|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:19:23   
Alverde
Hahahaha,idite spavajte,ovo moze potrajatiuser posted image kontam da idem spavati,jer vjerovatno nece jos,sad su me krsta zaboljela pravo ali nije se ponovio onaj jaki bol od prije 1sat,beba se vrti,ne prestaje i pritisceeeee ufuser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:22:08   
ajla86
ok....ja odoh leci kesu cipsa onu veliku pojela od nervoze...ti si kriva da znas user posted image user posted image user posted image .
ljubim te i mazi trbu

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Prvi simptomi poroda
8.7.2013 21:58:25   
danijelad
cao svima, 36+3 sam trudna :-D poslednjih dana imam bolove kao menstrualne grceve, danas imam i neko probadanje u kuku kao da me nozem bode i steže bebica pravo nemirna i jako udara isteže se... prva beba pa stvarno nemam pojma dali su to pripremne kontrakcije ili nesto drugo.user posted image i da napomenem proteklih pet dana imam mlijčni sekret prilično rijedakuser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Prvi simptomi poroda
16.7.2013 15:13:18   
yaci
Pozz svim user posted image Nova sam na forumu.Mi smo 36+6,sad samo cekam user posted image user posted image İ ja kao danijelad vec par dana imam bolove slicne menstrualnim i pojacan sekret,nadam se da je to normalno u 9 mjesecu.Btw cerviks mi je skracen i beba se spustila,dr kaze da sam otvorena za prst,skoro pa ni toliko..Znaci li to da se blizi porod?? user posted image İnace termin mi je 5.8.

< Poruku je uredio yaci -- 16.7.2013 15:14:32 >

(odgovor članu danijelad)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Prvi simptomi poroda
16.7.2013 15:37:18   
Teddy Bear
yaci, znaci da si blizu, ja sam u drugoj trudnoci otisla na kontrolu u 37-oj sedmici i dr vidi da mi plodna voda poolako otice, ja sam primjetila svako jutro da su mi vlazne gacice, al sam mislila da je bijelo pranje, dr me posalje na akuserski pregled ja otvorena 1,5 prst... To je bio cetvrtak, ta doktorica koja me je pregledala me posalje na komisiju u ponedjeljak( jer je beba bila okrenuta guzom), na komisiji kad me dr pregledao ja otvorena 5 prstiju, bez ikakvih bolova, i pravac sala, tako se otvorim jos 3 bez bolova, ukljuce mi infuziju, i rodi se moja princeza okrenuta guzom... Sretno draga user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu yaci)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Prvi simptomi poroda
16.7.2013 18:22:52   
yaci
malo me i trema hvata a i drago mi sto cu uskoro drzati u rukama svoju user posted image
u cetvrtak cu na kontrolu,pa nadam se da ce biti sve ok user posted image
cini mi se da je tvoj porod prosao lako,bas mi je drago user posted image
poljubac tebi i princezici user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Prvi simptomi poroda
25.7.2013 18:55:18   
danijelad
yaci kako se drzis, meni je termin 2,8 a danas već tri puta imam proljev i jednu normalnu stolicu user posted image totalno sam izmorena prepone bole ko lude a beba nista ona skakuce u stomaku user posted image zapravo jedino mi čudno što osjetim i vidim kako mi stomak pulsira kao da beba jako sisa palac ili nesto tako user posted image uglavnom srećno i nadam se da ću i ja brzo ugledat svoju bebaru user posted image

(odgovor članu yaci)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Prvi simptomi poroda
27.9.2013 19:29:53   
Snovolovka
Cure, heeeeelp
Danas sam 37+3 i prije jedno satak, dok sam ležala, počelo me je odjednom jako žigati dolje (baš u koku user posted image ) da sam morala skočiti.
Hodala sam po kući minutu, dvije, disala i prestalo je. Kad sam opet legla, počela su me boljeti donja leđa kao da pulsiraju i opet sam disala duboko pa su brzo prestala.
Ovo mi se isto dogodilo i jučer jednom, a evo danas dva puta u sat vremena. Sad sam ok, već dva sata ništa.

Jesu ovo lažni trudovi ili šta??? Čitam simptome, ali nigdje nisam našla da žiga jako u koku (kao da me netko pletećom iglom ubode) user posted image

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu danijelad)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Prvi simptomi poroda
27.9.2013 21:13:45   
idana1812

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Cure, heeeeelp
Danas sam 37+3 i prije jedno satak, dok sam ležala, počelo me je odjednom jako žigati dolje (baš u koku user posted image ) da sam morala skočiti.
Hodala sam po kući minutu, dvije, disala i prestalo je. Kad sam opet legla, počela su me boljeti donja leđa kao da pulsiraju i opet sam disala duboko pa su brzo prestala.
Ovo mi se isto dogodilo i jučer jednom, a evo danas dva puta u sat vremena. Sad sam ok, već dva sata ništa.

Jesu ovo lažni trudovi ili šta??? Čitam simptome, ali nigdje nisam našla da žiga jako u koku (kao da me netko pletećom iglom ubode) user posted image


Snovolovka moguce je da je krenulo, ali ako je tek tako imas ti jos dosta vremena do pravih trudova. U prvoj trudnoci mi je tako krenulo u 12 sati u ponedjeljak, i tim tempom je trajalo do navece, poslije se pocelo skracivati vrijeme izmedju trudova, ali sam se tek porodila u utorak u 15. Pokusaj naci polozaj da se dobro odmoris, a ako nema druge hodaj po kuci kad naidje. Vjeruj mi ne isplati ti se ici u bolnicu dok ti ili ne pukne vodenjak ili ne krenu regularni trudovi na bar 3-5 minuta...





_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Prvi simptomi poroda
27.9.2013 21:17:07   
Snovolovka
Ali samo me je jednom jučer uhvatilo i danas dva putauser posted image

Brine me ovo jako žiganje u koku, jer nigdje nisam pročitala da je to znak trudova ili BH kontrakcijauser posted image ...svi spominju bol u leđima koja se širi na stomak, bolove slične menstrualnim itd. al niko ne kaže da ga je jako žigalo dolje

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Prvi simptomi poroda
27.9.2013 21:21:54   
MicoTico
Znalo je mene tako zažigati i prije 9. mjeseca, tako da no frx.
Ja sam prvi put pred porod očekivala te bolove kao što si opisala, ali ni slično. ja bih ih opisala kao kad imaš žestok proliv, da izvinešuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Prvi simptomi poroda
27.9.2013 21:28:38   
idana1812

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Znalo je mene tako zažigati i prije 9. mjeseca, tako da no frx.
Ja sam prvi put pred porod očekivala te bolove kao što si opisala, ali ni slično. ja bih ih opisala kao kad imaš žestok proliv, da izvinešuser posted image



Joj al me nasmija user posted image . Zbilja jeste tako kad krene...Ali moguci su blazi zigovi, prije nego nastupi predporodjajno stanje..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Prvi simptomi poroda
28.9.2013 1:17:14   
lala0606

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Ali samo me je jednom jučer uhvatilo i danas dva putauser posted image

Brine me ovo jako žiganje u koku, jer nigdje nisam pročitala da je to znak trudova ili BH kontrakcijauser posted image ...svi spominju bol u leđima koja se širi na stomak, bolove slične menstrualnim itd. al niko ne kaže da ga je jako žigalo dolje

ja sam se porodila 2h poslije takvog ziganja kao sto tebe zigauser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Prvi simptomi poroda
28.9.2013 10:33:18   
Snovolovka
Lala...blago tebi, pa ti si imala super porod user posted image

Meni je noć prošla dobro, bez ikakvih žiganja i bolova. Samo sam se jednom ustajala na wc. Nadam se da će vikend proći bez iznenađenja i da ću dočekati ponedjeljak u komadu!

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Prvi simptomi poroda
28.9.2013 12:50:27   
lala0606
budi ti spremna, ja pojma nisam imala da bi poslije toga mogao porod... pogotovo sto sam bila u 35 nedelji... ali hB brzo se odvijalo puko vodenjak i svi ti ukupno bolovi do poroda su bili od 14-17i40 kad se rodilo moje zlatouser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Prvi simptomi poroda
28.9.2013 13:41:43   
Snovolovka
Ma ne brini...stanujem tri minute od bolnice, pa ako i krene naglo, brzo sam tamo. Torbe su odavno spakirane, a ja sam u terminu, pa šta mi Bog da user posted image

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Prvi simptomi poroda
28.9.2013 17:03:08   
lala0606
bitno je da si u terminu a ne ko miuser posted image i da aBd uzmes svoje blago u narucjeuser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Prvi simptomi poroda
29.9.2013 8:13:57   
milocamia
I kakve smo jutros ženice moje, jesmo još uvijek sve na broju i u pripravnosti user posted image Koliko jedva čekam te prve simptome poroda, toliko me i strah svega, ali kad pomislim na rezultat, ihhhh....user posted image puno vas sve pozdravljam i držite mi se i svakako javljajte kako ste i šta ste, da nam je lakše.

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Prvi simptomi poroda
29.9.2013 8:15:04   
milocamia
Ako ima neka trudnjaa da treba da se porodi u Ze, a u isekivanju je, neka se javi, moda se sretnemo gore user posted image

< Poruku je uredio milocamia -- 29.9.2013 8:20:22 >


_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Prvi simptomi poroda
29.9.2013 11:23:23   
Snovolovka
Ja sam još u komadu...nije bilo lažnih trudova...još da prođe ovaj dan i da se dočepam bolnice i super user posted image

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Prvi simptomi poroda
1.10.2013 8:19:03   
milocamia
Čim se ne javljaš bebica je ili na putu ili je već stigla user posted image Držim fige da je sve OK, sretno mila!

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Prvi simptomi poroda
4.10.2013 9:36:26   
2strawberry
Sad sam se malo zabrinula, ja sam tek usla u 34 sedmicu, a kako Snovolovka kaze ziga me u koku user posted image doduse taj osjecaj sam zadnji put imala juce u jutro i nije se ponovio, ali zna mi se tako desiti jednom dnevno, da me probode bas ostra bol da poskocim sva.
Huh, samo da ovaj 8 mjesec prezivim, ko na iglama sam sva, a od nekog 20.oktobra mogu se poroditi bilo kad.

Milocamia, ja sam u Zenici, ali ako me ne iznenadi prije, termin mi je tek 22.11

< Poruku je uredio 2strawberry -- 4.10.2013 9:44:42 >

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Prvi simptomi poroda
4.10.2013 9:52:28   
ena0002
To ziganje sam ja pocela osjecati od 8 mj...ali sam skontala da mi se desava kad se beba pomjera glavicom i nisam mislila da je znak poroda...a doduse na kontrolama je uvijek bilo sve Ok...grlic se nije skracivao

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2013 9:11:02   
milocamia
drage ženice, potpisujem post ena0002, pri pokretima bebice, kad su ono baš intenzivni, onda se dešavalo da i ja osjetim sličnu bol koja je trajala tek toliko koliko vjerovatno bebica udari u tom predjelu, mislim da nemamo razloga za brigu, mada ako je kod neke učestalo, uvijek sam za savjet i konsultaciju sa doktorom.

2strawberry, ako vikend prođe kako treba, ja ću biti u Ze već od ponedjeljka, imala sam jučer zadnju kontrolu, moja me dr uputila na hospitalizaciju, beba je hvala Bogu OK prema ctg-u, no posteljica i plodova voda su već spremne uveliko i kaže nema se više šta čekati. E sad, da li će to biti i mišljenje dr u Ze, ostaje da se vidi, no iskreno se nadam da će me ostaviti u Ze i da ću, ako Bog da, u toku iduće sedmice ugledati i upoznati svog princa kojeg tako željno isčekujem. Eto, držite mi fige, ja ću vama, pa se čujemo ako Bog da, ljubim vas user posted image I vi mi se čuvajte plaho, ako Bog da, još malo, pa ćete i vi dočekati svoje ljubavi najvećeuser posted image

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Prvi simptomi poroda
5.10.2013 14:04:10   
lala0606
sretno svim mamicama i dragimuser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *