|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:12:51   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja sam inace inatlija po prirodi.
SJecam se ona mene udara a ja se ukopam i sutim. A ona ceka da ja odvalim plakati i derati se i da je molim, nemoj prestani ovo ono. Ma jok, suze nisam pustila. A to joj je zivce dodatno jebavalo.



I ja sam ovakva bila, brat se dere po pivara, a ja ni mukajet. :)

A šamar nikad nismo dobili, niti sam ikada ikog udarila šamarom, samo šipkica.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:32:07   
hanabanana
Ja ne mogu da vjerujem da sam jedina ovdje koju roditelji nisu tukli?! user posted image

Sjećam se jednog maminog šamara, mogla sam biti 4 osnovne.
I sjećam se njenog izvinjenja nakon dva-tri sata.

A vjerujte da nisam bila dijete koje se vidjelo ali se nije čulo.

Tata nas nikada u životu nije udario. Ma taj nije znao ni zagalamiti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:35:37   
teacher75
nisu ni mene tukli, sjecam se samo jednog samara od mame, ali prijetili su mi sipkicom kad sam bila mala, mada je nikad nisam osjetila ali sam je se ipak bojalauser posted image a ja znam pucnuti lanu, objasnjavanje kod nje definitivno ne pali, ponovim 100 puta, ali dok ne pucnem sipkicom ili ne zaprijetim ne poslusa

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:36:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu da vjerujem da sam jedina ovdje koju roditelji nisu tukli?! user posted image

Sjećam se jednog maminog šamara, mogla sam biti 4 osnovne.
I sjećam se njenog izvinjenja nakon dva-tri sata.

A vjerujte da nisam bila dijete koje se vidjelo ali se nije čulo.

Tata nas nikada u životu nije udario. Ma taj nije znao ni zagalamiti.



Mene nisu tukli ni seku...tada u ovom slučaju jeste mama al sam je i prepala kasnila sam i još je htjela prevariti i kad sma počela sa pričom ja umjesto nje ona me ošamarila nekoliko puta...a onda i plakala i pričala itd...

a pričom je ubijala u pojam...nekada sma znala posmiliti mlatni me molim te smao šuti višeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:37:53   
Galicia

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu da vjerujem da sam jedina ovdje koju roditelji nisu tukli?! user posted image

Sjećam se jednog maminog šamara, mogla sam biti 4 osnovne.
I sjećam se njenog izvinjenja nakon dva-tri sata.

A vjerujte da nisam bila dijete koje se vidjelo ali se nije čulo.

Tata nas nikada u životu nije udario. Ma taj nije znao ni zagalamiti.


Smatraj se sretnom osobom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:40:23   
veeseelaa
pričom je ubijala u pojam...nekada sma znala posmiliti mlatni me molim te smao šuti više


isto

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 731
   [Obrisana poruka]
30.11.2012 13:42:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 13:44:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja se sjećam jednih batina...imala sam 10 godina i kolegica i ja mamama krale cigare i pušile...Tad me je mama istukla po guzi krvnički...i nikad joj se na tome neću moći zahvaliti...cigare mi nikad ni naumpale više nisuuser posted image

Mimo toga, ne sjećam se nekih batina, možda kad sam bila jako mala onako prutićem da nas je znala dohvatiti, ali od osnovne škole pa na dalje sve smo rješavale razgovorom.
Ona je doduše bila pravo osjetljiva na nas dvije, jer je ona često bivala bijena kad je bila dijete...pa nam nije željela ostavljati traume.
Zato se sjećam razgovora do duboko u noć. I ponekad ona želja: a da me hoće i ošamariti samo da skrati pričuuser posted image



Evo sve nekako slično svima...mislim dobar psiholog bi zaista mogao i zaklječke donijeti neke...

Moja majka je kćerka alkoholičara...lahka mu zemlja bila i dogledala ga do smrti al je znala ispričati priče bježanja krpz prozor nje i njene majke i sestara u zimu u ponoć da ih dedo ne istučeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 14:56:46   
mala_sa
Ja sam takodjer dobila samo jedne batine u zivotu; i to sipkom. Kad sam imala 8 godina. Ali mene te batine nisu ni upola zaboljele, koliko me je zaboljela svadja mojih roditelja poslije; jer je babo bio izricito protiv takvog kaznjavanja. I dan danas se sjecam, kako su me poslali u susjednu sobu sa nanom na spavanje; a oni se posvadjali; mislim da to necu nikad zaboraviti.
od tog dana ja sam sam odlucila, da razmisljam o svojim postupcima, jer nisam mogla podnijeti da se roditelji svadjaju zbog mene.

ovo za pricu se u potpunosti slazem; ja sam nekad znala "prispati" sjedeci; al nema da legnes dok mama "ne zavrsi" user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 15:09:08   
vila_7
I mene je mama tukla pruticem, ali nekako meni to bas i nije tesko padalo - doduse nije me krvnicki tukla....

Meni je gori 1 samar nego stotine batina po guzici Nekako batine po guzici jesu ruzne ali samar te dodatno i ponizi nekako,tako da nit sam ga kad dobila niti bih ikad dijete osamarila.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 15:09:20   
Medić*
Nas je 4 djece. Otac nas nikada nije udario, ma ni okrzao sto se kaze, ali zato mama je prutic cuvala na ormaru, vazda je po malo visio da ga bolje vidimo. Nikada nas osamarila nije, jedino pruticem ili rukom po guzici. Onda ni rukom vise nije jer se otac naljutio i rekao da ce ruke odsjeci u slucaju da rukom vise udari a pruticem moze :)
Najezim se kada vidim da neko nekome opali samar.

< Poruku je uredio medic slatki -- 30.11.2012 15:10:01 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 15:10:51   
veeseelaa
ali samar te dodatno i ponizi nekako


da

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
30.11.2012 15:13:59   
hanabanana
  • "Kad udarite dijete, nastojte da to bude u bijesu, čak i po cijenu da ga osakatite. Hladnokrvni udarac niti se može, niti bi se smio oprostiti." - rekao je Bernard Shaw.

    (odgovor članu veeseelaa)
  • Neposredna veza do poruke: 738
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:28:09   
    hatepsut
    Batina je bilo,donekle,nije to bilo izivljavanje ali prutic jeste.sjecam se jednom da sam nesto pricala kad su kod mame bili gosti ja sam upadala u rijec i nametala nesto svoje mozda sam bila 2-3 razred,cak sam rekla kako je moja mama nesto pricala s kolegicom user posted image prava mala tracarica.dobila sam prut po dupetu i nisam vise nikad user posted image ne znam ni to sta mi je bilo ,al znam da sam bila "advokatica" tu noc.kasnije su nastajale kazne,a meni je bilo draze da me namlate nego da mi nesto zabrane ili da mi pricaju 5 sati o tome.

    < Poruku je uredio hatepsut -- 30.11.2012 15:31:34 >


    _____________________________

    "Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

    11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
    27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

    (odgovor članu hanabanana)
    Neposredna veza do poruke: 739
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:33:45   
    Medić*
    Iako je i kod nas prutic radio, mama je stvarno bila saburli, 4 djece, izmedju nas svih po 1,5 godina razlike, otac po inostranstvu vazda, ali njene rijeci i kada zijan napravimo sreca mi vas djeco srela u najvecoj ljutnji jednostavno su urezane duboku u nama.

    < Poruku je uredio medic slatki -- 30.11.2012 15:34:08 >


    _____________________________

    Nema vece institucije od roditelja!

    (odgovor članu hatepsut)
    Neposredna veza do poruke: 740
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:34:08   
    gvendolina
    samaranje ili bilo kakvo udaranje po glavi i licu mi je bas van svake pameti user posted image ja sam A cak grdila kada je u prici govorio "opalicu ti samar" ,a ne da se takvo sto uradi. Znala sam ga pucnuti po guzi ali sam se svaki put pokajala i ne mogu sebi oprostitiuser posted image Poslusno i vaspitano dijete moze se odgojiti i bez batina,samo je potrebno biti dosljedan i neophodno je da se oba roditelja podrzavaju. da ne dolazi do situacija da dok jedno grdi drugo tjesi i obara autoritet.

    (odgovor članu hanabanana)
    Neposredna veza do poruke: 741
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:42:33   
    Mirkica

    IZVORNA PORUKA: eldinky


    IZVORNA PORUKA: Iman83

    Kad smo kod tantruma u javnosti...neku noć moja cura stala kod kioska i hoće lizu. Ne bi meni bila ta liza problem da ona nakon metar dva u Konzumu ne traži bobe, pa malo dalje balon, a želim da zna d ane može svaki put kad izađemo dobiti nešto ili bilo šta.
    I na moje 'nema lize' krene tantrum...ja naravno ignorišem i govorim idemo šetati ja i tata, ona sjedi i plače a žena u prolazu dobacuje: 'c c c'!!!
    Meni naravno, ili mom 'nekulturnom' djetetu možda.

    Rekoh gospojo, nešto vam zapelu u grlu...nemojte se slučajno udavitiuser posted image

    user posted image user posted image kako ljudima padne na pamet da komenterišu ili da se umiješaju u porodični razgovor ničim izazvani



    Iman to je i te kako dobra metoda koju ja primjenjujem kod Ishaka ON MORAAAAAAA DA ZNA DA NE MOZE DOBITI SVE jednostavno moraaaaaaaa , moj sin je lud za autima i kada god udjemo u prodavnicu ako vidi auto ( a Bog dao svugdje ih ima za kupiti) pada u nesvjest hoce i hoce , ja Bogami to hladne glave stavim ga u kolica onnn vristi dere se suze lete ali NECE dobiti auto bas zato jer place i zeli na silu a da vam slikam njegovu sobu ima sigurno 100 onih malih autica pa velikih vecih i najvecih i oept hoce e neces , nego ja mu uvjek kupim kada on nije tu i donesem a da na plac mu kupujem ne ide , a iskreno uvjek pokusa na plac.

    _____________________________

    Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

    BA 13.12.2008

    (odgovor članu EEDITH)
    Neposredna veza do poruke: 742
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:45:33   
    Nedi
    Ne sjecam se da sam dobila batine....ikad...stvarno se ne sjecam.

    Dijete sam pucnula po guzi za 5 godina 5 puta i to bas za neke uzasne stvari a i tad mi je bilo krivo. Nikad ga nebi udarila po glavici niti opalila šamar. Znam mu ponekad stsnuti blago rukicu kad smo vani ali u zadnje vrijeme i to ne jer se mozemo dogovoriti.

    N iz vrtica donosi svakojake stvari...tipa Opalit cu ti samar itd


    (odgovor članu gvendolina)
    Neposredna veza do poruke: 743
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:50:51   
    lajlac
    Moji roditelji su po prirodi pacifisti veliki, nikad nisam osjetila njihov bijes, nervozu ili nesto slicno. (barem ne dok sam bila mala)...ali svejedno jedino su me batine odgojile...drugo nista nije upalilo. Moja mama cesto kaze: batine su iz raja izasle! Jedino je tako sa mnom izasla na kraj, drugacije nije mogla.

    _____________________________

    Lajla

    (odgovor članu Mirkica)
    Neposredna veza do poruke: 744
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 15:57:23   
    Mirkica
    Moja mama je divno i milo bice ma ta ti zena ne zna biti ljuta a da te udrai to je vec nesto vise za nju, lai ipak sam uspjela par puta dobiti batine od mame jeste da su bile propracene smjehom :))))) Evo jednog slucaja kojeg rado spominjem , imala ja 16-17 godina i ja u kuci a mama u vrtu ispod kuce i izasla ja na prozor i zovem mami i pitama je sa prozora od kuhinje MAMA STA IMA DA SE JEDE hahahahah a sve vec bilo skuhano i na sporetu trebala sam samo pogledat i uzeti , kaze moja mama SAD CU JA i tako upala je onako sva ljuta i par puta ene po guzici naravno ja sam skaktala i smijala se a danas shvatam koliko sam bila bezobrazna.

    _____________________________

    Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

    BA 13.12.2008

    (odgovor članu lajlac)
    Neposredna veza do poruke: 745
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 16:05:02   
    EEDITH
    sreca mi vas djeco srela

    i moja mama ima tu uzrečicu,prelijepa je.........ida mi živi sto godina.
    bilo je kod nje šipkice,ali je protivnik šamara ili nedaj bože dijete udariti bilo kuda sem po guzi.
    kod mene ima klupa za razmišljanje odn.tabure ako se pogriješi.
    a dječje hirove ignorišem,mora se znati šta može a šta ne

    _____________________________

    U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

    (odgovor članu Medić*)
    Neposredna veza do poruke: 746
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    30.11.2012 16:16:08   
    Medić*
    IZVORNA PORUKA: eldinky

    sreca mi vas djeco srela

    i moja mama ima tu uzrečicu,prelijepa je.........ida mi živi sto godina.
    bilo je kod nje šipkice,ali je protivnik šamara ili nedaj bože dijete udariti bilo kuda sem po guzi.
    kod mene ima klupa za razmišljanje odn.tabure ako se pogriješi.
    a dječje hirove ignorišem,mora se znati šta može a šta ne


    Prelijepa uzrecica stvarno.

    Vidi se da ima veze sa radnim mjestom user posted image I nije im lose da razmisljaju na tabureu, svidja mi se :)

    Mirkice e neka te pucnula, vjeruj ismijah ti se pravo. Ja sam jednom dobila batine od mame, jer sam isla i uzimala na racun u prodavnici pored nas i da ce mama sutra platiti. Iz skole se vracala i svima ( drugaricama) kupovala sta zele, zapamtila sam to user posted image

    _____________________________

    Nema vece institucije od roditelja!

    (odgovor članu EEDITH)
    Neposredna veza do poruke: 747
       RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
    20.11.2015 16:31:44   
    Lilyfee
    I ja sam dosta doma sa djetetom jer si mogu to prijuštiti i jer mislim da me sad treba više nego ikad,a da je lako nije. Odradim neki radni dan i vjeruj da mi je bilo bolje što se živaca tiče.Umorna budem u svakom pogledu al budem ispunjena i zaokupljena drugim stvarima. Razgovaram više sa odraslim ljudima,razmijenim po koju i ne radim kao na traci jedne te iste stvari. Riječ ne od 6 ujutru do 20 navečer kad ne radim izgovorim mali milion puta,dok u 17 sati kad dođem doma željna svog djeteta (iako umorna) popustim i sa strpljenjem odradim toliko toga jer kontam - pa sad ce za koji sat i vrijeme spavanja,a nismo jedno drugo imali.

    _____________________________

    <3 Love <3

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 748
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 29 [30]
    Idi na:








    Anketa

    Šta da saznate...
    пеперутка16

    ..da nosite trojke, šta bi uradili?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *