|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
14.3.2013 13:30:49   
Naida_Saa
Da vam se i ja pridruzim..meneboli tako vec 7 dana pa nista..vise se umorih cekajuci kada ce :)
Em ne spavam kako treba,imam grceve u kukovimaa stomak malo boli pa ne boli :( u subotu idemo na pregled..nadam se da ce reci da je to to :D

Pozz za mame koje cekju porodjaj ovih dana user posted image

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Prvi simptomi poroda
14.3.2013 13:32:09   
Sedina 30
Ko je u subotu dežurni na GAK-u?

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Prvi simptomi poroda
14.3.2013 13:34:07   
Naida_Saa

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Ko je u subotu dežurni na GAK-u?



Nemam blage veze..nije mi moj doktor rekao ko ce biti..znam samo da je sutra dr. Edin Idrizbegovic (cini mi se), sa bracnog steriliteta dezuran u ambulanti..ako ista pomaze user posted image

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Prvi simptomi poroda
14.3.2013 14:41:03   
Sedina 30
Aha, hvala.

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Prvi simptomi poroda
22.3.2013 21:08:35   
neca77
cure moje, stigla moja mala djevojcica! u petak, 15.03.2013. moj zivot je dobio novi smisao!

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Prvi simptomi poroda
22.3.2013 21:28:28   
nanika
Neca77 cestitam na curiciuser posted image da ti bude ziva i zdrava. Nadam se da je sve dobro proslo. Ti si ocito onaj dan napravila rucak i otisla da se porodisuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu neca77)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 12:06:34   
_nina_
pozz svim mamicama i onima koje ce to tek postatiuser posted image imam jedno pitanje za vas...meni je termin da se porodim bio prije 2 dana, jucer sam otisla na Jezero uradila ctg, UZ i vaginalni i sve mi je ok hvala Bogu.. pregledala me dr Samira Ademi, rekla da sam otvorena vrsak prsta...kad sam kuci dosla primjetila sam smedjkasti iscjedak ne vesu i panika me hvatauser posted image je li moguce da me ona prilikom pregleda raskrvarila ili je u pitanju nesto drugo?? ako je neka imala slicnu situaciju pisiteuser posted image

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 12:28:55   
lala0606
to ti je najvjerovatnije od pregleda, mada prati ako se poveca iscjedak javi se doktoru, pozdrav i sretno u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 14:41:19   
veki_aki
Nina ne brini, mene je dr. raskrvario skroz na pregledu a prosao mi je bio termin jedno 5 dana i opet su mi tek za 7 dana provocirali porod, mislim da to nije nista, to tako bude poslije pregleda.Samo prati pa ako krene bas puno sta da curka, kao sto je kod mene sa drugim plodna voda, onda im se javi. Sretno mila da sve prodje super!

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 15:41:29   
_nina_
hvala vam puno, utjesile ste meuser posted image user posted image i jos jedno pitanjce user posted image dr mi je rekla da danas odem na ctg, sutra na UZ ali ja nisam otislauser posted image muz radi nema me ko vozat svaki dan do Jezera, al posto je sve ok s bebacem valjda ne grijesim sto nisam otisla...otici cu aBd u cetvrtak da sve to zavrsim jer muz ne moze stalno izostajat s posla...jucer je uzeo izlaz pa smo na kraju zaglavili od 10 do 15:00 na Jezeru....

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 15:45:30   
animagical
krvarenje iza pregleda je normalno, pogotovo pred kraj trudnoce, isto kao i krvarenje iza odnosa. ja bih ti preporucila da pratis pokrete bebe, da se puno kreces, posebno uz stepenice,jer to ubrzava otvaranje i da imas odos s muzem, ako si u stanju...to su neke stvari koje pomognu da porod zapocne..bolje nego da oni induciraju porod.... sretnouser posted image

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Prvi simptomi poroda
9.4.2013 20:52:08   
roby
Evo i ja da se javim na ovu temu, 34 sam sedmica i pijem do petka gynapral.Nemam bolove u ledima ali me zato vec 2 dana boli stidna kost i imam osjecaj da ce mi sve dole ispasti.I ako mi mozes reci animagical sta bi trebalo znaciti pratiti bebine pokrete.Mene beba vec zadnjih par dana toliko izluduje i toliko je pokretna i to 22 sata nespavam apsolutno nista.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Prvi simptomi poroda
10.4.2013 10:24:37   
lela89
i ja sam 34 sedmica i isto me muci bas ta bol u stidnoj kosti, najvise ujutro kad ustanem hodam kao da sam 20 dana vozila biciklo, a zna me zaboliti i dok hodam, i sve se suzdrzavam da se ne uhvatim dole pred svima, bas tako kao i ti imam osjecaj da ce ispasti

(odgovor članu roby)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Prvi simptomi poroda
12.4.2013 14:14:22   
_nina_
animagical hvala user posted image inace jucer sam opet isla na jezero i sve je ok, otvorena 1,5 cm, napredujem user posted image beba je aktivna evo i sad stomak talasa, samo sto joj se izgleda ne zuri napoljeuser posted image

(odgovor članu lela89)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Prvi simptomi poroda
6.5.2013 18:14:45   
ksily
ja sam se porodila 31.10.2012. i to bas na dan termina...oko 5 ujutro su me probudili manji bolovi u krstima, ali ja tome nisam pridavala paznju, vratila se u krevet i tokom dana otisla na posao da rijesim za bolovanje, pa na komisiju, zatim na ctg u opštu bolnicu i tada su mi bolovi bili negdje na 15 minuta...da ih opisem: ako neko ima bolne menstruacija kao ja bolovi su identicni, dakle idu iz krste prema donjem dijelu stomaka i ritmicno se ponavljaju dakle svakih pola sata, 20 minuta i sl... kada sam bila u bolnici na stolu odnosno na pregledu kod nakasa tada mi je ispao sluzni cep i on mi je rekat da sam otvorena 3 prsta-to je vec bilo oko 2 popodne i super mi je doslo sto sam sve prehodala bukvalno...nakon toga sam otisla kuci, obavila nuzdu da se bez veze ne peglam sa klistirom i nazvala muza kada su bolivi bili na 5 minuta...primljena u bolnicu oko pola 5 porodila se u 20.45h.
uglavno drage moje bitno je ne paniciti koliko god vam to sada zvucalo tesko posebno ako vam je prvi porod i trudnoca, zatim hodati ne lezeti jer se dijete tako prirodno spusta u vaginalni kanal. cak i kada vas prime u bolnicu zahtjevajte da hodate oko kreveta a ne da vas samo smjeste da lezite. ako je neko isao na psihofozicke pripreme trudnica vjezbe disanja su od velike pomoci i najidealnije je bolove predisati, i ja sam mislila da je to suplja prica ali stavrno pomaze i stedi vam snagu za tiskanje pred sami porod.
drage buduce mame nadam se da sam bar nekoj od vas olaksala nacin prepoznavanja porodajnih bolova te da cete imati koliko toliko lagan porod i roditi zdravu djecicu

_____________________________

Život ćine male stvari, koje se rade na veliki način

Nas svijet je postao ljepši kada se rodila nasa grudvica 31.10.2012.

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Prvi simptomi poroda
20.5.2013 17:14:05   
Alverde
Drage moje,termin mi je 22.05 u srijedu,i do jutros nisam imala nikakvih simptoma,ali jutros me probudila bol u donjem dijelu stomaka kao oni menstrualni bolovi,nije bilo bolova u krstima ali osjecam pritisak i tesko hodam cijeli dan,bolovi su jutros bili oni tupi i sad vec skroz slabi pa ne znam da li ima sanse da uskoro krene ili?user posted image

(odgovor članu ksily)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Prvi simptomi poroda
21.5.2013 23:27:12   
cipi
alverde, meni jucer tako bilo, kao da cu dobiti menstruaciju, tezina na dnu stomaka, beba se slabo osjeti i danas nista, nikakvih bolova, tezine, bebi opet zivahna...
bila kod dr, kaze posto sam prvu bebu prenijela da ce vjerovatno tako biti i sa ovom
termin mi je u nedjelju, ponovni pregled mi zakazan u ponedjeljak. jedino mi je rekao da lezim na boku. vjerovatno nam se tijelo samo priprema za ono sto abd slijedi za koji dan user posted image

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Prvi simptomi poroda
21.5.2013 23:44:00   
Alverde
Cipi ovo mi je prva beba tako da ne znam ni kakvi su bolovi niti kako to izgleda kad pocneuser posted image danas me vec jace boli nego jucer,prije haman sat vremena mi je naisao neki talas boli,nije dugo trajao ali sam se sva preznojila i bas me boljelo,ne bole me sad krsta kao sto svi govore,ali zato imam ogroman pritisak na dnu stomaka kao da beba hoce vani,pa se pitam moze li to znacit da se blizi porod?????????

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Prvi simptomi poroda
21.5.2013 23:47:36   
MicoTico
Alverde, može da znači. Prati da li se bolovi pojavljuju u jednakim razmacima.
I nisu kod svih bolovi isti.
Kod prvog poroda sam imala bolove kao kad imaš da izvineš proliv, tako nekakouser posted image Ja mislila nešto loše pojela, uopšte nisam očekivala takvu vrstu boli.
Kod drugog poroda su mi bolovi bili kako menstrualni.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Prvi simptomi poroda
21.5.2013 23:53:54   
Alverde
MicoTico upravo takav bol je i bio,kao kad imas ruzno je reci je bas takav bio kao kad je covjek na prolivu,bas zato necu da spavam da vidim hoce li se ponoviti,nadam se da je to to,jer je vise dodijalo cekatiuser posted image vec me krsta bole pa eto pratit cu,a ako neko ima jos kakav savjet nek piseuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Prvi simptomi poroda
21.5.2013 23:57:11   
MicoTico
Alverde, to bi moglo biti to. Hodaj, bar je meni tako lakše bilo, a i ako je krenulo, brže se beba spušta. Već sam pisala, prati na satu svako koliko su ti bolovi. Kad budu na 15 min (ako ti nije baš daleko bolnica) , a ti se lagano spremaj i kreći.
I da, srećnouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:02:10   
ajla86

IZVORNA PORUKA: Alverde

MicoTico upravo takav bol je i bio,kao kad imas ruzno je reci je bas takav bio kao kad je covjek na prolivu,bas zato necu da spavam da vidim hoce li se ponoviti,nadam se da je to to,jer je vise dodijalo cekatiuser posted image vec me krsta bole pa eto pratit cu,a ako neko ima jos kakav savjet nek piseuser posted image




hajde draga lezi....najedi se dobro ako krene da budes naspavana i sita.
meni nije krenulo prirodno....imala sam neke bolove ja se bila nafurala da je to porod poceo a ja ni prsta 0tvorena...

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:04:52   
ajla86

IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: Alverde

MicoTico upravo takav bol je i bio,kao kad imas ruzno je reci je bas takav bio kao kad je covjek na prolivu,bas zato necu da spavam da vidim hoce li se ponoviti,nadam se da je to to,jer je vise dodijalo cekatiuser posted image vec me krsta bole pa eto pratit cu,a ako neko ima jos kakav savjet nek piseuser posted image



jos malo i bit ces mamauser posted image


hajde draga lezi....najedi se dobro ako krene da budes naspavana i sita.
meni nije krenulo prirodno....imala sam neke bolove ja se bila nafurala da je to porod poceo a ja ni prsta 0tvorena...




taman sse bila spremila za spavanje sad moram ocekivati jel krenulo......hmmmm javi da disemo zajedno user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:09:40   
MicoTico
Ni ja ne mogu spavati, sve čekam da nam javi da se uputila u bolnicuuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Prvi simptomi poroda
22.5.2013 0:12:59   
ajla86
ko da cu ja raDZavati......

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *