|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 10:13:31   
Cvrle
e izvini maryam amina, moja greska, mrsko mi bilo skrolovat ponovo gore da provjerim. Ali nisam te uvrijedila, zar ne? Hurme su slatke i dobre, preoprucujem ih svakom user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 10:25:35   
Blue rose RR
Ma kakva uvreda cvrle...samo šala, inače ja sam ti, u trudnoći, trijebila sve što mi se našlo pred očima...tako da ni hurme nisu bile pošteđene...

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2008 11:08:45   
Lulu_08
eh pa ja sam vam trenutno zarobljena u tim babskim pricama!! beba se neda vidjeti, fino nam svaki put okrene guzu!!! user posted image  k'o nedam se ja tako lako jel hehe.
uglavnom svi "tumace" po izgledu stomaka (spicast i veliki) pa po kretnji bebe (nemirna beba) i ovom i onom kako je to muskic, ja iskreno da kazem nemam nikakvog predosjecaja tako da se prepustam sudbini :-D hehe

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
25.3.2008 12:57:19   
sejla82
Pozdrav svima!

Ja sam čula da se po otkucajima bebinog srca također može otkriti spol. Naime, ako su otkucaji ispod 140/min bit će muško, a ako su iznad 140/min onda je curica. Voljela bih da čujem iz vašeg iskustva da li je to ima ikakve veze.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
26.3.2008 9:55:45   
peanut
meni je svekrva pricala da je njoj svastika stavila dva jastuka i ispod jednog noz a ispod drugog makaze i ona je oba puta sjela na noz i stvarno rodila oba puta musko...
I
Kad bi meni neko podmetnuo noz pod jastuk, ja bih mu pokazala "zvjezdice"!!!
Toliko o mom misljenju "glede" babskih pricica.
A, nije ni ultrazvuk baz pouzdan-beba okrene guzu i nema sanse da joj vidis "distinktivne organe"!!!
Nek su nam samo zdrava i normalna nasa djecica...user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
26.3.2008 14:05:18   
Suzana
IZVORNA PORUKA: peanut

meni je svekrva pricala da je njoj svastika stavila dva jastuka i ispod jednog noz a ispod drugog makaze i ona je oba puta sjela na noz i stvarno rodila oba puta musko...
I
Kad bi meni neko podmetnuo noz pod jastuk, ja bih mu pokazala "zvjezdice"!!!
Toliko o mom misljenju "glede" babskih pricica.
A, nije ni ultrazvuk baz pouzdan-beba okrene guzu i nema sanse da joj vidis "distinktivne organe"!!!
Nek su nam samo zdrava i normalna nasa djecica...user posted image



Ignorisem inace ove teme, jer nemam visoko misljenje o bapskim pricama, ali sam slucajno ugledala ovaj dio
"meni je svekrva pricala da je njoj svastika stavila dva jastuka i ispod jednog noz a ispod drugog makaze i ona je oba puta sjela na noz i stvarno rodila oba puta musko" i potpuno sam sokirana da neko moze nesto ovako slusati i baviti se ovim, kao da u pecini zivi a ne u 21. vijeku.
Nadam se da nisam nikoga uvrijedila, ali nozevi, makaze - hello?
 
Zelim svim trudnicama da se sto manje opterecavaju raznoraznim pricama, i da im trudnoca bude ugodno razdoblje u zivotu.
 

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
26.3.2008 17:09:21   
baby
Uopste nevjerujem u babske price

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
26.3.2008 17:44:24   
Sonja
e pa draga moja suzana ja sam ispricala sta je meni svekrva ispricala!!!!!
i navela da ja u to ne vjerujem!!!!!!!!!!!!!!!
.....to je moja prica a svako ima pravo da isprica sto je cuo i sto misli tako i ja
!!!!!!


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 10:43:26   
Suzana
Draga Sonja,
 
Cemu ovoliki uzvicnici i nervoza? user posted image
 
Ponovo procitaj moj post, i mozes vidjeti da sam se ja odmah ogradila i nisam zeljela nikoga uvrijediti, vjeruj da nisam niti jedan post na ovu temu procitala, nego mi su mi samo za oko zapali nozevi i makaze user posted image , i nisam mogla a da ne ostavim komentar.
Dakle, nisam ni vidjela da si ti napisala da je tvoja svekrva tebi ispricala ili ko vec drugi.
Nista licno, vjeruj mi.
 
Sve najbolje tebi i tvojoj bebi.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 11:49:13   
Okarica
Na internetu se može naći dosta kvizova baziranih na tim vjerovanjima. Ljudi su prije, dok nije bila razvijena tehnologija, ubijali dosadu takvim pričama, koje su definitivno daleko od istine. A i sa ultrazvukom nikad ne znaš. Evo ja sam u 17. sedmici i još ne znam spol. Zadnji put kad sam bila na pregledu 14./15. beba skupila noge i nismo ništa vidjeli. U svakom slučaju zabavim se kad čujem priče tipa "ako ti je stomak kao lubenica bit će žensko, a ako je okrugao kao lopta onda je dječak......".user posted image  

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:01:59   
Emina*
haah, meni je to presmijesno.....
Juce bila u Domu Zdravlja, isla da izvadim nalaze, i cekam na stolici, i prilazi mi neka zena, i pita me jel nosim djecaka....
Ja joj odgovaram potvrdno, kaze ona meni, znala sam, gornja usna ti je dignuta user posted image    user posted image   user posted image
Ma reko ne mogu da vjerujem, sta sve zene nece smisliti.......
Otkud ona zna kakve su meni usne bile user posted image   user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Eminica -- 27.3.2008 12:02:11 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:09:45   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Eminica


Juce bila u Domu Zdravlja, isla da izvadim nalaze, i cekam na stolici, i prilazi mi neka zena, i pita me jel nosim djecaka....
Ja joj odgovaram potvrdno, kaze ona meni, znala sam, gornja usna ti je dignuta user posted image    user posted image   user posted image



user posted image  user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:12:11   
Emina*
Majke mi moje, a mrzim kad me neko sretne prvi put u zivotu,
i nesto mi pocne pricati i pametovati kako sam se sva deformisala, ili  kako se nisam udebljala...
aha.......
Pa reko zeno draga, kako ti znas kako sam ja izgledala prije trudnoce.....
Ovo mene ponekad zna do ludila dovesti  user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:24:09   
Okarica
I meni to ide na živce, a o tim prognozama da ti ne pričam. Mama mi neki dan reče da sam se proširila u pozadinskom dijelu, sigurno je curica. Nisam vjerovala da moja mama tako nešto može izjaviti, ona je skroz racionalna žena. Molim Boga samo da je dijete normalno i zdravo a ostalo mi je skroz nebitno iako se moj mužić nada curiciuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:24:09   
rozi
Mene je jedna zena posolila po glavi (da ja ne primjetim ) i cekala da se pocesem , kao ako se pocesem po nozi bice jedno , a po glavi drugo. A ja se pocesala po stomaku, hehe , jesam ih zafrkala.   Posliej mi se opravdavala kako je snahama pogodila.
Najgore od svega je sto sam morala odmah prati kosu. user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:25:42   
Okarica
IZVORNA PORUKA: rozi

Mene je jedna zena posolila po glavi (da ja ne primjetim ) i cekala da se pocesem , kao ako se pocesem po nozi bice jedno , a po glavi drugo. A ja se pocesala po stomaku, hehe , jesam ih zafrkala.



user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:34:57   
Sonja
izvini Suzana mozda sam preostro reagovalauser posted image
nadam se da se ne ljutisuser posted image user posted image

e vala si me eminice nasmijala
a i ti rozi heheheeheh


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:45:50   
rozi
Ma meni su te stvari vise smjesne nego sto me nerviraju, ipak su te zene zivjele u periodu kada je nivo obrazovanja bio uopsteno nizak, a i nizu imale ovakve izvore informacaija kao mi sada, pa mislim da ih treba razumjeti. Vjerovatno bi i mi u tim uslovima bile takve.
Samo ne volim kad me neko previse tusi,pa nece da me se ''okane '', k'o sto se kaze, a najmrze od svega  mi je kad me pipkaju po stomakuuser posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:46:54   
Emina*
heheeh, bas je smijesno....
Cuj posolila po glavi  user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 12:48:14   
Emina*
Ali najsmjesnije od svega je,
kad te stare nane, ili neko ko te ne zna,
pa one tebe stanu nesto mjerkaju, odmjeravaju, gledaju
kao one pronicljive nesto, pa ce ko vele doci do nekog zakljucka, sta li???   user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 14:50:18   
Lulu_08
HAHAHAHAHAHAHAHAH user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Jao naroda, pa stvarno su ljudi blesavi :-). Ja sam u vezi sa poslom bila u Gračanici neki dan, i u radnji me žena (starija) upitala kao kako podnosim trudnoću ovo-ono. Ja rekoh super a ona će ti na to "eh ako ti je prvo dijete ja ti od srca želim muško!" i to sva ponosna ono kao ona je meni dala kompliment! Bapske priče su mi smiješne i mogu se od srca nasmijati, ali ti "dobronamjerni" komentari da bude prvo pa muško su mi bukvalno na vrh glave se popeli, pogotovo od kako mi je doktorica rekla da je user posted image user posted image  curica hehehe, branim svoju malu šmizlu user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 14:54:44   
baby
Hje moja ti Eminice i meni su sve tako govorili za usnu i stomak kaze usiljio se sve otislo u stomakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sta ono jos
Ah i da ko ima slajma u nosu tokom trudnoce da je musko  user posted image    user posted image   user posted image
ok ja nosim musko i vjerovala sam samo Gin .   

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 16:14:27   
Nemirna
Muževa baka je rodila 11oro djece. Ne viđamo je često ali kad sam bila trudna s prvim djetetom čim sam ušla u prostoriju pitala me jesu li mi doktori rekli spol. Rekoh nisu... kaze ona, bit će muško! user posted image mi šprdanciju napravili i tako.. Kad sam rodila sina zezali smo se kako baka zna sta priča user posted image
Nedavno je opet dolazila. (ja već odavno znam da je ovaj put curica) i opet ona meni s vrata: e nevka sad je cura! I opet smo se smijali user posted image Nismo je pitali po cemu to gleda niti je ona gnjavila, činilo mi se da se više i ona zeza :D

Uglavnom, ne vjerujem u te price, pogotovu jer su samo dvije opcije na raspolaganju pa su šanse za pogodak velike ...

Moje trudnoće su slične. Samo što sad u drugoj pazim na kilažu jer moram a u prvoj sam se ugojila koooo... user posted image user posted image

I da, primjetila sam da linea negra u ovoj trudnoci uopće nije došla do izražaja... a u prvoj se vidjela iz aviona. E, pa, ako postoji neka priča da kod curica linija nije izražena a kod dječaka jeste, ja mogu reći da je ta priča istinita user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 18:57:12   
rozi
Hehee, Eminice i meni je to smijeno. Bas smo atrakcija starim zenama, al ajde nema vezeuser posted image user posted image user posted image .
A i meni , Djana, to strasno ide na zivce, kada vise cijene musko i to ne mogu nicim da opravdam, ni zatucanim zivotom, ni obrzaovanjem. Ko zna mozda je to poteklo od vremena kada su zene bile vise ugnjatavane, pa su i mame zelele vise da bude sin da se ne pate u zivotu kao one.
Al bez obzira na to, dobijem cir na zeludcu kad cujem tako nesto
user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 19:09:07   
Suzana
E Sonja, sve OK, nema ljutnje nikakve, rekoh ti, nisam ja ni vidjela ko je to pisao, ali kad sam slucajno procitala makaze i noz - predmeti sa kojima mozes ubiti covjeka - ne mogoh a da ne napisem sta misim. user posted image
 
A ova prica od Rozi i da je ta zenturaca solila, mislim OK, jeste smijesno s jedne strane, hvala Bogu ja nemam slicnih iskustava, ali da me ta ludjakinja posolila, ne znam kako bih reagovala. user posted image
Dobila bi batina user posted image .
 
Pozdrav svima.
 
Caos.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *