|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
18.1.2008 12:19:55   
issa
Hej cure moje, vi po kafama hodate, zavidim vam! E kad dođem u Sarajevo, popit ćete je i sa mnom, sigurno!Samo ne znam kad će biti. Malo mi je dalekouser posted image
 
Ja sam jutros opet rano ustala, ali sam išla vaditi nalaze. Pa malo muž i ja šetali po gradu, ispijali kafe, kupovali neke stvarčice i tak....
nalazi su Ok, malo mi je urin bezze, zamućen ali kaže dr to je normalno u trudnoći i da mogu piti uvin čaj. A opet s druge strane mi je rečeno da ne pijem uvin. Ko bi ga znao!
 
Sutra je pregled i JEDVA ČEKAM! Zbog prehlade sam to mislila odgoditi za srijedu, ali kad pomislim da je to još 4-5 dana, muka mi je. Moj komšija dr mi je rekao da prehlada neće utjecati na rezultate nalaza, osim ako je temperatura iznad 38 može utjecati na broj leukocita, čini mi se....Ili eritrocita...Ma nemam pojma.
Uglavnom, sve je OK! pronašla sam kolica koja mi odgovaraju...user posted image  Zagreb - Kika - 3000 kuna, kad se vrati PDV22%, super mi dođe! Idem na taj ebay vidjeti šta je reći...
 
Ljubim vas sve user posted image
 
p.s. Nisam riba u horoskopu, valjda i škorpije nešto vrijedeuser posted image  Ali sam riba u podznaku
 
Evo malo densa  user posted image baš sam raspoložena danas

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
18.1.2008 13:36:54   
ElmaB
Cao Suzanauser posted image

Striet imas kupiti u apoteci u Robotu u Hrasnom i kosta 8,15 KM. Super je, a i inace svi njegovi preparati su dobri,melemi i sl... Pozdrav Issa i tebi i dargo mi je da si pronasla kolica, a kada se sutra vratis s pregleda obavezno se javi!user posted image
Baby, javi se i ti,ali i sve ostale mamice!user posted image

Pozdrav!!!

Elma B.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
18.1.2008 17:52:44   
baby
Cao cure
 
Suzi drago mi je da si dobro i ja ti zelim sto prije bolovanje i da imas vremena malo za sebe ,
A pogoto ti cestitam na sincicima ,  i dok nisam zaboravila sto se tice riba ja sve ribe koje poznajem su pedantne uredne i detaljne ,
 
Elma B upravu si za da se netrebam opterecavat o tome dokad ce mi bebice bit u stomaku i svakako da samo da se ode zive i zdrave  .
 
 
ISssa stobom se sladjem i ja se osjecam usamljeno a zao mi sto nas dijele kilometri i sto nemozemo sve 4 sjest i popiti kahvu sto neznaci da se nemoze i to desiti . Obavezno javi kako ti je bilo kod doktoa Pusa
 
 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
18.1.2008 17:56:29   
baby
Eh sad moram nesto da vas pitam posto ste sve vi vise od mene trudne u zadnja dva dana su mi grudi imam osjecaj vruce kao da gore ali to osjecam i u cijelom tijelu a posebo u glavi tacnije usi kao da mi se pusi iz usiju bas me neke vrucice fataju a nemam tempeaturu , ja sumnjam da nije od viska krvi u organizmu.user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
18.1.2008 18:41:21   
issa
Baby, normalno je da grudi gore. pripremaju se za dojenje. I meni su gorjele barem dva mjeseca, sad je to puno manje. dakle, ne brini, priroda čini svoje...
 
Moram reći eda sam malo user posted image , jer me dr na pregled naručio tek u nedjelju. A muž i ja se nabrijali da idemo sutra, fakat ne mogu dočekati da ih vidim.Al dobro, strpit ću se
 
Ljubim vas

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 10:25:50   
ElmaB
Dobro jutro cure!user posted image
 
Baby, ta napetost i vrucina su sasvim normalni i to osjeca svaka trudnica. Ja sam imala to sve do prije nekoliko dana. Je li ovo slika tvojih beba? Super je!
 
Gdje ste mame? Je li to jos spavate?
 
Pozdrav!
 
Elma B.user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 11:03:57   
issa
Jutro!
Ja evo pijem kafu, pa ću malo u šetnju. Elma, šta se radi?
Baby, Suzi i ostale mame...ustajte...dan je odličan

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 11:44:13   
Suzana
Cao zene,
 
Evo ja bila malo vrijedna, pa sjela malo da odmorim, i naravno, idem vani jer je vrijeme ekstra.
Ko moze biti neraspolozen kad je ovako suncano, a pogotovo u zimskom periodu!
Idem sa prijateljicama u grad na kafu i u setnju, a onda cu sa muzem na neki rucak. Nikako mi se ne vraca kuci dok je dana user posted image .
 
Baby, nije jos sigurno da su obje bebe djecaci, nadam se da ce nam Dr moci tacno reci kojeg nam je spola druga beba. user posted image user posted image
Vrucine koje spominjes, ne osjecam, ili ne u takvom obliku. Mozda posljednjih par dana da su mi noge vruce navece kad legnem, a btw, cirkulacija mi je uvijek losa i noge s mi uvijek hladne. Sto se tice grudi, takodjer ne bih osjecaj definisala kao da mi gore, nego klasicna tezina i bol kao u PMS-u.
Issa, ako je to sutrasnja nedelja, onda ce je to vrlo brzo, strpi se i vidjeces svoju curicu i ? - i kod tebe se za drugu bebu jos ne zna, zar ne?
Elma, mi se cujemo da pijemo kafu user posted image  i prosetamo Vilsonovim.
 
E bas bi bilo super da se sve 4 mozemo naci, Zenica je jos blizu, ali Bihac je bas daleko. U Bihacu nikada nisam bila, a voljela bih, posebno da vidim taj biser Unu. Kad spomenuh ime ove lijepe rijeke, to ce da bude ime moje curice, ako bi se desilo da druga beba bude user posted image . Sa mojom mamom nisam pricala oko imena, ali da zna da planiram ime Una, bila bi presretna. Ona i ja smo htjele da se moja rodica koja se rodila '87 zove Una. user posted image  Mozda je ime sudjeno za moju djevojcicu. user posted image
 
Curke, koja ste tacno sedmica, koji vam je termin poroda (mada cemo se sve mi malo ranije poroditi)?
 
Ja sam kao sto mozda znate u 19. sedmici, a termin poroda je 09.06.2008.
Znam da je Elma 5 sedmica ispred mene, a Issa mislim samo 1 sedmicu?
Baby, podsjeti me koja si ti?
 
Sve vas puno pozdravljam, i naravno, veliki pozdrav i svim ostalim mamama na forumu, a koje nam se ponekad pridruze u ovim nasim malim razgovorima.
 
Pusa! user posted image




(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 11:48:51   
Suzana
Curke,
 
Molim za vase misljenje.

Bas na ringeraja.ba sam procitala da je 20. sedmica bitna za pregled, gleda se morfologija, razvoj...

Ja sam na pregledu bila u 18. sedmici i mislim da mi je Dr upravo ovo gledala. Narucila me je za mjesec dana. Sta mislite da li ja trebam otici sljedece sedmice, jer tada ulazim i bicu u 20. sedmici?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 11:52:42   
Suzana
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Cao Suzana!

Zanam ja da su oni po klinikama katastrofa, pa zato vec godinama idem privatno i obje trudnoce vodim kod dr Hadziomerovica. Ako bas zelis 4 D onda nekako pokusaj izdvojiti 200 KM i otidji privatno. Inace sva ta frka je uobicajena za dr Dizdarevic jer je ona sefica, a i ime je gore, pa to vrlo uspjesno koristi. Drago mi je da si konacno na bolovanju. A za pol druge bebice znat ces brzo. Bez brige! Sada kada si kod kuce mozda se uskoro i vidimo. Cuvaj se i puno pozdrava!

Elma B.user posted image




Elma, zaboravila sam ti reci da sam prekjuce posla na posao, i onda su me nazvali i rekli da zbog bolesti drugih ne dolazim, i onda sam obisla krug oko Vilsonovog. Samim tim sam prosla pored ordinacije Dr Mehmedbasica, i usla da pitam koliko mu je 4D ekspertni UZV, gleda li se na TV plazmi, da li se dobije DVD snimak (ono, cisto informativno)... DVD snimak se ne dobija, samo slicice, a ti si bila u pravu, 200 KM! Hello?! Nije normalan, to je zaista skupo...
 
Eto, cisto da prokomentarisem i to. user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 11:56:09   
issa
Suzana, ja sam jučer napunila 20 mjedjelja, dakle ušla sam u 21, tako mi pokazuje i ovaj trudnički kalendar. Termin mi je 8.6. user posted image  ( zamisli da rodimo isti dan, koma) i sutra ću na pregled. Nadam se da ćemo tada vidjeti spol druge bebe,  priželjkujem dečka pa se poslije ne mučimuser posted image  Bihać je prekrasan mali grad, idealno mjesto za rast i odgoj djece. Baš sam sretna što sa tu rođena i ne bih otišla nigdje dalje. U Bihaću ima mnogo djevojčica sa imenom Una, to je razumljivo naravno. I svaka je lijepa na svoj način i što je zanimljivo većina koje ja znam imaju plave ili zelene oči, baš poput Une. Zanimljivo je it o da većina djevojčica koje se rode 17.5. na Dan rijeke Une dobiju ime Una, iako su raditelji ranije planirali drugačije, Kad se cura rodi tog dana, dakle često dobije i najljepše ime.
 
Nemam pojma to za morfologiju, vjerovatno će moj čika dr sutra to da odradi. Javim vam u svakom slučaju,
 
Pusa mojim user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 12:02:31   
Suzana
Issa, onda smo ti i ja isto trudne?!
Ali meni dolazi ovaj jedan drugi trudnicki kalendar.
A na Ringerajinom mi takodjer pokazuje da sam u 20. mada mislim da je ovaj tacniji sto dobijam na mail. Jer koliko sam ja skontala, Dr pocinju racunati 1. sedmicu 7 dana nakon datuma posljednje mece.
Moja posljednja meca je bila 04.09. i koliko ja kontam to je to user posted image .
Ma 7 dana gore dole, it's the same.
 
I u Sarajevu ima Una, ali sigurno ne koliko u Bihacu.
Meni se cini da i nije toliko cesto u SA! user posted image
 
Javi se sutra.
 
Kiss.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 13:36:31   
ElmaB
Suzana!user posted image
 
To se tice morfologije ploda, tacno je da se to vidi sa 20. sedmicom, jer tada se zavrsava organogeneza, odnosno plod postaje bebauser posted image i formiraju mu se svi bitni organi. U koliko nesto nije u redu s plodom to se vidi i mnogo ranije i to bi doktorica morala vidjeti, posebno bi znala po mjerama kljucne kosti i obima glave(to je ono sto na nalazu pise BPD), jer to mjere na svakom pregledu i po tome znaju koja si sedmica. Tako, nemoj brinuti, jer ne daj Boze da sta nije ok, ona bi ti to vec rekla.
 
Jos jednom pusica!
 
Elma B.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 14:33:05   
baby
Hej cure oprostite ja sam jutros ustala u pola deset i umijem se nisam ni kahve popila i odem u grad . setala po gadu pila sa sestrom kahvu kupim ovo mjesecni Bebe novine avazove tu mi pise o dermatitisu i dobro je da sam dala psa jer pise ako i imas nije preporucljivo nikakve zivotinjice a posebno ptice a i njih sam nedavno poklonila imala sam dvije tigrice user posted image . kupim jos koji dugu pamucnu potkosulju i kuci evo sad pmalo kisica krenula

Suzi ja sam u 13 sedmici i koji dan a porod mi je 29 .07.2008 recimo da je mi trudnoca traje devet mjeseci .Danas mi je puno bolje vec sam pozelila na pegled a kazu da bas i nevalja stalno uvz radit meni svaki pregled je vaginalni uvz.

A sto se tice 20 sedmice ja sam bas jednom pisala ja sam narucena 7 marta tad cu imat 20 sedmica na pegled

Pusaaa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 14:58:51   
baby
Nije Elma ovo sam nasla na internetu pa sebi memoisalla , a imam novije slike uvz/a al nisam ih stigla prebaciti na Pc a a albumima imam sa 7 sedmica uvz slicicu

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 17:40:26   
Suzana
Znaci, ovako stvari stoje na danasnji dan 19.01.2008.:
 
Elma - 24. sedmica (ispravi me ako grijesim user posted image )
Issa - 20. sedmica
Suzana - 19. sedmica
Baby - 13. sedmica
 
user posted image
 
Elma - user posted image user posted image  user posted image user posted image
Issa - user posted image user posted image  user posted image  ?
Suzana - user posted image user posted image  user posted image  ?
Baby - user posted image user posted image  ? ?
 
user posted image
 
NEKA NAM JE SA SRECOM!
 
user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 17:42:27   
Suzana
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Suzana!user posted image
 
To se tice morfologije ploda, tacno je da se to vidi sa 20. sedmicom, jer tada se zavrsava organogeneza, odnosno plod postaje bebauser posted image i formiraju mu se svi bitni organi. U koliko nesto nije u redu s plodom to se vidi i mnogo ranije i to bi doktorica morala vidjeti, posebno bi znala po mjerama kljucne kosti i obima glave(to je ono sto na nalazu pise BPD), jer to mjere na svakom pregledu i po tome znaju koja si sedmica. Tako, nemoj brinuti, jer ne daj Boze da sta nije ok, ona bi ti to vec rekla.
 
Jos jednom pusica!
 
Elma B.user posted image


HVALA ti puno na ovom postu! user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 21:24:39   
baby
Hej cure
 htjela sam vas nesto pitat jel sve vi nosite dvojajcane ili jednojajcane kod mene su dvojajcani mada mi je doktor rekao da jos nemora znacit , a nedavno sam citala da dvojajcani blizanci nemoraju bit od jednog oca i da ima jedan slucaj kad zena napravi 3 mjeseca razliku jedna beba bude starija od duge neobicno cak sam procitala da je jedna zena rodila blizance iz van matericne tudnoce Boze svega ima.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
19.1.2008 23:50:48   
Suzana
Cao Baby!

Kod mene su dvojajcani blizanci, a i kod Elme, samim tim sto su curica i decko hehe.

Vjerujem i kod Isse. user posted image
 
 
A to sto si citala je tacno.
Moguc je slucaj da zena moze imati blizance sa dva razlicita oca - to bi ti npr. mogla biti situacija da je jednu noc za vrijeme ovulacije spavala sa jednim frajerom, a drugu noc sa drugim, user posted image  i potrefilo se da je jedan frajer oplodio jednu jajnu celiju, a drugi drugu! user posted image
Mada... Ovo bi bio bas rijedak slucaj i za Guinessove knjige rekorda. user posted image
Anyway, freaky situacija!

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 9:49:29   
ElmaB
Hej Baby!user posted image
 
Sve je to tacno, ali ljekar odmah vidi da li su dvojajcani ili jednojajcaniuser posted image user posted image . Dvojajcani imaju dvije posteljice, dva vodenjaka i dvije pupcane vrpce i svaki se za sebe hrani. Kod jednojacanih je sve povezano na jedno i uvijek su istog pola, sto nije slucaj kod dvojajcanih!Meni je dr rekao da je jednojacane blizance lakse iznijeti, ali teze odgojiti jer su i karakterno i fizicki isti. Dvojajcane je obrnuto, teze ih iznesemo, jer ima svega u stomaku???user posted image , ali ih je lakse odgojiti.
 
 
Pozdrav!user posted image
 
Elma B.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 14:56:50   
issa
Hej cure, evo ove mame sa pregledauser posted image
Vidim raspravljate o dvojajčanim i jednojajčanim blizancima. I kod mene su 2jajčani, a oni ne moraju nužno biti različitog spola. 2jajčani mogu biti u svim kombinacijama, a 1jajčani ne.
Dokaz za to sam ja, nosim 2jajčane blizance i obje cu user posted image  user posted image  user posted image Iako sam se potajno nadala da će jedna beba biti dečkić, dr sa 100% sigurnošću tvrdi da obje curice. Baš sam sretnauser posted image
Morfologija je uredna, bebe se zajedno razvijaju, teške su po 395 gr i duge po 16 cm. Ušće materice mi je zatvoreno, plodna voda OK, tlak OK - ma jednom rječju sve je OK!
 
Eto drage moje, toliko o pregledu, pa se opet tipkamo predveče.
 
user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 15:02:27   
Amelaa RR
SUPER...BAS MI JE DRAGO KAD CUJEM DA NEKO NOSI DVOJKE..A TO DAL SU MUSKO,MUSKO,ILI ZENSKO MUSKO,ILI ZENSKO ZENSKO..MA NIJE BITNO BITNO JE DA SU ZIVI I ZDRAVI I DA IM ALLAH DA SVE NAJBOLJE.
DRAGO MI JE ZBOG TEBE STO JE SVE OKI.
user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 16:37:05   
ElmaB
Cao!
 
Bravo Issa! To su super vijesti! Drago mi je da je sve ok. Cestitam!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Elma B.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 16:49:09   
Emina*
user posted image user posted image user posted image user posted image

Čestitke i od mene....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
20.1.2008 19:27:17   
ElmaB
Issa, je si li bila na obicnom UZ ili 4D? Ja sam do sada uvijek isla na obican UZ i nije mi dr govorio o duzini beba user posted image user posted image i kilazi, vec samo oje mjerio BPD tj. obim glave i kljucne kosti, po cemu se zna da li je sve ok.user posted image
 
Pozdrav!
 
Elma B.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *