|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.1.2008 13:18:28   
D_K
Meni je medeno kad se tepa Ajlica - to mi je tako njezno i lijepo. Ono bas 'zensko' ime. Ko zna - mozda se svidi i svedjanima pa promjene svoje Ajnica u Ajlica ;)

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.1.2008 13:20:55   
travnicanka
Da....svidje im se nase ime i obicno komentarisu kako je njezno i pitaju odakle potice...a ja ponosno kazem iz BOSNE

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.1.2008 13:21:16   
kiša
Ma to je vec rezervisano za moju curicu al cekaj malo....... ev sad sam se raspitala ostalo je jos par pa pozuri da vidimo ko ce prije ja prvu user posted image  ili ti trecu user posted image .
user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.1.2008 13:28:06   
D_K
e svaka cast - gdje me nadje..
evo prepustam ti ime - ali pod dva uslova - da se sto prije bacis na 'posao' i da kazes maloj Raniji da je i jedna teta Džana imala svoje prste umjesane u izboru imena..

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
10.1.2008 12:55:35   
mišur
Meni je doktorica na samom početku rekla da nosim dječaka, a lice mi je prvih 6 mjeseci trudnoće bilo užasno. Bubuljica na bubuljicuuser posted image  Sama sam sebi bila kao čudovište! A oduvijek sam imala čist ten i lice!
Tako da sve te priče i pričice...user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
10.1.2008 19:16:47   
Visnja RR
po tim nekim pricicama krevetic za bebu se ne treba unijeti prije nego se trudnica porodi... nekako sam samo kod toga sujevjerna jer vec sutra idem da pocnem sa kupovinom onih malih slatkih krpica za moj curetak :)... nikad se ne zna kad bebac moze pozeljeti van ...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
10.1.2008 20:21:56   
Sonja
zdravo pisem prvi put...meni je svekrva pricala da je njoj svastika stavila dva jastuka i ispod jednog noz a ispod drugog makaze i ona je oba puta sjela na noz i stvarno rodila oba puta musko......mada ja ne vjerujem  u te price...ma ja jedva cekam ako bog da da i ja imam svoju bebicuuser posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:29:33   
kana
a sta kazete na to,beba je nisko-znaci musko je!!???user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:31:34   
kiša
A zbog cega tako misle?

A ja sam uvjek ovakva,kad mi kazu neku tako glupost ja odmah pitam zbog cega,nek mi objasne ....i onda svi odustanu heheheh

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:36:00   
kana
ima i fazon kad ti neko kaze-phledaj svoje ruke:ako pogledas dlanove ,rodices djevojcicu,a ako pogledas nokte-musko.
Tu nema objasnjenja-jednostavno je tako...
ja sam uvijek gledala nokte i evo -musko.
potrefi se nekada ali smijesno je sve touser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:37:59   
kiša
Ma neznam al ja mislim da je to cista slucajnost kad ti se nesto tako desi.....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:40:05   
M kao Mama
kiša zna o čemu pišem, ali da ponovim zbog drugih trudnica, od sedmog mjeseca sam redovno svako jutro pila pomalo maslinovog ulja, od osmog sam jela po hurmu dnevno, ne znam šta bi se desilo u devetom jer sam se ranije porodila, sve to da se lakše porodim, p kada se vratim na taj 1. februar i čujem iskustva žena ja sam odlično prošla. Helem, nekada u januaru prošle godine, javi mom mužu drug da se ženi, krenemo mi u kupovinu odjela sa malodoženjom i zaustavi mene jedna "hamša". Kaže ona meni da me gleda kako sam krupna, kako ću se kutarisati(doslovno), pa da me ona sjetuje(doslovno) savjetuje, ko biva kada krenem u porodilište da polijem vode iz desne muževe cipele, pitam ja jel može iz one u kojima ide na posao, ona se s...ba, da prostite, jeste li vi imale ovakvih iskustava, helem da završim, ne odoh ja na svadbu, porodila sam se 1. 02. a svadba bila 3.02.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:43:02   
kana
user posted image dobro ti to za cipele za posao hahahaha

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:44:00   
kiša
Il je mozda bolje one okokucne cipele....

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:47:36   
makana
hehhe
za taj fazon znam ali nije u vezi trudnoće
elem pita mene jednom moja kolegica kako gledam u ruke
a ja fino ispružim ruke pred sebe, raširenih prstiju, i gledam u šake sa dlanovima prema dolje, ona meni odgovara da sam se udala iz interesa hehehheh
a kao ako neko gleda u ruke tako što skupi prste i gleda faktički u nokte (savinuti prsti prema kraju dlana) on se udao iz ljubavi


aha, šta ima što bi rekla jedna meni draga hanuma 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:50:31   
kiša
E jest te procitala hahah,a htjela si to skriti,znaci-marke,franke,dinari ...

E salim se malo, e covjek vise nezna ni sta moze ocekivati kad je ovaj nas svijet besposlen samo gluposti izmislja.
Boze sacuvaj!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 15:56:39   
D_K
Slazem se sa Selmom - zena te procitala nema sta!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.2.2008 16:09:12   
makana
JAP
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2008 15:53:44   
Nadi
I ja sam jela hurme zadnjih mjesec dana a čula sam i za maslinovo ulje. Jedna komšinica se prvi put porodila u 42 god i pila maslinovo, kaže beba izletjela za čas. Valjda bila dobro podmazana user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2008 15:58:41   
makana
hihihi
ma možemo se mi smijati ali ima nešto u tome
mada ne znam koliko ima sa unutrašnjim podmazivanjem ali sigurno ima sa vanjskim
koliko čovjek odgovorno maže tibu koji raste i razvlači se od maksimuma trebalo bi da povede računa i o onom dijelu tijela koji će se posebno razvlačiti kad bude trebalo
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2008 16:08:10   
Nadi
Ha, ha i ja mislim da treba podmazati.
Pusa

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2008 17:08:27   
Anoniman
hej hanume,
Meni je moja frizerka rekla kako joj svekrva nije dala da se sisa dok je bila trudna jer kao skracuje zivot djetetu.
Ja licno ne vjerujem ni u jednu od tih stvari valja-ne valja. A sto se tice maslinovog ulja, to je da omeksa grlic i postoji sansa da se prodje bez epiziotomije, a hurme izazivaju kontrakcije, zato ih ne treba jesti u pocetku trudnoce. Isto tako zene u arapskom svijetu koriste cimet za izazivanje poacaja, tako da znate da izbjegavate cimet u ranoj trudnoci.

(odgovor članu Nadi)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 8:59:32   
Cvrle
Heh, kaze maryam amina jela u 9.mj. po jednu hurmu dnevno. Ja ih sad u 6 pojedem po 100 rg user posted image . Strasno mi se poslije rucka jede slatko, pa da ne bi kupovala ove fabricke slatkise i prazne ugljikohidrate ja onda kupim hurme, ko zdravije je. Ali nikad stat user posted image  E da li ce pomoci, vidjecemo. A neko rece izaziva kontrakcije....mada ja nikakvih tegoba u predjelu stomaka nemam otkako sam zatrudnila, a pijem redovno i vrkutu (ujutru i navece) - ona jaca misice maternice i kao olaksace porod. 
A kad smo kod babskih prica, sta cete, zene ranije nisu imale UZV a znatizelja je u ljudskoj prirodi, pa su se dovijale nekako, a i ubijale vrijeme. Mana je samo sto danas ne znaju sutiti :)  dobri nas UZV. Inace uopste mi nisu poznate te price, ali ovako: nosim musko, lice mi se procistilo, stomak je spicast i ide nisko. Ima li kakvih "simptoma" koji su po pricama tacni? user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 9:10:12   
Blue rose RR
user posted image user posted image user posted image   Nisam ja Boga mi, mama Alma je jela hurme...user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  U h ja bih se znala verbalno "potući" kada mi neko kaže: znaš običaj je ovo, u naš vakat se radilo ovo, stari kažu ovako-onako, rodit ćeš sina (TAJ MI JE BIO NAJGORI...VADILA OČI ZBOG NJEGA)...

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 9:54:43   
senka27
Hunumice bas ste me lijepo nasmijale s ovim "podmazivanjem"user posted image , a bas sam bila bezveze
ova kisa a ja na poslu...dusa mi spavauser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *