|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 8:38:22   
Anoniman
Hej trudnice,
Kako ste danas. Ja sinoc bila na kontroli i dr mi rekla da je djecak, beba je u redu i sve je ok. A samo bi vas ispravila, ne mjeri se kljucna kost vec duzina femura, to je butna kost i neki dr mjere obim abdomena, ali ne svi i ne uvijek. pusa

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 9:52:11   
issa
Dobro jutro user posted image
 
Kako su moje cure danas? A bebe? Ovaj tmuran dan mi malo spušta raspoloženje user posted image   ali tek je na početku, možda se sunce ipak pokaže. Moje bebare su OK, miču se, miču, miču...Divan osjećaj!
Ja još uvijek nisam dobila žgaravicu, ali eto...pijem puno mlijeka pa sam je možda preduhitrila.
 
Maida, drago mi je da opet tu. Neka sinčine, mogu misliti kako je tata sretan!
Moj je bio malo u šoku kad je čuo za dvije pišulje, jer smo očekivali da će druga beba biti dečkić. Ali sada je već OK i samo priča o njima, miluje stomak i tepa im.
 
Suzana, brzo će februar pa ćeš odmarati. Izdrži još malo!
 
Idem sad dalje po internetu, pa se čujemo!
 
Pusa ostalim mamama trudnicama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 10:09:06   
baby
Dobro juto i tebi Issa i svim dugim curama user posted image

Ja stvarno neznam sta je ovo sa zgaravicom al izdrazacu sinoc mi jenesto nadoslo ugledala sam pauka i sve povratila zaspala poslije toga ko beba . Kod nas je danas divan dan sunce me je probudilo jutos rano bas sam se iznenadila. Moje bebice jos neosjecam a i to ce ubrzo .Lijepo da ste mi objasnile sve o BPD meni to jos niko nije radio a vjerovatno ce radit 

Ustajte uspavane danas je divan dan teba malo prosetat user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 11:44:30   
ElmaB
Cao mamice!user posted image
 
Ja sam danas onako raspolozena upravo zbog promjene vremena. Sinoc sam i lose spavala, ali i sanjala, sto se inace desava u trudnoci. Nikako nisam mogla zaspati, prvo mi je bilo muka, pa su se onda bebice uznemirile, pa onda sitne kontrakcije i tako cijelu noc! Bezveze!!!user posted image
Drago mi je Maida da je sve ok i da si opet s nama. Baby, to sto si dobila zgaravicu je vjerovatno od neke hrane, a u kasnijoj trudnoci ces je imati kada bebama pocne rasti kosica. Tada mozes kupiti u apoteci Rene bombone koje se zvacu i pomazu. Malo su ruznog ukusa, ali ih dr preporucuju.
Vidim Suzana da si pitala gdje sam sinoc. Bila sam kod svojih roditelja pa se vise nisam logirala kada sam dosla kuci.
Veliki pozdrav Eminici i Issi!
 
Cujemo se!
 
Pozdrav!user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 16:43:35   
Suzana
Cao trudnice!
 
Evo i ja malo ranije s posla, rucak se priprema, a onda cu da odmaram i gledam sijaset humoristicnih serija na Novoj TV! user posted image
Vi ste cijelo jutro aktivne na forumu, ja nisam imala vremena da bacim pogled, jer malo krace radim, pa onda gledam da sto vise posla uradim.
Svasta nesto spominjete u svojim postovima, pa eto, hajde da se i ja osvrnem na diskusije.
Ja za sada, nisam imala problema sa zgravicom, pa vidjecemo poslije... Kazu da zna biti gadna.
A citala sam da zgaravica nema apsolutno nikakve veze sa rastom kose kod beba, ko ce ti ga znati.
Danas sam usla u 20. sedmicu (javlja mi Kalendar trudnoce sa Roditelj portala), a djecica se igraju i kuckaju me iznutra.
Spominjete i raspolozenje, interesantno je kako vrijeme moze poboljsati ili pogorsati raspolozenje, ja sam vesela danas, ali to neko zadovoljstvo koje osjecas kada je suncano, je potpuno drugacije. Ovih dana su u SA bili predivni dani.
Elma, nadam se da san nije bio previse ruzan, snovi itekako znaju pokvariti dan.

Ja sam jednom imala tako jedan ruzan san da nisam bila dobro 3 dana!
Ali, zaboravices!
Baby me posebno nasmije sa svojim postovima, cuj vidjela pauka i povratila! user posted image
 
Odoh rucati pa se cujemo!

Veliki pozdrav svima vama!!!

 
S.
 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
22.1.2008 17:16:22   
baby
Hej cue jedva sam sjela da vam napisem moram Suzani da odgovoim , inace mi je najgadljivija zivotinjica pauk juce sam se toliko toga nagutala te kisele te mlijeka nebili sta pomoglo i sva ta tecnost mi nije mogla provarit u zelucu pa mi se sve skupljalo po postomaku sitnica ruzan miris  pomisao na nesto mi prouzrokuje povracanje nedavno me je vosak za skidanje dlacica iritirao jos mi ni nije bila muka a sinoc po belaju naidze pauk u kupatilu dok sam nesto prala prvo sam se pepala pa mi je to svu onu tecnost podigla diafragma  i povratim ja kazem sreca jer inace nevolim povracat i bjezim radije bih se mucila nego gunula dva psta .I jos nesto ja imam fobiju od pauka ako ga negdje vidim nesmijem zaspat dok ga neubijem a nesmijem ga ubit pa mora muz smijesno

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
23.1.2008 18:26:43   
issa
Hej cure, samo da vam javim da su danas u Bišću rođene trojke, nakon duuuugo vremena user posted image   Igrom slučaja, poznajem sretnu mamu i jako sam uzbuđena zbog nje. Rodila je dvije curice (oko 2 kg svaka) i dečka (oko 2300)
Možda ste gledale u Federaciji danas.
 
Inače, sve je OK. Cijeli sam se muž i ja vrtimo po kući, malo smo čistili, jer će nam doći prijatelji. Zato sad idem, našoj Baby želim što skoriji oporavak.
 
Vama ostalim mamama i bebicama šaljem pusu.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
23.1.2008 22:45:53   
Suzana
Draga Issa,
 
Vidjela sam na Dnevniku. user posted image
Neka su zive i zdrave, i da izrastu i dobru djecu i ljude!
Samo, prijatno sam iznenadjena njihovom tezinom, pa mozemo vjerovati i da ce nase bebice imati lijepu tezinu ako Bog da! user posted image user posted image
Mi na poslu cekamo da nam zena od kolege svaki dan rodi trojkeuser posted image user posted image user posted image , tako da ce biti veselo ovih dana.user posted image
 
Cujemo se opet.
 
Ciao

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
24.1.2008 7:35:00   
ElmaB
Dobro jutro drage moje!user posted image user posted image
 
Ja sam jutros poranila jer u 9 sati idem na kontrolu. Narvno, uzbudjena sam kao i svaki put i cim se vratim ako Bog da, odmah cu vam se javiti. Nadam se da ce sve biti ok. Baby, da li si bolje?
 
Pusssicccaaa!user posted image
 
Elma B.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
24.1.2008 12:56:47   
Suzana
Elma,
 
Javni nam se svakako.
 
Ja se narucila danas, a na kontrolu aBd idem sljedeci cetvrtak...
Jedva cekam!
 
Curke, sinoc me malo bolio stomak...
Ne znam kako bih opisala, kao da me materica bolila, hvala Bogu nije bilo previse strasno... To mi se desilo u toku noci, mozda da je bilo 5 h ujutro...
Prvi put sam pomislila da bih trebala popiti Apaurin, ali sam lezala, proslo je hvala Bogu i zaspala sam.
 
Hm.. Nadam se da su se mozda bebe nesto pomjerale, jer sam tada osjecala i njihovo lupkanje.
 
Cujemo se,
 
Puno pozdrava!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
24.1.2008 14:42:45   
Emina*
Evo mene opet kod vas user posted image
Suzana, nista se ti nama ne sekiraj......  To ti je 100% od sirenja ligamenata maternice,tako da nema brige..  To ti je znak,da ako nesto radis,lezi bona odmaraj se,mani se posla. Bice njega uvijek...
To ti je zaista samo znak da malo usporis, nista strasno.. To prozivljavamo i mi s jednom user posted image
Nista ne brini, bebe su OK.
Cmokic...


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
24.1.2008 14:55:13   
MirelaK
Drage moje, zelim vam puno srece i uzivajte u svojoj trudnoci. Ja sam u braku 3 mjeseca, prva dva mjeseca muz i ja smo se cuvali da ne zatrudnim, a vec sada vise od bilo cega zelimo bebu. Puno me razocaralo kada sam dobila i sad mi drzite fige molim vas. Amelaa puno srece na dijeti, ja sam bila na un i smrsala 10 kg i nisam ni grama vratila.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
24.1.2008 22:31:59   
Suzana
Eminice,
 
Mnogo ti hvala na postu.
U pravu si za posao, jos koji dan i idem na bolovanje...
Da pazim na svoje user posted image user posted image .
Danas sam malo teska... A bicu sve teza, zar ne!
 
Ide i vikend, ako bude lijepo vrijeme, moglo bi se negdje u prirodu.
 
Nadam se da ti uzivas u svojoj trudnoci i da se dobro osjecas!
 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 7:44:44   
ElmaB
Cao drage moje!
 
Bila sam na kontroli. Bebeuser posted image user posted image  su hvala Bogu ok. Sada se curica okrenula glavom, a decko je ostao okrenut guzom. Imaju otprilike po 700 grama, a duzinu im nije mogao izmjeriti, jer su se previse vrtile. Nalaz urina mi je ok, ali nalaz krvi bas i nije, tj. postala sam anemicna. Valjda su mi bebe povukle zeljezo, pa mi je ukljucio neke tablete koje se rastvaraju u vodi. Upozorio me je da se tesko podnose, sto sam vec i osjetila. Odmah sam pocela povracati, tako da ih najvjerovatnije i necu koristiti, nego cu probati prirodnim putem popraviti krvnu sliku. Sokovi od cvekle, borovnice, jescu malo vise kelj, spinat i sl.
Pitala sam ga sve sto me zanima i rijesio mi je neke moje nedoumice, sto se tice poroda. Zanimalo me je da li da se ovaj put odlucim za Opcu bolnicu ili da opet idem na kliniku Kosevo. Rekao mi je da posto su u pitanju dvije bebe idem na Kosevo jer im je razvijenije odijeljenje za novorodjencad! Eto, tako cu i uraditi ako Bog da!
Kako ste vi?
 
Cujemo se!user posted image
 
Pozdrav!
 
Elma B.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 7:57:40   
Anoniman
cao Elma,
drago mi je da su bebice dobro, zao mi je to sa zeljezom, ali ti mogu preporucit isproban prirodni lijek, to je pekmez od divljih jabuka i to mozes nac na pijaci od nana i deda koji donose svasta pomalo, i to se razmuti jedna supena kasika sa casom vode, vjeruj mi da djeluje. I uz sve to nemoj zaboravit uzimat C vitamin jer on veze zeljezo u organizmu.
Pozdrav i ostalim trudnicama nadam se da ste se naspavale i spremne za ovaj prelijepi dan.

Suzana napisala sam nesto za tebe na temi gdje ginekologu.
Ugodan dan vam zelimuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 10:40:14   
baby
Cao drage moje user posted image
 
Ja sam od juros puno bolje cak sam sinoc spavala skoro citavu noc . Dago mi je da mi je tem. spala bas mi je bilo zao bebica neznam kako one to osjecaju al meni je vise bilo grozno .
 
Elma B - drago mi je da s tvoje user posted image  user posted image  dobro i vidim da su masalla napredne i da si razbila svoje nedoumice oko kilaze i poroda i svega sto te je tistilo ja se slazem da teba Doktore  pitati za sve jer su za to i placeni. A sto se tice krvi cuvaj se i uzimaj dosta folne kiseline i ja sebi kupujem domace sirupe u apoteci imas od koprive , drenjka, borovnica ,zove ,to ti je 1/2 l oko 6 i kusur KM .
 
Suzi - i ja sam primjetila da dosta radis , cuvaj se meni je pomogl ovo sto sam dva tri dana samo lezala i osjetila sam da me stomak nije zabolio mada ja od pocetka imam bolove kao pred menzes i kaze mi dotor da je to normalno .user posted image
 
 Issa pa gdje si ti kako si ti kako vijeme u Bihacu kako su tvoja djecica vrtel se  user posted image ?
 
Ja 30. ovog mjeseca idem na kontrolu pa ce mo vidjet kako su moja djecica citala sam da u 14 sedmici razvijaju pluca pa nisam ove sedmice nijedne zapalila mozda to nema veze stim al meni je lakse . Idem cue radim malo po kuci ove viruse po kuci da ubijem user posted image
 
Cujemo seeeeeuser posted image
 
Baby


_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 12:03:28   
Suzana
Cao drage trudnice!

Elma - divno sto bebe lijepo napreduju, rekla sam ti da ce sve da bude OK. I ja idem na kontrolu za 6 dana aBd, i zeljno ocekujem da cujem kolike su bebe, kako su, sta rade... user posted image  Zao mi je zbog zeljeza, pa da, nosimo 2 bebe, moramo se dodatno brinuti o sebi. Ako ti je Dr rekao da ukljucis te tablete ukljuci, ali definitivno probaj uzeti sve ono prirodno sto je puno zeljeza, a sto se vec nabrojala...

Znaci Dr Hadziomerovic ti je ipak preporucio Kosevo. Mogu razumjeti...
Maida, vidjela sam, hvala ti na odgovoru. Malo sam uznemirena, ali proci ce i bice sve aBd dobro.
Baby, drago mi je da si bolje!
Issa se usutila...
Odoh se osvjeziti pa cemo se cuti...
 
Pusa,
 
Suzana user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 12:17:04   
Emina*
Suzana ,jesil bolje,jel te jos uvijek boli???
Ti svakako kad odes eto kod dr. kazi njemu da te je bolio stomak u donjem dijelu,pa nije na odmet cuti i njegovo misljenje, da se uvjeris i da tebi bude lakse kad znas da je sve OK.

Joj mogu samo da zamislim kaKo jedva cekas doktoru, da stavi onaj aparatic na tibu, a tebi se na ekranu NE prikaze jedna NEGO DVIJE user posted image +user posted image ...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 12:52:14   
ElmaB
Hvala Vam drage moje na savjetima!user posted image user posted image
 
Suzana, nemoj se brinuti, jer ti bolovi u stomaku, u sedmici u kojoj se ti nalazis 20-toj, sasvim su normalni. Maternica se siri, kod nas duplo, i zato osjecamo te bolove. I ja sam isto bila tako isprepadana kada mi se to desavalo i u prvoj, ali i u ovoj trudnoci.
 
Pozdrav svim ostalim zenicama!
 
Pusica!
 
Elma B.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 14:32:15   
Suzana
Doktorice Elma, hvala ti, prava si carica sveznalica! user posted image
 
Eminice, hvala i tebi sto pitas za mene, dobro sam, ne boli me...
 
Danas sam vise neraspolozena zbog razmjene neugodnih iskustava sa mojom Dr sa jednom djevojkom na temi GDJE GINEKOLOGU. Iste nas stvari muce, ali i to ce se aBd rijesiti.
 
Odoh prosetati, kupiti sta za rucak, ledja me bole od sjedenja za kompom....
 
PUSA.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 17:21:25   
Anoniman
Hej Suzana, zao mi je sto si se uznemirila, ali to je nesto sto mozes promijenit, vec sam ti rekla divnih doktora ima na ciju ljudskost mozes racunat i ne treba ti veza. I uvijek je dezurni jedan dr koji je strucan i koji moze uradit carski i sto treba, pored mladjih specijalista. Nema potrebe da se brines, i preporucila bih ti da ides na kosevo, ja kod dr idem uvijek kad je dezurna i odem navece oko 5 6 kad nema nikog, i upoznaces kliniku, osoblje, okruzenje u kojem ces rodit. I kao sto je jedna rekla na forumu ne moram joj objasnjavat ko sam i sta sam, cim nazovem i predstavim se zna.
Sretno i ne brini.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 17:40:46   
issa
Drage moje, nisam se ušutila što nemam o čemu pisati ili mi se ne da nego sam se malo dala u šetnju ovih dana. U Bi je prekrasno rijeme, sunčano i pomalo toplo, ubilo se za šetnje. Moje curice su super, sve su nemirnije...
 
Baby, drago mi je da si ozdravila. Čuvaj se
 
Suzi, ne sekiraj se zbog te svađe na forumu. Nisam čitala šta se desilo, ali moram reći da sam primijetila da ovdje ima par "lešinarki" koje samo čekaju da neko kaže nešto što njima ne paše, pa da krenu s napadima. Glupo je to. Ja često odem na hrvatske forume i nevjerovatno je koliko su jedinstvene i pomažu jedna drugoj. Čak su i prijateljice postale. A ovdje...user posted image
 
Pusa svim trudnicama, tipkamo se ponovo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 20:52:41   
Suzana
Draga Maida,
 
Puno sam sada bolje.
A ako se lijepo na spavam i sutra me probudi suncan dan, sve ce biti OK.
Kao sto sam vec napisala na temi GDJE GINEKOLOGU, zao bi mi bilo mijenjati Dr nakon toliko godina, ali ako bude neophodno, sto da ne i to. O tom po tom.
Nije ti los ni savjet da krenem na Kosevo i da se upoznam sa kompletnom situacijom, pa vidjecu...
Da li imas preporuciti nekoga ko je tebe odusevio sa nacinom rada, odnosom prema pacijenticama i strucnoscu na Kosevu?
 
Hvala ti velika, puno srece i tebi, pa se cujemo.
 
Suzana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 20:56:53   
Suzana
Draga Issa,
 
Valjda ce nam sutra iz BI doci sunce pa da i mi Sarajke malo uzivamo!user posted image
Vjerujem i da uzivas u pokretima svojih curica! user posted image
 
Nije bila nikakva svadja na forumu user posted image , samo razmjena nekih neugodnih iskustava i razocarenja glede ginekologa... Sa jednom trudnicom sam razmijenila iskustva i vidjela da je i ona slicno dozivjela, ako ne i gore...
No dobro, bice sve OK.
 
Ugodan ti vikend!

Pusa,

 
S.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: RAZGOVORI O SVEMU PO MALO
25.1.2008 21:17:06   
baby
user posted image  Suzi nesikiraj se nista bas te briga ko ce da te vodi nek su tvoje bebice zdrave pa taman da i u Zenicu dodjes na pregleduser posted image   ja imam jednog doktora u privatnoj klinici koji me pregleda samo u rizicnim sedmicama a ostalo idem u dzavnu kliniku i cekam po 3 sata da dodjem na red pa sta nije me briga nek su mi zivi i zdravi i da ih sto prije docekam oni su moja radost i veselja a Dr ma koji god hoce nek gleda ja i volim kod vise Dr jer cujem razlicita misljena i misljena vise njih

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *