|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
16.5.2012 20:37:43   
lela89
Pingvina ja sam s nalazima štitnjače poslije spontanog bila i kod dr. i kod endokrinologa i kod ginekologa, TSH mi je 2.53, a T3 5.77 i T4 11.0 i nijedan mi nije ništa spomenuo, kako je to uredan nalaz, sve je unutar referentnih vrijednosti, i tvoj nalaz je sasvim uredan, a to što kažu da bi trebao biti tsh do 2 , to bi bilo idealno, ali nije nužno da bi došlo do trudnoće, kad sam razgovarala jednom nasamo s profesoricom koja je također imala spontani ona je imala problema s tsh, bio joj je oko 7 i mislila je da će imati problema opet sa zatrudnjivanjem, ali čekala je 6 mjeseci i onda je 7 mjesec zatrudnila ponovo, kod mene je problem s prolaktinom 1984,3 i to je vjerojatno uzrok spontanog koji je bio prije 7 mjeseci, i sad me isto boli kao tada, ne znam stvarno kako ove ostale žene se nose sa svim tim ali ja sam očito slabić i nemam snage da budem jaka, neznam je li to normalno ali svakog 19. u mjesecu ja imam skoro pa živčani slom od tuge i ne želim da znam izašto na svijetu, 30.4 mi je trebao biti termin a ja išla u bolnicu raditi mr hipofize i još gledam kako iznose mame i tate svoje bebe i kako su sretni, a ja onako prazna, jednostavno prazna.... i još kad znam da nema smisla da pokušavam ponovo dok ne sredim ovaj prolaktin, ma sve mi je nekako stalo i neda mi se ništa, nemam volje, samo da mi je malo snage ili barem nade da će sve biti u redu, eto ja se baš raspekmezila, ne želim stvarat depresivno raspoloženje ali umorim se od glumljenja ljudima oko sebe kako sam superjaka i da sam prebolila, ovdje bar mogu olakšat dušu jer ima onih koji su to nažalost prošli, ja ti Pingvina želim sve najbolje i da ponovo ubrzo aBd ugledaš dvije crtice na testu user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: TSH-problem za začeće
17.5.2012 16:49:43   
Pingvina
Lela, hvala ti puno za informacije. Ja jos nisam odnijela nalaze ljekaru.Radim kod privatnika, pa necu ici nikud dok sve nalaze ne povadim.A covjek za sve glavu razbija..
Da ne idemo OT..pisem ti pp.


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu lela89)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: TSH-problem za začeće
23.6.2012 19:05:50   
vanchi88
cao cure

znaci, ja pijem letrox od nov 2011.. pocela sam piti dozu od 75mcg i super sam se osjecala, tsh je spao sa 11,7 na 0,8 pa koristila i dalje istu terapiju i spane na 0,2 to je bilo u Feb ove godin. Promeni mi dr terapiju na 3 dana da pijem 75 ostalih dana da pijem po 50...nakon 2mj na kontrolu moj Tsh je bio 6,6...gusilo me nisam imala snage ni kondicije za nsta a inace imam...znala sam da nije ok. Terapiju je promenio na istu kao i od pocetka (75mcg) medjutim promenim doktora ..otisla da izvadim nalaze za novu dr u junu moj tsh 10......onda sam ja krenula piti 100mcg... znam nebi trebala na svoju ruku al ebat ga nisam mogla vise...oce pomoci da spadne tsh/;

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: TSH-problem za začeće
23.6.2012 23:07:31   
mamaajna
THS 6,8,FT-4 18.4,FT-3 5.1. napokon spao,zadnju godinu nije mi bio nizi od 16.pijem 200(dvije tablete) letroxa.znal ko koja je vrijednosti ovog FT-4,FT-3

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: TSH-problem za začeće
13.7.2012 1:14:06   
Lija09

IZVORNA PORUKA: Pingvina

Zdravo cure...Evo mene sa pitanjem o hormonima..Naime imala sam problema sa zatrudnjivanjem i pored svih urednih nalaza.Nakon 16 mjeseci sam ostala trudna...imala spontani i danas sam radila kontrolne nalaze pa ako neko ima da prokomentarise bila bih zahvalna.
TSH 2,908 (ref 0,47-4,64)
ft3 4,36     (2,23-5,35)
ft4 14,99   (9,14-23,8)
Malo sam vas iscitavala i malo se zabrinula jer piset_e da su vrijednosti TSH potrebne za trudnocu izmedju 1 i 2..moj je skoro 3 kao sto vidite..a i neka od forumasica je napisala da joj je ljekar spomenuo da je ft4 od oko 14 prenizak.user posted image user posted image user posted image user posted image


Draga Pingvina, nema potrebe da se brineš nalazi su ti odlični. Ja sam imala povišen TSH oko 6 i nakon posjete endokrinologu počela sam piti Eutirox kako bi mi se smanjili TSH hormoni, međutim najmanji TSH mi je bio oko 3 i nešto pa sam ipak uspjela zatrudniti bez ikakvih problema i trudnoća je bila odlična čak se nisam ni puno debljala po 1 kg mjesečno - izuzev zadnjeg mjeseca što je samo moja greška (doduše navela bih da sam zatrudnila 2 mjeseca nakon što sam ostavila cigare - čisto da navedem kao digresiju:)) Prema tome ne sekiraj se i sretno!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 9:26:06   
rerica
Poz cure...
Gdje se privatno vadi hormoni stitne...

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 9:32:19   
Monaa
I ja imam hipotireozu i povisen TSH, ali ja nisam imala nikakvih problema oko zatrudnjivanja. Iz prve sam uspjela user posted image iako je TSH bio oko 5. Kako je meni dr objasnila problem nije toliko u TSH nego u antitijelima. Ako su ona povisena sprjecavaju zacece, zato bi najbolje bilo da se provjere prvo antitijela. Nacitala sam se svega i bila sam bas u grcu kako necu moci ostati trudna ili da postoji rizik spontanog, ali eto nije bilo nikakvih problema. Takodjer pijem Euthyrox.

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 19:06:57   
Artemida84

IZVORNA PORUKA: rerica

Poz cure...
Gdje se privatno vadi hormoni stitne...

Pozz....
Mozes vaditi u bilo kojem privatnom laboratoriju. Recimo ja sam vadila u BHS laboratoriju u Luzanima(imaju i u gradu) i u polilinici Al Tawil, a ima jos Eurofarm u Uniticu,....

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 20:33:41   
Pingvina
Hvala Lija sto si se javila..I dobro dosla na forum-vidim da si nova!!!Nadam se da cemo se druziti i na ljepsim temama.user posted image user posted image
Rerice, jel ti ides raditi hormoncice??
Monaa, znaci sad moram ici "prositi" i da mi napisu uputnicu za antitijela??Oooo Boze, nikad kraja.user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 20:55:57   
rerica
Pingvi mila imam svasta u svojoj glavi,bila sam opet kod doktora cisto radi reda,normalno sve u redu sto nisam ni sumnjala,rekla mi da uradim hormone stitne cisto radi reda,pa reko da se raspitam gdje se vadi,pa cu ovo koji dan otici kod nekog privatnog posto su me narcili tek za 2 mjeseca na red u drzavnoj user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: TSH-problem za začeće
22.8.2012 21:12:05   
Pingvina
Za dva mjeseca na nalaz hormona????????????????user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: TSH-problem za začeće
1.10.2012 19:02:47   
Artemida84
Drage moje molim vas za pomoc. Danas sam opet radila nalaz TSH i FT3 i opet su mi razliciti nalazi u razlicitim laboratorijama. Dakle isla sam danas u Eurofarm, prije toga u Al Tawil i BIH Luzani i lagano ludim sad vec. Kome da vjerujem? Molim vas pomozite jer po jednom mi TSH ide po planu, tj. smanjuje se a po ostalim mi je povisen......user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: TSH-problem za začeće
1.12.2012 23:05:28   
ninacha
pozdrav cure :))) ja nemam "nikakvih" problema osim povecanog tsh- 7,8, pocela sam piti eutyrox ima mjesec dana, dr. mi je rekla da bi mi se tsh trebao spustit na 1-2 da bi doslo do zaceca, poludila sam, mislila ic kod travara, bioenergicara, trazit drugo misljenje jer mi se to nekako cini nemoguce, nemam problema sa nicim osim tsha, koji bi mi treba bit do 2?? ono wtf??? onda sam citala vas i vidila ode puno divnih iskustava gdje su cure i zatrudnile i rodile, tako da sam se odlucila ne nervirat, ne trazit plodne dane, ne mislit na to, nego sta Bog da, da!! I da, jel mozda neko ima problema sa eutyroxom u pocetku, mozda oko grceva?? mene zeludac pocme strasno grcit, mislim da je to od njega iako mi dr. kaze da je to nemoguce, da on nemoze iamt nuspojava,..i u to sumnjam isto..

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2012 13:45:06   
Mia
Caos curice! Evo da se i ovdje izjadam user posted image

Ja nemam nekih "bolnih" simptoma stitne zlijezde, ali imam ili sam umislila da imam "psihickih" problema tj. osjecam pretjeranu nervozu ... sve i svako mi ide na zivce i nstalno osjecam neku napetost. Doduse ja se borim i za user posted image pa i to dobrim dijelom doprinosi mom stanju. Posljednji nalazi koje sma radila su mi pokazali da imam povisen TSH i to 7,5. Na prethodnom nalazu je bio 5,8 i tada mi je dr. rekla da ponovom nalaze pa ce onda vidjeti za terapiju. E posto je sada TSH povisio ona hoce da mi juvede letrox 50 i to pola tablete svako jutro nataste. Ja hocu da se jos sa nekim dr. konsultujem prije nego pocnem sa terapijom jer ne bih bas "na prvu" uzimala tablete. Ono sto me jos zbunjuje u mojim nalazima je visina antit. Na nalazu koji sam radila u aprilu 2012. ATG su bila 938, a u oktobru su pala na 273. Slicno je i kod ATPO .. bila su 315, a onda 216. Nisam nikakvu terapiju koristila pa mi niej jasno sta je moglo izazvati njihovo smanjenje (naravno meni je drago sto su se smanjila, ali ne kontam user posted image ). Samo da napomenem da su FT3 i FT4 u granicama.

Moje pitanje je da li ste vi sa povisenim TSH kontrolisale antit. i ima li to kakve veze jedno sa drugim? Koliko ta antit. mogu uticati na zacece i samu trudnocu? Zahvaljujem na odgovorima kojih ce biti na pretek user posted image

(odgovor članu ninacha)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2012 14:52:56   
Artemida84
Pozz draga. Ja sam isto imal povisen TSH i blago povisena antitijela. Otisla sam endokrinologu i ona mi je propisala euthyrox od 25 mg po pola tablete dnevno. Za malo više od 6 mjeseci mi je TSH sa 5,3 dosao na 1,6. Sada sam i u drugom stanju vec 12 tjedana i sve je u najboljem redu. Ne brini se, idi kod endokrinologa, radi sta ti kaze i sve ce biti dobro.... Lijeo pozdrav!

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2012 14:55:59   
Mia
Artemida draga hvala ti na odgovoru user posted image Bas mi je drago za tebe i tvoju user posted image Da ti aBd sve prodje u najboljem redu user posted image Sad sam se sjetila da smo se ti i ja nekada dopisivale u vezi stitne user posted image Ma nikako da dodjem do one Velije da vidim sa njom sta cu i kako cu dalje user posted image

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2012 19:34:57   
Artemida84
Ma nista draga, hvala tebi na lijepim zeljama user posted image . Joj da jesmo, vidim da mi je nick poznat user posted image . Vidis kako se sve sredilo, samo hrabro. Pa kod nje se narucuje putem sms, ja sam isla po preporuci ginekologa ali ti joj napisi sms i vidis sa njom kada te moze primiti. Ona radi u Al Tawilu dakle privatno a mislim da i na Kosevu takodjer radi. Broj ti je 061/206-476. Sretno i drzim ti fige jer ce sve to dobro biti.... user posted image
user posted image

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: TSH-problem za začeće
28.12.2012 23:30:57   
Mia
Zenice imam pitanje ... da li je neko od vas na terapiji sa Euthyroxom 25 i da li mu je pomoglo u smanjivanju TSH, te ako jeste, za koje vrijeme otprilike? Unaprijed hvala na odgovorima! Pozzz

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: TSH-problem za začeće
29.12.2012 12:02:29   
mamaajna
ja sam sad presla s letroxa na Euthyrox,jer mi je letrox nije odgovarao.doduse ja pijem 150,popila sam prvu tablu i vec se vidi promjena,manje sam nervozna,ne zadrzavam vodu tj.nisam otecena.mislim da je individualno regulisanje hormona

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: TSH-problem za začeće
29.12.2012 12:25:31   
Mia
mamaajna hvala na odgovoru. Iz potpisa vidim da imas dvoje djece, pa me zanima jesi li u toku trudnoce imala problema sa stitnom, ili nakon poroda? Ja se borim da dobijem user posted image ali pored svih drugih problema (da sad ne idem OT) nedavno mi je utvrdjen i visok TSH pa sam pocela sa terapijom i ne znam kad mogu ocekivati snizavanje TSH ... mozda ce trebati i kod mene povecati dozu user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: TSH-problem za začeće
29.12.2012 16:37:22   
mamaajna
obolila sam kad mi je curica imala 3 mjeseca,i ja sam na pocetku pila pola tablete dok nisam dogurala do 2 tablete.doduse meni je THS na pocetku bio 100,zadnji put mi je bio 7 prije par mjeseci.sad sam otisla kod dr.ZELIJE i ona mi je dala da povadim sve hormone i spolne hormone i rezidenciju inzulina jer se nenormalno debljam,sada cekam rezultate i pijem euthyrox tabletu i po dnevno.ako imas mogucnosti otidi kod nje privatno jer stvarno svaki novcic vrijedi.meni je rekla da mogu sve regulisati za 5 mjeseci,pa ce mo vidjeti...i mi zelimo jos jednu bebicu ali moj ginekolog kaze da bi u mom stanju(ldilo od hormona)bilo ravno samoubistvu.zelim ti da sto prije oboris hormone i da dobijes svojuuser posted image

< Poruku je uredio mamaajna -- 29.12.2012 16:38:40 >


_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: TSH-problem za začeće
30.12.2012 15:02:55   
Mia
mamaajna ovu terpiju mi je i odredila dr. Zelija. Isla sa kod nje privatno i dala da mi je da uradim hrpu nalaza. Meni je zadnji TSH bio 7,5. Neki dan sam radila i nalaz OGTT sa inzulinemijama. To mi je rekla da uradim nakon sto sam joj objasnila da vrlo tesko mogu da smrsam, ali da se zato mogu za dan udebljati 2 kg user posted image Kaze ce na osnovu tog nalaza vidjet da li je moja kilaza uzrokovana stitnom ili nekim problemima sa secerom. Blago tebi kad ti je Bog dragi dao dvoje djece! Da te u narednoj godini obraduje sa jos jednom user posted image Uglavnom ja cu za nekih mjesec na kontrolu pa da vidim da li je TSH imao spao ili cu morati povecati dozu euthyrox-a. Hvala ti puno na odgovorima i sretno!

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: TSH-problem za začeće
3.1.2013 15:14:26   
mishelle80
Pozdrav drage žene...evo nova sam ovdje, ali imam slicnih problema:
imam curicu od 3 godine (prije nje sam imala spontani, tad sam i otkrila da imam problema sa stitnjacom i povisenim TSH,visokim antitijelima), a vec godinu i pol pokusavamo drugo dijete al ne ide, odrzavam TSH i hormone u granicama citavo to vrijeme,cak mi je godinu dana TSH bio između 1-2 sto kazu da je naidealnije, i opet nista...
i muz i ja smo povadili sve nalaze sto s emogu povaditi i svi su u redu,tako da mi stvarno nije jasno sta treba s tom stitnjacom uraditi da bi uspjelo...

i citam da tsh nema toliko veze koliko antitijela, pa me zanima sta uraditi da bi se ta antitijela umirila tj smanjila,ima li ko saznanja...
hvala puno!

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: TSH-problem za začeće
3.1.2013 18:38:49   
vanchi88
mishelle - i ja sam na isti nacin saznala da imam problema sa stitnjacom...imala pobacaj ali posle njega nisam ostvarila zeljenu trudnocu...tsh takodje mi bude u granicama normale ali antitijela su mi preeevisoka i sada....ako je do njih, onda to i kod mene koci ...jesi citala ima li kakav nacin da se oni smanje?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu mishelle80)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: TSH-problem za začeće
7.1.2013 12:03:37   
mishelle80
nisam citala nista, mislila sam da cu mozda ovdje naci neki odgovor...hodala sam od doktora do doktora i nakon sto su mi bili svi ginekoloski nalazi u redu,(mislim TSH mi se popeo na 3,45 sto je i dalje u granici, ali nije dobro za zacece) doktor mi je rekao da jedino sto moze uraditi jeste "agresivno terapijom napasti stitnjacu" povecao mi je dozu letroxa, jer kaze antitijela znaju ometati oplodnju jer smatraju prijetnjom za organizam, ako to ne pomogne ne moze mi nista drugo vec da se nadam ako bude bude...tako da sam sad na povecanoj terapiji,i nadam se da cu uspijeti...mada me zanima postoji li sta na prirodnoj bazi, cajevi , bilo sta da smanjuje broj antitijela????
ako sta saznam rado cu podijeliti

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *