|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 11:05:00   
Anoniman
Ma ovo što sam pročitala na ovoj temi su sve same gluposti i praznovjerja, i u sve ćemo vjerovati ali u ono što nam je propisano nećemouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
23.6.2009 11:10:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ma ovo što sam pročitala na ovoj temi su sve same gluposti i praznovjerja, i u sve ćemo vjerovati ali u ono što nam je propisano nećemouser posted image .


user posted image user posted image user posted image
Tačno... vjerujemo u gluposti, a ne u ono u šta trebamo vjerovati.  I nije ni čudo da se stalno brkaju običaji i propisi... pa tako ispada da je propis da se dijete popljuje ili da mu se vezuju noge i sl., a običaj da se suneti...
No, svakom svoje... a mene i moje dijete nek' ne diraju!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
13.7.2009 15:43:06   
chuci
eeee imam ja novih ''gatki''

jučer mi bili na vikendici i meni se pravo jela riba, uvratim se ja u putu prema vikendici i kupim pastrmke, nemam vremena preko sedmice a zdravo pa kontam hajd tamam. zadala se ja u onu pastrmku sa roštilja, kao i svi ostali kad će ti meni moja tetka
da znaš da će ti dijete biti balavo, pošto jedeš ribu (više u šali)

što reko, ne znam kaže ona, i meni su tako govorili, a ja stalno jela ribu user posted image user posted image
pitam ja nju jesu li bili balavi moji rođaci, pa jesu kaže ali ko i sve druge bebe, kad su im zubi izbijali i tako


i još sam dobila preporuku da jedem breskve, jer će mi beba biti lijepauser posted image user posted image




a sada nove vijesti oko spola mog djeteta. dr kaže da ništa ne objavljujem jer je mislila da je seka, pa joj se učinilo da je braco, pa onda opet nije mogla vidjeti i tako
mišljenja ''uvažene javnosti'' su podijeljena, neki kažu seka, neki braco
mene i dalje sve to nervira, i ja odmah svima govorim ma ne zna se to (ono u stilu pričaj ti šta hoćeš ali zato što ti kažeš da je user posted image iliuser posted image ne znači da je tako) biće kako Bog dadne.




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
17.7.2009 13:12:28   
mea83
uuuh sve sam procitala i tek sad mi je sjesno sta cu vam napisati,
bar ovo nisam ni kod jedne naslauser posted image user posted image

kaze meni jedna zena kao ona pogodi svima sta nose,ja joj kazem molim te reci mi po cemu vidis i kako znas,kaze ona kao po pupku
ako je pupak uvucen zensko je ako ispupcen musko(meni je inace uvucen)
e sad kontam pa nije valjda da ides od jedne do druge pa im zavrnes majicu i vidis sta jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
17.7.2009 19:52:02   
liebevoll
Joooj, znam i ja za taj biser vezano za pastrmku, cuj da dijete ne bude balavo! Glupost cista. Jos mi neki dan kaze sveki, nemoj prolaziti pored raspara obuce(ono kad neko skine cipele, ili sta vec, pa ih ne stavi odmah jednu pored druge), kazem ja njoj, sto, kaze ona, ne znam, ali ne valja.... uh sto me nerviraju te babine gatke.... ili cula sam i to, kao ako prvi put osjetis bebu na lijevoj strani, bice djecak, a obrnuto, na desnoj, curica. NIgdje veze user posted image

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu mea83)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
22.7.2009 15:32:39   
mea83
hahahahaaaaaaa..........
a sto nevalja kablove preskakati

sad imam fobiju od tih kablova kao pupcana vrpca ce se zamotati oko bebinog vrata
bozee........
najbolje nikoga ne sretati i ni s kim pricati samo te isprepadaju svasta

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
22.7.2009 15:37:44   
Anoniman
mene nece niko da osisa zbog vjerovanja da to nesto ne valja, a niko ne zna zasto ne valja... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mea83)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
22.7.2009 15:44:31   
Ella_H
Kako ste zenice moje...Chuchi djete ce biti lijepo
jer mu je u genima ljepota hehe a bit ce balavo jer su sva vala
balava nema da ne bale i ne sline jos nisam vidjela hehe
A bambi lutko subhanAllah slobodno se ti sisaj, koliko znam od suneta
je da zene imaju duzu kosu ali im je dozvoljeno da skrate a i da muz
bude zadovoljan sto znaci slobodno ozeni...
I oni crveni koncici kod nas sto lafo nene nesto kao nauce
su simbol sihira ustvari i puhanja u cvorove sto se spominje
u Kur'anu i tako kad sam saznala reko svasta...
Pa ce ti meni jedna oblaci djetetu bodi naopako
reko sto kaze da se ne urekne hehehehe...
ko sto rece breskva u sve cemo mi vjerovat nek je nama
lakse a od sunneta Poslanika cemo okrenuti glavu..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
22.7.2009 15:59:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bambi09

mene nece niko da osisa zbog vjerovanja da to nesto ne valja, a niko ne zna zasto ne valja... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image ovo me nasmija, zarašćeš ženo dođi da te ja ošišamuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
25.7.2009 15:28:22   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ivanak

Pozdrav!

Kako su naše stare bake govorile, a neki članci i postovi na internetu pisali da je babinje, odnosno 40 dana nakon poroda, je najosjetljivije razdoblje za ženu???
Priča je: da se u tom razdoblju ne bi trebalo kupati, prati kosu, puno kišati ruke i noge pod vodom, nemati seksulanog života...
Što vi drage mame mislite o tome???



IZVORNA PORUKA: nanika

Ne znam ali moje misljenje je da su to budalaštine......cuj da ne perem kosu i ne kupam seuser posted image , ja bih poludilauser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: kanita25

ma drage moje,zna se sta se moze a sta ne.ja sam svoju bebicu iznijela petnaesti dan.jos uvjek suprug spomene kako joj se kozica gulila po nogicama.samo naprijed user posted image


IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: ivanak

Pozdrav!

Kako su naše stare bake govorile, a neki članci i postovi na internetu pisali da je babinje, odnosno 40 dana nakon poroda, je najosjetljivije razdoblje za ženu???
Priča je: da se u tom razdoblju ne bi trebalo kupati, prati kosu, puno kišati ruke i noge pod vodom, nemati seksulanog života...
Što vi drage mame mislite o tome???


ja iskreno kad mi tako neko nesto kazem pitam samo gdje je to procitano jer ako to nigdje nepise znaci da ne postoji sto bi rekli babskeuser posted image gdje ces a da se nekupas< 40 dana neznam sta reci...


IZVORNA PORUKA: ivanak

Pa ja se i jesam kupala... pa mi zbog toga svi govore da ću kakvu još bolest pokupiti... da je žena najosjetkljivija nakon poroda...
pa kontam idem pitati one koje su rađale...



IZVORNA PORUKA: nanika

Pusti te price, samo se ti kupaj i radi kako si radila do sadauser posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
26.7.2009 23:35:50   
idana_85
Joj sisanje, meni mama i muz nisu dali da se sisam u trudnoci, jarane crkla sam po onoj vrucini s onolikom kosmuljom i jos vecim stomakom. Navodno krati se bebi zivot. Joj a ja na apaurinima i nadrogirana vrucinom nemam pojma sta mi govore...Uh da mi je bio ovako bistar um...ma na nulu bi se recnula.
Mada ne znam,...mozda u nekima ima i istine. Proslo ljeto u trudnoci ja kod mame, napravila mi buraniju kako ja volim i da jedemo,ja rekoh uh sto bih ja mogla jedan doner. kaze mama  uhvati se za guzicu. kontam zeza me,zbog prohtjeva,kaze ona ozbiljno,da ti djetetu ne bude fleka ili mladez po licu. sto to,kaze pa eto,ako bude neka bude na guzici,gdje se en vidi. I ja onako belsavo se uhvatim za guzu,ma na boku, i evo rijad ima sada bijelu fleku u obliku donera tu. I mama stalno govori sreca pa si se uhvatila za dupe,nisi za celo....Joj koji crnjak.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 10:11:14   
chuci
ja neki dan nešto kontam oko ovih babinih gatki, opet meni sveki da ona misli da nosim muško. ma reko vidjećemo aŽBd još malo, samo nek bude zdravo dijete. kaže ona ma nisi se proružnjala, žene se proružnjaju kad nose curice, sve se deformišu, puno se udebljaju itd

meni nešto pravo bilo bezveze. znači te priče dolaze od nekih davnih vremena kad je bilo poželjno dobiti dječaka, a curice se nisu htjele. pa ako je trudnica lijepa nosi bracu. jako mi je ružno da neko kaže da je neka trudnica ružna. šta ja sad treba da pomislim o ljudima koji su mi govorili da nosim curicu, da misle da sam ružna, valjda. kako ljudi ne misle šta govore.
ja sam sve kad mi kažu neke te gatke pitala, a štooooo? a niko ne zna objasniti, kaže ma tako ti je to, pa ti slušaj ako hoćeš.

neki dan slušam priču, provjerenu, da su nekad u doba osmanskog carstva kršćani obrazovali grupu ljudi da znaju  sve o islamu, koji su hodali po bosni i širili islam, ali iskrivljenu verziju. svašta su ljudima pričali, a ljudi uzimali zdravo za gotovo ne ispitujući odakle to. na kraju ih je jedan šejh skontao i razotkrio, ali su oni nekolko godina prije toga hodali po selima i zabačenim kajevima. od takvih sada dolaze ove bapske priče, a niko ne zna objasniti utemeljenje.
npr utorkom se ne valja šišati, ali ne znam zašto, eto ne valja. to nije tačno. ima objašnjenje, koje ne kaže da se ne valja šišati, ali objašnjava odakle to potiče, samo ga narod ne zna.

uh što se ja napričah, ali baš sam se ovih dana ljutila kad mi pođu progozirati, a pojma nemaju ni šta ni zašto pričaju, a ljudi koji klanjaju i vjeruju.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 10:56:56   
Anoniman
E vidis, meni moja sveki kaze da opet nosim curicu, jer sam se proljepsala........user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 14:45:17   
jagodicabobica
Evo ja sam cula jednu novu, zene  sjecite nokte srijedom to je dobitak u kucuuser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Nas bebac stize 22.9 2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 14:47:47   
dady

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

E vidis, meni moja sveki kaze da opet nosim curicu, jer sam se proljepsala........user posted image user posted image


ja sam čula da je kontra,da se žena proljepša kad je braco!!!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 14:51:13   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: idana_85

Joj sisanje, meni mama i muz nisu dali da se sisam u trudnoci, jarane crkla sam po onoj vrucini s onolikom kosmuljom i jos vecim stomakom. Navodno krati se bebi zivot. Joj a ja na apaurinima i nadrogirana vrucinom nemam pojma sta mi govore...Uh da mi je bio ovako bistar um...ma na nulu bi se recnula.
Mada ne znam,...mozda u nekima ima i istine. Proslo ljeto u trudnoci ja kod mame, napravila mi buraniju kako ja volim i da jedemo,ja rekoh uh sto bih ja mogla jedan doner. kaze mama  uhvati se za guzicu. kontam zeza me,zbog prohtjeva,kaze ona ozbiljno,da ti djetetu ne bude fleka ili mladez po licu. sto to,kaze pa eto,ako bude neka bude na guzici,gdje se en vidi. I ja onako belsavo se uhvatim za guzu,ma na boku, i evo rijad ima sada bijelu fleku u obliku donera tu. I mama stalno govori sreca pa si se uhvatila za dupe,nisi za celo....Joj koji crnjak.




hahaha sto se ismijah ...moja djevojcica ima par flekica na guzi i nogici nazad ...ne znam kojeg oblik.
hahahha sto sam se ja sad fatala a guzu hahahaha
mada ja ne vjerujem u te bapske price stvarno .....al se ismijah pravo .....


i inace bas me nerviralo kad mi je neko prognozirao. dr je davno rekao da je curica i ja sam i mislil ada jeste .... al bilo ih je sosta koji su govorili djecak sigurno. bilo mije bas zlo od toga. posbno se sjecam nane od mog muza koja je uvijek govorila da djecak - SINCINA. ma ja pustih je ....kad se rodila moja KCER nije nikad to spomenla :))))




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 14:51:59   
mamine oci
nane dokone bile nisu radile u firmu pa izmisljaleuser posted image user posted image user posted image to nigdje ne pise al eto bude im poneka zanimljivauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:14:43   
Anoniman
E, jedan novi "vic"...
Pita mene jedna dojim li, rekoh:"Ne" (nisam joj htjela objašnjavati zašto i kako). Kaže ona meni: "Pa, jah, ne valja ljeti dojiti, zbog vrućine"! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:22:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dady


IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

E vidis, meni moja sveki kaze da opet nosim curicu, jer sam se proljepsala........user posted image user posted image


ja sam čula da je kontra,da se žena proljepša kad je braco!!!

E pa tu ti je kvaka. Svak tumaci kako, kome i kad hoce.

(odgovor članu dady)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:23:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pingpong

E, jedan novi "vic"...
Pita mene jedna dojim li, rekoh:"Ne" (nisam joj htjela objašnjavati zašto i kako). Kaže ona meni: "Pa, jah, ne valja ljeti dojiti, zbog vrućine"! user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ovo mi je vrh nebulozaaa.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 145
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:26:53   
Nedi
Čuj ne valja ljeti dojiti zbog vrućine....cccccc....nekad je bolje pametno šutiiti nego blesavo zboriti

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:34:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image popljuje user posted image user posted image user posted image user posted image

a joj jest ovo koma
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nije im zamjeriti-starije žene

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:36:35   
acudesa
pričajte šta hoćete, meni nane sve pogodile hihihihihii
(ali slučajno)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:37:02   
Anoniman
Ma, od te sam žene svašta čula...
Kad sam imala problema u 7. mj. trudnoće, pričala mi je kako je ona izgubila dijete u 7. mj. trudnoćeuser posted image
A kad mi je rekla ovo za dojenje i vrućine, pitala me i hoću li positi. Rekoh da hoću jer ne dojim. A ona: "Nemoj, nemoj... kako ćeš kad je dan tako dug!!!user posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:39:14   
acudesa
to ona ne zna šta bi drugo pričala-ping ti pametna prva otpočni svoju temu da te ne zamara glupostima

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *