19   
mala_sa
Milenium i ja se ovako ponasam kad idemo u prk; ali kad ja moram taj dan zavrsiti neke poslove, a djecak mora sa mnom, jer ga nemam kome ostaviti; onda nam se dese ove situacije.

Blue rose pokusala sam ja objasniti da je to opasno; al on ima 19mj i jos ne razumije da ga moze udariti auto; i da se moze povrijediti. Dosad par puta je bas bio tvrdoglav; i cim ja stisnem jace ruku, on pocne kociti noge; mlatarati njima, ili stane i nece vise da hoda...a auta cekaju da mi predjemo preko ulice user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 16:14:20   
milenium

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Milenium i ja se ovako ponasam kad idemo u prk; ali kad ja moram taj dan zavrsiti neke poslove, a djecak mora sa mnom, jer ga nemam kome ostaviti; onda nam se dese ove situacije.


stavi ga u kolica,to mi je najbolje rješenje,kolica su spasuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
29.11.2012 22:11:46   
mala_sa
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Milenium i ja se ovako ponasam kad idemo u prk; ali kad ja moram taj dan zavrsiti neke poslove, a djecak mora sa mnom, jer ga nemam kome ostaviti; onda nam se dese ove situacije.


stavi ga u kolica,to mi je najbolje rješenje,kolica su spasuser posted image


Trenutno se ovako najcesce i set_amo user posted image

Al moram ga pohvaliti, veceras smo bas lijepo set_ali za rucicu,par puta je pokusao da se izvuce, ali mu ja nesto pokazem pa zaboavi; tako da smo prosli bez scena user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 29.11.2012 22:13:13 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 9:59:34   
Lulu_08
Lady ja bih je uzela i kao i BlueRose "iskoristila" taj trenutak osjetljivosti njene da razgovaramo i dogovorimo se kako ubuduce raditi.

mala_sa moja starija curka je jako tvrdoglava, od rodjenja i po pitanju vecine stvari (rodjena na granici znakova ovan/bik haha). Po pitanju rucice da sam ja forsirala u njenom slucaju ne bi imalo nikakve koristi samo bi u kontra smjeru otislo sve. U njenom slucaju sam ja radila tako da sam pustala da ona drzi mene. TJ. dok je bila mala ja pustim prst a ona se drzi za moj prst, sada je njena rucica ta koja drzi moju ruku. Kada u par navrata nije htjela ja sam krenula ici bez nje a ona valjda kako se navikla da drzi moju ruku prepade se i brze-bolje za mnom i uhvati ruku.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 12:01:58   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Lady ja bih je uzela i kao i BlueRose "iskoristila" taj trenutak osjetljivosti njene da razgovaramo i dogovorimo se kako ubuduce raditi.

mala_sa moja starija curka je jako tvrdoglava, od rodjenja i po pitanju vecine stvari (rodjena na granici znakova ovan/bik haha). Po pitanju rucice da sam ja forsirala u njenom slucaju ne bi imalo nikakve koristi samo bi u kontra smjeru otislo sve. U njenom slucaju sam ja radila tako da sam pustala da ona drzi mene. TJ. dok je bila mala ja pustim prst a ona se drzi za moj prst, sada je njena rucica ta koja drzi moju ruku. Kada u par navrata nije htjela ja sam krenula ici bez nje a ona valjda kako se navikla da drzi moju ruku prepade se i brze-bolje za mnom i uhvati ruku.




Lulu eh onda me u potpunosti razumijes; moj djecak je rodjen 29.4. (i bas je tvrdoglav user posted image ). Probat cu i ja tu foru da on mene "voda", nadam se da ce ga uskoro proci faza; jer nekad zna biti bas nezgodno user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 12:03:38   
veeseelaa
Drugo, ako si je vec ruzila i ona tako krene prema tebi tuzna, rasirenih ruku...prihvati je, ali reci da ubuduce slusa mamu, pa da se ne bi ovako svadjale, vi ste najbolje drugarice i morate se slusati. Ovako ja. Pije vode...


isto i ja deveram
a moja kći kaže "mi smo sestre"user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 12:09:41   
henna ze
mi smo jutros počeli raspravu na temu batina...
naime moja kolegica radna ima dvije kćerke..jedna ima 16 godina..i ona nju i sada tuče..
nisam htjela da pametujem..to je njeno dijete..neka radi šta hoće..ali me zanimalo i postavila sam pitanje..zbog čega? to je djevojka...ne vidim svrhu ni potrebu..kaže ja ako sam joj naredila da sredi kuću i ako ne bude kad ja dodjem..zna se šta je čeka..ja sam ostala u šoku...pitam a zašto se ne dogovorite lijepo..i ako već ne ispoštuje..uvedeš joj kaznu..postaviš pasword na komp..ili joj ne kupiš kredit za mobitel..ili nešto slično...nema izlaska..ali to se po meni sve može riješiti običnim razgovorom..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 12:16:03   
Amani12
Henna,to zaista ne razumijem.user posted image

Pa ja svog,uskoro trogodisnjaka,nikada nisam pucnula,udarila,ali nikada.

Sve rijesavamo razgovorom ,u najgorem slucaju time outom,odnosno
odlaskom u sobu da se smiri on i da se mama smiri,da mozemo lijepo i smireno razgovarati.

Fizicki kaznjavati 16godisnju djevojcicu ,to mi je strasno.user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 12:21:42   
Lady26
Amani tvoj djecak je zlato....
Lanu bi pucnula vjeruj mi user posted image , makar jednom.....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *