|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
7.1.2013 14:31:45   
Anoniman
pozzzzzz

zanima me da li nepravilan rad stitnjace,obavezno uzrokuje poremecaj menstrualnog ciklusa ??? Ja imam relativno uredan ciklus , skoro pa tacno na vrijeme uvijek al su mi se javili neki drugi simptomi kao lupanje srca, bol na lijevoj strani . Kazu da su to neki od simptoma nepravilnog rada stitnjace . Nista od ovog nije strucno misljenje ,vec samo iz iskustva drugih . Jos da kazem da imam problem sa neplodnoscu pa ako neko moze da mi odgovori . Hvala vam

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 251
   RE: TSH-problem za začeće
8.1.2013 10:36:23   
mishelle80
ja sam imala poremecaj tj neredovite cikluse radi stitnjace, to su sve ormoni, hormonalni poremecaj..otidji kod doktora po uputnice i vidi jel imas problema sa stitnjacom...ako i imas, dobit ces tablete i sve ce se reugulirati...ja sam imala spontani kad sam otkrila stitnjacu, nakon toga uspjesnu trudnocu, i sad mi opet hormoni divljaju iometaju da ostvarim novu trudnocu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: TSH-problem za začeće
8.1.2013 17:18:55   
vanchi88
Michelle, nasla sam nesto sto bi moglo da pomogne u smanjivanju antitijela... Selenium da pijes svaki dan... da izbacis psenicu iz dijete i "gluten" a on se nalazi skoro u svakoj hrani koji konzumiramo.... nazalost, teze ga se odreci ali cula sam da ima poz efekat

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu mishelle80)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: TSH-problem za začeće
8.1.2013 20:30:47   
Anoniman
Hvala puno na odgovoru, ne preostaje mi nista drugo nego da to prekontrolisem i otklonim sumnje.

(odgovor članu vanchi88)
  Neposredna veza do poruke: 254
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2013 14:19:31   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: Mia

mamaajna ovu terpiju mi je i odredila dr. Zelija. Isla sa kod nje privatno i dala da mi je da uradim hrpu nalaza. Meni je zadnji TSH bio 7,5. Neki dan sam radila i nalaz OGTT sa inzulinemijama. To mi je rekla da uradim nakon sto sam joj objasnila da vrlo tesko mogu da smrsam, ali da se zato mogu za dan udebljati 2 kg user posted image Kaze ce na osnovu tog nalaza vidjet da li je moja kilaza uzrokovana stitnom ili nekim problemima sa secerom. Blago tebi kad ti je Bog dragi dao dvoje djece! Da te u narednoj godini obraduje sa jos jednom user posted image Uglavnom ja cu za nekih mjesec na kontrolu pa da vidim da li je TSH imao spao ili cu morati povecati dozu euthyrox-a. Hvala ti puno na odgovorima i sretno!

kako bi kod zelije,i ja sam skoro bila na kontroli kod nje i meni je problem tezina i mrsanje.nalazi su pokazali da imam tu inzulinsku rezidenciju i 10-ak dana sam na terapiji s sioforom i imam vec 1kg manje i nemam osjecaj gladi uopste.samo ti nastavi ici kod nje vrijedi svake pare samo se pridrzavaj njenih uputa

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: TSH-problem za začeće
13.9.2013 22:09:47   
Dona YU
Dame , prvo da vas pozdravim...user posted image
Imam jedno pitanje...

Vec mesecima se 'mucim' sa nalazima, hormonima, stitne...

Naime, u novembru bi trebali na postupak vantelesne... A meni stitna luduje.
UZ i antitela su u redu, ali TSH ?!user posted image
Najpre je bio nesto iznad gornje granice 4,3... sa terapijom (letrox) se spustio na 0,4, a kada mi je smanjila terapiju jos vise je pao na 0,03... sada sa nanovo smanjenom terapijom (pijem po pola od 5mg radnim danima,i dve cele vikendom) TSH je 4,7?!user posted image

Ima li nekoga sa slicnim iskustvom... ne znam kako tako odskace od terapije...

Velikiiiii pozdrav!user posted image

_____________________________

''Postoji milion gradova u koje možeš odlaziti, ali samo jedan u koji možeš da se vraćaš.''

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: TSH-problem za začeće
13.9.2013 22:58:01   
Mia
Dona Yu ja sam donekle slican slucaj kao ti. Isot sam imala problema sa TSH koji je bio 8 prije terapije. Ja pijem euthyrox i idem na redovne kontrole kod dr. Zelije ( iz Sarajeva). Pocetna terapija mi je bila 5 dana po 25 i dva dana 50. Nakon nekih dva mjeseca spao je na 3,9 ali to nije bilo dovoljno jer sam se i ja spremala za vant. Onda mi je dr. malo povecala terapiju. Medjutim, nakon stimulacije za vant. ja sam dobila hiperstimulaciju i kao posljedica toga mi je TSH skocio na 23! Naravno, da sam morala odgovditi embriotran. Tada mi je tarapija povecana na 5 dana po 75 i dva dana po 100 i evo vec tri mjeseca je hB sve OK. Zadnji put mi je TSH bio 1,7 user posted image Moja vant. je Hb uspjela i evo sad sam trudna 13 sedmica user posted image I dalje pijem istu dozu.
S obzirom na to da kod tebe jako varira TSH, pokusaj da vidis sa dr. da umjesto letroxa koristis euthyrox. Znam da je kod mog prijatelja isto tako bilo i kad mu je dala euthyrox, TSH se konacno smirio. Ikao su to u sustini isti lijekovi, jednostavno neko bolje reaguje na jedan, a neko na drugi. Eto to je sve sto sam ti ja mogla reci o tvom pitanju. Kod mene su problem i antitijela user posted image

(odgovor članu Dona YU)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: TSH-problem za začeće
14.9.2013 10:26:31   
Dona YU
MiA

Hvala puno! user posted image Utesila si me bas ....Ima resenja za ove lude hormone...user posted image

Na kontrolu idem 18-og i predlozicu DR lek euthyrox...

Jako puno ljudi ima problema sa stitnom... bas tuzno...user posted image

Velikiiiii pozdrav!user posted image

_____________________________

''Postoji milion gradova u koje možeš odlaziti, ali samo jedan u koji možeš da se vraćaš.''

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: TSH-problem za začeće
6.1.2014 22:36:37   
Farah 00
Da malo pidignem temu, ako jos uvijek bude aktivnih clanova user posted image

Zna li iko da li se smije koristiti Maka ukoliko se koristi i euthyrox za hipotireozu. Imam povisen TSH - 6,2, i tek 3 sedmice pijem terapiju euthyrox 1/2 od 25mcg. Obzirom da sam cula za pozitivna iskustva kod nekih zenica u ostvarivanju trudnoce a koristile su Maku, ne znam moze li imati negativno dejstvo obzirom da koristim hormonsku terapiju euthyrox. Maka regulise hormone i njeguje endokrini sistem, pomaze u regulisanju i kontroli normalnog funkcionisanja organizma kao i jos mnogo toga.

(odgovor članu Dona YU)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2014 23:56:40   
tintilinica
Pozdrav nova sam ovdje procitala sam dosta postova od prije. Moj slucaj vec 9mj radimo na bebi i nista. Nedavno vadila hormone stitnjace TSH mi je 6,17 sljedeci tjedan idem pitati gin sto dalje dali to moze utjecati na zacece .

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: TSH-problem za začeće
22.1.2014 14:11:55   
Twinkies04
Farah00 ja sam bez problema koristila maku 2 mjeseca i skupa s njom i letrox uzimala.Nisam primjetila nikakve nuspojave ili bilo sta slicno...Prestala sam maku jer sam pocela piti Siofor,mada pise na upustvu da se moze piti komotno sa metforminom,ali eto ja sam radije prestala jer mi je bitno da znam od cega mi se ciklus uredovao...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: TSH-problem za začeće
23.1.2014 20:59:14   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Twinkies04

Farah00 ja sam bez problema koristila maku 2 mjeseca i skupa s njom i letrox uzimala.Nisam primjetila nikakve nuspojave ili bilo sta slicno...Prestala sam maku jer sam pocela piti Siofor,mada pise na upustvu da se moze piti komotno sa metforminom,ali eto ja sam radije prestala jer mi je bitno da znam od cega mi se ciklus uredovao...


Hvala na odgovoru, ma ja sam negdje procitala da ne treba uzimati maku ako se uzima neka nadomjesna hormonalna terapija, pa sam se odmah sjetila da pijem euthyroks. Ne bi boljela da mi zbog make TSH jos vise skoci, ili da se nesto poremeti. Sljedece sedmice radim kontrolu TSH, pa cu poslije toga poceti i ja koristi Maku.user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: TSH-problem za začeće
23.1.2014 21:02:40   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: tintilinica

Pozdrav nova sam ovdje procitala sam dosta postova od prije. Moj slucaj vec 9mj radimo na bebi i nista. Nedavno vadila hormone stitnjace TSH mi je 6,17 sljedeci tjedan idem pitati gin sto dalje dali to moze utjecati na zacece .


I mi se trudimo da zatrudnim oko 9 mjeseci i jos uvijek nista. Prilikom pretraga, takodjer sam otkrila da mi je TSH 6,2, bila sam kod endokrinologa i sad pijem terapiju euthyrox. Mislim da bi i ti trebala otici endokrinologu, obzirom da Ginekolog nije specijalista za endokrini sistem. Jesi li radila i antitjela stitnjace i FT3 i FT4?
Takodjer moram napomenuti da povisen TSH moze uticati na zacece, bar je tako meni objasnila moja Dr. Naravno postoje izuzeci gdje su zene i pored toga normalno zatrudnile.

< Poruku je uredio Farah 00 -- 23.1.2014 21:04:58 >

(odgovor članu tintilinica)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: TSH-problem za začeće
8.2.2014 10:40:04   
Farah 00
Prosle sedmice radila sam kontrolu TSH i poslije 6 sedmica treapije uspjela sam ga dovesti na 1.9, a bio je 6.2. Sretna sam sto sam uz pomoc terapije TSH brzo dovela u normalu, i to onu idealnu od 1,5-2 user posted image Samo nadam se da ce tako i ostati.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: TSH-problem za začeće
11.2.2014 8:59:46   
Sunchica81
Eh ovako drage moje posto citam vase kometare odlucih i ja da se ukljucim....jer procitah komentar od maslacka82 pa da pokusam oomoci i sebi i vama. Dakle ustanovljena mi je hipertiroze nakon druge trudnoce lijecila se terapijama vec nekoliko godina (PTU,Letrox) nikad mi nije dovedena funkcija stitne u normalu i prekinem terapiju sama ima vec godinu dana. Tsh je uvjek bio visok (10, 7, sad u decembru 2013. je bio 8,8)
Pokusavajuci da ostanem ponovo trudna vec dvije godine ne uspjeva. Krajem 2013. Skontam da se nesto desava i uprkos visokom tsh 8,8 ja sam hvala Bogu ostala trudna user posted image user posted image al nije to sve kad nesto hoce beli ga onda hoce.....neznajuci da sam trudna pocetkom decemb.2013 sam radila scinitigrafiju stitne user posted image .user posted image user posted image
100 doktora 100 misljenja od privatnika do Jezera nema gdje nisam isla....i naravnooo svi su rekli da su za ciscenjee jer je prevelik rizik...no ja sam se odlucila drugacije, i sad sam 12 punih nedjeljaaa pod terapijom Eutiroxa 50mg. Al se cudno nesto desava i dalje i odem juce privatno izvadim ponovo tsh kad ono imam sta i vidjeti 11,5 user posted image user posted image
Al se ne dam citam raznorazne clanke misljenja pa reko mozda vam moj slucaj,primjer ili kako god bude od koristi...user posted image

Ovih dana idem na detaljne pretrage pa se cujemo javim vam se daljeeee....nije sve u terapiji ni u doktorima ima neko ko to sve idredjuje user posted image user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: TSH-problem za začeće
29.4.2014 19:04:52   
martina 9
pitanje!!!! meni je tsh 2.188...laik sa ...dali je to normalno!!!

(odgovor članu zlatana)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: TSH-problem za začeće
18.5.2014 10:08:03   
kokouli
Meni je tsh 2,1032 ja se nadam da je to ok martina ,kao i kod tebe .

(odgovor članu martina 9)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: TSH-problem za začeće
18.5.2014 16:08:10   
vanchi88
cao cure
i ja bi da podijelim svoje misljenje i iskustvo sto se tice TSH i zaceca.
ja sam 2011 dobila dijagnozu hipotireoze i tsh mi je bio 11,7. Uz to i prolaktin je bio visok 3x od normale.
Od tada pa sve do skoro mi je trebalo da stabilizujem stitnu. pila sam i 25mcg i 75 i presla na euthyrox koji za mene nije imao mnogo dejstva ipak letrox je najsigurniji samo treba da se malo "igra" sa dozom i da vidis koja najbolje odgovara naravno uz pomoc doktora. LEtrox je ok i da se koristi tokom cijele trudnoce a za ostale nisam sigurna ali zavisi sta koji doktor ima obicaj prepisati.
dakle, vazno je da kad se vadi TSH da se izvadi i prolaktin jer oni idu ruku uz ruku, ako nece stitna da ometa zacece hoce prolaktin ovulaciju.
Idealan TSH za zacece je iizmedju 1-2. Bio mi je 1 pred trudnocu a sad je 2. Vadila sam krv neki dan pa vidjecemo sta ce ovaj pokazati. Treba nad tim drzati oko jer je vazno da je tsh ok u prva tri mjeseca trudnoce, kasnije beba sama proizvodi svoj tsh.


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: TSH-problem za začeće
26.5.2014 11:13:16   
kokouli
Meni je prolaktin bio povisen pa su zbog toga trazili i hormone stitne ,u međuvremenu se sredio ,a nikad mi nisu bili u neredu hormoni stitne ,hvala bogu .Ne znam sad ni da li da radim UZ ,kad su hormoni ok....user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: TSH-problem za začeće
21.9.2014 12:53:48   
lorus
Dobar dan, molim vas za informaciju, gdje se moze kupiti Euthyrox u Sarajevu, BiH ili negdje vani?

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: TSH-problem za začeće
21.9.2014 16:03:14   
araj
lorus imas u apoteci DINA na C.Vili

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: TSH-problem za začeće
21.9.2014 16:48:10   
lorus
Hvala puno araj

(odgovor članu araj)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: TSH-problem za začeće
22.9.2014 15:35:03   
djudrdjica
Ako bas nestane u Dini (gdje i ja najcesce kupujem), ima jedna privatna apoteka na Cobaniji, predjes most, ides ravno prema Galiji i na cosku te zgrade.

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: TSH-problem za začeće
16.4.2015 12:36:01   
Nana84
Pozdrav svima,
Na redovnom pregledu štitne, na nalazu hormona pokazalo se povećanje tsh= 5,34 (gornja granica 5,00). Doktor na uuzv-u nije našao ciste, čvoriće. Kaže blaži oblik Hashimoto-a. Terapija letrox-om 1/4 svaki dan. Planiram drugu trudnoću te sam čitala da tsh mora biit između 1-2 da bi se plod normalno razvijao i smanjila mogućnost spontanog. U oktobru prošle godine sam imala spontani (missed), a malo nakon toga mm infarkt. Sve se dobro završilo ali dva veoma stresna događaja koja su na mene imala veliki uticaj. Do sada mi hormoni nikad nisu bili niti preko gornje niti ispod donje granice.
Da li je neko imao slično iskustvo?
Da li ste imale problema sa zatrudnjivanjem?
Koliko dugo treba sa terapijom da tsh se smanji na normalnu razinu?
pozdrav

_____________________________

24.10.2010. se rodila naša Mia :O)

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: TSH-problem za začeće
21.4.2015 19:22:29   
Nana84
Zar nema niko da je imao problema sa tsh i štitnom?

_____________________________

24.10.2010. se rodila naša Mia :O)

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *