|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
16.10.2009 22:03:55   
Lilly

...Ali ima nesto pozitivno u svemu ovome. Sada kada sam uporedila stare i nove nalaze, vidim da su antiTg u granicama normale (107), a prije je vrijednost bila oko 400 van ref.vr.... Ipak se nesto postiglouser posted image user posted image user posted image
AntiTPO su bili i ostali ok... Bez veze sam se uspanicilauser posted image Ne ide nista preko noci a sto je najvaznije jeste da pomaka ima - korak po korak do user posted image user posted image user posted image

Baby_you, hvala tebi i svim ostalim vrijednim forumasicama na podrsci!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu baby_joy)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: TSH-problem za začeće
31.12.2009 16:44:28   
caja 2
cao svima koji su na ovoj temi ja sam nova,polako da pocnem pisati.2 godine sam u braku a u maju cu imati 30 god.imala sam 3 trudnoce koje su zavrsile sa spontanim pobacajem sad nisam trudna jer je to jos nemoguce.vadila sam sve nalaze tek poslije treceg zalosno al je takouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nasi doktori racunaju da i dva spontana mogu biti ;slucajna;i da se to moze svakom desiti i da je to normalno u danasnje vrijeme.medjutim ja sam trazila da idem u bolnicu i da iz nje ne izlazim dak mi nenadju problem i moje hodanje po doktorima je otislo na 4 ginekologa i nijedan nije se  podudario sa drugim nicije misljenje.izvadila sam torch.mikoplazmu.spolne hormone 5 dan menstruacije,klamidiju.kariotip,dva ploda sam slala na patolosku analizu normalno poslije kiretaze.spermogram mm.sve je u redu.da bi me poslali da izvadim hormone stitne zlijezde i tu imam sta i vidjeti antitjela su prako 600 a ref.vrijednosti su 112user posted image ft3 i ft4su tad bili na granici normale a tsh 9.odem ja endokrinologu to je sve bilo u 8 mjesecu ove godine.kod endokrinologa odem na uz.i nije uvecana stitna niti ima sta na njo.dijagnoza hipoteroza je moja i dao mi je letroks 50mg i da dodjem na kontrolu za mjesec i pol i otisla sam i tad  to je znaci 10 mjesec 2009.e tad sam izvadila ponovo hormone tsh mi je pao na 0.420 a ft4 na 24 e sad tsh je pao skroz i previse a ft4 je skocio e tad mi je prepolovio terpiju na 0,25 mg letroksa.ponovo sa vadila hormone poslije tj 15.11.2009 i tsh je skocio na 26.5user posted image a ft4 pao opet al tsh me iznenadiouser posted image enndokrinolog me pita dal sam ja uopste pila terapijuha ha ha.pa jesam boze moj e rad 15og mi je propisan letroks od 100mg i sad pijem i moram na kontrolu 11.o1 2010 i sad cemo vidjeti sta ce me opaliti da oprostite sad jer sok za sokom.eto vidite tri trudnoce nemogu i nesmiju biti slucajne kako nasi doktori kaze nego vidite da ima problem al da su me poslali poslije prvog spontanog poslali na analize nebi se desavalo poslije 2 trudnoce dok ne sredim stitnu zlijezdu.najvise je uticalo ne moju psihu i nemogu zaboraviti nikad i nikad necu biti vise ista,ko god da cita ovo nek nista neprepusta sudbini ko ima zelju da vadi nalae nek ide nek ne ceka zadnji dan.hvala vam na strpljenju

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: TSH-problem za začeće
31.12.2009 21:51:10   
Lilly
Kao sto sam ti vec pisala, samo ti moraju podesiti odgovarajucu terapiju kako bi se tsh doveo i "zadrzao" na normali.
Nemoj da brines, bit ce sve ok! Izbjegavaj stres koliko god mozes. Znam da je tesko to kroz sto si sve prosla ali pokusaj gledati naprijed i dalje ostati tako pozitivna. Vidjet ces, bit ce rezultata!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: TSH-problem za začeće
31.12.2009 22:08:01   
Lilly
Ovo zaboravih, mozda je bila neka greska u vrijednostima hormona stitne. Cudno je da je vr. za samo mjesec ipo sa 9 spala na 0.420. To je zaista prebrzo da bi bilo istinito. Mozda da dobro reagujes na th. ali, uprkos tome ne bi vrijednost opet skocila na 26 a sve to u tako kratkom vremenskom perioduuser posted image
Da slucajno nisi popila letrox prije vadenja krvi pa je rezultat lazan? Naime, meni se desilo jednom na kontroli da sam iz dosade u cekaonici popila letrox 25mg i tada mi je navodno TSH pokazao 3. Moja sreca je jako kratko trajala jer vec na sledecoj kontroli je tsh podivljao i bio 9 - ustvari, on nije podivljao, nego se samo malo spustio sa 11 na 9 a ona trojka je bila lazna. Nazalost, ja sam tih par mj. bila u zabludi da je sve ok. Uglavnom, evo od tada, tj. od maja spustam tsh i tek sad mi je 3. Letrox su mi postepeno povecavali, 25-50-75mg i sada tek 100mg i nadam se da ce za mjesec ipo biti 1-2.

Nadam se da te nisam zbunila sa ovim ciframa!user posted image Dg. nam je ista -Subklinicka hipotireoza (znaci t3 i T4 ok). UZ je i kod mene uredan. Antitj. su ti jako visoka, moras ih spustiti obavezno. Meni su antiTPO bila ok, jedino, AntiTG oko 400 ali sada je ok.

< Poruku je uredio Lilly -- 31.12.2009 22:23:13 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: TSH-problem za začeće
1.1.2010 13:30:48   
caja 2
user posted image  evo mene.istina je da je sa 9 spao na 0.420 pa sa 0.420 na 26.5 tsh.moze te li zamisliti koje su to promjene u organizmu.nije to nimalo mala razlika nego katastrofalna kao da me baci na dno dna pa me brzom brzinom na nebo.a o raspolozenju da se neprica u jednom danu tri raspolozenja sad mi se place,sad mi se smije,sad mi se svadjauser posted image user posted image user posted image user posted image  idem sama sebi na zivce.svjesna sam svega i nisam bila takva kao da imamosjecaj da cu se u momentu ugusiti al to je sve zbog tsh i tog veeeeeeeeelikog pada i rasta al sad u poned.idem vaditi hormone opet a 11.1 2010 kod endokrinologa.sta ce sad biti neznam..................................

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: TSH-problem za začeće
1.1.2010 13:37:17   
caja 2
user posted image  zaboravila sam napisati da istina da popijem tabletu al jedna tableta od 25mg tog dana kad sam vadila3 put krv nije bas mogla toooooolikoooo da napravi razliku na 0.420 na 26,5.sad u ponedeljak necu piti poslusat cu teuser posted image  pa da vidim.hvala ti na savjetuuser posted image

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: TSH-problem za začeće
1.1.2010 19:16:23   
Lilly
Bez obzira sto je mala doza, ona je tu da, najvise do 30min. snizi vrijednost tsh, zato je i pijemo da bi nam stitna bila ok i da bi smo normalono funkcionisali. I ja sam taj dan u cekaonici bila pravoo umorna pa sam stoga popila letrox da dodem sebi a to je bilo sasvim dovoljan razlog da pokaze lazan rezultat a ne stvarnu vr. koja je jako vazna kako bi se odredila adekvatna th. ili eventualno promjenila doza. Mene je dr. pitala da nisam slucajno popila tabl. prije vadenja jer nemoguce da bas toliko tsh varira? Hm, kao da je znalauser posted image

Bit ce sve ok, vidjet ces! Javi nam rezultate!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: TSH-problem za začeće
1.1.2010 23:29:43   
caja 2
HOCU  jAVIT CU SE SAD U PONED.IDEM VADITI KRV TJ HORMONE A 11.1 2010 SA TIM NALAZIMA NA KONTROLUuser posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: TSH-problem za začeće
11.1.2010 13:49:04   
caja 2
evo mene,konacno samo da vam javim da mi je tsh 1.96 znaci spao je sa 26,5 za mjesec dana sto je dobro i ft4 je 19 i to je lijepo.danas sam isla na kontrolu i ostavio me je na letroksu100mg i da dodjem na kontrolu za 3 mjeseca jedino ako bi ostala  u drugom stanju ako bog da.user posted image pokusati cu mada se strasno bojimuser posted image

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: TSH-problem za začeće
11.1.2010 18:11:02   
Lilly


TSH ti je superuser posted image user posted image user posted image ... Sad sto se tice stitne, nemas sta da brinesuser posted image . Redovno uzimaj th. i bit ce sve okuser posted image

I ja sanjam o toj vrijednostiuser posted image . Tsh mi je 3,1 a nadam se da ce se ubrzo spustiti na 1-2!

Sretno, sretno, sretno!!!user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: TSH-problem za začeće
13.1.2010 21:32:39   
anastasija0702
pozzz svima
ja sam iz hrvatske. zanima me vaše mišljenje u pogledu nalaza štitnjače. pokušavamo godinu ipo bebu dobiti i ništa. muž ima astenoteratozoospermiju a ja hashimoto tireoiditis. pijem 100 mg eutiroksa i nalazi su t3 1.67, t4 135, tsh 3.30. zanima me da li bi trebalo po vašem mišljenju smanjiti dozu tj naginje li ovo hipertireozi. pitam zato što smo počeli tretmane kod bioenergičara koji nam je obećao riješiti stvar sa štitnjačom i začećem i tvrdi mi da trebam smanjiti dozu da odem dr a dr mi do drugog tj ne radi. sad me zanima što vi mislite o ovim nalazima??

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: TSH-problem za začeće
20.1.2010 20:04:24   
kiflica
zdravo svima,
mene su "prooterali" sa teme i rekli mi da o TSH treba da pisem ovde user posted image ..nisam znala da su tako stroga pravila ovih foruma :)
Naime , pokusavam vec neko vreme i slucajno sam otkrila da imam povisen TSH 6.6. T3, T4 norm. sutra idem da radim toleranciju na TRH - sta to uopste znaci?? imam neku "kvrzicu" na stitnoj zlezdi pa je polako pocela da me hvata panika...Koliko realno TSH utice na zacece..ono sto pouzdano znam jeste da je moja najbolja drugarica imala poremecen ciklus - dobijala user posted image  na svakih 4-5 meseci i nije imala ovulacije, kada je otkrila da je u pitanju visok TSH pocela da je pije neke lekove i nakon mesec dana user posted image ..sada ima preslatkog bebca...Kod mene situacija nije tako dramaticna, samo sam konstantno umorna ali user posted image  dobijam redovno i imam ovulaciju ...Kakva su vasa iskustva??


(odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2010 22:33:17   
Amelaa RR
TSH
IZVORNA PORUKA: kiflica

Draga Njanjaaa..

bez brige, pre svega neka novija istrazivanja su pokazala da to koliko mislis o tome nema bas mnogo veze sa tim da li ces dobiti  , mnogo vise ima uticaja to sto sex postaje obaveza i sto se u njemu ne uziva...
Sto se tice simptoma, ja ih imam svakog meseca i stalno nesto umisljam ali sta da se radi , to su slatke muke pa samo napred, dobices i ti svoj
ja sam inace bila na nekim pregledima sada i saznala da imam visok TSH 6.5 a T3 I t4 normalan, cula sam da je idealn TSH za zacece 1-2 , da li neko od vas zna sta to znaci i da li lekovi za tiroidnu zlezdu mogu negativno da uticu na zacece...??


IZVORNA PORUKA: Njanjaa

Meni je onkolog na zadnjem pregledu dojke (inače sam u rizičnoj grupi, mama mi je umrla od raka dojke ) pregledala i štitnu žlijezdu i ustanovila neke sitne cistice, ali kako ona naravno nije specijalizovana za to, poslala me endokrinologu. Ja nisam otišla, jer zaista nikad ništa nisam osjetila, pa sam i zaboravila, ionako dok obiđem onkologa, ginekologa, zubara i sve tako u par mjeseci, idem opet ispočetka  dosta mi je doktora...
Ja imam još dva plodna dana, danas i sutra, držite mi fige, a možda sam već i trudna, ko zna ...Samo da mi je da ugledam na testu :)



IZVORNA PORUKA: kiflica

Drzimo fige...a obavezno to pregledaj jer ako je stitna zlezda problem idealna tsh vrednost za zacece je 1-2 a ako nije to moze da ometa...a i sa druge strane u trudnoci mora jako da se kontrolise i zato obavezno kod endokrinologa...
Meni su jos danas plodni dani, mislim da smo bas uboli ovul. i da ovog meseca nece biti ...



< Poruku je uredio Amelaa RR -- 3.2.2010 22:35:17 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: TSH-problem za začeće
10.2.2010 13:58:56   
Majčica
Kod mene je neposredno prije trudnoce ustanovljen visok tsh i antitijela stitnjace(Hashimotov tireoiditis) i to sasvim slucajno, ali sam zatrudnila i  iznijela trudnocu bez problema. Rekli su mi da moze postojati problem sa zacecem, ali ga kod mene hvala Bogu nije bilo. Sad pijem letrox i picu ga naravno stalno, ali ja sam se na to navikla i nista mi ne smeta, bebac hvala bogu ziv i zdrav i eto. Svim trudilicama zelim da sto prije zatrudneuser posted image  

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: TSH-problem za začeće
10.2.2010 14:04:44   
Majčica
I jos nesto - letrox ne utice na trudnocu, znaci to je samo cisti hormon koji tijelo samo ne proizvodi, sto znaci da kod onih zena koje imaju hipotireozu nema nikakvih kontraindikacija za trudnocu (ja ga pila cijelu trudnocu), a znam da su lijekovi za hipertireozu apsolutno kontraindicirani i za trudnocu i za dojenje. Kod mene se nakon poroda stitnjaca okrenula, znaci iz hipotireoze je postala hipertireoza koja je prolazna i doktor mi je savjetovao prekid dojenja uz uzimanje lijekova za hipertireozu, ali ja nisam htjela, pa mi je savjetovao mirovanje i stitnjaca se sama nakon mjesec dana smirila i vratila u hipotireozu, nakon cega sam opet pocela uzimati letrox i sve super. A bebu jos dojim(14 mu je mjeseci). Doktor me svaki put kad dodjem na kontrolu pita za bebu, inace ima milion pacijenata dnevno, kaze sjeca me se jer sam jako zanimljiv slucaj - sve zene dosad su prekinule dojenje radi takve dijagnoze. Eto ,valjda sam imala srecu.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: TSH-problem za začeće
18.2.2010 11:32:16   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: caja 2

ako je netko imao problem zbog ovoga neko ko ima   nek mi pise
IZVORNA PORUKA: Aquarius


Ja sam imala spontani pobačaj uzrokovan visokim TSH, bar je to pretpostavka doktora jer su ostali nalazi bili uredni.

IZVORNA PORUKA: bubano

sigurna sam da cu ovdje dobiti neku informaciju vise.Prije nesto vise od dvije i po godine imala sam spontani pobacaj u drugom mjesecu trudnoce. Nakon toga, brzo sam ostala trudna i tacno prije godinu dana u 34 sedmici trudnoce izgubila sam bebu odnosno rodila mrtvorodjence. Prije toga sam bila u bolnici zbog visokog pritiska. Posljednjih set mjeseci pokusavam ostati u drgom stanju ali jos bez uspjehauser posted image Pocela sam piti klomifen nadajuci se da ce mi se sreca osmjehnutiuser posted image
IZVORNA PORUKA: Dida79

Kako mi je samo zao zbog tvoje bebiceuser posted image user posted image user posted image I ja sam rodila bebicu u 31sedmici i hb nakon mukotrpne borbe sad je sve ok.
A prije toga sam imala nekoliko spontanihuser posted image i jos uvjek neznam razlog zbog cega se je to desilo i ako su svi nalazi bili ok.
Nemoj odustajati od Klomifena i na prve znake  user posted image pravac dr.
Sretno draga




_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: TSH-problem za začeće
14.7.2010 17:21:21   
caja 2
Cao svima,jedna informacija je sam imala 3 spontana kako sam navela vec i ja sam bolesnik od hipoteroze vec godinu dana,doduse mozda bolujem i vise al nisam znala.Stitna zlijezda je cesto uzrok svih nekih sitnih i krupnih stvari npr.mi bi trebali izbjegavati stresne situacije al to je nemoguce,drugo trebali bi fakticki receno uzivati u zivotu al nemoze to svako a pogotovo ako se desavaju spontani pobacaji,ako se neko porodi prije vremena i sa bebom nebude u redu sve,ona zena koja zeli ostati u drugom stanju a nemoze.sve su to stresovi jako veliki a stitna zlijezda je za mene problem koji varira cas mi je tsh ovakav cas onakav i nikako da mi odrede jednu terapiju,sad 23 idem na kontrolu a narucila sam se prije mjesec dana i ko nebi poludio na to sve......al ja se nepredajem glavu gore i idemo dalje.....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: TSH-problem za začeće
14.7.2010 20:53:35   
mamaajna
nalazi

TSH 100
FT-4 8,6
ANTI Tg 552
Anti TPO 600

pijem letrox skoro 2 mjeseca po 1 tab dnevno

sve su mi dlake s tjela opale,a kosa mi izgleda ko kad kokos ocerupaju,za 3 mjeseca sam dobila 27kg.dali je i jedna imala ovako visok THS.

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: TSH-problem za začeće
14.7.2010 22:51:56   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: mamaajna

nalazi

TSH 100
FT-4 8,6
ANTI Tg 552
Anti TPO 600

pijem letrox skoro 2 mjeseca po 1 tab dnevno



sve su mi dlake s tjela opale,a kosa mi izgleda ko kad kokos ocerupaju,za 3 mjeseca sam dobila 27kg.dali je i jedna imala ovako visok THS.


Baš ti je visok TSH, jesu ti povećali dozu letroxa. Kod tebe je vjerovatno Hašimotov oblik poremećaja štitnjače- autiimuno oblik gdje štitnjača propada, odnosno sama sebe uništava- to se vidi po visini aantitjela i tsh.
Nisam pametna šta da ti kažem sem da ideš što češće možeš na kontrole, idealno bi bilo svakih 4-6 sedmica, dok se hormoni malo ne stabilizuju, takođe pored ovih da uradiš i FT3.
Znam da ovakav hormonski status uzrokuje još 1001 popratnu pojavu, ali izdrži dok se hormoni neustabile, a njima dosađuj ( dr.) i posjećuj ih često.
Letrox ćeš vjerovatno piti do kraja života, ali on nije lijek koji se "teško" podnosi, tj može se voditi normalan život- T, dojenje i slično.
Btw. meni su odstranili štitnjaču prije 9 god. i pijem letox


< Poruku je uredio /MMK/ -- 14.7.2010 22:54:07 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: TSH-problem za začeće
20.7.2010 17:03:28   
mamaajna
pijem 1 tebletu od 100 dnevno,sad cu na kontrolu.ma vidim ja da svi nesto imaju nizak TSH.REKO DA NIJE STAMPARSKA GRESKA KOD MENE.kad su mi nalazi bili gotovi zvali me pod hitno da mogu sto prije poceti piti terapiju

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: TSH-problem za začeće
20.7.2010 23:22:34   
Majčica
Povecati ce ti dozu letroxa, moraju. To ce se regulisati, samo treba odrediti odgovarajucu dozu. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: TSH-problem za začeće
29.7.2010 18:46:51   
cici00
Pozdrav,

Vadila sam nalaze za stitnjacu, pa su mi Anti-tpo - 93,85 i anti-tg-17, 28, dali mi neko moze objasniti sta to znaci?

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: TSH-problem za začeće
11.8.2010 22:50:17   
mamaajna
suprug i ja zelimo jos jednu bebu,zene s iskustvom,kakve su nam sanse sa mojim visokim THS,koliki treba biti za trudnocu.nisam jos s doktorom razgovarala o tome

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu cici00)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: TSH-problem za začeće
12.8.2010 9:26:28   
Majčica
IZVORNA PORUKA: cici00

Pozdrav,

Vadila sam nalaze za stitnjacu, pa su mi Anti-tpo - 93,85 i anti-tg-17, 28, dali mi neko moze objasniti sta to znaci?


Je li ova crtica ispred brojeva znaci minus ili samo navodis broj? Ako navodis kolika su ti Anti-Tpo i Anti-Tg, onda to potvrdjuje prisustvo antitijela koja znace odredjeno oboljenje stitnjace, mislim hipotireozu. Ali moras svakako kod doktora da ti utvrdi, uz nalaz hormona stitnjace, naravno.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu cici00)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: TSH-problem za začeće
12.8.2010 9:29:01   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mamaajna

suprug i ja zelimo jos jednu bebu,zene s iskustvom,kakve su nam sanse sa mojim visokim THS,koliki treba biti za trudnocu.nisam jos s doktorom razgovarala o tome

Ja mislim da je idealan tsh za trudnocu ispod 2, mozda i jos nizi, ali ne znam tacno. Bitno je da ti hormoni budu uredu kad zatrudnis, sto znaci da moras uzimati terapiju kako bi regulisala hormone, posto vidim da ti je tsh jako visok. Ja nisam imala problema sa zatrudnjivanjem, a meni je doktor rekao ovo sto sam  ti gore rekla - bitno je da se hormoni uz terapiju dovedu u normalu i prepreka nema, samo s Bozijom pomoci!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *