|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
3.3.2009 8:02:22   
aida84
hahaha...bas sam se nasmijala...
I meni su govorili da su mi se uvecale usne- musko je...i bilo je, ali bas i ne vjerujem u te price...to je cisto pogadjanje...nek je zivo i zdravo, a UZ sve pokaze...





_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
3.3.2009 8:35:39   
enna
E vala se posteno nasmija na ova stara vjerovanja hahahahah boze sacuvaj nek su samo zivi i zdravi zar ej vazno sta je!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.5.2009 15:22:40   
mamin_zivot
jao kakvih sam se gluposti naslusala Boze sacuvaj.. sve same babske price ili sam jednostavno ignorisala svakog ko bi dao tako neki glupi komentar.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.5.2009 15:35:17   
delly
pa imeni su se uvecale usne ..inace kazu -musko je a kod mene je curica user posted image user posted image ma to je samo nagadanje i pametovanje user posted image user posted image
isto mi je jedna zena rekla nosis musko zbog stomakauser posted image al kod mene je jos curicauser posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.5.2009 16:33:13   
jagodicabobica
hehehehe i mene mjere kao da sam objekat na prodaju, em guza mala musko je, lice cisto musko je, gegas se zensko je, na kojoj strani spavas itd a da nepricam da mi sole mozak i prate gdje cu je pocesati, pa valjda cu po glavi od silne soli.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.5.2009 17:23:16   
veeseelaa
meni su stalno govori da će biti muško, nisam imala fleka po licu, nisam se udebljala, samo trba narasla a ono curica user posted image  ma to su babine gatke, sve je to genetski, nekom su trudnoce ovakve nekom onakve

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.5.2009 17:50:31   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

hehehehe i mene mjere kao da sam objekat na prodaju, em guza mala musko je, lice cisto musko je, gegas se zensko je, na kojoj strani spavas itd a da nepricam da mi sole mozak i prate gdje cu je pocesati, pa valjda cu po glavi od silne soli.


Ni ja ne vjerujem u ove stvari...puka nagadjanja...mada neka od njih mogu biti simpaticna i one su samo stvari s kojima ces se malo zabaviti i popuniti vrijeme....

Meni je gin. rekao da je user posted image te dodao i da nije baš baš siguran. To je bilo pocetkom 7.mj. tako da smo svi u obitelji vec bili poprilicno znatizeljni.

A ja sestri tih dana ispricala tu foru sa soli i naravno da nije izdrzala od silne znatizelje (i zelje da ipak bude deckic!!!) pa je samo cekala priliku da to uradi....ja se pocesala baš na granici na dnu stomaka...bit ce da nosim i musko i zensko.....

Inace, na zadnjem UZV potvrdjeno da je - user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
11.6.2009 12:22:27   
chuci
i mene nerviraju ove babine gatke.
prije nego sam zatrudnila svekar je nekad pričao onaj fazon sa nožem i makazama i ja zaprijetila ne dao Bog da meni to neko stavi, ili ono sa rukama, nek me niko ne pita da pružam ruke.
ali ne možeš narod spriječiti. meni svi govore da je muško. svekrva je u 11toj sedmici kad sam bila na uz i pokazala joj slike rekla uuuu muško nosiš, ma reko ne vidi se još to. kaže ona vidi glave u bebe kolika je sigurno nosiš muško.
i onako svi mi govore da nosim muško jer mi se kao usta nisu iskrivila i tako nešto.

a dr nije mogla vidjeti šta je na uz jer je bebi guzu okrenula.

jedino moja mama i tata neće da prognoziraju jer znaju da me to nervira a i tata je baš protiv tih babinih gatki pa ne da ništa tako, a meni dragoooooo (user posted image user posted image za tatu)

jest mi mama rekla da ne prelazim preko kablova i žica, iako nije znala zašto kad sam je pitala, kaže i meni su tako govorili.


a svekrva ruži mm kad mi dira pupu, ne znam zašto, a njemu duša da me milki, a i meni Bogami.

pusa svim user posted image i user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
11.6.2009 19:03:57   
Mya_81 RR
a svekrva ruži mm kad mi dira pupu, ne znam zašto, a njemu duša da me milki, a i meni Bogami.


Molim?????? Pa, naravno da uzivate u tome.....to je jedan od onih divnih trenutaka kad oboje mozete uzivati u trudnoci....mi osjetimo sve cari trudnoce, a njima ostaje samo da nas milke i da pricaju s bebicom....ne kuzim sta bi bilo lose u tome....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
11.6.2009 19:05:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: chuci


jest mi mama rekla da ne prelazim preko kablova i žica, iako nije znala zašto kad sam je pitala, kaže i meni su tako govorili.



i meni su to govorili, to je kao zbog pupčane vrpce kao da se ne bi ista omotala bebici iko vrata, ma glupost

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 0:06:43   
milenium
e brte svašta tićeš,svašta ti ću čutuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 0:17:30   
Junior
ima onih prica, kakav ti je stomak, tj kakvog je oblika, da je je beba unisko ili uvisoko...pa se zna je li curica ili deckic...bas citam u novinama moja beba-cista genetika!!! eto moja mama kaza da je imala isti stomak kao ja-spusten i jajastog oblika kad je bila trudna sa mnom...a kod mene deckic...nigdje veze...pogode ponekad-cista slucajnost...samo mrzim kad previse se zene u to zadaju, pa same sebi suhvu stvore...cudo je ljudska psiha!!! treba razlikovati gatke od konkretnih savjeta!!!!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 2:39:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milenium

e brte svašta tićeš,svašta ti ću čutuser posted image


milenium ti ko indijanacuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 13:37:42   
aida84
Ma mi se veselimo sta god da je...A zene ce se uvijek praviti pametne pa odmjeravat i nagadjati...
Dr. kad potvrdi to je to...a oblik stomaka, usana itd. to je sve individualno...zavisi i od gradje trudnice...



_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 15:57:27   
chuci
IZVORNA PORUKA: Mya_81

a svekrva ruži mm kad mi dira pupu, ne znam zašto, a njemu duša da me milki, a i meni Bogami.


Molim?????? Pa, naravno da uzivate u tome.....to je jedan od onih divnih trenutaka kad oboje mozete uzivati u trudnoci....mi osjetimo sve cari trudnoce, a njima ostaje samo da nas milke i da pricaju s bebicom....ne kuzim sta bi bilo lose u tome....



ma milki on mene i dalje, ali mi nije jasno zašto ona ruži, pa reko možda ima neka babina gatka i za to user posted image user posted image




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 21:43:19   
Junior
ma i moj svekar kao ne da da se prica o bebi, ako ne valja...meni nekako to s pocetka zvucalo vise kao neyainteresovanost...a, ko zna to su one starinske...tip onoga ne valja utorkom kidati nokte, ne valja se previse radovati trudnoci i sl...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
12.6.2009 23:06:24   
mamma mumi
I ja tokom trudnoce nisam bila postedjnea ovih babskih prica Prvo  mi je muzeva familija navijala za musko, a moji za zensko hahahah. Onda mi je sveki odmjeravala guzicu redovno, jednom kad je nisam zaljepila  , em oni hormoni , em se mijenjas u trudnoci, deformises, a ona ce ti meni pred mm, " ma nemoras ici na UZ vidi kolika ti je guzica garant nosis zensko, ja to znam, svakom sam pogodila." Suzdrzala sam se da joj neodgovorim prosto i vulgarno sto meni neprilici, radi mm, i kasnije nesta guze, ja sva u stomakuuuuuu, ogromna, i rodim musko hB zdravo i citavo. I gdje sam god isla , dok nam dr nije potvrdio da je musko, svaka zenturaca je sebi dala zapravo da me mjerka i prognozira, ko da sam loptica za loto

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
17.6.2009 20:43:48   
mladamama23
ciao...evo citam vase komentare.neki od njih su me stvarno nasmijali(nozevi i skare,posoljene glave)
svasta ljudi pricaju,to je tako oduvijek...i meni su svasta napricali poput ovih primjera-
nemoj vjesati ves jer ce ti se djete okrenutiuser posted image
nemazi se kremama jer sadrze parfeme i dijete ti moze dobiti rakuser posted image user posted image
nespavaj na desnoj strani jer ce ti dijete teze izaciuser posted image
kada rodis ne daj djetetu da se gleda u ogledalo jer nece progovoriti...itd....
mislim to su takve nebuloze koje mogu samo uznemiriti jednu trudnicu...zato vam prijateljice govorim-vi radite kako osjecate i kako vam pase,babe i sluze da babuju,sta one znaju-radjale su u kuci,nikad nisu ni vidjele ginekologe...samo mirno- nase dijete je najbitnije i na tu malu pahiljicu treba mislit
i....pozdrav

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
18.6.2009 17:22:22   
alex_mo
         Jao kako sam se danas sama smejala...
  Koleginica sa posla,samo sto je saznala za mojuuser posted image ,trudnocu dolazi i pita me sta zelim curicu ili decaka.Ja joj kazem ziva  i zdrava beba,a ona:bice decak vidi se po nosenju,nisi se udebljala.Ja joj se u faci nasmijala,sta od lutnje jer si svasta dozvoljava,sta od najvece gluposti koje sam ikada cula.Pa ja sam trudna tek 5 nedelja,koja udebljanost?????

(odgovor članu mladamama23)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 9:29:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: Mya_81

a svekrva ruži mm kad mi dira pupu, ne znam zašto, a njemu duša da me milki, a i meni Bogami.


Molim?????? Pa, naravno da uzivate u tome.....to je jedan od onih divnih trenutaka kad oboje mozete uzivati u trudnoci....mi osjetimo sve cari trudnoce, a njima ostaje samo da nas milke i da pricaju s bebicom....ne kuzim sta bi bilo lose u tome....



ma milki on mene i dalje, ali mi nije jasno zašto ona ruži, pa reko možda ima neka babina gatka i za to user posted image user posted image






Nažalost, neki stariji ljudi misle kako muž i žena ne trebaju javno iskazivati nježnost... (k'o da ste se "zajahali", a ne što te on pomilovao!!!).  Dok smo se MM i ja zabavljali, pred pojedinim članovima porodice nisam ni smjela spomenuti da imam momka... k'o da se user posted image urvam... uvijek bi se čudno gledali među sobom što spominjem momka.

A što se tiče vjerovanja starih... neki dan se moja porodica okupila na jednom porodičnom sijelu, a moja bebica se rasplaka jer ne može da zaspe.  Iznesem je ja u baštu i ljuljkam u kolicima... a dijete i dalje vrišti.  Istom, dolazi moja stara strina i pita me: Hoćeš da ti je malo popljujem?  Ja sam je samo sa gađenjem pogledala i rekla joj da ne vjerujem u babine gatke.  Beba je samo pospana, jer baš kad smo htjeli krenuti iz kuće njoj se spavalo... i tako smo joj poremetili san.  Kaže ona: Dobro, dobro, nemoj se ljutiti... ja samo da ti pomognem... ja sam svu svoju djecu tako umirivala.
Čim je vještica otišla i moja je beba zaspala...user posted image

Kad sam to ispričala mužu samo je rekao: A što ti nju ne pita hoće li ona da ti nju zapišaš (da izvinete user posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 9:32:04   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image popljuje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 9:54:01   
Anoniman
da, da... nekoliko puta pljucne oko djetetove glave i kaže nešto "čiribu-čiriba" i to će otjerati šejtane koji dijete uznemiruju!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 10:40:04   
delly
evo da ja napisem za nesto poslije poroda ..sigurno znate..
kad u onih 40 dana poslije poroda budete prali bebinu robicu ,dobro zapamtite da bebina robica nesmije uhvatiti mrak niti da je susite vani ,znaci samo po danu i unutra,.. navodno djete bude nemirno jakoo ...ali eto ja to necu raditi dok budem bila u 40esnici

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 10:45:02   
veeseelaa
pa ako vam i neko kaže neku babinu gatku nije lijepo da te osobe ružite, mislim da niko nije imao lošu namjeru
Prihvatiš il ne uz jedno hvala, bilo bi lijepo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 10:53:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ako vam i neko kaže neku babinu gatku nije lijepo da te osobe ružite, mislim da niko nije imao lošu namjeru
Prihvatiš il ne uz jedno hvala, bilo bi lijepo


user posted image Zar da joj se zahvalim što se ponudila da mi POPLJUJE dijete?!user posted image
Kasnije sam joj još jednom objasnila da ne vjerujem u te babine gatke.  Svom djetetu sama proučim neku suru kad je nervozna... ali ne dam da mi je iko pljuje, kamoli da se zahvaljujem na ponudi!!!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *