|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
27.1.2009 15:59:00   
sarayka
Stari narodni recept protiv upale grudi su obloge od liski kupusa....Pokušaj svima pomaže :)

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: problemi sa dojenjem...
27.1.2009 18:23:34   
neki
Juni duso hvala ti puno,ali je vec kupio nukove.Veeeeeeeeeeeeeeelika pusauser posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: problemi sa dojenjem...
27.1.2009 21:36:31   
idana_85
Kako ide s tim nipletama neki? je li lakse? Ako ti ne odgovaraju,opet kazem javi, posaljem ti svoje, i kod mene su avent. I vidjela sam slicice, mali zuti je presladak. A sto mu stavljas kapicu i rukavice,jel ti hladno u kuci?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: problemi sa dojenjem...
28.1.2009 14:11:07   
neki
Dusha moja draga,hvala ti...Ma eto malo je lakse na lijevoj dojci,ali desna je jos katastrofa...Probala mu je dati,i tako sam vrisnula od bola da sam ga prepalauser posted image user posted image user posted image Joooooooooooj...A nije hladno u kuci,stigao je plinuser posted image user posted image user posted image Nego eto obukla mu citav zuti komletic,pa ga slikali,a rukavice mu i dalje oblacim,jer su mu rukice bas hladne.Kako Rijad,vidjela sam i ja nove slike,masallah narasto.Sorry zbog skretanja s temeuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: problemi sa dojenjem...
28.1.2009 14:19:52   
trudnica
drage mame dojilje, i sama sam prosla kroz razlicite probleme koje sa sobom moze nositi dojenje..
petnaesti dan dobila sam mastitis, temp. 39,6, pokusaj izdajanja, stavljanje obloga od kupusa.. masiranje..
srecom pa sam u vrijeme trudnoce upoznala visu med. sestru, gospodju Azru Saric koja mi je dala svoju vizitku i rekla mi da je pozovem ako budem imala problema sa dojenjem. Azra je dosla i pomogla da nasa beba nastavi dojiti i napredovati a meni je pomogla da se izborim sa bolom i strahovima za koje sam sigurna da ih dosta prvorotkinja ima (da li pravilno dojim, da li beba dobija na tezini, da li je zaista sita itd..)

Ta zena je divna, odgovorno tvrdim da nema iskusnije osobe u Sarajevu ili BiH po pitanju pomoci oko dojenja ili problema sa mastitisom.. Sigurna sam da ste vec cule za nju... Ja joj se ne mogu dovoljno zahvaliti za ono sto je uradila za nasu bebicu..




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: problemi sa dojenjem...
8.2.2009 0:09:38   
Kivac
samo da pohvalim sestru Azru! prosle sedmice mi je dolazila i razbijala kvrzice u dojkama. ta zena se naradi momacki i zaista puno pomogne.
mi jos uvijek imamo malo problema jer moja curica od tri sedmice slabo vuce ali nadam se da ce biti bolje. 

_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu trudnica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: problemi sa dojenjem...
20.2.2009 13:09:02   
Anoniman
ja posljednjih par dana imam pravih problema sa dojenjem.
Cura bi previsila na meni čitav dan i noć, iako sam počela sa uvođenjem guste hrane, vuče mahnito i kad je pokušam odvojiti nakon što je dojila i po 25min. i zaspala, ona se panično hvata za mene i ne želi pustiti. Kao što sam negdje pisala i noću je svaki sat na tapeti jelo i ništa drugo ne pali, ni ljuljkanje ni cuca.
Onda, vjerovatno zbog zubi bradavicu melje desnima svom snagom i u nekim trenucima pokušava što više dojke nagurati u usta što je dovodi do povraćanja.
Bradavice su mi gore nego na početku, sva počnem drhtati kad je stavim da doji od bola koji me prožiga kroz cijelo tijelo.
Planiram ponovo uvesti silikonske školjkice. Zračim ih, mažem, ali su modre i nagnječene, i nemaju šansu da se oporave zbog njenog čestog traženja da jede.
Sad već zna da pozna svoje miljenice, duša mala i čupa za majcu i kad ugleda nabaci blesavi kez:) i zabije glavu u njih.
Žao mi je nje, pokušavam biti mirna i žarko želim da ovo prevaziđem i da nastavimo bez problema.
Šta mi savjetujete i šta mislite zašto se ovo dešava?

< Poruku je uredio Shee -- 20.2.2009 13:10:59 >

(odgovor članu Kivac)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: problemi sa dojenjem...
20.2.2009 13:49:22   
Amrino
Jao..bila sam ispisala cijelu haman stranicu i ode konekcija i sve nestade....brrrrrrr! user posted image
Ukratko:
I kod nas je bilo identicno svaki put kada su mu trebali zubici. Pokusa da je cijelu uvali u usta, napravi vakum a onda- nagon na povracanje...
Muce je desni garant.
Pred spavanje je okupaj, ocisti nosic i doooobro namazi desni gelom i onda na siku....Ako ni poslije 20 min. nece da pusti probaj se skroz pribliziti tako da sva uroni u siku...Meni je to pomagalo...valjda mu sika zacepi nosic i onda je sam pusti i okrene se.
Tokom dana joj mazi desni kaduljom ili kamilicom...daji joj keksice da gricka...
Nisam ti bogzna nesto pomogla ali eto bar znas od cega je...
Proci ce cim zubici niknu! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: problemi sa dojenjem...
20.2.2009 13:57:58   
Anoniman
joj najgore je kad se sve uništi što napišeš! Ja baš mislim što mi ne odgovaraš!user posted image
Auuuu da trpim znači.user posted image
A zar joj mogu dati te keksice vec?!
Kupam je svaku noć, i pusti ona nju, ali čim je nema u ustima, panika, tačno se boji!
Pokušaću sve.
Hvala ti Amrino!user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 22:25:54   
boogy woogy
Par pitanja: Da li si ti mozda nju u zadnje vrijeme ostavljala? Moze biti strah od odvajanja koji se javlja kod beba oko 7-8 mj.? Koliko je tvojoj maleckoj sad?

To sto trlja desni sa bradavicom je ocit znak da je muce zubici. Imas dvije varijante: ili kupi gel u apoteci (Calgel ili Gengigel za bebe) pa utrljaj 10 min. prije dojenja ili joj redovno masiraj desni sa kaduljom ili kamilicom, kao sto kaze Amrino. Ja sam znala uzeti obicnu tetra pelenicu i pokvasit je hladnom vodom pa lagano trljati i masirati svom sinu desni, takodjer prije dojenja.

U krajnju ruku, ako je bas razdrazljiva i zbog zubica i ako se nece odvojiti od tebe ni na sekund, onda pomaze i homeopatska kamilica. U biti njoj je sika sada jedina utjeha ali isto znam da su tvoje bradavice izranjavane. Svakako uvedi skoljkice i kreme za bradavice, a njoj pokusaj pruziti utjehu i fizicku toplinu kroz masazu sa bebi uljem uz laganu muziku. Kad zaspe pored tebe, lagano izvuci svoju bradavicu iz njenih usta i stavi joj svoj prst.

Javi ako ti ista od ovog pomogneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 22:58:43   
Anoniman
hvala na odgovoru boogy woogy.
bebi je šest mjeseci, često je ostavljam sa mojom majkom i sestrom, jedina novost ovih dana je čvrsta hrana, ti mogući zubići i jutros još jedan problem, pojavila joj se kao neka krupica. Čistila sam i evo već poslije kupanja sam vidjela da se vidno povukla. Kupila sam gel. Kao da je malo bolje. Samo što moje bradavice nisu, jer im treba oporavak, šalim se da izgledaju kao tabla za pikado.user posted image Mažem se.
Pokušaću da primjenim savjete koje si mi dala i nadam se da će biti bolje. Opet hvala.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 23:07:51   
boogy woogy
Pojavila joj se krupica? Mislim da bi ti u ovom slucaju najvise pomogla homeopatija. Otidji na temu "bebe i homeopatija", tamo sam ostavila kontakte ljudi koji se bave homeopatijom i koji bi ti mogli pomoci.
Ljubi svoju malu dusicu. Bit ce to dobro aBd.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 23:09:11   
Anoniman
hvala još jednom. To će mi taman biti povod da se odvažim probati.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 23:39:08   
ziki
Shee triplmama je na temi mastitis, upaljene dojke.. pisala kako je imala krupicu na bradavici, dala je i opsi pa mozes pogledat da ti malena nije slucajno nesto prenijla.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2009 23:43:33   
Anoniman
hvala ti ziki pogledaću. čistim i njih, a bol je odranije uzrokovana gnječenjem, a kod nje tek jutros krupica. Valjda kako iz istog razloga sve trpa u ustauser posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: problemi sa dojenjem...
25.2.2009 9:32:36   
merima_s
Shee, ja sam na pocetku imala probleme sa bradavicama koje se od stalnog dojenja nisu mogle oporaviti. Jedina stvar koja se pokazala superuspjesnom je krema PURELAN 100. 

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: problemi sa dojenjem...
29.3.2009 21:21:59   
Amrino
Preneseno sa druge teme:

IZVORNA PORUKA: djavolcica

Imam velikih problema s dojenjem!Koliko god hranim bebu staru 11 dana,ona je i dalje glagna,a mlijeko mi curi iz dojki i to nenormalno!Cim je podojim ona se pokaki,prodjie malo vremena i sve iz pocetka!Molim vas pomozite mi!


IZVORNA PORUKA: Anushka

Djavolcice, nemoj se sikirati, male bebe bi vazda bile na sisi, to ti je tako, jos ako je mala i ne vuce previse jako.. moj je spavao na dojci danima! Redovna stolica je znak da bas i nije gladna (uglavnom za vrijeme ili poslije svakog podoja koje je vrlo cesto), jos ako je dobre boje (zlatnozuta, boja senfa) onda se nemas razloga sikirati! Pokusaj da uzme cijelu aureolu u usta, nastimaj se da vam je objema ugodno i odmaraj. Ako gubi na kilazi i ako je stolica zelena, onda se trebas brinuti. Iako se mnoge protive, i ja sam radi sigurnosti uvela flasicu 1-2 obroka AD mlijeka, jer je i gubio na kilazi i imao zelenu stolicu. Ali to je zadnja opcija.
Eto mozes izracunati, male bebe doje i vise od pola sata kao obrok, a 1,5-2 h poslije opet traze. Neke duze, neke krace, ali ispadne da stalno doje, pa iskoristi ovo vrijeme da se obje odmorite, nisu dzaba babine 40 dana. Ustabilit ce se to kasnije.
A da ti beba ne zaspi na dojci? i da li bljuca? podrigne li?



IZVORNA PORUKA: djavolcica

Hvala malo si me smirila!stolica je zlatno zute boje!Zna da zaspi na dojci!Podriguje i bljuca!Brine me isto to sto mi mlijeko non stop curi iz dojki!


IZVORNA PORUKA: teta berta

Ukoliko imaš viška mlijeka, šteta bi bilo da propadne. Poslije podoja izdoji mlijeko, toplo ti preporučujem Aventovu izdajalicu, brza je i potpuno bezbolna. Mlijeko možeš pohraniti u posudice u zamrzivač i može stojati jako dugo(ima tema o tome), pa ako ti bude zatrebalo ili ako ostaviš bebu na čuvanje nekome može bebi dati mlijeko na bočicu. I još nešto, ima već otvorena ova tema, pogledaj dojenje i dodavanje, tako da će moderatori ovu najvjerovatnije zaključati.


IZVORNA PORUKA: djavolcica

hvala na savjetu


IZVORNA PORUKA: teta berta

nema na čemu, sretno ti i da što prije riješite taj problem...


IZVORNA PORUKA: Suzana

Djavolcice, kao sto ti je teta berta rekla, imas podforum DOJENJE I DODAVANJE - dobrodosla tamo, imas mnogo tema i postova o dojenju i mnogim problemima, a evo da te i ja utjesim da ne brines i budes sretna sto ti mlijeko tako curi (i meni je), to ce se s vremenom stabilizovati, uspostavice se ponuda i potraznja, a sto je najvaznije, tvoja beba nije gladna i mlijeka ima dovoljno.


IZVORNA PORUKA: Anushka

Ma eto vidis da je sve ok! a ubrzo cete se uskladiti pa ce ti se mlijeka proizvoditi onoliko koliko joj treba po principu ponude-potraznje kako je vec pisano na nekim temama. Nema brige, procitaj na drugim temama savjete kako da izbjegnes neke eventualne probleme (mastitis isl - npr obloge od kupusa isl) a u medjuvremenu uzivaj.
Ja sam u pocetku sve sredila u spavacoj sobi za bebu racunajuci da ce mali spavati i da ce biti nekog ritma, i poslije mjesec dana izludim i premjestim se u dnevnu sobu - tako da sad prvi put u zivotu pratim spansku seriju i to oko 6-pola7 ujutro jer mali spava na dojci! U pocetku ti treba sna i odmora, pa ako ikako mozes valjaj se i ti i odmaraj,divi se svojoj bebici i nemoj je forsirati, vjerovatno joj treba i tvoje prisustvo, toplina, miris, jos se privikava na novo okruzenje, zvukove,a bit ces i ti opustenija i sigurnija u sebe kad se malo priviknes na novu ulogu! Uzivajte obje i sretno


IZVORNA PORUKA: djavolcica

Anushka bas ti hvala!sad se mnogo bolje osecam!bas sam se brinula ovih dana!


IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: Anushka

Ma eto vidis da je sve ok! a ubrzo cete se uskladiti pa ce ti se mlijeka proizvoditi onoliko koliko joj treba po principu ponude-potraznje kako je vec pisano na nekim temama. Nema brige, procitaj na drugim temama savjete kako da izbjegnes neke eventualne probleme (mastitis isl - npr obloge od kupusa isl) a u medjuvremenu uzivaj.
.....U pocetku ti treba sna i odmora, pa ako ikako mozes valjaj se i ti i odmaraj,divi se svojoj bebici i nemoj je forsirati, vjerovatno joj treba i tvoje prisustvo, toplina, miris, jos se privikava na novo okruzenje, zvukove,a bit ces i ti opustenija i sigurnija u sebe kad se malo priviknes na novu ulogu! Uzivajte obje i sretno


Potpisujem!
Draga djavolice, ti uopste nemas problem sa dojenjem. Tebi ustvari SVE funkcionise onako kako bi i trebalo. Male bebe i jesu stalno na siki i posto je majcino mlijeko lako svarljivo (puno lakse od AD mlijeka) dojene bebe cesce jedu. Kao sto neko rece, samim tim sto ti beba kaki redovno i bljucka je znak da imas mlijeka. A sto se tice savjeta da se izdajas redovno, ja se ne bih slozila s tim jer na taj nacin neces uspostaviti sistem ponude i potraznje onoliko KOLIKO BEBI treba vec ces slati poruku mozgu da vise mlijeka proizvodi i na taj nacin rizikovati problem sa zacepljenjem mlijecnih kanala i mastisa.

Priroda je savrseno dizajnirala sistem dojenja. Vazno je da nikad ne sumnjas u sebe i opusti se i prepusti se majcinskom instinktu.

ZAPAMTI: MLIJEKA IMAS! TVOJE MLIJEKO NEMOZE BITI NEKVALITETNO! BEBA TI NIJE GLADNA NEGO SAMO TRAZI TVOJU BLIZINU! OVAJ PERIOD JAKO KRATKO TRAJE, SVE PRODJE PREMA TOME UZIVAJ!!!






_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: problemi sa dojenjem...
7.5.2009 17:37:19   
Anoniman
Ne znam da li tema odgovara mom problemu, ali nisam znala gdje bi.

Davud me tolko ujeda dok doji, ne znam sta da radim. I vrisnem nekad kolko me zaboli, on pocne plakat, i kad se smiri pocne ponovo, gleda u mene, smije se i gricka. Sad sam pocela cim ujede prestanem dojit.
Sta da radim? Ovo vec traje...

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: problemi sa dojenjem...
7.5.2009 18:08:12   
juni
I ja se bojim tog problema jer su Emilu poceli izbijati zubi. Moja rodica je tako vrisnula da se beba prepala i rasplakao se, kao i ona od boli, i od tada je ne ujeda jer je valjda skontao da ne smije. Znaci moras mu nekako dati do znanja da to ne smije raditi.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: problemi sa dojenjem...
8.5.2009 10:02:06   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Maida28

Ne znam da li tema odgovara mom problemu, ali nisam znala gdje bi.

Davud me tolko ujeda dok doji, ne znam sta da radim. I vrisnem nekad kolko me zaboli, on pocne plakat, i kad se smiri pocne ponovo, gleda u mene, smije se i gricka. Sad sam pocela cim ujede prestanem dojit.
Sta da radim? Ovo vec traje...


Maida, i mene je neku noć Edi tako ujeo dok je dojio pred spavanje, ja sam se jedva suzdržala da ne vrištim jer je već bio zaspao i samo sam ga trebala spustiti u krevetić... Kad sam izašla iz sobe, imam šta vidjeti, malo mi raskrvario bradavicu. user posted image Zaista ne znam šta raditi po tom pitanju kada to stalno rade...
Sva sreća, moji dječaci ne grizu tako često, a ja svakako planiram dojiti do njihovog 1. rođendana, a onda ih polako i postepeno odvikavati od sike.
I to mi je velika briga pa se uskoro planiram javiti svima vama majkama dojiljama koje ste već prošle kroz ovo iskustvo, kako to ide... savjeti će mi biti potrebni definitivno.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: problemi sa dojenjem...
8.5.2009 11:52:12   
Amrino
Svako dijete prije ili kasnije malo copi zubicima bradavicu user posted image . To se ugl. desava kada im rastu zubici pa im godi da grizu i ceske desni. Treba se odmah na pocetku postaviti kako to ne bi preraslo u problem tipa "strajka dojenja". Meni se desilo i to je bila agonija. Ujeo me i ja sam vrisnula....poslije toga kad god bi uzeo bradavicu u usta - ujeo bi me i tako cijeli dan. Place on....placem ja....mlijeko na kraju nadoslo pred mastitis...on gladan....Ma uzas! Na svu srecu postoji draaaagi internet. Pretrazim malo i vidim da se radi o tome. Ponekad to moze trajati danima (nasa reakcija u njima nesto izazove....) ali kod mene je trajalo svega dva dana hB! Samo sam ga morala ganjati da doji kada je bas pospan.
Ugl. ako vas ujedaju iz zabave i sl. pokusajte biti smireni, bez vriske, dreke, naglih reakcija (znam da je tesko) jer to moze dovesti do jos gore stvari.
Kada doje uvijek imajte pripremljen prst - ako vas ujedu ugurajte prst u usta da vas puste. Pokusajte upratiti neki znak po kojem ce te znati da slijedi ugriz (malo se odmaknu, drugacije zinu...) pa izvucite bradavicu cim to primjetite i odlucno recite NE.
Sretno! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: problemi sa dojenjem...
19.5.2009 15:10:33   
Anoniman
neki dan sam upoznala majku bebe od godinu koja joj je prije mjesec dana ni manje ni više nego bukvalno odgrizla komadić bradavice.user posted image Bila je kod doktora, lijekove čak pila, ma baš komplikacije.
To me natjeralo da se i sama zabrinem. Mene moj cvjetić konstantno gnječi zubićem i pol koji ima, samo me par puta ujela i tad sam je odmakla i ozbiljno rekla NE! Mislim da je ovo neće Bog zna spriječiti ako joj dođe poriv za grizenjem.
Neko mi je čak predložio da počnem koristiti slikonske bradavice, ali meni se ta ideja uopšte ne sviđa, jer ne znam ni kako bi ih prihvatila a bojim se da bi mi utjecale na daljnje dojenje...user posted image Ima li uopšte rješenja osim da se nadamo da ćemo dobro proći?!

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: problemi sa dojenjem...
19.5.2009 15:28:12   
boogy woogy
Iskreno, ne znam sta bih ti rekla. I ja sam cula za slucaj "odkrizene bradavice" ali mislim da je to bas ekstremno. Kad god bi mene moj pasha gricno, ja bih postupila na jedan od gore vec navedenih nacina i hB nikad nije bio agresivan po pitanju grickanja sike. Cisto sumnjam da bi tvoja mala htjela dojiti preko silikonskih sad kad je veca ali ako bas pretjera sa grickanjem, onda mozda i ta opcija nije suluda.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: problemi sa dojenjem...
23.6.2009 10:26:40   
Anoniman
Meni se silikonske sve vise motaju po glavi, mislim siliknske bradavice.
Davud svako dojenje po nekoliko puta zagrize i onda tako vuce, ja vrisnem, ne mogu se kontrolisat. Bas boli. I toliko je izgrizao da me boli dok doji.
Zagalamim na njega, kazem ne ne, pucnem ga malo po guzi, on se smije, samo se kao nesto naljuti, razgalami se i onda opet zagrize. Ne znam sta da radimuser posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: problemi sa dojenjem...
23.6.2009 11:05:40   
Suzana
Moja Maida, baš nezgodno. I mene grizu, kako je faza zubića, ali eto, da se izdržati!
Pitam se da li će Davud prihvatiti silikonsku bradavicu, ali ništa te ne košta da probaš... Ti njega kao i Merjem planiraš dojiti do 2. godine?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *