|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: spontani zbog visokog tsh
14.8.2010 16:13:23   
Anica1
Nemaju pravila, vec ja imam strah da radim pod lokalnom, citala sam i ovdje a i na drgimforumima iskustva, a imam i u mm familiji iskustvo sa kiretazom pod lokalnom nimalo lijepo

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: spontani zbog visokog tsh
14.8.2010 22:39:27   
rose
IZVORNA PORUKA: Anica1

Nemaju pravila, vec ja imam strah da radim pod lokalnom, citala sam i ovdje a i na drgimforumima iskustva, a imam i u mm familiji iskustvo sa kiretazom pod lokalnom nimalo lijepo


samo ti radi pod opstom vec ako je moguce na kosevu jos i da ne platis ili prodjes jeftinije...bar se neces sjecati nicega i bit ce ti kasnije lakse ponovo pokusati...moja iskustva s kiretazom pod opstom su ok, nije me kasnije nista bolilo niti sam krvarila...a sada sam godinu i 2 mjeseca kasnije u 7-om mjesecu trudnoce ...znaci nije mi ni posljedice ostavilo


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: spontani zbog visokog tsh
14.8.2010 23:28:29   
Anica1
Hvala ti Rose, iskreno jedva cekam da se i to zavrsi i da na taj dio stavim tacku i idem dalje. Dr Dizdarevic mi je juce rekla da ne moram dugo cekati sa novom trudnocom vec da sacekam samo da jednom dobijem menstruaciju. Vidjecu, nekako mi o pebrzo. A nakon kiretaze cu ici da uradim nalaze da vidim da nema neka bakterija ili nesto slicno sto je moglo dovesti do ovoga. Jesi li ti nakon spontanog radila neke nalaze i nakon koliko vremena?

Posto sam Rh - a a MM + rekla mi je dr da kupim u apoteci sama Rhogam i da ponesem u bolnicu da mi to daju. Nasla sam samo neku zamjenu za Rhogam, kazu Rhogam se vise ne nabavlja :(


< Poruku je uredio Anica1 -- 14.8.2010 23:30:17 >

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: spontani zbog visokog tsh
15.8.2010 13:23:49   
rose
IZVORNA PORUKA: Anica1

Hvala ti Rose, iskreno jedva cekam da se i to zavrsi i da na taj dio stavim tacku i idem dalje. Dr Dizdarevic mi je juce rekla da ne moram dugo cekati sa novom trudnocom vec da sacekam samo da jednom dobijem menstruaciju. Vidjecu, nekako mi o pebrzo. A nakon kiretaze cu ici da uradim nalaze da vidim da nema neka bakterija ili nesto slicno sto je moglo dovesti do ovoga. Jesi li ti nakon spontanog radila neke nalaze i nakon koliko vremena?

Posto sam Rh - a a MM + rekla mi je dr da kupim u apoteci sama Rhogam i da ponesem u bolnicu da mi to daju. Nasla sam samo neku zamjenu za Rhogam, kazu Rhogam se vise ne nabavlja :(



nisam radila nikakve nalaze sem kontrolnog pregleda i papa testa...kazu da se ti nalazi rade kod ponovljenih pobacaja... a kod mene je bio samo taj jedan put hvala Bogu...meni je savjetovano da cekam 3 mjeseca a ja sam cekala i malo vise jer sam popravljala zube i ova beba je nastala tacno mjesec dana nakon sto bi se prva rodila da je sve bilo ok...

a za rhogam ne znam..ja sam rh+ ali ti kupi tu zamjenu ako vec nema nigdje nabaviti ovo sto ti treba


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: spontani zbog visokog tsh
20.8.2010 16:23:35   
Anica1
Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom nakon kiretaze. Zavrsila sam s tim juce, u Bosanesu kod dr Murtezica, za njega sve pohvale. Radila sam pod lokalnom anestezijom, na vakum i sve je trajalo 3-5 minuta, nista strasno, neki tup osjecaj. Lokalnu sam dobila na tri mjesta. Boljelo me jedino kada je sve zavrseno i kada sam legla u drugu prostoriju. Boljela me maternica 15-tak minuta, ali su mi dali neku tabletu protiv bolova i smanjila se bol. Rekli su mi da boli zato sto je maternica izritirana i dok se smiri treba 15-tak minuta. Juce me kuci nista nije boljelo, samo ponekad malo ziguckanje ali nista strasno. Dobila sam da pijem Baktrim 2 puta po 2 tablete dnevno. Juce sam krvarila, ali dana nista, kao da nista nije bilo, niti boli niti krvari. Da li je to ok??
Danas sam primila injekciju Rogam koju sam morala kupiti jer sam 0-
Sljedece sedmice cu kod svoje dr da m pogleda na UZ da budem mirna da je sve ok. Doktor Murtezic mi je rekao da je sve super proslo, ali moram ja to opet provjeritiuser posted image
Imam jedno pitanje - kada mogu raditi PAPA i briseve, nakon koliko vremena od kiretaze?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: spontani zbog visokog tsh
20.8.2010 23:27:42   
rose
to sto ne krvaris je ok i meni je tako bilo i ja sam radila u bosanesu...malo krvi i to je to, boli nikako...malo mirovala i pila antibiotike...na kontrolu sam isla kada mi je prva nakon kiretaze kasnila a kasnila je 5 dana i to je ok...isto tako ako menstruascije ne budu kao ranije i to je ok...meni do trudnoce ni jednas nije bila kao prije i opet sam ostala trudna a mislila da se materica jos nije oporavila i da ne mogu ostati trudna dok god se to ne ustabili...mislim da mozes papa test raditi vec nakon prve menstruacije

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: spontani zbog visokog tsh
21.8.2010 17:16:47   
Anica1
Hvala ti Rose, ja sam se vec bila prepala sto sam krvarila samo prvi dan i drugi skroz malo. Mislila sam da to krvarenje obicno traje 7-10 dana. 

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: spontani zbog visokog tsh
21.8.2010 19:58:55   
rose

IZVORNA PORUKA: Anica1

Hvala ti Rose, ja sam se vec bila prepala sto sam krvarila samo prvi dan i drugi skroz malo. Mislila sam da to krvarenje obicno traje 7-10 dana. 


to vjerovatno zavisi od instrumenata...vakum aspiratum funkcionise po principu usisavaca i fakticki kada se sve odljusti i pokupi nema sta da krvari...to je meni bio jedini logican zakljucak

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: spontani zbog visokog tsh
23.9.2010 8:35:33   
Anica1
Sljedece sedmice bi trebala kod dr na UZ i PAPA. Nakon kiretaze koja je bila 19 augusta dobila sam prvu user posted image nakon tacno 28 dana. Nisam isla do sada nijednom na UZ ili kontrole jer mi je dr rekao da dodjem po potrebi ako bude nekih komplikacija. Interesuje me da li mi je dovoljno da uradim to dvoje ili bi trebala mozda raditi i cervikalni bris?  Planirali smo sacekati jos malo pa krenuti ponovo u akciju za user posted image .

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: spontani zbog visokog tsh
24.9.2010 18:20:29   
AMELIC
J sam radila samo Papa i Kolposkopiju...dr. mi rekla ako budu uredni nalazi nema potrebe za brisevima...Bilo sve OK!
Ja bi ti savjetovala da sačekaš bar 3 mjeseca...to je vrijeme neophodno da se organizam i maternica oporave, a onda u akciju!
Želim ti puno srećeuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: spontani zbog visokog tsh
24.9.2010 18:28:00   
rose
obavezno sacekaj bar 3 mjeseca...u slucaju da ne sacekas cula sam za slucajeve da se desi trudnoca koja zavrsi isto kiretazom...bolje da budes sigurna ...bar 3 mjeseca sacekaj pa akcija

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: spontani zbog visokog tsh
15.11.2010 11:26:43   
Anica1
Tri user posted image nakon kiretaze su mi uzasno obimne, a prije su mi bile normalne. Da li je za to mozda razlog kiretaza, jeste li vi imali slicna iskustva? Malo sam se prepala jer sam inace anemicna, pa se bojim. Prva tri dana imam nesto slicno odljevu. Prije kiretaze nisam imala te probleme user posted image  

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: spontani zbog visokog tsh
18.11.2010 3:29:05   
Aquarius
user posted image
Prije kiretaže, ali i prije trudnoće.
Ne zaboravi da si bila trudna, i da su se desile određene promjene u tijelu. Treba malo vremena i da se hormoni normalizuju. Meni se desilo slično, kao i mnogim ženama. Kao što i žene  poslije poroda imaju obilne menstruacije. Ne sve, ali većina. Ako ipak imaš neke sumnje, otiđi kod ginekologa.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: spontani zbog visokog tsh
18.11.2010 15:07:29   
Anica1
Hvala Aquarius, sad sam se malo utjesila, nadam s eda ce to biti jos malo i proci. :)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: spontani zbog visokog tsh
18.11.2010 16:07:44   
Aquarius
Tu smo mi jedna za drugu. Ko me može bolje razumjeti od žene koja je doživjela isto.
Ako sumnjaš da su ti menstruacije preobilne, posavjetuj se sa ginekologom. A lako ti je i provjeriti krvnu sliku, jedno vađenje krvi i mirna. Ja uvijek ako mi je nešto sumnjivo odem kod doktora. Više volim tako nego se brinuti je li nešto u redu ili nije. Ali nemoj previše brinuti, dok se malo hormoni stabilizuju i to će se normalizovati. Bitno je da nemaš krvarenja mimo menstruacije, i da ti kevarenje ne traje dugo. A ostalo, sve je to individualno.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:38:11   
veeseelaa
može li mi neko napisati postupak oko kiretraže kad ostane komadić posteljice
Koliko traje? opća il loklna anestezija? boli li? koliko traje oporavak? može li se dojiti nakon kiretraže?
koliko se ostaje u bolnici ?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:45:25   
Lejla Ka
Pa to ti je zapravo klasična kiretaža. Anestezija zavisi od ustanove. Znam da su je radili i na živo i u općoj anesteziji. Ne znam baš može li se nešto zahtjevati u našim državnim ustanovama. Kod privatnika će sigurno dobiti lokalnu. Dojenje se najnormalnije nastavlja, bez obzira na kiretažu i na eventualnu anesteziju. Nadam se da nije ona mama za koju si pričala da ima problema sa dojenjem. Baš mi je žao user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:46:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko napisati postupak oko kiretraže kad ostane komadić posteljice
Koliko traje? opća il loklna anestezija? boli li? koliko traje oporavak? može li se dojiti nakon kiretraže?
koliko se ostaje u bolnici ?


ujutro se ode u bolnicu...planiraj da se ostaje cijeli dan...ponvaljaju nalaze krve i čekaju se isti ležeći u bolnici.
daje se lokalna anestezija pododilji svježoj....
bez obzira što se da ...nije ugodna kiretažauser posted image
nema boli baš jake ali moja zaova je osjetila i nije baš sretna bilauser posted image
po povratku kući iza 16 časova može se nastaviti sa dojenjem.
samo dva sata nakon primljene anestezije treba sačekati i dojiti s emože...i moja zaova je nastavila.

oporavak je manje više kao kod poroda...
nastavlja sa atibiotikom i lijekovima...7-15 dana zavisi šta kasnije na kontoli kaže doktor

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:51:35   
scarlett
može li mi neko pojasniti pojam kiretaža, šta sve uključuje, ja sam mislila da je to = abortus, ali vidim da se koristi i u drugim slučajevima, a znam i žene koje su abortirale i kažu da su imale kiretažu user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:52:16   
scarlett
hajd sad mi se smijite user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:55:12   
Dida79

IZVORNA PORUKA: scarlett

hajd sad mi se smijite user posted image user posted image user posted image


Niko ti se nece smijati,nego budi sretna da nisi iskusila ni jedno ni drugouser posted image
Ja jesam obadvoje user posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:55:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: scarlett

može li mi neko pojasniti pojam kiretaža, šta sve uključuje, ja sam mislila da je to = abortus, ali vidim da se koristi i u drugim slučajevima, a znam i žene koje su abortirale i kažu da su imale kiretažu user posted image


pa da kiretaža ili čišćenje...ploda ili ostatak ploda.
jedan dio žena pri porodu ima porblem ostane dio posteljice...jedini način nekada bude kiretaža...da kao abortus ali se samo posteljica odnosno ostatak vadi.
i nije smješno...
ja sma se nažalost s aovim pojmom i svime upoznala kada mi se zaova porodila...
ni sama nisma znača da će je anesteziju dobiti i da ću ja njenu bebu od 20 dana prenosati na rukama cijeli dna jer je otišla ujutro u 8 i izvršili su prijem u bolnocu...komletna paprilogija user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 15:57:55   
Lejla Ka
Kiretaža je postupak u kojem se instrumentom, dakle medicinskom intervencijom odstranjuje endometrij iz maternice. Koristi se kod abortusa, kod spontanog pobačaja ili kod izuzetno jakih menstrualnih krvarenja.

http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=106&article=1047


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 27.1.2011 15:59:04 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 16:04:45   
scarlett
znači kiretaža je postupak koji između ostalog uključuje i abortus, jel' ?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: spontani zbog visokog tsh
27.1.2011 16:06:04   
scarlett

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: scarlett

hajd sad mi se smijite user posted image user posted image user posted image


Niko ti se nece smijati,nego budi sretna da nisi iskusila ni jedno ni drugouser posted image
Ja jesam obadvoje user posted image



žao mi je Dida user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *